FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja
Znalezionych wyników: 54
~ Smoki Wolnych Stad Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-03-01, 01:33   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Udało się! Nie wierzyła własnym ślepiom.
Wzięła kilka głębokich wdechów. Jej mięśnie paliły żywym ogniem i drżały z wysiłku. Ile jeszcze to potrwa...? Już nigdy nie weźmie udziału w żadnej walce. Nigdy!
Spiżowa wykonała szybki skok w przód, wbijając po lądowaniu szpony w śnieg, by się nie poślizgnąć i unosząc lewą, przednią łapę. Przód Pierzastej wyglądał makabrycznie. Kości i ścięgna na wierzchu, wszystko zakrwawione. Kleryczka nie chciała jej zabić, wycelowała więc w bezpieczniejsze miejsce - prawy bark smoczycy. Cięła rozcapierzoną łapą, chcąc pozostawić cztery, długie szramy, od góry do dołu.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-02-28, 23:17   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa zaklęła w duchu, gdy chybiła. Czas miał tu znaczenie, nie wiedziała, jak długo jeszcze wytrzyma.
Obserwowała Pierzastą uważnie, łapiąc gwałtownie oddech przez rozchylony pysk. Gdy tylko ujrzała, że przeciwniczka skacze ku niej, momentalnie zastosowała unik, reagując najszybciej, jak potrafiła. Ugięła łapy i odbiła się od podłoża gwałtownie, odskakując w tył, poza zasięg łapy Pierzastej. Przycisnęła skrzydła do boków, unosząc lekko ogon, a gdy lądowała, ugięła łapy dla lepszego lądowania, wbijając pazury w śnieg, aby się nie poślizgnąć. Przez całą akcję była do Pierzastej przodem, nie spuszczając jej ze ślepi.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-02-18, 00:32   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
// Przepraszam za zwłokę

Nie sądziła, że uda jej się uniknąć ataku. Ale nie skupiała się za bardzo nad chwilową przewagą. Czas zaatakować.
Spiżowa doskoczyła zwinnie do prawego boku Pierzastej, uważając, by nie stracić równowagi na śniegu i unosząc lewą, przednią łapę. Zamachnęła się nią, celując w prawe udo przeciwniczki, po czym cięła - pionowo, od góry, chcąc rozorać całą zadnią kończyną smoczycy, od uda, aż po łydkę, pozostawiając na skórze cztery, równoległe szramy. Rany miały być rozległe, acz płytkie, a sam atak Kleryczka starała się wykonać jak najszybciej, wiedząc, że nie ma dużo czasu, co nie sprawiło jednak, że ruch był niedokładny. Skupiła się na ataku, jak gdyby była artystką, a Pierzasta jej płótnem.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-02-03, 23:53   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Pierzasta chyba nie sądziła, że Spiżowa przez sympatię do niej zrezygnuje z zaciętej walki i pozwoli Cieniowi przegrać. Nie, była Cienistą i nawet jeśli potrafiła być sympatyczna dla smoków poza, liczyło się dla niej tylko stado. W końcu była córką Szydercy, nie mogło być inaczej.
Spiżowa była zadowolona, że zadała przeciwniczce tak rozległe i poważne obrażenia, ale to nic nie znaczyło. Nadal obie smoczyce były na granicy i szala mogła przechylić się na każdą ze stron.
Kleryczka nawet nie pozwoliła, by Pierzasta się do niej zbyt blisko zbliżyła. Gdy tylko ujrzała, że biegnie ku niej, momentalnie przycisnęła skrzydła do boków, ugięła łapy, uniosła ogon, aby się nie plątał pod łapami, po czym odbiła się silnie od podłoża, uważając na to, by się nie poślizgnąć. Wykonała szybki skok w tył, umykając z zasięgu łap przeciwniczki. Wylądowała zgrabnie na lekko ugiętych łapach dla zamortyzowania ciężaru ciała, przodem do drugiej smoczycy, taki był przynajmniej zamiar.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-01-29, 21:22   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa zachwiała się, lecz szybko złapała równowagę. Była już zmęczoną tą walką, w końcu jest Kleryczką, nie ma takiej dobrej wytrzymałości i kondycji. Rany też dawały się we znaki, a ból robił uciążliwy. Złapała oddech, nim przystąpiła do ataku.
Natychmiast wykonała szybkiego susa do przodu, doskakując od frontu do Pierzastej. Podczas skoku uniosła lewą przednią łapę, by w chwili lądowania już wyprowadzić atak. Chciała ciąć szponami po ukosie, od góry do dołu, przez szyję i pierś przeciwniczki, pozostawiając nań pięć równoległych szram. Starała się wykonać atak jak najszybciej, by smoczyca nie zdążyła uskoczyć.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-01-26, 18:33   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
// Piękny avek, Pierzaku.

Spiżowa nie spuszczała bystrego spojrzenia z przeciwniczki. Czekała, przygotowana na jej atak. Zareagowała błyskawicznie, gdy Pierzasta skoczyła ku niej. Skrzydła mocniej przycisnęły się do boków, a łapy ugięły, by jak najszybciej wybić się do uniku. Kleryczka chciała uskoczyć w kierunku odwrotnym do atakującej smoczycy Życia - czyli na lewo oraz w tył, po ukosie. Miała nadzieję, że refleks ją nie zawiedzie. Po obronie udanej bądź nie, wylądowała przodem do Pierzastej na lekko ugiętych łapach, ogon zaś trzymała lekko uniesiony, by się nie plątał. Uważała, by się nie poślizgnąć i utrzymać równowagę na śliskim śniegu.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-01-21, 21:18   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa syknęła z bólu, gdy Pierzastej udało się ją zranić. Zacisnęła kły, powstrzymując gwałtowniejsze reakcje. Nie była Wojowniczką tylko Kleryczką! Nie była przyzwyczajona do bólu.
Szybko sięgnęła po eliksir leczący rany średnie - dobrze, że była przygotowana. Jak widać, była bardzo słaba w walce, chciała się więc wesprzeć w sposób odpowiedni dla Kleryka, czyli lecząc się. To już ostatni raz, gdy może się tak wesprzeć.
Czas na atak. Kleryczką doskoczyła do Pierzastej, unosząc lewą, przednią łapę już podczas skoku i zamachując się nią. Wycelowała w jej pierś i w chwili lądowania cięła po ukosie, od góry do dołu, chcąc pozostawić na barkach i piersi cztery, długie, podłużne cięcia. Cały atak miał być szybki i dokładny, a rany rozległe, acz nie głębokie.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-01-18, 18:47   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Poczuła zadowolenie, gdy udało jej się zranić przeciwniczkę. Co prawda nie tak bardzo, jakby chciała, ale dobre i to. Teraz były mniej więcej na tej samej pozycji wyjściowej - obie z niezagrażającymi ciału acz bolesnymi ranami.
Zanim Pierzasta przeszła do ataku, Spiżowa czym prędzej przywołała kolejny eliksir - chroniący przed atakiem fizycznym - i czym prędzej wypiła cała zawartość. Kątem oka zauważyła poruszenie za sobą, usłyszała również, że przeciwniczka zbliża się. Nie tracąc czasu na niepotrzebne obracanie się, Spiżowa przycisnęła skrzydła do boków i czym prędzej odbiła od ziemi, aby jak najszybciej przeturlać się ciałem na prawo, aby uniknąć ataku. Po uniku, udanym bądź nie, od razu stanęła na łapach, obracając się do adeptki Życia.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-01-13, 21:44   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Syknęła cicho pod nosem, kiedy poczuła nieprzyjemny ból w łapie. A niech to! Niby taka mała rana, ale jaka irytująca. Najczęściej właśnie drobne rany bolą najmocniej. Nie rozczulała się jednak nad sobą.
Czym prędzej przywołała z groty eliksir zwiększający zręczność i wypiwszy go, oblizała pysk jęzorem.
Czas na atak. Spiżowa ugięła łapy, gotując się do ataku, po czym ruszyła szybko w stronę przeciwniczki, chcąc znaleźć się przy jej lewym boku. Wyciągnęła w górę swą lewą, przednią łapę. Gdy tylko odległość na to pozwoliła, Kleryczka przesunęła szponami po skórze Pierzastej, od barku, aż po zad. Skupiła się na zadaniu, chcąc wykonać atak szybko i z pietyzmem. Nie zatrzymywała się przy tym. Rany miały być długie i rozległe, a nie głębokie.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2015-01-11, 18:47   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa uważnie obserwowała przeciwniczkę. Nie wytrąciło ją z równowagi nawet pojawienie się Ankai i Złudzenia. Najwyraźniej Ankaa wygrała swoją walkę, to dobrze. Teraz ona musiała wygrać własną, pomimo pomocy ze strony Wojowniczki.
Widząc, że Pierzasta zbliża się i obraca, Kleryczka domyśliła się, że zaatakuje ogonem. Momentalnie ugięła czym prędzej łapy i wybiła się z nich jak najszybciej, robiąc długiego susa w tył. Na tyle długiego, by wyjść poza zasięg ogona Życiowej. Wylądowała zgrabnie na ugiętych łapach, nadal będąc przodem do Pierzastej.
  Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 1255

PostForum: Archiwum wojen   Wysłany: 2014-12-28, 14:10   Temat: Spiżowa Łuska vs. Pierzasta Łuska
Spojrzała na Ważkę przyjaznym wzrokiem. Walka będzie trwała dopóki, dopóty jedna z nich nie padnie. Jeżeli nie będzie to Spiżowa być może będzie w stanie jej potem pomóc. Dlatego była spokojna. Dużo ćwiczyła by być taką jak jest teraz. Szybką i zwinną. Nie dała czasu Pierzastej, nie mówiła nic. Chciała wygrać. Jak mógłby wtedy spojrzeć na nią ojciec? Ta presja. Jeżeli przegra w tej ważnej dla niej bitwie... jak będą patrzeć na nią? Jej rodzina? I ojciec i brat, którzy ją wychowywali byli wojownikami. Kochali walki, a rany jakie zadawali były drastyczne.
Postawiła na skuteczność swojego ruchu. Wybiła się z łap sprintem biegnąc na przeciwniczkę, która się jej objawiła skupiając się tylko na jednym - na ataku. Oczy jej były niemal puste, mimika pyska wskazywała na całkowitą koncentrację.
Po dobiegnięciu nie miałaby zbyt wiele czasu. Uważała by się nie poślizgnąć na śniegu, krew północnych podpowiadała jej, że szorstkie poduszki jej pomogą, ale wczepiała się też pazurkami w śnieg. Na swój wiek była niewielka. Jakby mierzyła z... 9 zwyczajnych księżycy. Może wzrost jej pomoże? Albo zaszkodzi.
Pół ogona przed Pierzastą (jeżeli tylko uda się jej dobiec) miała zamiar mocniej ugiąć przednie łapy, dostawić do nich tylne i zrobić sus pod kątem, by wylądować przy prawym boku Pierzastej. W trakcie lądowania już chciała wyciągnąć lewą łapę. Pamiętała rzecz jasna o manewrowaniu ogonem, co teraz miało jej bardzo pomóc. Dociskała też skrzydła do boków spodziewając się ewentualnego kontrataku. Uniesiona łapa miała zahaczyć o bark Pierzastej i zrobić dość głębokie nacięcie do boku, gdzie łapę zatrzyma skrzydło. Spiżowa celowała w to miejsce z dwóch powodów. W razie pomyłki miała nadzieję nie zrobić zbyt wielkiej krzywdy. Jednak gdy trafi dokładnie tam, gdzie chciała czyli w to ramię, bark, to być może utrudni przyszłe ataki tą łapą na siebie. Chciała zdusić zagrożenie w zarodku, choć wątpiła, że się jej uda. Poza tym, jeżeli uda się jej przeciągnąć ranę zwiększy ból i krwawienie, a to może wyeliminować Pierzastą z pojedynku. Starała się z całych swoich sił.

/Mówisz, admi, że Leczenie to umiejętność bojowa? xD
  Temat: Srebrzysty staw
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 569
Wyświetleń: 60928

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: 2014-12-28, 13:53   Temat: Srebrzysty staw
Czuła, że nie potrzebuje pomocy. Wyciszyła się idealnie. Miała pustkę we łbie. Przychodziło jej to dosyć łatwo. Wyobraziła sobie diamentową kopułę grubą na niecałą łuskę, ale bardzo wytrzymałą i twardą. O nieregularnym, kryształowatym kształcie. Kopuła miała być błękitnawa, ale w głównej mierze przezroczysta. I lśniąca. Tchnęła maddarę w twór. Słysząc, że igiełki przestały stukać o diament i pewnie opadły na boki zniwelowała twór i przystąpiła do ataku. Miała nie przesadzać? Przez wzgląd na to, że mogła zadać rany Bezchmurnemu? Wyobraziła sobie, jak z podłoża wychyla się łodyga w całości wykonana z drewna. Miała mieć ćwierć szpona szerokości i kanciaste kształty. Taki nieregularny ośmiobok. Łodyga miała być dosyć szybka. Miała dwukrotnie owinąć się wokół nadgarstka Bezchmurnego, dopiero potem powoli, ale zdecydowanie mocniej miało się zaciskać. Tchnęła Moc w ten twór.
  Temat: Srebrzysty staw
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 569
Wyświetleń: 60928

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: 2014-12-24, 22:44   Temat: Srebrzysty staw
Nie zawsze będzie bezpieczna. Wszystkie jej myśli poznikały powpychane gdzieś nie wiadomo gdzie. Dostrzegła kulę i stwierdziła, że nawet czuje jej ciepło. Wyobraziła sobie w połowie odległości między nią, a kulą, dokładnie na środku trajektorii lotu kamień. Gruby na dwie łuski, a szeroki na tyle, by kula zmieściła się cała i zostało jeszcze pół szpona marginesu. Kamień miał być ciemnogranatowy i lekko połyskujący, jak smocze łuski. Poza tym bardzo, bardzo wytrzymały, jak to kamień. Pomyślała też o tym, że skoro to kamień, to nie powinien za szybko się nagrzać, bo zanim to się stanie kula rozpryśnie się na cząsteczki. Skupiła się na sobie czując ruch swojej Mocy. Wysłała jej element w twór. Oby się udało.
Po zneutralizowanej obronie pora na atak. Wyobraziła sobie kulę lodu. Bardzo zbitego i twardego, tak zmrożonego, że aż białego. A jednak kula była gładka. Miała się nie topić, po prostu trwać. I być. Wyobraziła sobie, że kula jest bardzo twarda. Jak diamenty. Te to w ogóle były nieprzeniknione. Ale ciężar kuli, chociaż ta miała tylko półtora szpona średnicy, miał być powalający. Bardzo, bardzo, bardzo ciężki. Kula miała się pojawić 10 szponów nad kłębem Bezchmurnego i popędzić w dół atakując go w kark, co mogłoby skończyć się ogłuszeniem, lub stałym paraliżem... i innymi... Tchnęła Moc w twór.
  Temat: Srebrzysty staw
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 569
Wyświetleń: 60928

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: 2014-12-20, 12:55   Temat: Srebrzysty staw
Mała pokiwała łebkiem, kiedy Bezchmurny mówił jej o ograniczeniach maddary. W pewnym sensie już je znała. Nie do końca te związane z iluzją, ale te związane z leczeniem. - Tą barierę można pokonać dotykiem. - Powiedziała cicho. Ale kto w magicznej bitwie da się dotknąć na tak długo, by uzdrowiciel mógł wprowadzić maddarę i zranić? Bo jak stworzyć twór w zwięzłym ciele? - Najlepiej jest tworzyć obrony przy ciele, bo, jak powiedziałeś im twór dalej tym jest bardziej osłabiony. Należy mu nadać dobre właściwości jak twardość czy wytrzymałość i nieprzepuszczalność, by nie doprowadzić do nas ataku. Jeśli tworzy się kopuły, bo trzeba ochronić całe ciało powinno się pamiętać o tym, że wewnątrz kopuły zużywa się powietrze i robi się duszno i ciepło. Poza tym... Gdyby ktoś atakował mnie lodem, to mogłabym zrobić coś gorącego, rozgrzany kamień, aby w razie czego stopił lód. - Powiedziała dosyć szybko, jakby i zamyślona i zdenerwowana. Spojrzała na Bezchmurnego pytającym spojrzeniem zastanawiając się czy dobrze mówiła, czy te dodatkowe właściwości o których mówiła to zwyczajne przedobrzenie.
  Temat: Srebrzysty staw
Spiżowa Łuska

Odpowiedzi: 569
Wyświetleń: 60928

PostForum: Szklisty Zagajnik   Wysłany: 2014-12-16, 21:44   Temat: Srebrzysty staw
Ależ zawiniła mu w wielu rzeczach! O! Nadgorliwością, ciekawością, zabieraniem czasu, sobą, wszystkim! Ale była tak wdzięczna, że ją uczył. Czuła się spokojnie i mogła się skupić. Więc wszystko szło gładko. Magia to moja wyobraźnia. Mogę użyć wszystkiego o czym pomyślę w formie, którą sobie wyobrażę. Stwierdziła w myśli z lekkim duchowym uśmiechem. - Mogę użyć żywiołów, ziemi, wody, lodu, wiatru, ognia, albo innych substancji, jak kwasu, drewna, kamieni. A żeby się bronić to dobre byłyby tarcze. Mniejsze czy większe. Takie bardzo wytrzymałe, albo takie, które zneutralizują atak. - Powiedziała pewna swoich słów. Prawie. Ale! To już bardzo dużo jak na tego czarnego, skażonego malca. Malca Cienia. Cienia, który w jej łbie już jest inny niż jest.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!Wymiana bannerami: KLIK!

DH
SnM


Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15