FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja
Znalezionych wyników: 124
~ Smoki Wolnych Stad Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szmaragdowe ustronie
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 697
Wyświetleń: 57934

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: Dzisiaj 14:33   Temat: Szmaragdowe ustronie
Biała smoczyca krążyła przez chwilę nad ogołoconymi z liści drzewami, zanim zdecydowała się wylądować. To miejsce musiało wyglądać bardzo ładnie, gdy było ciepło, niestety teraz pozostały jedynie smętne, czarnobrązowe kikuty drzew i biel podłoża. Krajobraz był monochromatyczny i zimny, przywodząc jej na myśl rodzinne strony. Ach, wspomnienia, wspomnienia. Diablica nigdy nie miała skłonności do brodzenia w nich bez umiaru, chyba, że w tych najlepszych. Oczywiście w jej mniemaniu najlepszych.
Parsknęła cicho, wydmuchując z nosa drobinki wirującego nad ziemią śniegu, który zdążył do niego wpaść, gdy lądowała. Opadła miękko, mącąc powietrze podmuchem maddary, który pochłonął większość impetu.
  Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 1534

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: Dzisiaj 14:04   Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Zgarnęła kolejny kamień szlachetny, nie mniej z niego zadowolona. Przy pomocy magii wsunęła go do sakiewki i ruszyła dalej w kierunku Sowiego Drzewa, nie śpiesząc się zbytnio. Śnieg skrzypiał pod łapami, ale nie zwracała na niego uwagi. W całości pochłonęły ją poszukiwania kamieni szlachetnych, bo jak powszechnie wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Rozgrzebywała więc zaspy, rozgarniała pojedyncze trawki sterczące ze stopniałych kałuż i to samo poleciła robić Urowi. Ten przez chwile przyglądał się śladom węży, ale ostatecznie był zmuszony zrezygnować i iść dalej. Tak w końcu chciała siła wyższa, więc zwiesił pysk w dół, tak jak ona rozglądając się za kamieniami. W końcu żadnego jeszcze nie znalazł.
  Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 1534

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: Dzisiaj 12:56   Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Podniosła zadowolona opal, ciesząc się, że już niedaleko za górami znalazła coś cennego. Schowała go do sakiewki i już po chwili znów skierowała łeb ku ziemi, przyglądając się jej z niezwykłą wnikliwością, nie zważając nawet na drobinki śniegu wpadające w oczy. Kolorowe błyski kamieni powinny być doś proste do wypatrzenia w śnieżnobiałym krajobrazie.
Ur także się nie zrażał, wciąż człapał za swoją panią, kiwając łbem od lewa do prawa, w przód i czasem nawet spoglądając w tył, czy niczego nie przeoczył. Szukał oczywiście wciąż nieregularnych krawędzi błyskotek, które posłużą do jakichś lepszych celów niż marznięcie w ziemi.
  Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 1534

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: Dzisiaj 12:33   Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Po skończonej walce Kuszenie podeszła do kamienia szlachetnego, którego pilnował Ur, wcisnęła go do sakiewki i razem ruszyli do obozu.

***

Któregoś dnia znów wybyła ze swojej groty, wraz z wielkim biesem u boku. Jak zwykle zeszli z gór Yraio tym razem po ich bardziej oświetlonej stronie, aby tam oddać się poszukiwaniom kamieni szlachetnych. Zmierzali w kierunku Sowiego Drzewa, nie spiesząc się nigdzie. Ur dobrze wiedział, że jego właścicielka nigdy nie miała ich dość, a on niewiele miał do gadania. Schylił więc łeb w dół, mimo, że plecy, nieprzyzwyczajone do nienaturalnej pozycji, zaczynały już boleć w odwecie i wcisnął wzrok w podłoże. Za wiele przeszkód na drodze nie było, toteż zaglądał pomiędzy trawy, które biała czasem rozwiewała magią lub robił to za nią wiatr. Oboje szli, wypatrując kolorowych błysków kamieni, ona z pustą sakiewką u boku, on, jak zwykle zły, ale posłuszny. Dni były już ładniejsze, dlatego może będą mieli więcej szczęścia.
  Temat: Spuścizna, Kuszenie, Infamia, Eskalacja
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13

PostForum: Misje Zwiadowcze   Wysłany: 2019-12-04, 18:52   Temat: Spuścizna, Kuszenie, Infamia, Eskalacja
Misja Zwiadowcza

Stado: Plagi

Uczestnicy:
1. Kuszenie Diabła
2. Spuścizna Krwi
3. Infamia Nieumarłych
4. Eskalacja Konfliktu (do potwierdzenia, przez Eu c:)


Lokacja startowa: checkpoint przy już-nie-tak-zamurowanych drzwiach

Błogosławieństwo Kaltarela: coming soon

Kierunek marszu: wgłąb tunelu

Plan misji: wciąż poszukiwanie Iskier

Sposób uczestnictwa: pisemny

Proponowane terminy: 14.12 o 10
  Temat: Zgłoszenia
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 1041
Wyświetleń: 64717

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2019-12-02, 22:55   Temat: Zgłoszenia
Kojąca Głębia połowicznie wyleczona z
Rany: 1x średnia [głębokie nacięcie przez cały prawy bark, uszkodzenie nasady kości ramiennej(pęknięcie), silny ból, przerwane wazne naczynia, silne krwawienie, gorączka spowodowana szokiem po zranieniu, obca maddara w ranie]; 1x ciężka [głębokie poparzenia idące centralnie od środka piersi do obojczyków i ramion przednich łap, skóra jest mocno zaczerwieniona, odchodzi płatami, bąble surowicze, ogromny ból, gorączka szokowa, dreszcze]
Choroby: -

ma rehabilitacje do 16.12

Przesilenie Północne umiera

Zużyte zioła z obu leczeń: 4x jałowiec, , 3x [nawłoć pospolita, babka lancelowata, rumianek pospolity, jemioła, mięta, dziurawiec pospolity], 2x [owoce kaliny, melisa, lulek czarny, lawenda], 1x macierzanka, 2x [dziurawiec pospolity, melisa, nawłoć pospolita, żywokost, rumianek pospolity], 1x [jemioła, babka pospolita]


    Aktualizacja.
  Temat: Stara brzoza
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 405
Wyświetleń: 35884

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: 2019-12-02, 11:48   Temat: Stara brzoza
Skinęła łbem, bezwiednie oblizując białe wargi jaskrawym jęzorem. Zdarzało jej się to robić, gdy była zamyślona.
- Tak, cztery stada. Chociaż Cień ostatnimi czasy stał się Plagą. - Kąciki jej ust zadrżały lekko, kiedy zdała sobie sprawę z wydźwięku tego zdania. - Co jeszcze opowiadali ci rodzice o Wolnych Stadach? Jestem ciekawa czy smoki, stada i relacje między nimi były inne, ale ciężko o wiarygodne źródło informacji. - Dotychczas zadowalała się strzępkami, które zdołała wysłuchać od duchów, które zjawiły się tu pewnej nocy. Od Szydercy dostała wgląd na schyłek istnienia Cienia, poza tym, wciąż tkwiła w nieświadomości. A nie było niczego na świecie, czego Frar nienawidziła bardziej niż własnej niewiedzy. No, może oprócz własnego ojca.
Na wspomnienie o drzewnych spięła się lekko, nadstawiając uszu. Czy to mogło być to samo plemię, które pewnego razu porwało się z kłami i pazurami na jej Szczyty? Być może, chociaż smoczyca nie wyglądała na wiele młodszą od niej i zapewne również słyszałaby o tych wydarzeniach.
- Kim są równinni? - Zagaiła, słysząc ten termin pierwszy raz.
  Temat: Stara brzoza
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 405
Wyświetleń: 35884

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: 2019-11-27, 20:46   Temat: Stara brzoza
Uśmiechnęła się szeroko, słysząc reakcję na swoje imię.
- Ach, dziękuję. Mraevillik również mi się podoba. - Mruknęła, wydmuchując ciepłe powietrze przez nos. Pachniała lasem i wilgocią, chociaż mogła być to sprawka wszechobecnej mgły. Uwadze wprawnego nosa nie mogła umknąć także delikatna nutka świeżej krwi, która przyległa do jej łusek. Umościła się wygodnie po drugiej stronie konara, a jego korzenie dały jej ciepło, którego potrzebuje czasem nawet smok z gór. - Przybyłaś z daleka? To ciekawe, ja również. Chociaż już przed wieloma księżycami. Tutejsze tereny rzeczywiście są piękne, ale kiedy zobaczysz te wszystkie smoki! Jest ich oszałamiająco dużo. - Zmrużyła lekko ślepia, ocierając swędzący polik o korę. Najwyraźniej udzieliła jej się gadatliwość rozmówczyni. Pamiętała szok jakiego doznała przybywając na pierwsze zebranie wszystkich stad. Pierwszy raz spotkała się wtedy ze smokami z futrem, które już ani trochę jej nie dziwiły, o czym świadczyła chociażby reakcja na Mżawkę. Jakie wielkie pole do popisu to stwarzało! - Przybyłaś tu, bo zachęciły cię do tego opowieści? - Przechyliła łeb ciekawsko jak jakieś wielkie ptaszysko lub pisklę, którego zdecydowanie nie przypominała.
  Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 1534

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2019-11-26, 19:22   Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
// ja też tutaj proszę jeszcze o rzucik
  Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 1534

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2019-11-24, 22:06   Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Ur nie mógł zanadto oddalać się od włascicielki, bowiem już niedługo powinni wracac do Obozu. Dlatego też kontynuował poszukiwania błyskotek w tym samym miejscu, przetrzepując trawy w poszukiwaniu znajomych błysków. Zaglądał nawet pod zwyczajne kamienie, w nadziei, że i pod nimi cos się skryło.
Diablica natomiast pochłonięta była walką. Nie poczuła bólu, a jej maddara zadrżała, musząc odeprzeć atak. Gdy już to nastąpiło, zdematerializowała czar tworząc kolejny. Wyobraziła sobie ognisty bicz, który miał zmaterializować się od lewej strony cienia. Był długi na skrzydło, gruby na pazur, zwarty i mocny, stworzony jednak w całości z ognia rozgrzanego do białości i mającego za zadanie palić wszystko czego dotknął. Gdy już powstał, miał smagnąć cienia o kształcie wywerny w szyję, już zresztą wcześniej zranioną. Miał przeciąć ją mniej więcej w połowie odległości od barków na wylot, tak aby głowa została oddzielona od reszty dymnego ciała.
  Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 1534

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2019-11-21, 23:14   Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
A tam od razu na śmierć i życie. Ten cień nie mógł jej zagrozić nawet gdyby poświęcił na to całe życie. Czuła jego maddarę i dziwiła się, że zaatakował. Nie był jednak najgłupszym tej myśli przedstawicielem, bo już wcześniej przypłaciła za to życiem sowa. Jednak jej magia nie pracowała dziś tak jak chciała, więc wolała już nie ryzykować. Zraniła go już, musiała więc grać na czas.
Czując wibracje maddary nad swoim łbem, stworzyła na swoim ciele cienką osłonkę. Zajmowała tylko powierzchnię czaszki i szyi, aż do barków, ale więcej nie było potrzebne. Była półprzezroczysta, błyskała lekko, stanowiła pewnego rodzaju drugą skórę, ale nie to było w niej najważniejsze. Przede wszystkim miała być wystarczająco trwała i zwarta, chociaż nie wyglądała, aby przyjąć na siebie uderzenie sopla. Zapewne wyglądało to z zewnątrz nieco śmiesznie, ale które obrony nie wyglądały? Unieruchomiła jej pysk na moment, ale wciąż przepuszczała powietrze, w końcu nie chciała zadusić się własną magią. Przelała maddarę w wyobrażenie.
Natomiast Ur dostrzegł kamyk i stanął przy nim, nie zbierając jeszcze. Skombinował jakiś patyk i wbił tuż obok niego, aby jego właścicielka nie zapomniała, a następnie począł się dalej oglądać wokół za jakimiś błyskotkami. Może znajdzie jakiegoś towarzysza niedoli tego szafiru? Każdy kolorowy błysk w tej trawie będzie mu teraz na rękę. A raczej jego właścicielce.
  Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 1534

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2019-11-21, 13:17   Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Syknęła, niezadowolona, że cień ją drasnął. I w dodatku jej czar w ogóle się nie zmaterializował! Gdyby jej magia była smokiem, zrobiłaby jej niezłą pogadankę.
Tymczasem postanowiła szybko wyprzedzić drapieżnika w ruchu i stworzyła nowy czar. Wyobraziła sobie wielkie szczęki, przypominające nieco smocze, ale znacznie większe i szersze od nich, także jednolicie czarne. Nie chciała marnować maddary na detale. Owe szczęki, pełne ostrych zębów miały pojawić się po prawej stronie cienia i zamknąć na jego szyi. Prawdopodobnie ten element jego ciała nie był bardziej wrażliwy, niż którykolwiek inny, ale był dostatecznie cienki, aby jej iluzoryczne szczęki doprowadziły do przerwania ciągłości obłoku. Nie zacznie krwawić, ale rozwieje się i może da jej święty spokój. Przelała maddarę w wyobrażenie, chcąc wyrządzić cieniowi jak najwięcej szkód.
Ur tymczasem... no cóż miał zrobić. Cieszył się przez chwilę stałym gruntem pod swoimi łapami i zauważając, że jego właścicielka walczy z jakimś stworem, oddalił się nieco. Nie lubiła gdy ktoś jej przeszkadzał, więc nie zamierzał tego robić. Zamiast tego jak gdyby nigdy nic, zaczął szukać kamieni szlachetnych, mając szczerą nadzieję, że już nie wpadnie w żadną dziurę. Kolorowe błyskotki, które mogły kryć sie gdzieś wokół Starej Hikory były lepsze.
  Temat: Stara brzoza
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 405
Wyświetleń: 35884

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: 2019-11-20, 19:02   Temat: Stara brzoza
Przyglądała się przez chwile jak smoczyca podnosi się do pozycji siedzącej, zawieszając wzrok na bielutkich plamkach znaczących jej płowe futro. Jej umaszczenie przywodziło na myśl sarnę, a delikatna aparycja i czysty, miły głos kojarzył jej się z córką. Ani trochę nie wzbudzała podejrzeń, a sztych wbity w plecy byłby ostatnim czego ktokolwiek mógłby się po niej spodziewać. Dawało to wspaniałe pole do popisu, jednak... Diablica nie była już Pokrzykiem. Diablica miała względną kontrolę nad sytuacją i nie spodziewała się już ataku z każdej strony. Poza tym była zmęczona i dzisiejsza pogoda wprowadzała ją w stan melancholii, być może wywołany również szaleństwem ostatnich dni. Potrzebowała odpocząć od Obozu, a spotkanie kogoś zupełnie nieznajomego było miłą odmianą.
- Dziękuję. - Odparła na propozycję, podchodząc bliżej, aby równie cicho i ostrożnie zgiąć łapy i ułożyć się w korzeniach drzewa, blisko samiczki, opierając się barkiem o pień. Przechyliła nieco trójkątny, rogaty łeb, aby lepiej widzieć swoją rozmówczynię. - Na imię mi... Frar. Chociaż jest to miano, którym posługuję się tylko w towarzystwie swojego stada. Nie należysz do żadnego, prawda? - Spytała miękko, nie wyczuwając wokół Mżawki żadnej charakterystycznej woni należącej do któregoś z nich.
Delikatny podmuch magii strząsnął wilgoć z opalizujących łusek smoczycy. Prosty czar, nie wymagał od niej nadwyrężania pokładów maddary, które wycierpiały już swoje na poprzednim stadnym spotkaniu. Tworzenie iluzji na taką skalę było nie lada wyczynem, ale sądząc po wyrazach pysków pobratymców - nie poszło na marne.
Westchnęła cichutko, obserwując obłoczek pary rozmywający się w zimnym powietrzu.
  Temat: Kurhan Cienia
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 6100

PostForum: Cmentarz   Wysłany: 2019-11-20, 18:38   Temat: Kurhan Cienia
Ymra Niepozorna,
Mgławica Nicości, Czarodziejka Plagi
Niech twoja niespokojna dusza odnajdzie ukojenie w nicości.
  Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Kuszenie Diabła

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 1534

PostForum: Polowania Plagi   Wysłany: 2019-11-20, 13:58   Temat: Polowanie Kuszenia Diabła
Miała ochotę zakląć, ale w tej sytuacji nie dałoby to absolutnie nic, więc tylko się zdenerwowała. Ur męczył się w jakiejś dziurze, a tutaj jakiś parszywy cień próbował ją zabić. Kazała kompanowi wytrzymać jeszcze chwilę i spróbować jeszcze raz. Jeśli poczuje, że obsuwa się dalej, miał się zaprzeć i czekać na nią. Żeby jednak nie pozostać bezczynnym, próbował dalej. Wbił się mocno pazurami w piach i nie poruszał się, jeśli nie był pewny podłoża. Powolutku, metodycznie piął się do góry, słysząc odgłosy walki nad swoją głową.
Diablica zlokalizowała czar cienia i... postanowiła się przed nim nie bronić. Zamiast tego stworzyła własny i miał być to wybuch zlokalizowany pośrodku niematerialnego ciałka drapieżnika. Miał rozedrzeć go od środka, co było jedynym punktem witalnym o którym teraz mogła pomyśleć smoczyca patrząc na kłąb dymu. Nie było sensu nadawać mu formy, ani faktury, skoro miał być to rozbłysk siły i ciepła, które unicestwiłoby materię tworzącą cienia. Przelała magię w wyobrażenie, przygotowując się na cios.

//chytry przeciwnik na atak cienia
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!Wymiana bannerami: KLIK!

DH
SnM


Strona wygenerowana w 3,13 sekund. Zapytań do SQL: 15