FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja
Znalezionych wyników: 165
~ Smoki Wolnych Stad Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podziemna Jaskinia
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 176
Wyświetleń: 7471

PostForum: Bliźniacze Skały   Wysłany: Dzisiaj 12:10   Temat: Podziemna Jaskinia
Pełen podziwu Nocny zmierzył córeczkę wzrokiem. Uśmiechnął się lekko i leżąc odpowiedział. "Tak dziś nauczę cię biegać i skakać. Zobaczysz jak bardzo ci się to przyda" Czarny nie miał możliwości by wstać jaskinia była bardzo wąska, ale taki stan rzeczy wcale mu nie przeszkadzał. "Musisz sprawić by twoje łapki ruszyły do przodu, prawa przednia, lewa tylna... potem lewa przednia i prawa tylna. Cała zagadka tkwi w tym, że musisz zrobić to bardzo szybko i płynnie. Ale może wpierw delikatnie wczuj się w swoje podłoże i się przespaceruj tak jak ci powiedziałem." Samczyk wygodnie się ułożył i asekurował młodą ogonem. Był dumny z każdego jej kroku, każdego mrugnięcia i każdego tchu.
  Temat: Podziemna Jaskinia
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 176
Wyświetleń: 7471

PostForum: Bliźniacze Skały   Wysłany: Dzisiaj 11:51   Temat: Podziemna Jaskinia
Nie dało się opisać słowami uczucia które nawiedziło czarnego kiedy młoda się poruszyła, a co dopiero kiedy go polizała i te pierwsze słowa. Tak wiele go już ominęło, chciał być jak najbliżej. Ale już chyba bliżej się nie dało... Wtulił pysk w córkę i okrył ją skrzydłami mówiąc cicho, jego serce też drżało, a w ślepiach były ciągle te same łzy radości i dumy. Nie mógł wymarzyć sobie lepszego życia. "Kocham ciebie skarbie, nigdy o tobie nie zapomnę, zawszę będę tęsknić. Będę czuwać w każdej potrzebie, nawet jako gwiazda będę tylko twój." Jak mały pisklak cieszył się z tej chwili, dawno utracił swoją duszę w pogoni za marzeniem, a ona mu ją zwróciła...
  Temat: Podziemna Jaskinia
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 176
Wyświetleń: 7471

PostForum: Bliźniacze Skały   Wysłany: Dzisiaj 11:12   Temat: Podziemna Jaskinia
No i nadeszła ta chwila, ojciec czekał z niecierpliwością na granicy ognia. Tam Krwawa podarowała mu córeczkę na ten dzień pełen nauk i rozmów. Wreszcie znowu mogli pozostać sami, samiczka jeszcze spała i była w tym taka słodka. Aż smutno było budzić ją z tego cudnego stanu. Wziął delikatnie dziecinę na swój grzbiet i otulił ją w skrzydło. Pożegnał się czule z swoją lubą i ruszył na pole nauk. Kiedy dotarł położył się w zacienionym miejscu zaraz w wejściu do jaskini. Było ciemno i ciepło. Idealne miejsce by młoda jeszcze pospała, będzie miał niespodziankę jak się obudzi. W sumie to był już trzeci księżyc, dawno się nie widzieli, ciekawe czy rozpozna swojego czarnego opiekuna.
  Temat: Kwiecista polanka
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 330
Wyświetleń: 12802

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: Dzisiaj 10:21   Temat: Kwiecista polanka
Dumny z córki smok odprowadził córkę, aż do granicy z ogniem. Z tam tond samiczkę odebrała matka. Dla niego też rozłąka była bardzo trudna, ale już pocieszał się następnym spotkaniem. Nauka pisklaków i to jeszcze swoich wybitnie go uszczęśliwiała. Wtedy też dowiedział się, że ich rodzina niedługo się powiększy. Cóż, za nietypowy przebieg sytuacji. Lekko się zdziwił, dopiero co ukochał jedną córkę, a tu już następne jajo w drodze. W sumie czym więcej do kochania tym lepiej, jego serce było tak wyjątkowe że ciepła wystarczy dla każdego. Valeria na pewno jest i będzie kimś wyjątkowym dla czarnego, w końcu to jego pierwsza córka. Oczywiście starać się będzie traktować po równo, ale jak wyjdzie to się dopiero okaże... Liznął swoją malutką smoczycę i dał jej odejść z matką, dopiero jak smoczycę znikły mu z pola widzenia sam odleciał w kierunku swojego legowiska. Musiał przygotować się na nauki, to będzie dopiero drugi raz.... Oby wszystko się udało.
/// (ZT)
  Temat: Błękitna Rzeczka
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 406
Wyświetleń: 14665

PostForum: Błękitna Skała   Wysłany: Dzisiaj 9:19   Temat: Błękitna Rzeczka
Adept spokojnie przysiadł, ogon lekko szorowal po ziemi w lewo i w prawo. "Myśle że poznasz ją jeszcze dziś, dam znać młodej aby tu przyszła, sądze że droga ze świetlików wystarczy by ją tu przyprowadzić. Oczywiście, że jest wesoła, co więcej ma ciepło w sercu i jest bardzo delikatna. Lubi się bawić, ale prosiłbym abyś na nią uważał jest bardzo mała. Będe tuż obok i na wszelki wypadek będe ją pilnował. Wiesz... Jestem ojcem dopiero drugi księżyc najchętniej nie wypuszczałbym ją z łap." Smok po wyjaśnieniu tego co go nurtowało cicho odsapnął wyciągając się w promykach słońca.
  Temat: Wysepka
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 363
Wyświetleń: 12679

PostForum: Zimne Jezioro   Wysłany: Wczoraj 19:24   Temat: Wysepka
No tak to było oczywiste, ale tak jak bóg śmierci ma swoje legowisko tak myślał, że może i te bóstwo ma swoje wytyczone miejsce. Cóż, jak nie to trudno może los kiedyś zechce aby się spotkali, właśnie w świątyni. Póki co to ciągle zadawał pytanie, a lekcja może powinna przebiegać inaczej. Wszystko co myślał zawarł w następnej wypowiedzi. Ułożył się wygodnie obok, popatrzył w oczy wybranki no i pytał. "Jak myślisz co jest po śmierci? Od razu możesz mi odpowiedzieć czy w nauce wiedzy to nie ty powinnaś więcej mówić i mnie pytać?" Uśmiechnął się lekko, przy niej mógł w końcu być sobą. To było wspaniałe...
  Temat: Wysepka
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 363
Wyświetleń: 12679

PostForum: Zimne Jezioro   Wysłany: 2017-12-13, 19:45   Temat: Wysepka
To było wspaniałe, może gdyby tylko wiedział gdzie ma legowisko odwiedziłby tego wyjątkowego smoka. Koniecznie trzeba było o to spytać. Zaciekawiony coraz bardziej nie czekał na lepszy pomysł i od razu z jego pyska wydobył się głos. "Gdzie mogę znaleźć tego boga?" To już zabawnie wyglądało, przecież Nocny był taki cichy i spokojny, a teraz? Ciekawość przebiła wszystkie bariery, pytał o wszystko co tylko nurtowało jego młody umysł, jeszcze nie było sytuacji by któryś z nauczycieli nie znał odpowiedzi na któreś z pytań ucznia. Kto wie, może tym razem będzie inaczej...
  Temat: Ciemna Grota
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 196
Wyświetleń: 8509

PostForum: Błękitna Skała   Wysłany: 2017-12-13, 17:35   Temat: Ciemna Grota
Nocny cieszył się z entuzjazmu siostry. Sam również nie mógł wtrzymać z radości. Dzień był taki wspaniały i to w tak dobrym towarzystwie. Kiedy zielona go objęła wtulił się w jej pierś, brakowało mu tego, że matka wiecznie nie miała dla niego czasu, a Zaranna była chyba jedynym członkiem rodziny na którym tak bardzo zależało sacowi. O dziwo nie spytała z kim czarny ma pisklaka, w sumie to nie było istotne. W głowe by nie przyszło adeptowi, że Zaranna zna kogoś z stada ognia. Póki nie został spytany to nie chwalił się już tym co nauczył malutką. Nie był smokiem pysznym czy zuchwałym, lubił milczeć i pozostawać w charmonii. Medytacja się opłaciła, miał coś dodać, ale nowa nauczycielka ruszyła z pierwszą lekcją. Głupio byłoby nie odpowiedzieć więc szybko pospieszył pokazując mały kawałek swej ukrytej wiedzy. "Do zwierzyny trzeba podejść bardzo cicho ostrożnie najlepiej od tyłu. Wtedy nasze ciało jest poza zasięgiem ofiary. Myśle że najlepiej jest skrywać się w miejscu kolorystycznie i kształtowo podobnemu do otoczenia. W moim przypadku byłby to skalisty teren, a w twoim leśny. Ważny jest oddech i zapach, to też przecież można dopracować. Na przykład wyturlać się w trawie. Myśle jeszcze że istotnym czynnikiem jest ilość ofiar, ich wielkość, płeć. No wiesz... Jelonki i jelenie albo żubry. To takie ogromne zwierzęta i potrafią być niebezpieczne przy nieodpowiednich umiejętnościach." Przypomniał mu się żubr z misji, szary, martwy i taki ogromny..
  Temat: Ciemna Grota
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 196
Wyświetleń: 8509

PostForum: Błękitna Skała   Wysłany: 2017-12-12, 19:26   Temat: Ciemna Grota
Młodszy smok popatrzył na samice, tak dobrze się czuł jak była blisko. Nie pozostawiając wątpliwości oznajmił. "Zaranna dawno się nie widzieliśmy. U mnie tak jak zawszę, małymi kroczkami do piastuna. Poza tym mam córkę u ognistych, nauczyłem ją chodzić, a niedługo nauczę ją biegać i skakać. Poprosiłem ciebie o spotkanie, ponieważ brakowało mi twojej obecności i też nie da się ukryć czas wykorzystać twoją propozycje edukacji. Dobrze wiesz, że pisklak to odpowiedzialność, a odpowiedzialność to wielka zależność umiejętności i intelektu. Drugim nie grzeszę, ale pierwsze trzeba szlifować i to dokładnie. Może miałabyś ochotę nauczyć mnie dziś skradania i śledzenia? Kiedy byłem sam polowanie nie było aż tak potrzebne, jak teraz kiedy będę miał do wykarmienia jeszcze Valerie...." Takim to taktem zakończył swoją wypowiedź, był tym wszystkim jeszcze bardzo podekscytowany i chociaż starał się trzeźwo myśleć, widać było po nim że znalazł swoją miłość w tym dziwnym i zimnym świecie. Chyba pierwszy raz czuł się tak spełniony i dumny z samego siebie. Życie szybko zmusiło go do dorosłości, ale jakoś nie było widać by Nocny był z tego powodu nie zadowolony, wręcz przeciwnie lekki uśmiech z jego pyska wcale nie znikał. Od pory wyklucia się córki każdy dzień był piękny i bardzo ważny. Czarny popatrzył na siostrę i chociaż nie rzadko się widzieli i nie byli zrodzonym razem rodzeństwem czuli się w swojej obecności jak swój ze swoim...
  Temat: Ciemna Grota
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 196
Wyświetleń: 8509

PostForum: Błękitna Skała   Wysłany: 2017-11-25, 15:37   Temat: Ciemna Grota
Adept widząc, że to koniec pomknął obok nauczycielki, kiwnął jej łbem porozumiewawczo. Do każdego smoka miał szacunek, ale na słowa nie było czasu. Był jeszcze dziś umówiony z ognistą na naukę Wiedzy. Takim to szybkim krokiem minął smoczycę, rozłożył skrzydła, nabrał rozpędu i wzbił się w powietrzę. Wtedy pierwszy raz udało mu się wysłać wiadomość mentalną, krótką i zwięzłą. "W razie potrzeby przybędę..." Po tej krótkiej myśli, odleciał. Nawet sam nie wiedział, że przekaz wysłano w przestrzeń i wszyscy w pobliżu to słyszeli. Trzepot czarnych skrzydeł rozszedł się z powiewem, a Nocny szybko znikł w chmurach.

///dziękuję serdecznie (zt)

[ Dodano: 2017-12-12, 18:37 ]
Jak widać los chciał by czarny samiec wrócił tu ponownie na nauki. Tym razem Nocny usadowił się wygodnie przed jaskinią. W środku było ciemno i spokojnie, ale na jego gust na fizyczne nauki te miejsce raczej nie bardzo się nadawało. Co innego ten kawałek terenu przed kamienistą jamą. Tutaj też dziś było wyjątkowo cicho i przyjemnie. Do chłodu raczej przywyknął, tak samo jak do smoków tu przebywających. Problem tylko w tym, że w sumie rzadko kiedy ktoś witał tak opustoszałe miejsce. Czarny nigdy nie pytał tych co zna co myślą o kamienistych zakątkach, ale sam uważał je za oryginalne i pełne wdzięku. Miały swój klimat to prawda, co więcej kojarzyła się samcowi z tą pozytywnie przetrwaną nauką u jednej z cienistych. Maddara od tamtej pory bardzo się przydała, było tak wiele możliwości w użyciu tak wielu tworów. Planował dziś nauczyć się następnych dwóch bardzo ważnych umiejętności, w tym celu właśnie myślą maddary przywołał w to wyjątkowe miejsce swoją siostrę. Kiedyś jak był mały obiecała mu szkolenie w pełnym zakresie, czyli wszystko co adept powinien potrafić. Oczywiście nie chodziło o same nauki, Nocny chciał opowiedzieć samicy o nowym bardzo ważnym w jego życiu wydarzeniu. Mianowicie o swoim dziecku z ognia i rozmowie z przedstawicielem tego stada. Jeszcze nic nie było do końca wiadome, ale łuskowaty gad był dobrej myśli...
  Temat: Łąka głazów
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 281
Wyświetleń: 11365

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: 2017-12-08, 22:03   Temat: Łąka głazów
"Mała bardzo ciebie kocha" Odparł do smoczycy, wiadomo było że więcej czasu będzie spędzać z matką, nie było to łatwe, ale samiec był gotów usunąć się na bok. Najważniejsze dla niego było ich szczęście i chociaż miałby udawać to zrobiłby to, dla nich... Lekko się uśmiechnął tak bardzo je kochał, był ostatnio tak bardzo daleko, oddałby wszystko na prawdę wszystko by być codziennie obok. Pomimo tego że był szczęśliwy z daru niebios coś go bardzo dręczyło. Niby powinno być lepiej, a było gorzej. Bardziej tęsknił, bardziej przeżywał.. Mocniej kochał. Z bezwładności najchętniej rozpłakałby się jak pisklak, ale nie bardzo wypadało. Wiedział że nawet przed tymi najważniejszymi w swoim życiu będzie musiał się chować pod tymi czarnymi łuskami, nie chce aby się o niego martwili. Może nie czuł się potrzebny, smok za bariery, niczyj...
  Temat: Wysepka
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 363
Wyświetleń: 12679

PostForum: Zimne Jezioro   Wysłany: 2017-12-07, 17:22   Temat: Wysepka
Czarny starał się zapamiętać wszystkie nowości usłyszane od nauczycielki, niektóre rzeczy już wiedział, ale ten akurat smok lubił wiedzieć wszystko co się tylko da objąć logiką. A pytań mu nie brakowało, po chwili posunął już następne wątpliwości do rozwiania. Czy ta piękna istota wie wszystko? "Czy jest bóg który pomaga piastunom lub rodzinom? Taki strażnik dobrej energii... Czuwający nad dobrymi sercem smokami." Tylko jedno pytanie, ale bardzo ważne. Może właśnie specjalnie zadał tylko jedno by odpowiedź była jednoznaczna... Pozostawał w tej samej pozycji, skupił się na słuchaniu, był jednak czujny na wszelki wypadek. Nikt nie wie co się zdarzy dalej.
  Temat: Wysepka
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 363
Wyświetleń: 12679

PostForum: Zimne Jezioro   Wysłany: 2017-12-06, 22:01   Temat: Wysepka
Adept słuchał uważnie układając pytania w swojej głowie. Kiedy przeanalizował podane informacje, poszedł dalej z następnym pytaniem. "Gdzie można znaleźć poszczególnych bogów? Można zostać ich sługą? Jeżeli chodzi o granice... To kto je ustala? " Po następnych pytaniach uważnie spoglądał na lubą, wiedziała tak wiele. To dobrze, dowie się sporo odpowiedzi na pytania które od dawna go nurtowały. A jak przyjdzie do świątyni będzie mógł spokojnie odpowiedzieć bogowi, że wie o nich wszystko... No większość...
  Temat: Kwiecista polanka
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 330
Wyświetleń: 12802

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2017-12-06, 20:59   Temat: Kwiecista polanka
Nocny popatrzył na córke, szybko przyjął wezwanie do wspólnej zabawy. Turlali się razem przez różnego rodzaju kwiaty. Było tak radośnie, a słońce tak pięknie świeciło na niebie. Wziął młodą na swoją klatke piersiową leżąc na grzbiecie, tylko z nią potrafił szczerzę się śmiać. Jak malutki pisklaczek pragnący zabawy w nieskończoność. Razem wyglądali tak słodko, tak bardzo się wzajemnie kochali. Nie było nikogo ważniejszego niż Krwawa i córka. Oddałby dla nich wszystko co ma by byli szczęśliwi. Obecność białem uszczęśliwiała czarnego do łez. Gdyby tylko potrafił zatrzymałby czas by już zawsze tkwić z swoim skarbem na kolorowej łące ogrzewani tymi lekkimi ciepłymi promyczkami.
  Temat: Błękitna Rzeczka
Nocny Kolec

Odpowiedzi: 406
Wyświetleń: 14665

PostForum: Błękitna Skała   Wysłany: 2017-12-06, 20:33   Temat: Błękitna Rzeczka
Nocny popatrzył na cienistego, przekraczanie granic było absurdem. Jak taki duży smok mógł wpaść na taką niedorzeczną myśl. Od razu naprawił to niedopatrzenie kończąc swoją zaczęta wypowiedź. "Poznałbyś moją córkę na terenach wspólnych, to jasne i oczywiste." Usiadł spokojnie, patrzył co jakiś czas na towarzyszy tego pięknego dnia. Koza jak i biały smok mieli w sobie coś nietypowego, pasowali do siebie. To takie dziwne, po co komu taki towarzysz? Pewnie przy oswajaniu nawet nauczyciel był lekko w szoku. Nigdy nie spuszczał z córki ślepi i na pewno dobrze by ich pilnował. Przy takim roztrzepanym charakterze trzeba myśleć za dwojga i na wszelki wypadek asekurować, ale puki co był tylko Nocny i Perlisty....
 
Strona 1 z 11
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2016).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!


Wymiana bannerami: KLIK!


KrĂłl Lew
SnM
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15