FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja
Znalezionych wyników: 523
~ Smoki Wolnych Stad Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyprawa Pikującego Upiora
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 4354

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-28, 17:39   Temat: Wyprawa Pikującego Upiora
Ah, zima! Nieuniknione zjawisko w przyrodzie, z którym wcześniej czy później musi zmierzyć się każdy uzdrowiciel. Póki młodzi klerycy przeżywali to nowe, niekoniecznie ekscytujące doświadczenie, starzy wyjadacze traktowali to, jak coś codziennego, najwyżej narzekając na nadciągające mrozy. Hebog należał to tej drugiej grupy, chociaż mu osobiście wcale nie przeszkadzał chłód. Przeciwnie, taka temperatura jak najbardziej odpowiadała północnym. No i ten fajny biały puch, którego latem się nie zobaczy. Idealnie! Jedyne, czego by się teraz Pikujący uczepił, to tego, że ciężko będzie o zioła.
Na razie nie zastanawiał się zbytnio nad swoimi problemami, bowiem właśnie wypatrzył aż dwie błyskotki! No i czemu się tutaj nie cieszyć? Tym bardziej że kamienie szlachetne są zawsze przydatne i chyba żaden smok nie pogardzi dodatkową sztuką. Dlatego też Hebog bez wahana wziął i otrzepał ze śniegu swoje znaleziska, aby później wrzucić je do torby.
Tymczasem latawiec z radością podleciał bliżej do znalezionego przed chwilą dziurawca i po upewnieniu się, czy jego kwiaty nadają się do leczenia, zawołał uzdrowiciela, a ten po chwili podszedł.
Dobrha rhobota, Erhevinit! Oby tak dalej!– pochwalił swojego kompana z łagodnym uśmiechem na pysku, po czym zabrał się za zbieranie zioła. Ostrożnie zerwał zdrowe płatki, starając się nie uszkodzić pozostałych części rośliny, a kiedy zebrał wszystko, co mógł, ruszył dalej na południowy zachód, wzdłuż wydeptanej przez niego ścieżki.
Szedł sobie spokojnie i bez pośpiechu przez las Yraio, wciąż bacznie rozglądając się za kolejnymi błyskami kamieniami szlachetnymi. Także badał uważnie teren. Rozsuwał pobliską roślinność oraz zaglądał do przeróżnych dziupli, norek i innych kryjówek. Liczył na to, że lada chwila znowu będzie miał szczęście.
Erevinit także nie marnował czasu i przyjął się za dalsze poszukiwania dowolnych ziół. Latał on z jednego miejsca do drugiego, trzymając się przy tym nieopodal uzdrowiciela. Cały czas rozglądał się dookoła oraz uważnie węszył, starając się wyłapać specyficzny zapach ziół.
A Tenebris... Cóż, jak zwykle, nic nie zauważył. Jednak to raczej nie jego wina, że tak ciężko mu szły te poszukiwania. W końcu góry to całkiem wymagający teren i przetrwać w nim mogą nieliczne rośliny. Poza tym nie było wykluczone, że ktoś wcześniej tutaj był. Na przykład Jaah.
Na razie kruk nie poddawał się i leciał dalej nad szczytami gór Yraio, przyglądając się gołym skałom w poszukiwaniu ziół. Jako że nie posiadał dobrze rozwiniętego zmysłu węchu, polegał jedynie na swoim ostrym wzroku.


//koniec wyprawy: 18.12
kryształ zielarza
  Temat: Powiadomienia
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 1833
Wyświetleń: 26275

PostForum: Ogólne   Wysłany: 2021-11-27, 16:32   Temat: Powiadomienia
Z mojego kp:
- szafir do skarbca (ZUS)
- bursztyn dla Abelli

Akt.
  Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 370

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-11-27, 12:39   Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Zmarszczył lekko brwi na ten widok. Co to niby miało być? Czyżby błona okazała się za cienka? Czy może jakieś bóstwo zlitowało się nad tym pisklęciem? Jakby tam nie było, Hebog postanowił na razie nie zawracać sobie głowy tym nieudanym atakiem. W końcu takie coś zdarzało się nawet najlepszym czarodziejom, a co dopiero mówić o uzdrowicielu, który na co dzień nie walczy?
Ponownie sięgnął do swojego źródła, aby utworzyć kolejny atak. Tym razem postanowił stworzyć stożek długości smoczego szpona, o średnicy dwóch łusek i wykonany z bardzo zimnego, nietopniejącego lodu o wytrzymałości kamienia. Ów stożek miał się pojawić w odległości szpona przed Plagowym uzdrowicielem i ruszyć z dużą prędkością w stronę lewego barku przeciwniczki, wbijając się w niego głęboko oraz powodując poważne odmrożenia.
  Temat: Wyprawa Pikującego Upiora
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 4354

PostForum: Wyprawy   Wysłany: 2021-11-27, 12:24   Temat: Wyprawa Pikującego Upiora
Uzdrowiciel bez problemu zauważył kręcącego się tuż przed nim latawca, który przez chwilkę ganiał się za nieszczęsnym motylem, jak kocię. Hebog parsknął z rozbawienia, obserwując wyczyny Erevinita, aż w pewnym momencie dostrzegł sympatyczny okaz jemioły. Bez wahania podszedł do niej bliżej i delikatnie zerwał jej najzdrowsze listki. Raczej nie będą z tego najobfitsze zbiory, ale parę sztuk medykamentu z pewnością znajdzie.
W tym czasie Tenebris wylądował tuż obok okazałego czosnku i ostrożnie zerwał dziobem każdy jego liść. Był już tak znudzony poszukiwaniami, że aż oczy się rozbiegały na wszystkie strony, ale mimo to dbał o to, żeby liście zbieranego zioła były zdatne do użytku.
Następnie Hebog stwierdził, że już starczy tych zbiorów i ponownie wszyscy wrócili do obozu.

* * *


Po paru księżycach siedzenia w obozie smok w końcu namówił siebie na wyjście na tereny Plagi, żeby uzupełnić braki w ziołach. Wraz z nim na poszukiwania udali się kompani, którzy dzisiaj byli w dobrym nastroju. No dobra, może z wyjątkiem kruka.
Spędzimy na tym cały dzień, czy jak zwykle zbierzesz dwa zioła i do obozu? – spytał Tenebris, spoglądając niechętnie na starszego uzdrowiciela.
Zobaczymy. – spokojnie odpowiedział Hebog.
Jak tylko znalazł się poza granicami obozu, polecił Tenebrisowi, aby udał się w góry, po czym kontynuował przechadzkę w stronę południowego zachodu w towarzystwie Erevinita.
Nie zwlekając ani chwili dłużej, przystąpił do poszukiwań. Na dobry początek postanowił zacząć od kamieni szlachetnych. W końcu błyskotek nigdy nie jest za wiele. Szedł sobie powoli i spokojnie przez las Yraio, rozglądając się przy tym bacznie dookoła za dowolnym błyskiem kamieni szlachetnych. Także rozsuwał pobliską roślinność w nadziei, że coś tam się za nią kryje. Kto wie, może za chwilkę na nie trafi?
Z kolei kręcący się obok niego Erevinit także skupił się na swoich poszukiwaniach. Cały czas kręcił łbem dookoła w poszukiwaniu dowolnego zioła. Do tego ciągle węszył, starając się wyczuć specyficzny zapach ziół oraz przeczesywał otaczające go zarośla.
Jeśli chodzi o Tenebrisa, to ten poleciał na zachód w stronę gór Yraio. Przyglądał się bacznie skalistym terenom, starając się znaleźć jakiekolwiek górskie zioło. Jako że nie posiadał dobrze rozwiniętego zmysłu węchu, polegał jedynie na swoim ostrym wzroku.

//koniec wyprawy: 18.12
kryształ zielarza
Znawca Terenów
  Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 370

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-11-22, 12:36   Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Poeksperymentować, co? Cóż, sądząc po tym, jak szybko walka nabrała obrotów, chyba nie zawsze się to opłaca. Tym bardziej, że Sekcja wcale nie wyglądała na zachwyconą, mimo że jej atak się udał. Widocznie chciała użyć twardego bloku, jednak wciąż była niewystarczająco doświadczona, żeby bawić się w podobne wojownicze sztuczki. Lecz Heboga denerwował nie sam fakt niepowodzenia się ruchu, tylko to, jak szybko opuściła łapy uzdrowicielka. Wyglądało to bardziej tak, jakby właśnie kogoś śmiertelnie zraniła, a nie przeceniła swoje siły. Przewrócił oczami.
To nic... Po prhostu następnym rhazem uważaj, co rhobisz. – odparł spokojnie, aby chociaż jakoś ją podnieść na duchu. Wciąż nie wierzył, że robi to w czasie walki.

Następnie przeszedł do ataku. Sięgnął do swojego źródła, a maddara ponownie zawibrowała w powietrzu. Tym razem chciał utworzyć lekką kulę wypełnioną wrzącą wodą o wielkości półtorej szpona, która miała zmaterializować się w odległości jednego szpona przed nim na wysokości piersi i ruszyć w stronę lewej przedniej łapy uzdrowicielki, powodując poważne oparzenia. Ów kulę pokrywała cienka błona, która miała pęknąć przy dotyku. Czy Sekcja się obroni?
  Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 370

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-11-17, 10:07   Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
I kolejna skuteczna obrona, czyli nic ciekawego.
Zdaje się, że ta walka nie skończy się tak prhędko. – stwierdził, odcinając dopływ maddary do swojej tarczy.
Spojrzał na swoją przeciwniczkę i po raz kolejny sięgnął do swojego źródła, aby stworzyć nowy atak. Tym razem miało to być elastyczne pnącze grubości smoczego szpona, które wyrośnie tuż obok prawej tylnej łapy uzdrowicielki, owinie się wokół podudzia, po czym ściśnie ją z taką siłą, że aż złamie kość.
  Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 370

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-11-15, 14:17   Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Znowu nic. Ciekawe, jak długo jeszcze potrwa ich walka? Jednak miał nadzieję, że wkrótce dobiegnie końca, bo też miał już dość tych ciągłych marnych prób atakowania.
Widząc kolejny atak Sekcji, uzdrowiciel pomodlił się do Kruczego Pana i zabrał się za tworzenie kolejnej obrony. Miała to być - o boże - kolejna żółta tarcza, która pojawiła się w odległości pół szpona przed jego prawą łapą, zakrywając całe ramię. Było ono grubości kilku łusek i o wytrzymałości kamienia. Tchnął w swój twór maddarę i czekał na rezultaty.

//Wybraniec Bogów
  Temat: Liściaste rozstaje
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 582
Wyświetleń: 66295

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2021-11-12, 15:55   Temat: Liściaste rozstaje
Oh, a skąd to zdziwienie? Czyżby powiedział coś źle? A może Popiołek po prostu był zaskoczony tym, jak proste to było? Kiedy usłyszał, że może tak wszystko powiedzieć bez praktyki, to w pewnym stopniu nawet się cieszył, bo będzie miał nieco mniej do roboty.
Skinął łbem po tym, jak młodszy uzdrowiciel zadał pytanie.
Tak. Nadają się tylko agaty, szafirhy i rhubiny. Rheszta nie utworzy tego eliksirhu. – odpowiedział spokojnie.
Następnie odrząknął cicho, zanim przeszedł do wygłaszania pozostałych składników.
Żeby stworzyć eliksirh na rhany śrhednie, potrzebne są po dwa korzenie żywostu, liści nawłoci i kwiatów dziurhawca orhaz jeden liść jemioły i ślazu, gałązka macierzanki i jagoda jałowca. – rzekł, po czym zrobił krótką pauzę, żeby Popiół mógł spokojnie wszystko zapamiętać. – Z kolei na rhany ciężkie, poza kamieniem szlachetnym, potrzebne są trzy liście babki i ślazu, dwa liście lubczyku orhaz jeden liść jemioły i nawłoci, jagoda jałowca i kwiat dziurhawca. Pamiętaj, że błyskotka musi być sprhoszkowana. I... to tyle. – wzruszył barkami, nie wiedząc, co jeszcze ma dodać. – Pytania?

//raport z warzenia eliksirów leczących I
ewentualnie raport z utworzenia eliksiru na rany lekkie, jeśli napiszesz, że go przelałeś do buteleczki
  Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 370

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-11-11, 09:05   Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
I znowu nikt nie ucierpiał. Świetnie! Pikujący odciął dopływ maddary do swoich błon, gdy atak Sekcji ustał i przyjął się za tworzenie swojego.
Tym razem miał to być czarny pająk wielkości smoczego szpona, który miał się pojawić na przedramieniu prawej przedniej łapy smoczycy i zacząć ją kąsać, wstrzykując w ciało żrącą substancję, powodującą poważne oparzenia chemiczne. Tchnął w swoje wyobrażenie maddarę, zastanawiając się, jak na to zareaguje uzdrowicielka.
  Temat: Liściaste rozstaje
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 582
Wyświetleń: 66295

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2021-11-11, 09:03   Temat: Liściaste rozstaje
Hebog spokojnie obserwował przebieg warzenia eliksiru i kiedy on dobiegł końca, skinął łbem na znak, że jego uczeń zrobił wszystko poprawnie.
Mhm. Jak wystygnie, to przelejesz do buteleczki. – dodał. Miał tylko nadzieję, że Popiół nie będzie przyspieszać tego procesu. Poza tym nie miał już nic więcej do powiedzenia, jeśli chodzi o pracę młodszego uzdrowiciela.
Chcesz stworzyć kolejny czy mam ci tak wymienić składniki pozostałych eliksirhów? – spytał. Nie chciał zanudzić swojego ucznia nadmiarem praktyki lub teorii, więc wolał, aby on sam decydował, co jest dla niego lepsze. Pikującemu było wszystko jedno, gdyż i to i to było dosyć proste i szybkie.
  Temat: Liściaste rozstaje
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 582
Wyświetleń: 66295

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2021-11-11, 08:23   Temat: Liściaste rozstaje
Hebog czekał na jakiekolwiek pytania Popiołka, aż w końcu tak się stało. Czy można wypić dwa eliksiry? Heh, spodziewał się tego. Pamiętał, jak sam zastanawiał się nad tym, chociaż, niestety, odpowiedź już nie była taka fascynująca.
Teorhetycznie? Tak. Prhaktycznie? Nie polecam. Już jeden eliksirh dosyć mocno działa na orhganizm, a natychmiastowe spożycie drhugiego może nawet zaszkodzić, więc lepiej nie rhyzykować. – odpowiedział. Owszem, byłoby fajnie, gdyby tak można było od razu wypić dwa eliksiry, żeby potem nie męczyć uzdrowiciela tą nieszczęsną lekką, jednak surowa rzeczywistość na to nie pozwalała.
Skinął łbem, kiedy jego uczeń wybrał sobie eliksir. Cóż, skoro na lekką to na lekką.
Dobrze. No to weź swoją misk- znaczy garhnek, weź po jednym liściu babki, nawłoci orhaz ślazu i wyciśnij z nich porządnie wszystkie soki tak, aby trhafiły one do garhnka. Później zrhób to samo z jagodą jałowca, a następnie nalej tyle wody, ile zmieści się w buteleczce, wymieszaj i zagotuj całość. – dyktował instrukcje, czekając, aż młodszy uzdrowiciel zacznie robić eliksir.
  Temat: Liściaste rozstaje
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 582
Wyświetleń: 66295

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2021-11-10, 19:00   Temat: Liściaste rozstaje
Uzdrowiciel chwilowo spojrzał na pisklę, które spało sobie spokojnie. Mruknął. Chyba nie będą mu za bardzo przeszkadzać.
Starhczy. – odparł na słowa Popiołu. Już wcześniej miał oko na jego rzeczy, więc wiedział, że wszystko w miarę grało.
Więc tak... Obecnie można sporządzić trzy rhodzaje eliksirhów. Na rhanę lekką, śrhednią i ciężką. Każdy z nich działa tylko i wyłącznie na okrheślony stopień rhany. Ten na rhany lekkie jest najłatwiej sporządzić i całkowicie leczy daną rhanę, w porhównaniu do pozostałych eliksirhów, którhe jedynie obniżają stopień rhany do lekkiej. Dodatkowo, żeby sporządzić eliksirh na rhany ciężkie, oprhócz ziół potrzebny jest kamień szlachetny. – wyjaśnił. Właściwie to nie miał zbyt dużo do powiedzenia, ponieważ warzenie eliksiru samo w sobie było tak proste, że nawet pisklę mogłoby je sporządzać. Jedyne, co mogłoby stanowić problem, to zapamiętanie odpowiedniego receptu. – I... to tyle z teorhii. O składnikach jeszcze ci powiem, a na rhazie przejdźmy do prhaktyki. Jaki eliksirh chciałbyś terhaz stworzyć? – dodał, unosząc lekko jedno z brwi. Był przy tym otwarty na jakiekolwiek pytania ze strony Popiołu. W końcu byli na nauce, więc dziwnie by było, gdyby przebiegała ona bez jakichkolwiek pytań od ucznia.
  Temat: Liściaste rozstaje
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 582
Wyświetleń: 66295

PostForum: Dzika Puszcza   Wysłany: 2021-11-10, 18:27   Temat: Liściaste rozstaje
Hebog musiał przyznać, że był lekko zaskoczony tym, że ktoś jeszcze chce się uczyć sztuki warzenia eliksirów leczących. Myślał, że on był jedynym smokiem, który jeszcze się tym aktywnie interesował, a tu proszę.
Po chwili Popiół mógł usłyszeć czyjś trzepot skrzydeł oraz charakterystyczną woń Plagi i ziół, wskazujące na obecność puchatego uzdrowiciela. Ten wylądował gładko nieopodal Ognistego i spojrzał na to, co tutaj przygotował.
Witaj, Popiole Poległych! Gotowy na naukę? – spytał z łagodnym uśmiechem, siadając obok niego. Przy okazji zaczął powoli porządkować w swoim łbie informacje, które będą potrzebne do nauki młodego uzdrowiciela.
  Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 370

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-11-10, 14:43   Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Znowu Sekcja pozostała cała. Cóż, bywa. Za to każdy kolejny atak uzdrowicielki był coraz ciekawszy. Szkoda tylko, że to on miał być celem.
Wyczuwając rozgrzewający się pod nim grunt, tchnął maddarę w cienkie, lecz żaroodporne, białe błony, pokrywające całe stopy jego tylnych łap. Były wystarczająco wytrzymałe, aby w razie powodzenia spokojnie uchronić łapy przed oparzeniem. Przynajmniej tak sobie to wyobrażał.
  Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Pikujący Upiór

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 370

PostForum: Walki   Wysłany: 2021-11-09, 13:57   Temat: Sekcja Zwłok vs Pikujący Upiór
Hebog wyszczerzył kły, widząc, jak bardzo skuteczna okazała się jego obrona. Teraz będzie mógł się za to odwdzięczyć swoim atakiem! Porysowana tarcza zniknęła, a uzdrowiciel zrobił krok w tył dla większej odległości od przeciwniczki.
Ponownie sięgnął do swojego źródła, tym razem szykując atak z pyska. Miał to być lód, podobny do tego, jakim zieją wyszkoleni wojownicy. Po chwili rozwarł szeroko swoją paszczę, próbując zionąć strumieniem wzmocnionego magią lodu w stronę przedramienia prawej przedniej łapy uzdrowicielki. Liczył na to, że w lepszym razie spowoduje na tyle poważne odmrożenia, że Sekcji trudno będzie ustać na tej kończynie, w gorszym - przynajmniej sprawi jej odrobinkę bólu.
 
Strona 1 z 35
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15