FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja
Znalezionych wyników: 124
~ Smoki Wolnych Stad Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Polowanie Więzów Krwi
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 1588

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2021-10-30, 08:48   Temat: Polowanie Więzów Krwi
Jarzące promienie słońca przebijały się przez listowie rozłożystych koron drzew, opadały na ziemię pod postacią świetlistych plamek i rozpraszały się pośród leśnej roślinności, gdzie dotarły również do korzeni malinowego chruśniaka, pośród którymi zamigotał ku Isimie akwamaryn. Kamień był naprawdę ładny, duży o nietypowych kształtach, a w jego wnętrzu jakby zaklęta była mroźna czystość. Takie znaleziska były wyjątkowe do tego stopnia, że niekiedy chciało się je zatrzymać dla siebie na zawsze. Ko'mirowi również się poszczęściło, jako że swoim małym wypalonym noskiem zwietrzył zapach trzech jeleni. W okolicy nie było jednakże żadnych odcisków ich racic, ani też echem nie docierały do jego uszu żadne dźwięki, toteż lepiej zabrać się za poszukiwanie gromadki już teraz, nim wiatr zmieni swój kierunek.

+2/4 pożywienia [ślimaki]
+ akwamaryn


Aktualna pora dnia: Dzień, południe = +1st do akcji Więzów Krwi.
  Temat: Polowanie Obłędu Agonii
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 247
Wyświetleń: 3409

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2021-10-30, 08:47   Temat: Polowanie Obłędu Agonii
Okoliczne otwarte przestrzenie przecięły dwa niewielkie cienie, które należały do innych cieni, a mianowicie pary kruków, które bawiły się ze sobą wysoko w sferach eteru. Kołowały gdzieś nad głową Obłędu Agonii, krakały, ścigały się i zawracały, aż w końcu obniżyły lot i osiadły w trawie. Jeden z nich rozgrzebał ją na boki i wydłubał spomiędzy źdźbeł długi patyk, najprawdopodobniej do budowy gniazda, natomiast drugi w kilku nieporadnych susach wyskoczył na piaszczysty brzeg, rozłożył skrzydła i pokicał do jakiegoś małego pędraka, którego chciał zjeść. Parka ewidentnie nie przejmowała się obecnością Obłędu Agonii, choć smoczycy mogła rzecz jasna nie podobać się ta ptasia sielanka. Jedna zniszczona rodzina więcej może nie zaburzy równowagi tego świata.


ZP: 2/4
  Temat: Polowanie Ryku Plagi
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 1360

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2021-10-30, 08:44   Temat: Polowanie Ryku Plagi
Kopanie tak głębokiego dołu z pewnością nie należało do najprzyjemniejszych czynności, choć Grad Skał i tak miał ułatwione zadanie, jako że liczne deszcze na tyle zwilżyły glebę w nawet najgłębszych jej warstwach, że miejscami sama ustępowała potężnie pracującym mięśniom plagowego wojownika. W okolicach południowych podnóży gór najczęściej spotkać można było zwierzynę przychodzącą z pobliskiego lasu, która miała ochotę wyskubać co nieco nasłonecznionej trawy, toteż kto wie, co takiego w tym miejscu zastanie samiec, kiedy już wróci? W każdym bądź razie mógł ruszać w dalszą drogę, jako że warunki miał do tego doskonałe. Niebo było nieco pochmurne, lecz w wielu miejscach porozrywane, toteż raz po raz rzucało wciąż ciepłe promienie słońca na okolicę.

ZP: 0/4

/W pułapce: 4/4 pożywienia [renifer] -
do odebrania 09.11
  Temat: Wspomnienie Nocy
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 1300

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-10-30, 01:10   Temat: Wspomnienie Nocy
Skupiona wiązka lodu, która wystrzeliła z pyska konstruktu katamu, wgryzła się siarczyście niską temperaturą w lewy bok pełni, doszczętnie go odmrażając w okolicach żeber. Tkanka poczerniała, ściągnęła się i w wielu miejscach ozdobiły ją głębokie pęknięcia, które dochodziły aż do zamarzniętych kości, a także dalej pod nie, sięgając płuc. Cud, że obrażenia od mrozu nie dotknęły ich, choć przywódca księżyca czuł, że ciężko mu się oddycha, a żeby tego było mało, niestabilna moc postanowiła go nieco ogrzać...
Maddara Wspomnienia skumulowała się u jego lewego boku, a jasny płomień, który powstał, nagle ściągnął się i zgasł, powracając do ciała czarodzieja, gdzie silnym wybuchem ciśnienia rozsadził jego klatkę piersiową. Wszystkie żebra popękały jedno po drugim, trzy przebiły ciało z prawej strony, jedno natomiast z lewej, wychodząc spod sczerniałej od odmrożenia skóry. Krew wylała się do wnętrza ciała samca, ale jakimś cudem ten nadal stał na łapach, choć ból, który czuł, był niewyobrażalnie wielki i trudny do opisania.


Wspomnienie Nocy
S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5
A, O: 1| MO: 2| MA: 3
Atuty: Poświęcenie, Niestabilny, Zaklinacz
+1 ST do akcji fizycznych (brak prawej łapy).
Głód do 26.11
Rany: 2x ciężka [rana magiczna; roztrzaskana od środka klatka piersiowa, cztery złamania otwarte żeber - trzy z prawej strony, jedno z lewej, krwotok wewnętrzny, rosnąca gorączka, płytkie nacięcia płuc, obrzęk tkanek] [rana magiczna; odmrożenia III stopnia lewego boku, martwica tkanek, głębokie, liczne pęknięcia skóry i mięśni, obfite krwawienie, obrzęk, oszałamiający ból, trudności z oddychaniem]

Katamu
S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5
A, O: 1| MO: 2| MA: 3
Atuty: Poświęcenie [uż], Niestabilny, Zaklinacz
+1 ST do akcji fizycznych (brak prawej łapy).
Rany: 1x lekka, 1x średnia, 1x ciężka

/max ciężka
  Temat: Zgłoszenia
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 3444
Wyświetleń: 49198

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2021-10-30, 00:18   Temat: Zgłoszenia
Leczenie Sekcji Zwłok - udane. PL przyznany.
1x średnia [odmrożenia piersi II stopnia, ból, krwawienie, przerwane naczynia krwionośne]

Leczenie Światła Głębin - udane. PL przyznany.
1x ciężka [rana magiczna: oparzenia lll stopnia na czole, wypalona skóra, spieczone mięśnie, pęknięta czaszka, przerwanie głównych żył, duże krwawienie, szok spowodowany bólem, infekcja]

Użyte zioła: 1x grzybień, 1x babka, 2x macierzanka, 2x grzybień, 2x żmijowiec
Ścigająca Burzę: +2 PL
http://dorlana.webd.pl/sw...p=482294#482294

Efekt nieznanego zakażenia bez konkretnych objawów:
Sekcja Zwłok i Światło Głębin +2 ST do wszystkich akcji do 05.11

Ściagająca Burzę: do 05.11 -1 ST do leczeń

akt.
  Temat: Wyprawa Ścigającej Burzę
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 3526

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-10-29, 23:57   Temat: Wyprawa Ścigającej Burzę
Kaskada ani na chwilę nie traciła śladów za którymi podążała i już po chwili do jej uszu dotarły również dźwięki zawodzącej za rodziną wciąż młodej alpaki, która błądziła pośród chruśniaków, starając się odnaleźć w nowej sytuacji. Jej nawoływaniom nie odpowiadały jednakże żadne inne stworzenia, choć wkrótce w samotności mogła towarzystwa dotrzymać jej ziemista uzdrowicielka, o ile nie będzie hałasowała i podkradnie się nieco bliżej, jako że raciczna potencjalna ofiara była do niej skierowana przodem.
W tym samym czasie, co Ścigająca Burzę bawiła się w łowcę, zarówno Ira jak i Vehementi nie znaleźli niczego poza gwiżdżącym między ich uszami wiatrem.

+4 tasznik [korzeń]
  Temat: Polowanie Diamentowego Serca
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 655
Wyświetleń: 7435

PostForum: Polowania Ognia   Wysłany: 2021-10-29, 22:55   Temat: Polowanie Diamentowego Serca
Diamentowe Serce sprawdziła pułapkę i, jak się okazało, we wnętrzu była alpaka, jeszcze żywa, toteż musiała dokończyć dzieła za sprawą swoich ostrych pazurów. Nie było tu żadnej litości i współczucia, bowiem stado trzeba było wykarmić wszystkimi możliwymi środkami, a darowanemu koniowi nie zaglądało się w zęby.
Falco w tym czasie wypatrzył swoim bystrym ślepiem zakleszczony pomiędzy rozgałęzionymi konarami agat, który połyskiwał w świetle słońca. Trochę się musiał nasiłować, aby go wyjąć, nawet nieco stępił sobie przy tym dziób i ponaciągał kilka mięśni, ale finalnie oswobodził skarb mógł zabrać go ze sobą.

+ 3/4 pożywienia [mięso] - z pułapki.
+ agat
  Temat: Światło Głębin
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 829

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-10-29, 22:42   Temat: Światło Głębin
Mały cel każdemu mógł przysporzyć problemów, niekiedy nawet większych, niż taki hipogryf czy hydra. Żbik twardo trzymał się na łapach i ani mu się śniło przekraczać tęczowy most, w dodatku był w pełni świadomy tego, co działo się dookoła i wczas zorientował się o ruchu Światła Głębin, dzięki czemu po prostu uskoczył na bok, następnie błyskawicznie przebiegł pod brzuchem ziemistego czarodzieja, zamierzając po drodze szybkim ciosem pazurów zranić jego delikatne podbrzusze, pozostawiając na nim liczne, płytkie cięcia.

Żbik [2/4] - 1x ciężka
W: 2| Z: 3
A,O: 2

Światło Głębin
S: 1| W: 3| Z: 2| M: 5
A,O: 1| MO,MA: 2
Chytry Przeciwnik, Zaklinacz
Głód do 04.11
  Temat: Obłęd Agonii
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 2413

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-10-29, 22:41   Temat: Obłęd Agonii
Hipogryf, ewidentnie tracący siły, nie zdołał tym razem wykonać uniku. Podczas gwałtownego ruchu jego łapy poślizgnęły się na niestabilnym gruncie, a ciało osunęło delikatnie na bok, przez co Obłęd Agonii miała idealny dostęp do delikatnego podbrzusza, które rozpruła szponami. Na całe szczęście cięcia nie były zbyt szerokie, dzięki czemu wnętrzności nie wypadły na zewnątrz i choć wydawałoby się, że drapieżnik Viliara był na przegranej pozycji, w rzeczywistości to smoczyca zatraciła siły i legła w krwi swojego przeciwnika, tracąc przytomność.

Hipogryf [3/4] - 1x ciężka, 1x średnia, 1x lekka
W: 4| Z: 4
A,O: 2


Obłęd Agonii
- mdleje.
S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3
MO,MA: 1| O: 2| A: 3
Atuty: Chytry przeciwnik [uż]; Czempion [uż]
Rany: 1x lekka [podłużne cięcia na prawej przedniej łapie, krwawienie, ból, możliwość infekcji],
1x średnia [głębokie cięcia tuż nad prawym okiem, przerwanie głównych żył i ścięgien, opadająca powieka, mocne krwawienie, ból, możliwość infekcji]

Poziom IX niezaliczony.
Powrót na arenę możliwy 12.11.2021.
  Temat: Polowanie Obłędu Agonii
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 247
Wyświetleń: 3409

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2021-10-28, 21:05   Temat: Polowanie Obłędu Agonii
Po krótki spacerze brzegiem zatoki w oczy Obłędu Agonii rzucił się kolejny kamień - tym razem był to szafir o barwach kryjących sam ocean. Błękit wręcz falował w jego wnętrzu i wyraźnie odcinał się na tle złotych piasków, toteż wypatrzenie go, nawet w sytuacji, kiedy był w połowie zakopany, nie należało do najtrudniejszych zadań. Szczęście uśmiechało się tego dnia do wojowniczki. Pytanie tylko, czy zostanie z nią na dłużej, czy też postanowi się ulotnić.

+ szafir

ZP: 2/4
  Temat: Polowanie Więzów Krwi
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 1588

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2021-10-28, 21:03   Temat: Polowanie Więzów Krwi
Mimo że światło dzienne ewidentnie nie sprzyjało smoczycy, udało jej się dostrzec coś, co było w miarę jadalne. Mało który smok lubował się w ślimakach, toteż najczęściej stanowiły posiłek kompanów, lecz w dalszym ciągu darowanemu koniowi nie zaglądało się w zęby i dobrze byłoby paskudy zebrać. Ko'mir w tym czasie nie znalazł żadnego kamienia szlachetnego, lecz mały, strawiony przez płomienie niedźwiadek raczej nie należał do szczególnie spostrzegawczych istot, toteż należało mu się przebaczenie. I tak dużo go w życiu spotkało, czyż nie?

Aktualna pora dnia: Dzień, południe = +1st do akcji Więzów Krwi.
  Temat: Wyprawa Sekcji Zwłok
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 7159

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-10-28, 20:32   Temat: Wyprawa Sekcji Zwłok
[niespodzianka]
  Temat: Wyprawa Ścigającej Burzę
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 3526

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-10-28, 20:26   Temat: Wyprawa Ścigającej Burzę
Pod łapami Ścigającej nagle pojawiły się ślady racic, które wychodziły z pobliskiego chruśniaka i kierowały się gdzieś w siną dal. Zapach unoszący się w powietrzu jasno i wyraźnie przedstawiał jednego osobnika, dokładnie była nią alpaka, najprawdopodobniej jakaś młoda, która oddzieliła się od stada. Ira również, nie znajdując niczego, zainteresowała się znaleziskiem Kaskady, podczas gdy Vehementi skacząc z gałęzi na gałąź wypatrzył u stóp jednego z drzew dorosły tasznik.
  Temat: Smoczy Grzbiet
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 356
Wyświetleń: 55021

PostForum: Zimne Jezioro   Wysłany: 2021-10-28, 14:51   Temat: Smoczy Grzbiet
Zamrugała niemrawo, wsuwając palce prawej łapy pomiędzy maleńkie piórka na swojej piersi, docierając aż do samej, bardzo ciepłej skóry. Puchata klatka piersiowa unosiła się i opadała, początkowo gwałtownie i zamaszyście, po chwili jednak już spokojnie i w coraz to płytszej manierze. Kątem oka, gdy nieco podciągnęła barki ku górze, obejrzała swoje ciało. Wiedziała jak działa adrenalina i że potencjalne rany mogły być przez nią maskowane, ale na całe szczęście nigdzie nie była przebita. Poroże biesa mogło równie dobrze przeszyć ją na wylot, gdyby upadła niefortunnie. Poczuła na sobie jedynie ciepły oddech samego trufli, który zwęszył ją od stóp do głów i bynajmniej nie dziwiła ją ta reakcja. Na pewno nie chciałby podpaść Goździk. Nikt nie powinien chcieć. Drapieżnik odsunął się na bok, ustępując miejsca Pełni, któremu nie powinien wchodzić w drogę.
Przekręciła się na bok i zachęcona szturchnięciem pyska dźwignęła na równe łapy, które ugięły się pod nią lekko i posłały jej zadek z powrotem na trawę. Były jak z waty. Potrząsnęła głową.
- Tak... chyba tak. Mogło być gorzej. - Zdecydowanie gorzej. Zadarła nos w kierunku samca, który skubał swoje skrzydło i postawiła uszy na sztorc, a kiedy z powrotem na nią spojrzał, opuściła je smętnie po ciele, zwłaszcza na wspomnienie ojca.
- Mama troszczy się o wszystkich jak może, nie wiem kiedy znajduje na to czas. To znaczy wiem, bo mało ma czasu wolnego, a tato jej w ogóle nie pomaga, no, przynajmniej nigdy nie pomagał ze mną, nie wiem jak z Tojadem, bo jego chyba kocha bardziej. - Nawet nie zastanawiała się nad tym czy powinna tyle mówić Pełni, czy lepiej sobie darować. Przyjaciel Goździk żył wystarczająco długo i miał wystarczająco dużo doświadczenia ze swoimi dziećmi, by jej jakoś doradzić, tak przynajmniej sądziła. Byli tu sami, więc nikt poza nim nie będzie jej ani jej rodziny oceniał.
- W ogóle mam wrażenie, że woli inne pisklęta. Chyba coś jest ze mną nie w porządku, nie wiem, może nie spełniam jego oczekiwań? A może nie podoba mu się, że nie jestem do niego i do mamy podobna? Ale przecież nie mam na to wpływu. - Potrząsnęła łebkiem na boki i opuściła go lekko, przymykając przy tym ślepia. Z reguły o tym nie myślała. Odtrącała hipotezy, ponieważ ani nie mogła ich potwierdzić, ani też nie mogła ich odrzucić, a takie nakręcanie się w niczym nie pomagało, zwłaszcza że i tak nie wiedziała co z tym faktem zrobić. Byli w jednym stadzie. Czy ją kochał, czy nie i czy w ogóle była chcianym dzieckiem, czy powstałym z przypadku, nie mogła od tak sobie wyjść i o tym zapomnieć.
- Czy to normalne? To znaczy... No wiesz. Czy Ty spędzasz czas ze swoimi dziećmi? Bo może ja za dużo od niego oczekuję, tak w sumie. Mam takiego kolegę, Erję. On też głównie przebywa ze swoją mamą, a przy ojcu nigdy go nie widziałam. - Zrzucanie obowiązku wychowywania piskląt na samicę, kiedy samiec zabawia się w najlepsze? Świetny przykład dla dorastającego dziecka.
  Temat: Polowanie Więzów Krwi
Krucza Łuska

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 1588

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2021-10-27, 18:23   Temat: Polowanie Więzów Krwi
Przez korony drzew przebijały się promienie górującego na nieboskłonie słońca, które dopiero co stanęło w swoim zenicie. Jasne plamki odbijające się na rdzawych liściach bynajmniej nie były dla Więzów Krwi korzystne, bowiem jej delikatny wzrok za tym nie przepadał. Niezależnie jednakże od swoich własnych słabości nie znalazła na swojej drodze niczego. Żaden kamień szlachetny nie mignął do niej, podobnie zresztą jak do spaleńca, a jednocześnie nie natknęła się na żadne owocowe drzewko, czy też krzaczek.

Aktualna pora dnia: Dzień, południe = +1st do akcji Więzów Krwi.
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15