FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Polana
Autor Wiadomość
Gryzący Kolec 
Adept Ognia

Stado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 27
Opiekun: Czarny Konsyliarz
Wysłany: 2017-11-18, 13:12   
   A: S: 2| W: 1| Z: 4| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,S,L,W,Skr,Śl,Kż,MP,A,O,MA,MO:1
   Atuty: Ostry Wzrok; Pamięć Przodka

Uniosłem pysk wysoko patrząc na pięknie świecącą gwiazdkę. Nie miałem pojęcia czy Shadows faktycznie ma rację. Nie wiedziałem czy w tym światełku naprawdę ukrywała się dusza dziadka, ale coś w moim wnętrzu chciało w to wierzyć. Chciało i nawet uwierzyło. Poruszyłem się delikatnie i ułożyłem prawą łapę na piersi, w miejscu bijącego serca i pozwoliłem sobie na chwilę ciszy. Rozmyślałem wtedy o tym wszystkim czego nie zdążyłem powiedzieć dziadkowi. O tym, że go kocham, gdzie byłem, kiedy umierał, ile ciekawych rzeczy zdążyłem zobaczyć. Było tego naprawdę wiele, a mój umysł co chwilę podsuwał mi kolejne myśli, które przyjmowałem z wielką radością. To była pewnie jedyna chwila w moim życiu, kiedy mogłem to wszystko przesłać dziadkowi. A kto wie, może on faktycznie teraz tego wszystkiego wysłuchuje. Gdyby tak było, to naprawdę nie posiadałbym się ze szczęścia. Minęło kilka długich chwil nim spuściłem wzrok z nocnego nieba i ponownie ułożyłem pysk na łapach. Skłamałbym gdybym stwierdził, że się nie wzruszyłem. Nawet w kącikach moich ślepi zabłysły maleńkie łzy, których nie zamierzałem ścierać. Ze świstem wypuściłem powietrze i obróciłem się w kierunku Shadowsa, żeby mu podziękować. W końcu gdyby nie on pewnie wciąż miałbym do siebie pretensje, że nie porozmawiałem z dziadkiem, a teraz miałem wrażenie, że ten ciężar zniknął z mojego serca. Tyle, że... samiec zdawał się teraz jakiś inny. Leżał w bezruchu, zamilkł i w dodatku wyglądał jakby intensywnie o czymś myślał, albo jakby coś go dręczyło. No w każdym razie nie wyglądał na zadowolonego z życia.
- Wszystko w porządku? - zapytałem cicho, z troską pobrzmiewającą w głosie. Nie do końca wiedziałem co teraz zrobić, dlatego po prostu czekałem.

Atuty:
* Ostry Wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle mają dodatkową kość
* Pamięć Przodka - Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Stado: Ziemi
Księżyce: 28
Opiekun: Gonitwa Myśli
Partner: Krwawa Żądza

Wysłany: 2017-11-18, 18:17   
   A: S: 1| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 3
   U: B,S,Pł,L,A,O,MP,M: 1|
   Atuty: Ostry Wzrok, Kruszyna

Czarny czekał cierpliwie, sam rzeczywiście się zamyślał. W końcu usłyszał pytanie, jego wzrok spoczął na wzruszonym osobniku, widać to było chyba aż za bardzo. Nocny był zdrowy, jego życiu nic nie zagrażało, a jednak coś było nie tak tylko co?
Adept odetchnął mówiąc. "Myślę i myślę od dłuższego czasu nad refleksją. Mam wrażenie że ciągle robię za mało, że umrę i nikt nie będzie mnie pamiętał, że moje uczucia, że moje słowa...tak po prostu rozejdą się w powietrzu jak zimny wiatr, jak ciemność po nocy, jak słońce po dniu. Chciałbym coś znaczyć, wzbić się ponad grozę tego świata...ale czuje że mam coraz mniej siły...że nie dam rady. To wszystko dawno mnie przerosło. Poczułem że nic się nie zmienia, wszystko przemija tak szybko. Smoki rodzą się i umierają i ja też kiedyś upadnę i nie wstanę. Kto spuści pysk kiedy zabierze mnie ciemność w mrok z którego nie będę mógł wyjść...." Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi. Wszystko pomału go przerastało, może zbawianie świata to za trudna misja nawet dla niego. "Nie wiem czy dobrą obrałem drogę, nic nie widzę, idę na ślepo jak wilk w ciemności...A nadzieja gaśnie, z każdym krokiem jakby dalej a nie bliżej. Marzyłem od pisklęcia o zjednoczenie, aby nikt nie czuł się już nigdy sam." Dodał, a na jego pysku widać było zgryzotę, widać było że brakowało mu rezultatów. Każdy wojownik kiedyś tracił nadzieję i upadał, ile jeszcze da rade walczyć? Kiedy dech uspokoi się w zgodzie że zło tego świata pokonała te czarne ciało przeżarte cierpieniem? Łapy pod nim zadrżały, chciało mu się krzyczeć, widać było pogłębiony dech jakby miał zwariować we własnej maddarii. Warto przypomnieć, że czarny miał niestabilne źródło energii może to ono go wykańczało od środka. Był zza granicy, kto wie jaki to rodzaj smoka, jakie pochodzenie, może to jeden z skazanych gatunków które zmieniały się w potwory... Co poszło nie tak? Czego zabrakło? Jak wiele chciał, nie być sam, poczuć jak ktoś go dotyka, obejmując słowem, ciałem i myślą. Mówiąc że wszystko się kiedyś ułoży, że stara się i zmienia świat, że jest potrzebny, że ma nadal walczyć....

Atuty:
ostry wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle wzrok [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość)
kruszyna - Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu 3 jednostek mięsa zamiast 4. Polowanie jednak trwa normalnie, do zdobycia 4 jednostek mięsa.

Jeżeli w tym temacie nie ma (zt) to znaczy że fabuła nadal trwa więc napisz do mnie nim zaczniesz pisać pod moim wpisem.
Ostatnio zmieniony przez Nocny Kolec 2017-11-18, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  

Gryzący Kolec 
Adept Ognia

Wysłany: 2017-11-25, 21:54   

Cały czas patrzyłem na Shadowsa, kiedy mówił mi co leży mu na sercu. Słuchałem go z zainteresowaniem, więc od razu wyczułem, że jego słowa są podbudowane jakąś zgryzotą czy też wewnętrznym niepokojem. Z każdym jego następnym słowem czułem jak te nieprzyjemne uczucia zaczynają też obejmować mnie swoimi łapskami. Westchnąłem ciężko nim postanowiłem się odezwać.
- Każdy z nas chciałby coś znaczyć. Jedni chcąc zaistnieć jako łowcy, inni jako wojownicy, a niektórzy marzą nawet o zostaniu przywódcami, którzy ochronią stado przed najgorszą plagą. Niestety niewielu się to udaje. Zresztą to raczej nie dziwne, bo do tego trzeba naprawdę silnej woli i upartej duszy. Ale twój cel jest inny. Ty chcesz pokazać, że żaden smok nie jest skazany na samotność. Wiele smoków może i cię wyśmieje, ale do niektórych dotrą twoje słowa i zaczną przekazywać je dalej. W ten sposób zasieją ogromną ilość ziarenek, a to właśnie ty zostaniesz uznany siewcą. Kiedyś... może jeszcze za twojego życia, może po śmierci, a może nawet za wiele księżyców te ziarenka zaczną kiełkować. Sprawią, że smoki będą sobie wzajemnie pomagać, a przemoc będzie przykrą ostatecznością i to w dodatku kierowaną przeciw wspólnemu wrogowi. I to właśnie w tych wspaniałych czasach smoki będą szeptać między sobą o wspaniałym czarnołuskim, który zapoczątkował to cudowne dzieło. Dlatego nie poddawaj się. Nawet jeżeli sądzisz, że to nic nie daje, że brak w tym sensu, że nikt nie będzie o tobie pamiętał... - powiedziałem przymykając delikatnie ślepia. Ta rozmowa była ciężka, ale najwyraźniej potrzebna samcowi. Nie mogłem przejść wobec tego obojętnie. W przypływie emocji wyciągnąłem łapę i chwyciłem ziemistego delikatnie za bark chcąc dodać mu otuchy. Pokazać, że jestem z nim.
- Każdy z nas błądzi niczym wilk w ciemności. Nigdy nie wiemy co nas czeka. Nie wiemy jakie będą konsekwencje naszyć działań. Ale takie już są uroki życia. Właśnie dlatego nie wolno nam się załamywać. Musimy patrzeć do przodu z uniesionymi dumnie pyskami i kroczyć przed siebie tak jakby nic nie mogło nas załamać. Wszak jesteśmy smokami. Najsilniejszymi stworzeniami pod barierą! Kto da sobie radę z przeciwnościami losu, jak nie ci, których nie powstrzyma ani najgroźniejszy drapieżnik, ani uparty wiatr? - dodałem unosząc dumnie łeb. Byłem smokiem. Shadows też. Skoro osobno jesteśmy silni to kto pokona dwóch samców w kwiecie wieku? Nikt. I tego wolałem się w tej chwili trzymać.

Atuty:
* Ostry Wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle mają dodatkową kość
* Pamięć Przodka - Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2017-11-25, 22:09   

Adept wysłuchał przyjaciela. W końcu poczuł ten dotyk i jego wzrok utkwił na ślepiach ognistego. Z kąt w smoku tyle mądrości i to tak młodym. Może też wiele przeszedł w życiu... Nie wypadało o to pytać. Czarne ciało usiadł, prostując się razem z bratem obok. Dodał już krótko by dopełnić sens tej rozmowie. "Smoki to honorowe istoty, zrodzone bez winy, umierające w chwale." Trzeba przecież przyjąć jakąś dewizę w swoim życiu. Styl w którym dojdziemy do celu. Słowa tego smoka były takie budujące, wzmacniały adepta z każdym następnym brzmieniem. Był mu wdzięczny...za wszystko. Spojrzał na łapę i takim samym gestem obdarował brata. Położył szponki od skrzydła na ramie Gryzącego. Z kąt takie imię u tak sympatycznego kolca? Na pewno z tego samego powodu jak Nocnego. Po prostu tak uważali za słuszne. Czy imię ma związek z duszą smoka? Pewnie tak, w jakimś stopniu. Ta noc była piękna, w sumie chyba prawię całą przegadali. I nikt tego nie żałował, przynajmniej nie było tego widać po czarnym. Chwilę tak sterczeli, potem pysk Shadowsa lekko się uśmiechnął. Nie musiał już dodawać, ani komentować. Widać było ten wielki szacunek do ognistego. Już zero negatywnych uczuć, uspokoił się... Dawno tak się nie czuł, tak... pewnie...

Atuty:
ostry wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle wzrok [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość)
kruszyna - Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu 3 jednostek mięsa zamiast 4. Polowanie jednak trwa normalnie, do zdobycia 4 jednostek mięsa.

Jeżeli w tym temacie nie ma (zt) to znaczy że fabuła nadal trwa więc napisz do mnie nim zaczniesz pisać pod moim wpisem.

Gryzący Kolec 
Adept Ognia

Wysłany: 2017-11-26, 00:23   

Odetchnąłem z ulgą, że Shadowsowi polepsza się humor. Widząc, że udało mi się go pocieszyć, gdzieś w głębi serca poczułem dumę. O tak, byłem z siebie dumny, że moje słowa mu pomogły. Wszak przyjaciołom się pomaga, a gdybym nie potrafił go pocieszyć to marny byłby ze mnie brat. Gdy samiec usiadł pozwoliłem pociągnąć mu się ze sobą i również spojrzałem mu w oczy.
- I gotowe do nawrócenia, jeśli kiedykolwiek zbłądzą - dodałem do wypowiedzi Shadowsa. Wolałem nie wspominać o tym, że niektóre smoki pielęgnują w sobie zło tak długo, że naprawdę stają się złe. Nie powiedziałem też, że ten kto wywołuje wojny musi być zły. Zresztą teraz sam nie byłem pewny czy w to wierzyłem. Może takie smoki też po prostu były skrzywdzone przez los? Tyle, że nie potrafiły sobie z tym poradzić? Cóż, chyba powinienem trzymać się tej myśli. Zamyśliłem się na chwilę, dlatego nie od razu zarejestrowałem pewną ważną rzecz. Shadows się uśmiechnął! O tak, z uśmiechem zdecydowanie było mu do twarzy! Widząc, że wykrzywił swój pysk w oznace szczęścia zrobiłem to samo. No, to teraz uśmiechaliśmy się obydwoje.

Atuty:

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2017-11-26, 01:15   

Nocny widząc zadowolenia brata, sam nie wierzył w to co poczuł. Sam się uśmiechnął, szczery uśmiech od tak dawna. Wystarczyło trochę rozmowy, tak mało. Tak czy owak było późno, samczyk ziewnął otwierając pysk pełen małych, ale bardzo ostrych kieł, tylko dwa wyrostki z pszodu i pobokach były przerażająco potężne i najpewniej niebezpieczne. Natura wielu smokom wskazuję drogę, ale dusze wolne i skrzydlaste nie bardzo chcą podążać drogą ustaloną przez kogoś innego, tak jak w tym przypadku. Naiwny łuskowaty, dążący do marzeń. Nierealnych, ale krok po kroku, za każdym upadkiem po którym wstał był coraz silniejszy, a cel był coraz bliżej. Nie liczyło się już że droga daleka. Z taką rodziną można było i w piekło ruszyć. W ogień, w wode, w burze i deszcz. Dobrze że nie padało, niebo było nadal takie ciemne i spokojne. Gwiazdy im sprzyjały, świeciły tak dostojnie. Shadows zamilkł, ale wszystko było jak najbardziej w porządku. Chyba był po prostu tylko zmęczony tym dniem. Wiele się dziś zdążyło, emocje opadły dopiero teraz. Ogon lekko przyległ do ciała jakby już się ułożył do snu....

Atuty:

Gryzący Kolec 
Adept Ognia

Wysłany: 2017-11-28, 19:19   

O tak. Byłem bardzo zadowolony, że w końcu udało mi się wywołać uśmiech na pysku przyszłego piastuna. Od pisklęcia lubiłem, kiedy smoki się uśmiechały, bo w innym wypadku wydawały się takie ponure. Jakby wyprane z chęci do życia. A smok bez chęci do życia... to martwy smok. Nawet jeśli nie ciałem to duszą. A z tego co mi wiadomo nikt nie chciał umierać ani żegnać się z tym światem. No, ale chyba zbyt daleko odbiegłem myślami, bo po chwili zorientowałem się, że Shadows ziewa. Tak po prostu. To zresztą raczej nie należało do dziwnych, bo dużą część nocy przeznaczyliśmy na pogaduszki. Najwyraźniej samiec był już śpiący, a szczerze mówiąc mi też już lepiły się powieki. Przeciągnąłem się delikatnie, aż część moich kości strzyknęła przez dość długi brak ruchu po czym położyłem się wygodnie. Łapy przed sobą, pysk ułożony na nich, a ogon wesoło drgający przy moim boku. No tak to można spać!
- Chyba pora się przespać, co? - mruknąłem jeszcze w kierunku samca, żeby upewnić się, że nie chce jeszcze nic powiedzieć. No, bo jakby miał jeszcze kilka słów na zbyciu to zamierzałem go wysłuchać. A jak nie... to po prostu zamknę oczy i postaram się zasnąć. Po takim dniu przyda się odpoczynek.

Atuty:

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2017-11-28, 19:32   

Shadows sam rozprostował wszystkie kości od pyska po wszystkie kości szponów i ogon. Odpowiedział krótko, lepiej nie zarywać całych nocy to takie niezdrowe. Trzeba mieć siły do nauk i następnych misji. Planował wstać o świcie, jako pierwszy. Postara się spać czujnie, jako adept czuł się zawsze odpowiedzialny za towarzysza, nie wiedział sam dlaczego. To chyba ten rozwijający się ciągle instynkt.
W końcu z pyska smoka uszło parę cichych słów które bez wątpienia przez taką odległość dotrą nie tknięte do uszu nowego członka wielkiej rodziny. W duchu dziękował za ten piękny dzień. "Owszem, odpoczywaj..." Wygodnie zwinął się jak jaszczurka, jego ogon został jednak przy ognistym, dosyć mocno owinął się wokół końcówki ogona Gryzącego. Zamknął ślepia, ale jeszcze nadal czuwał. Zaśnie jak uzna po pierwsze że jest bezpiecznie i po drugie jak towarzysz spokojnie zapadnie w sen.

Atuty:

Gryzący Kolec 
Adept Ognia

Wysłany: 2017-12-03, 00:18   

Po usłyszeniu słów Shadowsa nie miałem już żadnych wątpliwości, że ta rozmowa na dziś była zakończona. Teraz przyszedł czas na odpoczynek po dość intensywnym dniu. Ziewając cicho ułożyłem się wygodnie i przymknąłem ślepia. Nie wyrwałem też ogona z uścisku ziemnego chociaż ten dotyk nieco mnie zdziwił.
- Dobranoc - mruknąłem jeszcze w kierunku samca nim zapadłem w sen. Co prawda czujny i niezbyt głęboki, bo byłem gotowy w każdej chwili zerwać się na równe łapy w razie niebezpieczeństwa, ale to zawsze coś. Już po krótkiej chwili przyszły piastun mógł usłyszeć, że mój oddech się unormował, co mogło dać mu do zrozumienia, że już zasnąłem.

Atuty:

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2017-12-03, 10:48   

Adept był jednym z ostrożniejszych smoków, zasnął, ale ciągle był gotowy na wszystko. Spał tak czujnie, że słyszał nawet sowę która latała gdzieś w oddali. Noc nadal była taka piękna, niebo czyste, księżyc w pełni. Wiatr trochę chłodny, ale oba smoki raczej nie miały na co narzekać, pierwszego kryło futerko, a drugiego uczucie spełnienia w misji i przerwanie tej dziwnej samotności która dręczyła go już tak długo. W taki to sposób poczuł, że świat jest większy niż kto kolwiek mógłby myśleć. Smoków jest niezliczona ilość, jak gwiazd na niebie i pomoc mogła przyjść tak niespodziewanie jak deszcz z białej chmury. To był udany dzień, w sumie można było zaryzykować stwierdzenie, że zaczął się już następny. Było przecież na prawdę późno.
///skip do rana?

Atuty:

Gryzący Kolec 
Adept Ognia

Wysłany: Wczoraj 22:12   

Z pomrukiem niezadowolenia przewróciłem się na drugi bok, kiedy dotarły do mnie pierwsze promienie słońca. Zamachnąłem się łapą zupełnie jakbym chciał je odpędzić niczym natrętną muchę. Tyle, że niewiele to dało. W sumie to nic nie zmieniło, a ja zyskałem tylko tyle, że miałem wrażenie, że to światło dręczy mnie jeszcze bardziej. Fuknąłem zły i uderzyłem ogonem o... trawę? Zerwałem się jak poparzony rozglądając uważnie dookoła. W pierwszej chwili w ogóle nie wiedziałem co ja tu robię. Na świeżym powietrzu? A czemu nie we własnej grocie? Dopiero, kiedy mój wzrok padł na Shadowsa wszystko sobie przypomniałem. To całe nocne spotkanie i rozmowę do późna. Uśmiechnąłem się delikatnie na to wspomnienie i po krótkim ziewnięciu czekałem aż ziemny się obudzi. Och, jak ja się nie wyspałem!

Atuty:

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: Wczoraj 22:27   

Kiedy czuwający czarny usłyszał dziwne hałasy lekko otworzył ślepia. Wtedy zauważył, że ognisty już nie śpi, co więcej siedzi, chyba się nie wyspał. A przynajmniej na takiego wyglądał. Bywa różnie, na szczęście Nocny zdążył się przyzwyczaić do zrywanych nocy, ostatnio było ich coraz więcej. Ale nie żałował każda chwila poświęcona smokom była na wagę złota. Cicho się wyciągnął, wstał, popatrzył na wschód słońca, było tak pięknie. Pogoda na prawdę im sprzyjała, był jakiś inny, taki pogodny i spokojny. Ta rozmowa na prawdę tak wiele mu dała. W końcu wzrok adepta opadł na brata witając go z lekkim uśmiechem jak swojego. Tego nie dało się opisać, znali się tak niedługo, a on gotów był na wszystko. "Witaj, widzę że misja na dziś to wcześniej się położyć..." Z uśmiechem było mu do pyska, taki pełen energii jak pisklak, wierzący w smoki. W te które kroczyły dobrą drogą, ale też w te błądzące.

Atuty:

Odpowiedz do tematu