FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja
Znalezionych wyników: 10
~ Smoki Wolnych Stad Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ustronie
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 582
Wyświetleń: 61783

PostForum: Zimne Jezioro   Wysłany: 2014-04-06, 21:57   Temat: Ustronie
  Smoczyca zaśmiała się, a jej głos pobrzmiewał ciepłem i czułością skierowanymi do Komety. Prorokini na swój sposób matkowała każdemu smokowi, ale pisklęta były jej oczkiem w głowie. Ah, brakowało tu tylko Scathach.
  ~ Dziękuję. Bogowie obdarzyli mnie ciałem idealnym do mego charakteru - nie mogłabym zostać Czarodziejem, Wojownikiem... Z łowcą także pewnie byłby kłopot. Choć smok, potężne stworzenie, dumnie zwie się drapieżnikiem, ja unikam zadawania bólu nawet najmniejszym zwierzętom.
  Ze smukłego pyska Prorokini nie znikał delikatny, pogodny uśmiech.
  ~ Chętnie odpowiem na twoje pytania, ale na pewno nie na wszystkie na raz! Spokojnie, masz całe życie przed sobą na słuchanie opowieści, a ja nigdzie się nie wybieram. Od czego chciałbyś więc zacząć? Od początku Bogów, Stad? Czy od znanych mi opowieści związanych z twoimi przodkami? Tych niestety nie znam wszystkich, ale postaram się przekazać Ci jak najwięcej.
  Zakołysała wesoło ogonem na boki. Energia piskląt była nieskończona. Nawet nurt górskiej rzeki miałby godnego przeciwnika!
  ~ Czy bogowie często przemawiają w snach? Ciężko jest znaleźć odpowiedź na to pytanie. Czasem smok nie jest w stanie rozpoznać boskiego przekazu w swym śnieniu. Nie zawsze jest on wyraźny i bezpośredni. Czasem to obraz, który trzeba zinterpretować. To jeden ze sposobów ich rozmowy z nami.
  Powoli obróciła łeb, by spojrzeć na przybyłego Ziemnego. Nie wyglądała na zaskoczoną. Jak gdyby wiedziała, że pojawi się, nim ten odnalazł ślad Komety. Powitała go ciepłym uśmiechem i skinieniem głowy.
  ~ Witaj, Ciernisty Kwiecie.
  Temat: Ustronie
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 582
Wyświetleń: 61783

PostForum: Zimne Jezioro   Wysłany: 2014-02-28, 18:15   Temat: Ustronie
  Cóż, nie codziennie spotyka się kogoś, kto zamiast iść bądź latać, po prostu pojawia się tam, gdzie chce być. Choć z pewnością miało to minusy. Wiele minusów, znanych tylko drobniutkiej smoczycy.
  ~ Jestem Opiekunka Gwiazd, a kiedyś zwano mnie Białym Piórem.
  Odparła z uśmiechem. Oh, z pewnością nie wyglądała na starą. Nawet za życia odznaczała się młodzieńczym wyglądem, nawet jeśli z wiekiem traciła na swojej dawnej sprawności. Ale lazurowe ślepia, choć jasne i lśniące energią, przepełnione były księżycami które minęły już szarej smoczycy.
  ~ Byłam Uzdrowicielką dawnego Stada Wiatru. Teraz zaś jestem Prorokiem Wolnych Stad. Zostałam wybrana przez Bogów, by przekazywać ich wolę innym. A także pomagać, dzielić się swoją wiedzą i radzić. Nie krępuj się i pytaj o co chcesz, choć nie mogę obiecać, że znajdę odpowiedź na każde pytanie. Nawet jeśli jestem wśród was dzięki Nieśmiertelnym, to nie jestem jedną z nich.
  Wyprostowała skrzydło, by objąć nim delikatnie siedzącego obok Kometę i podzielić się z nim swoim ciepłem.
  Temat: Ustronie
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 582
Wyświetleń: 61783

PostForum: Zimne Jezioro   Wysłany: 2014-02-25, 22:02   Temat: Ustronie
  Kometa nie musiał zbyt długo czekać, bo gdy tylko zajął wygodne miejsce, tuż przed nim pojawiła się Opiekunka Gwiazd. Przekrzywiła lekko głowę, spoglądając czujnie na Kometę. Miała nadzieję, że nie przestraszyła malucha sposobem przybycia. Przyzwyczaiła się do tego sposobu przemieszczania się.
  Jej drobny, szaro-biały pysk rozciągnął ciepły uśmiech. Usiadła, wygodnie owijając ogonem łapy i odprężyła się, zadowolona z możliwości posadzenia swego ciężaru na starej, dobrej ziemi. Starość nie radość, czyż nie?
  ~ Domyślam się, że masz masę pytań. Śmiało!
  Uśmiechnęła się pogodnie, utkwiwszy czułe spojrzenie w Komecie.
  Temat: Ukryty zagajnik
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 57991

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2014-01-21, 19:00   Temat: Ukryty zagajnik
  Smoczyca lekko kiwnęła głową.
  ~ Amputacja to trudna sztuka. Moja pierwsza... Skrzydło, Łowczyni Wiatru zwana Światłem Księżyca, o ile dobrze pamiętam.
  Uśmiechnęła się lekko, choć z nutką smutku.
  ~ W przypadku łapy najlepiej odciąć kość nad stawem łokciowym. Długi kikut będzie smokowi tylko przeszkadzał. I tak - to ty musisz połączyć naczynia i nerwy tak, by miały nowe drogi, które nie zaburzą całego przepływu krwi czy informacji.
  Prorokini rozłożyła skrzydła i przeciągnęła się, prostując z trzaskiem wiekowe kości.
  ~ Myślę, że na teorii zakończymy.
  Temat: Ukryty zagajnik
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 57991

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2014-01-20, 21:10   Temat: Ukryty zagajnik
  Smoczyca powoli kiwnęła głową i odwołała swoją iluzję.
  ~ Gdy przemieszczasz odłamki kości uważaj, by nie przerwać nimi naczyń i nie powiększyć krwotoku. I zwróć większą uwagę na to, czy błona jest idealnie gładka. Zgrubienia lub cieńsze miejsca mogą później przeszkadzać smokowi w locie.
  Poradziła jeszcze młodemu uzdrowicielowi i uśmiechnęła się lekko.
  ~ Nie zawsze jednak da się uratować kończynę. Opisz przykładową ranę łapy lub ich większą ilość, przez które musiałbyś ją amputować. I w którym miejscu byś odcinał?
  Temat: Ukryty zagajnik
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 57991

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2014-01-18, 21:32   Temat: Ukryty zagajnik
  ~ Co do płachty, choć będzie to wymagało więcej uwagi, lepiej stworzyć ją nieco bardziej dopasowaną do skrzydła. By kość znajdowała się w lekkim zagłębieniu, wtedy nie będzie pustej przestrzeni pomiędzy błoną a twoim tworem i łatwiej będzie poukładać błonę, czy później zapewnić jej odpowiednią gładkość, po postu wypełniając braki. Ale dobrze.
  Machnęła lekko łapą na znak, że może pozbyć się iluzji ziół - bo oczywiście płachta będzie mu jeszcze potrzebna. Uśmiechnęła się lekko.
  ~ Zawsze lubiłam topolę czarną. Za to moi pacjencji chyba mieli jej dosyć.
  Przymknęła lekko ślepia. Zdawało by się, że mówiła nieco sztywno. O czymś, co widziała, a nie bezpośrednio jej dotyczyło. Ale to wrażenie szybko minęło, gdy spojrzała na Uzdrowiciela z nową energią.
  ~ A teraz magia w ruch.
  Temat: Ukryty zagajnik
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 57991

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2014-01-17, 01:18   Temat: Ukryty zagajnik
  Szary pysk został rozciągnięty przez szeroki uśmiech pełen zadowolenia.
  ~ Dokładnie tak.
  Potwierdziła, powoli kołysząc ogonem na boki. Szczerze powiedziawszy nie spodziewała się, że Szpon poda dobrą odpowiedź. Oczywiście nie wątpiła w jego zdolności, ale nie wiedziała z jakimi ranami miał do tej pory do czynienia... A taka z pewnością nie należała do najczęstszych czy najprostszych.
  ~ W takim razie do dzieła. Razem z ziołami.
  Temat: Ukryty zagajnik
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 57991

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2014-01-15, 23:54   Temat: Ukryty zagajnik
  Smoczyca powoli skinęła głową, a w jej ślepiach zalśniło zadowolenie.
  ~ Dobrze.
  Potwierdziła. Nie skomentowała tego, że pominął część jej polecenia. W końcu iluzja, zwłaszcza tak złożona, była trudną rzeczą. A teraz na spokojnie zajmą się resztą.
  ~ Możesz ją odwołać. Powiedz, jak w ogóle zacząłbyś leczenie takiej rany? Czy może raczej, przygotowanie do leczenia?
  Spytała z błyskiem w lazurowym oku. Oczywiście, to pytanie było specjalnie. Bo tak poważne rany skrzydeł miały swoją pewną zasadę. A w każdym razie zasadę dla Opiekunki, bo uważała to za tak duże ułatwienie, że aż niezbędne.
  Temat: Ukryty zagajnik
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 57991

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2014-01-15, 20:36   Temat: Ukryty zagajnik
  Skupienie na pysku smoczycy, choć przymglone ciepłym uśmiechem, pokazywało jak pilnie śledziła poczynania ucznia. Przecież taka była jej rola, miała go przygotować do pracy w terenie. Gdy skończył, rozciągnęła pysk w naprawdę szerokim uśmiechem.
  ~ Poradziłeś sobie znakomicie.
  Pochwaliła smoka, a jej iluzja zniknęła.
  ~ Co do zapachów... Owszem, zapach smoka jest bardziej złożony niż takiej roślinki. Dlatego często lepiej posłużyć się ogółami. Pomocne tu są Stada, bo każde z nich posiada swój charakterystyczny element. Ogień utożsamiamy z wonią siarki, Ziemię - z lasem czy świeżą glebą, Wodę osobiście łączę z morską bryzą, czy zapachem jaki czujemy zaraz po deszczu. Do tego wystarczy zmieszać parę elementów, które możesz wyczuć nawet u siebie. I póki nie tworzysz zapachu konkretnego, znanego Ci smoka, bo każdy jest charakterystyczny - twój twór będzie wiarygodny.
  Gdy skończyła, pomiędzy nimi pojawiła się kolejna iluzja. Był to smoczy bok i prawe skrzydło. To drugie - w opłakanym stanie. Zgięte pod nienaturalnym kątem, a tam gdzie zdecydowanie nie powinna, wystawała biała kość. Również błona była postrzępiona, chwilami przypalona. I brakowało jej fragmentów.
  ~ Iluzję poproszę... A gdy skończysz, na razie wstrzymaj się z ziołami. Powiedz mi za to, jak w ogóle byś się zabrał za leczenie czegoś takiego.
  Temat: Ukryty zagajnik
Opiekunka Gwiazd

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 57991

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2014-01-15, 20:10   Temat: Ukryty zagajnik
  Smoczyca nieznacznie skinęła głową.
  ~ Co do wcześniejszej iluzji, bo tu już pamiętałeś - zapach. Smoki zwykle całkiem ciekawie pachną.
  Uśmiechnęła się dosyć pociesznie i skupiła spojrzenie na jego nowych tworach. Pokiwała głową na znak, że może już zakończyć tą iluzją.
  ~ Prawidłowo. A zatem - czas na magię.
  Zarządziła pogodnym tonem, wskazując szponem na swoją iluzję.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15