FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja
Znalezionych wyników: 192
~ Smoki Wolnych Stad Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-24, 19:09   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
O proszę, jak szybko udało się znaleźć pierwsze zielsko! Trzymając dalej skręta w pysku, podeszła do odnalezionego tasznika. Popatrzyła, czy kleryk podąża za nią.
- To jest tasznik pospolity, zbiera się i używa jego korzenie. Ma działanie przeciwbólowe, kroisz korzeń, sparzasz w gorącej wodzie, po czym kładziesz na ranie.. - wytłumaczyła, po czym zebrała korzeń tasznika pospolitego.
Kompani dali do zrozumienia uzdrowicielce, że też coś znaleźli. Aria poleciła Złudnemu podążyć za sobą, wpierw udali się do cienia.
- Kalina, można zbierać i owoce i korzenie, aczkolwiek to pierwsze jest bardziej przydatne. Używane przy uporczywych krwawieniach, z owoców uzyskuje się gesty wywar poprzez zagotowanie w wodzie. Trzeba pilnować, aby był odpowiednio gesty. - wytłumaczyła, po czym poszli w kierunku hipogryfa. Cierń zebrał za pomocą maddary właśnie owoce kaliny.
- Nawłoć pospolita, używana jako środek dezynfekujący i przeciwbólowy. Bierze się liście, miażdży i nakłada na ranę. Lubię tego używać, szybko i skutecznie. - wyjaśniła monotonnym tonem. Gdy uzdrowicielka skończyła tyradę, to Blekot wreszcie mógł zebrać liście nawłoci.
- Poszukamy teraz jakichś kamieni szlachetnych, co Ty na to? Jak się jakiś znajdzie, to go dostaniesz. - powiedziała Aria, nie przestając kopcić. Tak więc zaczęła szukać kamieni szlachetnych. Szła przed siebie, rozglądając się uważnie. Sprawdziła kilka nor, przeczesała trawę okoliczne chaszcze. Mały prezent dla grzdyla.
Cierń i hipogryf również rozpoczęli rozglądanie się za kamieniami szlachetnymi. Cień poszybował wysoko, przeszukując korony drzew, patrząc w obręb dziupli, gniazd oraz przeglądając gałęzie. Wreszcie szukamy żarcia, hurra!
Blekot, krocząc dostojnie, przejrzał trawę, chaszcze, nory i przestrzeń miedzy korzeniami drzew. Aż tak się nie cieszył na szukanie świecidełek, ale musiał przyznać, że było to przyjemniejsze, niż łowy „chwastów”.

/równina Tyral

Aria, Cierń, Blekot - kamienie szlachetne
Sen - wyłącznie fabularnie
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-22, 16:20   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Blekot zebrał ślimaki. Paskudne, obślizgłe, ale może przydadzą się kompance. Aria postanowiła wrócić do obozu wody i nieco odpocząć. Blekot i Cierń ruszyli też spowrotem, gdyż już im się nie chciało łazić po deszczu. Długo już tak się rozbijali w głuszy.

/inny czas

Powrócili na wyprawę, z cennym pakunkiem w postaci innego jej gościa, mianowicie namolnego grzydla w postaci dzieciaka Ławicy. Aria stwierdziła, że jak wezmie brzdąca, to będzie to w ramach socjalizowania się i nauki „rozmowy” z innymi smokami. Wybrali się na równinne Tyral. Maluch jechał na niezbyt zadowolonym z tego hipogryfie, Cierń latał dookoła, szukając wrażeń, a Aria szła przodem.
- Poszukamy nieco ziół, omówię Ci jakie części ich się zbiera, do czego są i tak dalej, co Ty na to? - zagadnęła kleryka, zaczynajac się sama rozglądać za ziołami równinnymi. Węsząc i wytezajac wzrok, sprawdziła okoliczna wysoką trawę, krzaki i przestrzeń miedzy korzeniami drzew. Aura nie sprzyjała, ale im gorsze nauki, tym bardziej.. trzeba się starać? W jej głowie taka pogoda miała pozytywny wpływ ma kształcenie, szukała chyba pozytywów na siłę..
Blekot i Cierń niechętnie wzięli się za poszukiwania ziół równinnych, to znaczy, hipogryf by zaczął, gdy mały wodny zaszedłby z jego grzbietu. Cierń leciał tuż nad ziemia, cicho bucząc, rozglądając się po chaszczach. Hipogryf natomiast przeczesywał trawę, licząc na nieco więcej szczęścia, niż ostatnio. Znów mokre pióra, o zgrozo.. Wydał cichy jęk w postaci smutnego „ćwir”, potem starał się nie odgrywać humorów.

/równina Tyral
Aria, Cierń, Blekot - zioła równinne
Sen - pasażer na gapę
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-20, 09:55   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria zebrała ulistnione gałązki macierzanki. Teraz pora na przyjemność, czyli szukanie kamieni szlachetnych. Szła sobie dalej na północ, uważnie się rozglądając. Sprawdziła okoliczne chaszcze, trawę, przestrzenie miedzy korzeniami drzew, nory i zagłębienia w terenie. Idealny balans, kamyki i zioła! A ziół nie może buc za dużo w składziku, przecież wtedy zaczną gnić czy co. A poza tym świecidełka są ładne i poprawiaja lakonicznej uzdrowicielce humor, co ma kluczowe znaczenie.
Cierń za pomocą maddary zebrał owoce kaliny, natomiast hipogryf za pomocą dzioba kwiaty rumianku. Zarówno Cierń, jak i Blekot zaczęli szukać kamieni szlachetnych. Cień poleciał wysoko w obręb koron drzew, przeczesując gałęzie, dziuple i ptasie gniazda. Wreszcie szukają żarcia! Blekot, majestatycznie krocząc, przeczesywał sitowie, mech i trawę, ewentualnie nieliczne nory w poszukiwaniu świecidełek. Nie pałał aż takim uwielbieniem wobec tych kamyków, ale przyznał, że są ładne, więc nie zamierzał się burzyć czy coś, ot, odmiana od poszukiwań chwastów.

/Aria, Cierń - równina Tyral - kamienie szlachetne
Blekot - bagno Utah - kamienie szlachetne
  Temat: Powiadomienia
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 2065

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2021-11-19, 07:31   Temat: Powiadomienia
Szafir dla Tropiącej Łuski

Aktualizacja
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-19, 06:01   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria zadowolona z faktu, że kamyki wpadały nawet nie szukane, rozpoczęła rozglądanie się za ziołami równinnymi. Szła dalej na północ, rozglądając się uważnie i węsząc. Przeczesała okoliczne wysokie trawy, spojrzała w lokalny mech, rozwidlenia korzeni i tak dalej. O zielnik trzeba dbać i tak dalej, aby było pod dostatkiem na mielonki, rany lżejsze i poważniejsze. Kamieni poszuka jeszcze, i to pewnie w bardzo krótkim czasie, trzeba łączyć przyjemne z przyjemn.. znaczy, pożytecznym! Kompani też chyba znajdowali sporo, była ze swojej dwójki gamoni.
Cierń leciał nisko nad ziemią, uważnie rozglądając się za ziołami równinnymi. Patrzył w obrębie traw, chaszczy oraz miedzy korzeniami drzew. Po co im te chwasty, bez sensu. Blekot w obrębie bagna kontynuował poszukiwania lulka czarnego. Sprawdził lokalne sitowie, okoliczne chaszcze, mech, trawę i tak dalej. Kroczył dumnie, dostojnie, będąc tylko nieco niezadowolony z mokrych piór. Nie dawał jednak po sobie poznać swych negatywnych emocji, nie jak ten drugi..

Aria, Cierń - równina Tyral - zioła równinne
Blekot - bagno Utah - lulek czarny
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-09, 08:17   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Kamyk się znalazł, proszę! Morale Arii podniosły się nieco. Zamierzała poszukać teraz kamieni szlachetnych!. Szła dalej na północ, uważnie się rozglądając. Przeczesała wysokie trawy, sprawdziła okoliczne chaszcze, nory, zajrzała pod sterty liści. Trochę przyjemności, aby lepiej szukało się nudn.. znaczy, niezbędnych ziół. Trochę ostatnio znalazła, ale ogólnie rzecz biorąc wyprawa nie należała do najbardziej udanych. Wiało, lało, było zimno. Podsumowując: meteorologiczny dramat.
Cierń zebrał za pomocą maddary korzeń imbiru[/b], natomiast Blekot w sposób konwencjonalny [u]nasiona lulka czarnego. Obaj kompani dość radośnie (jeden bardziej, drugi mniej) rozpoczęli poszukiwania kamieni szlachetnych. Cierń poszybował w kierunku koron drzew, przeczesując gałęzie, liście, dziuple i ptasie gniazda. Blekot dalej dumnie kroczył przez bagna, zaglądając w obręb sitowia, tataraku, mchu i trawy. Kamienie były faktycznie ciekawsze, niż chwasty. Ale nie chciał sprzeciwiać się poleceniom kompanki. Najbardziej bolało go to, że miał mokre pióra, dramat, czemu nie mógł szukać tych wszystkich rzeczy gdzieś, gdzie było bardziej sucho?

Aria, Cierń - równina Tyral - kamienie szlachetne
Blekot - bagno Utah - kamienie szlachetne
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-08, 17:30   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria nie przejmowała się porażką, w końcu takie jest życie. Zaczęła szukać po prostu ziół równinnych, bez określenia rodzaju, może tak coś się trafi. Szła na północ, przeczesując wysokie trawy, chaszcze, mech i tym podobne. O zielnik trzeba dbać, ziół niby wystarczająco, ale teraz jakoś nieco mniej smoków do wyleczenia było. Narobi się zapasów, będzie dobrze.. to znaczy, jest dobrze! Będzie jeszcze lepiej! Jej morale, mimo dużych opadów deszczu i ogólnie złej aury nie były złe.
Cierń podobnie jak kompanka, szukał ziół bez specyfikacji, czyli po prostu równinnych. Leciał nisko nad ziemią, uważnie się rozglądając. Sprawdził okoliczne chaszcze i trawę. Znów musiał szukać zielska, dramat.
Blekot odnalazł lulek! Hurra! Zebrał nasiona lulka czarnego. Podążał dumnym krokiem, dalej poszukując powyższego zioła. Sprawdził sitowie, tatarak, trawę oraz mech. Pióra miał mokre, ogólnie było paskudnie, ale nie dawał po sobie tego znać. Wypełnia wole kompanki, wywalanie na wierzch emocji jest.. prostackie.

Aria, Cierń - równina Tyral - zioła równinne
Blekot - bagno Utah - lulek czarny
  Temat: Cicha wyprawa
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 46

PostForum: Misje Zwiadowcze   Wysłany: 2021-11-05, 11:46   Temat: Cicha wyprawa
Aria Ciszy (Uzdrowiciel)
R: Powietrzy x wężowy
A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 3| P: 3| A: 4
U: W,B,Pł,L,O,Prs,MA,MO,Skr,Śl: 1| Lecz,A: 2| MP: 3
Atuty: Ostry wzrok; Szczęściarz; Błyskotliwy
Zdrowie: Zdrowa
Kalectwa: Brak
Przedmioty: torba uzdrowicielska, 3x onyks, bursztyn, kryształ kolekcjonera, złota moneta, ludzka czaszka.

Blekot (kompan Arii Ciszy)
R: Hipogryf
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| M: 1| P: 3| A: 1|
U: B, L, A, O, Skr:1
Zdrowie: Zdrowy
Kalectwa: Brak
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-03, 08:18   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Łów nieco lepszy niż ostatnio, przynajmniej kompani znaleźli kamyki szlachetne. Aria zebrała liście nawłoci pospolitej. Idąc dalej na północ, rozglądając się i węsząc starała się zlokalizować tasznik pospolity. Przeczesała lokalne wysokie trawy, sprawdziła rejon korzeni drzew, zerknęła do pobliskich zarośli. Kamyki zaczekają, trzeba poszukać porządnie środków przeciwbólowych. W zielniku było ich trochę mało, więc trzeba się bardziej postarać, dobrze spożytkować czas wyprawy i takie tam. Oczywiście nie zrezygnuje z szukania świecidełek, za żadne skarby!
Cierń leciał nisko nas ziemią, bucząc zadowolony z ostatniego znaleziska. Teraz rozglądał się jak kompanka, za tasznikiem pospolitym. Sprawdził chaszcze, trawę, mech. Wszędzie, gdzie chwast mógł rosnąć.
Blekot kroczył dumnie przez grzęzawisko, próbując wywęszyć czy złowić wzrokiem lulek czarny. Sprawdził sitowie, pobliską trawę, zarośla oraz mech. Nie dawał się ponosić emocjom, ale coraz bardziej podobały mu się te kamyki, co znajdował. Widać przeszła ta cecha na niego od towarzyszki..

Aria, Cierń - równina Tyral - tasznik
Blekot - bagno Utah - lulek czarny
  Temat: Cicha wyprawa
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 46

PostForum: Misje Zwiadowcze   Wysłany: 2021-11-02, 17:58   Temat: Cicha wyprawa
Misja Zwiadowcza

Stado: Księżyc

Uczestnicy:
    1. Aria Ciszy
    2. Blekot (kompan Arii Ciszy)
    3.
    4.


Lokacja startowa: Wyspa Resteri

Kierunek marszu: Południe

Plan misji: Przygoda

Sposób uczestnictwa: pisemny, mf głosowo

Mistrz Gry: Burek

Proponowany termin: 06.11 o 17
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-02, 08:04   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Szło do dupy, cóż, tak bywa. Miała zamiar poszukać teraz.. kamieni szlachetnych, na poprawę nastroju. Szła dalej na północ, rozglądając się uważnie. Przeczesała wysokie trawy, wlazła w chaszcze, zajrzała do pobliskich nor, zahaczyła o mech i opadnięte liście.
Składzik nieco uzupełniła, choć zbiory były bardzo słabe, trzeba również myśleć o sobie. Przecież od jej nastroju należy min. powodzenie wyprawy! To więc dobra rzecz, że od czasu do czasu rozejrzy się za błyskotką.
Blekot zebrał liście melisy, natomiast Cierń płatki kwiatów rumianku. Obaj kompani z radością rozpoczęło poszukiwanie kamieni szlachetnych. Cień z większa radością, natomiast hipogryf bardziej stoicką.
Cień szybował w koronach drzew, sprawdzając gałęzie, dziuple i ptasie gniazda. Był zdeterminowany znaleźć jakieś zarcie.
Hipogryf dostojnym krokiem przemierzał bagna, sprawdzając sitowie, mech oraz okoliczną trawę. Nim kierowała bardziej ciekawość. Już kilka tych błyskotek znalazł.. ciekawe, czy maja różnie kolory? Wiedział, że raczej były nie jadalne. Może coś się jeszcze znajdzie.

Aria, Cierń - równina Tyral - kamienie szlachetne
Blekot - bagno Utah - kamienie szlachetne
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-01, 11:35   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria przyjęcia porażkę dość dobrze, tylko jeden kamień został ciśnięty e przestrzeń i ze dwa fuknięcia rozniosły się echem po okolicy. Postanowiła rozejrzeć się za tasznikiem pospolitym. Szła dalej na północ, wytężając wzrok i węsząc intensywnie. Przeczesała obszar wysokich traw, zbadała mech i rejon korzeni drzew. Zioła, zioła i jeszcze raz zioła, niekończąca się historia, miły obowiązek każdego uzdrowiciela. Składzik był w średnim stanie, więc nieco nie miała wyjścia. Do roboty.
Cierń zebrał liście babki lancetowatej. Cierń zaczął szukaćtasznik pospolity. Leciał nisko nad ziemią, przeczesując trawę i krzaki. Wredne zarcie się nie pokazało, a kompanka była uparta, co zrobić!
Blekot szedł dalej w obrębie bagien z zamiarem odnalezienia lulka czarnego. Przeczesał sitowie, sprawdził okoliczną trawę i zarośla. Cóż to za zioło, co nie da się go znaleźć? Też nieco go dziwiło, po co kompance te chwasty.

Aria - równina Tyral - tasznik
Cierń - równina Tyral - tasznik
Blekot - bagno Utah - lulek
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-10-30, 20:07   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria zebrała bezużyteczne zioło, jakim była ostróżka, a dokładnie jej kwiaty. Postanowiła nieco się rozerwać, i znaleźć jakieś kamienie szlachetne. Szła sobie dalej na północ, w średnim humorze. Przeczesała wysokie trawy, sprawdziła chaszcze, nory, rejon korzeni drzew. Jakieś tam zielsko znalazła, może teraz w nagrodę ładne świecidełko? Oby tym razem los był łaskawszy, gdyż mokła, wiało jak jasny gwint i tak dalej. Generalnie, aura dookoła nie rozpieszczała.
Cierń zebrał za pomocą maddary korzeń tasznika. Obaj kompani zaczęli szukać świecidełek, czyli jakże pożądanych kamieni szlachetnych. Cierń leciał wysoko w obrębie koron drzew, sprawdzając dziuple, gniazda i gałęzie. Dajcie nieco żarcia..
Hipogryf natomiast mocno nadąsany próbował dalej szczęścia na bagnie, zaglądając w sitowie, przeczesując krzaki i trawy. Szło mu słabo, pióra miał całkiem przemoczone. Powodów do zadowolenia niewiele.

Aria, Cierń - równina Tyral - kamienie szlachetne
Blekot - bagno Utah - kamienie szlachetne
  Temat: Polowanie Pocałunku Śmierci
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 484

PostForum: Polowania Księżyca   Wysłany: 2021-10-30, 19:31   Temat: Polowanie Pocałunku Śmierci
Oj, znów była potrzebna, coś ta adeptka miała dużego pecha do drapiezników. Tak bywa, nie ma co komentować, trzeba działać. Kiwnęła głową bratu, następnie przeszła do leczenia.

Wydobyła z torby liście babki lancetowatej. Zmiażdżyła je w łapach, następnie ułożyła na obu ranach.
Następnie przygotowała sobie ulistnione gałązki macierzanki. Zgniotła je w łapach, usunęła z rany ogona liście babki i ułożyła tak przygotowane lekarstwo.

Dotknęła szyi Tropiącej, wnikając maddarą.
Usunęła z ran wszelkie zanieczyszczenia, zlokalizowała źródeł zakażenia, i je usunęła. Uszczelniła naczynia krwionośne, zregenerowała nerwy, dając ulgę w bólu. Odtworzyła strukturę pęczkową mięśni, przywracając im w ten sposób funkcje. Stymulowała odrost skory, pilnując, aby była elastyczna i miękka. Nie zapomniała rzecz jasna o łuskach i futrze, zero łysych placków. Zabrała łapę, przerywając dopływ maddary, kończąc w ten sposób leczenie. Dała młodej lekko z liścia, budząc, po czym ruszyła dalej w obchód.

/średnia - babka, macierzanka
Lekka - babka
  Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria Ciszy

Odpowiedzi: 246
Wyświetleń: 2794

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-10-29, 07:25   Temat: Wyprawa Arii Ciszy
Aria nadal recytując sobie w głowie nadające pozytywnie, postanowiła zmienić obiekt poszukiwań, mianowicie zaczęła rozglądać się za tasznikiem pospolitym. Nadal utrzymując maddarową bańkę, która chociaż nieco chroniła ją przed szalejącym żywiołem, podążała za północ, rozglądając się uważnie oraz węsząc. Przeczesała okoliczne wysokie trawy, chaszcze, rejon korzeni drzew. Zanim zacznie znów szukać kamieni, to trzeba chociaż jakieś zielsko znaleźć, spełnić obowiązek. Jako uzdrowicielka musiała wycierać się po tych chaszczach, trawach czy innych bagnach, nikt inny za nią tego nie zrobi. Oczywiście jak teraz na coś natrafi to znów poszukamy kamieni!
Cierń także postawiło rozejrzeć się za tasznikiem pospolitym. Leciał nisko nad ziemią w kierunki zachodnim, przeczesując wysokie trawy, patrząc w obszar chaszczy. Czemu nie szukają żarcia? Coś ta uzdrowicielka złośliwa ostatnio.
Blekot zebrał korzenie żywokostu. Następnie kontynuował rozglądanie się za lulkiem czarnym. Zajrzał w obręb sitowia, zahaczył o obszar pałki wodnej, przeczesał okoliczną trawę i chaszcze. Znajdował nie to co trzeba, ale lepsze to, niż puste łapy, nieprawdaż?

Aria - równina Tyral - tasznik
Cierń - równina Tyral - tasznik
Blekot - bagno Utah - lulek czarny
 
Strona 1 z 13
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!

Strona wygenerowana w 0,76 sekundy. Zapytań do SQL: 15