FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Aleja Zakochanych
Autor Wiadomość
Cioteczna Kołysanka 
Piastun Ognia
Babcia WszystkiegoStado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 70
Płeć: Samica
Opiekun: Wirtuoz Szeptów
Mistrz: Stada
Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 1622

Wysłany: 2017-12-25, 02:58   
   A: S: 2| W: 2| Z: 3| M: 1| P: 4| A: 5
   U: Pł,B,Skr,Śl,Kż,MP,A,O,MA,MO:1|W,L:2|M:3
   Atuty: Kruszyna; Szczęściarz, Mentor, Magiczny Śpiew, Znawca terenów


Ciągłe opuszczanie głowy i dość długie dochodzenie do siebie sprawiło, że nie szukała takich nieprawidłowości. Jej młody umysł nie brał pod uwagę takich możliwości jak mówienie maddarą. Była szczerze zaskoczona. Nie była samiczką, która potrafiła perfidnie grać albo udawać. Nie lubiła pogrywania z kogoś.
Kiedy Krwisty podzielił się swoim snem, spróbowała zagłębić się w swoje wspomnienia. Ona. I Rek. Co zabawne... Rek oznaczało właśnie “Ona”, choć jeszcze tego nie wiedziała. Nigdy nie zdążyła zapytać o to ojca. Nie miała istotnego elementu układanki
Tamta samiczka... Jej otoczenie... nie pamiętała go. Zrobiło się jej na moment przykro. Wydawało się, że we śnie są same.
- Na pewno zwrócę na to uwagę następnym razem. Nie mogę sobie przypomnieć gdzie jesteśmy w tym śnie... Pamiętam tylko wzrok jej złocistych oczu. - Powiedziała powoli, z całkiem sporym rozmysłem. - Wygląda, jakby na coś czekała. Ja... będę to sprawdzać. Na pewno. - Zdecydowała, że zbada tę sprawę. Tego dnia była o krok bliżej do poznania ostatecznej odpowiedzi.
Energia w głosie Krwistego sprawiła, że Rek się lekko uśmiechnęła. A więc lubią się. Podziękowała za to bogom w myśli. Cieszyła się. Może to będzie miłe spotkanie? Wtuliła bok pyska w ciało adepta Ziemi. Delikatnie. Żeby nie poczuł z jaką premedytacją to robi. Był taki ciepły.
Kiedy zadał jej pytanie, zamyśliła się głęboko. Takie dni? Odpowiedź wydawała się jej oczywista. Ale przyszło jej na myśl, że ma zbyt mało informacji by mieć jednoznaczne zdanie na ten temat.
- Tak naprawdę nie wiem. Pierwszy raz szłam tak długo tak daleko. Może to dlatego, że jestem nienawykła do takich wędrówek? - Zapytała, przechylając nieco łepek jak miała w zwyczaju, przez co nieświadomie otarła nim o ciało czerwonofutrego między karkiem a jego barkiem. - Bardzo późno zaczęłam interesować się światem. Pierwsze cztery księżyce spędziłam na grzbiecie taty, obserwując wszystko nieruchomo. Wiem, że pisklęta już trzeciego księżyca starają się wymykać. Mój brat tak robił. Ale ja ciągle leżałam w miejscu i jadłam owoce, bo byłam za słaba, żeby jeść mięso. Wiesz, mam już dziesięć księżycy. - Uśmiechnęła się. Była maluczka. Jakby miała z siedem. Do tego była bardzo smukła i odznaczała się nadzwyczajną lekkością. Najwyraźniej owoce jako podstawa żywieniowa dla smoka, zwłaszcza małego, nie jest dobrym budulcem organizmu. Mówiła o tym swobodnie. W zasadzie jej dystans pozwolił jej na pełnoprawne pochwalenie się swoim wiekiem. Miała zamiar usłyszeć zaskoczenie Krwistego. - Będę podróżować częściej. I będę polować! Wtedy na pewno stanę się silniejsza i dorównam innym smokom. Nawet, jeżeli nie będę tak silna i wytrzymała jak one. Jestem pewna, że też mogę być jak inne smoki. Nawet inaczej. Hm... jak by to wyjaśnić... - Zamyśliła się na kilka chwil. - Mój tata jest łowcą. Poluje na zwierzęta. Nigdy nie będę w tym tak dobra jak on, ale myślę, że mam dobre oko. Mogłabym szukać kamieni, żeby wymieniać je na mięso albo owoców, kiedy nadejdzie wiosna. Mogłabym ich szukać dla smoków, które potrzebują nauk u mistrzów, którzy wymagają zapłaty. Albo dla naszej Wojowniczki, żeby pomóc jej nazbierać zapłaty dla Erycala. Sprawne smoki nie skupiają się na tym chyba zbyt mocno. Dlatego ja chcę pomóc im wszystkim. - Wyszczerzyła ząbki w szczerym uśmiechu. Wizyta przy kurhanach i otworzenie się przy Krwawym otworzyło jej umysł. I... zdecydowała.
Potem usłyszała bicie skrzydłami. Spojrzała w górę i dostrzegła silną, czarną sylwetkę. Po terenach wspólnych rozniósł się zapach spalenizny i pyłu. To był zapach domu. Jej serce zwolniło, ekscytacja zmieniła się w spokój i zadowolenie. Nie widziała go od dawna. Była tak mała, że prawie nie pamiętała owego spotkania. Ale pamiętała, że był ciepły i godzien zaufania. Okazało się, że zachował też dobry humor i przyjazne nastawienie.
Gdy zażartował z jej tendencji, uśmiechnęła się bardzo delikatnie. Jej zimne oczy pozostawały bystre, a mimika łagodna. Poczuła się miło, poczuła, że jest wśród swoich. Jej platynowa łuska zalśniła delikatnie, gdy oświeciło ją, że ciągle leży na ciepłym grzbiecie. Grzał ją bardzo sprawnie! Ale zrobiło się jej nieco głupio. Poruszyła się wszak, ale nie dość zdecydowanie by zejść. Jeszcze.
- Poszłam trochę za daleko. I zasłabłam. - Żeby zachować luźniejszą atmosferę, wysunęła odrobinę swój bladoróżowiutki języczek. Zaraz go schowała i podniosła głowę. - Krwisty mnie znalazł i pomógł dojść do siebie. Ale nie może mnie odprowadzić, a ja chyba jestem zmęczona... I... Nie chcę wracać sama. - Mimo wszystko jednak czuła zażenowanie w związku z tą sytuacją. W jej głosie dało się w końcu poczuć nieśmiałość i zawstydzenie. - Gryzący... uh... Odprowadzisz mnie do domu? - Zapytała z mieszanką zażenowania i nadziei na drobnym pyszczku. - Czuję się już lepiej! - Zapewniła nieco silniejszym głosem. - Nie trzeba mi już pomagać. Tylko trochę się martwię... no wiesz... - Opuściła wzrok i aby udowodnić swoje słowa, pozwoliła sobie zsunąć się powoli z grzbietu Krwistego. Opadła na przednie łapy, którymi zrobiła parę kroczków by zsunęły się też tylne. Nie stanęła w miejscu, ale zrobiła kilka chwiejnych kroków, by złapać równowagę. Miała podniesiony i sztywny ogon. Czuła się zdecydowanie lepiej i była cieplejsza. Ale nagły ruch wciąż jeszcze jej nieco dokuczył. Stanęła już w zwyczajnej pozycji i swoim spojrzeniem starała się przekazać “widzisz? Wszystko gra”. Tylko, że ten wzrok był chyba skierowany też do niej, bo nie wyglądała zbyt przekonująco.
_________________


Galeria; Głos; Motywy Muzyczne
Teczka; Osiągnięcia; Żetony kwiecień, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Drzewo genealogiczne

ZNALAZŁAM NASTĘPCĘ *^* JEST WSPANIAŁY
PS. Jak nie możesz patrzeć - przybliż do 110% ekran lub zrób lepiej. Ja za Chiny nie potrafię.
 
 
Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżyłStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 53
Płeć: Samiec
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wiek: 17
Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 2196
Skąd: Ściśle tajne
Wysłany: 2017-12-27, 19:26   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;


Rek pewnie zastanawiała się głębiej nad swoim snem, cisza trwała przez jakiś czas, a ja tylko obserwowałem niebo, szukając na nim Obsydiana. Ostatnie spotkanie było dawno temu jak byliśmy pisklakami, a teraz pewnie jest adeptem albo lepiej! Ciekawe co porabiał przez ten długi czas, na terenach wspólnych w ogóle go nie widziałem, a na granicy tym bardziej. No chyba, że wychodził z groty w zupełnie innym momencie niż ja na przykład w nocy?
Odrzuciłem myśli na bok kiedy usłyszałem odpowiedź Rek. Nie była do końca pewna tego co działo się w jej śnie, ale może kiedyś to odkryje? Na razie pewnie była zbyt młoda i nie wiedziała za dużo o swoich przodkach?
Nie odpowiedziałem nic, jedyne co to spojrzałem na pisklaka i uśmiechnąłem się. Dziesięć księżyców to naprawdę dużo i pewnie tak mało wie o świecie, wszystko przez to, że za każdym razem czuje się osłabiona. Dobrze, że nie lata, wtedy to by było źle gdyby nagle chciało jej się zemdleć. Chociaż w sumie opcja spoglądania na świat z grzbietu taty jest bardzo fajna! Darmowa przejażdżka, a jedzenie owoców zamiast mięsa? Owoce są bardzo dobre!
~ Dziesięć księżyców to naprawdę dużo, myślałem, że jesteś młodsza ~ spojrzałem jeszcze raz na Rek uśmiechając się, pisklaki lubią się przechwalać swoim wiekiem, to takie typowe. ~ Skąd wiesz, że nie będziesz nigdy tak dobra jak inne smoki? Jak na swój wiek jesteś mądrzejsza i rozsądniejsza od pisklaków, no może rozsądna to za dużo powiedziane, ale nie jesteś spokojniejsza niż reszta! Myślę, że kiedyś dorównasz tacie albo nawet będziesz lepsza od niego, każdy ma w sobie talent, chyba ~ dobrze, że nie poddawała się przez swoją chorobę. Starała się i miała chęci, a to się liczy najbardziej!
Nagle usłyszałem tupot skrzydeł, Obsydian zjawił się szybciej niż przypuszczałem.
~ Pogubiłem się w liczeniu! Gdzie ty się tyle podziewałeś, ani na granicy cię nie było, ani na terenach wspólnych, tak po prostu PUF i zniknąłeś? Deidara trochę się uspokoiła od tamtego czasu, ale za to ja przyniosłem więcej problemów niż kompan. Raz mi się umarło i zostałem wskrzeszony przez Aterala! Dasz wiarę? Niedawno straciłem głos, tyle do opowiadania,
ale nie po to cię tu wezwałem
~ Rek zaczęła wszystko wyjaśniać. Nie powiedziała wszystkiego, ale tylko to co jest najważniejsze. Potem poczułem jak młoda ześlizguje mi się z grzbietu, no może i odzyskała trochę sił, ale chyba nie na tyle, żeby wrócić samemu do domu?
~ Leciałem sobie nad terenami wspólnymi i zobaczyłem małą kulkę, Rek leżała tutaj zmęczona, mówi, że ma tak od zawsze i potem chciałem ją zanieść na granice, ale powiedziała, żeby wezwać ciebie i tak sprawa kończy się w tym miejscu. Tylko, że młoda chyba nie ma tyle sił, żeby wrócić na własnych łapach, ledwo co stoi ~ powiedziałem do Obsydiana i cały czas obserwowałem Rek, może i próbowała pokazać, że da radę, ale to tylko pokazało, że nadal nie jest najlepiej.
_________________


~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.


Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
 
 
 
Gryzący Kolec 
Adept OgniaStado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 35
Płeć: Samiec
Opiekun: Czarny Konsyliarz
Dołączyła: 06 Lut 2016
Posty: 864
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-12-29, 00:21   
   A: S: 2| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,W,Skr,Śl,Kż,MP,A,O,MA,MO:1
   Atuty: Ostry Wzrok; Pamięć Przodka


Nie potrafiłem przestać się uśmiechać, kiedy przebywałem przy smokach, które darzyłem sympatią. Dlatego też, mój pysk cały czas był wykrzywiony w przyjemnym grymasie, kiedy poruszając z ekscytacji końcówką ogona po kolei słuchałem słów tych, którzy mnie tu wezwali. Niezwykle przyjemnie było mi tu przebywać chociaż powód dla jakiego tu przybyłem raczej nie powinien mnie napawać optymizmem. Jednak moim usprawiedliwieniem było to, że jeszcze go nie poznałem. Zamiast tego dałem się wciągnąć w dłuższą rozmowę o tym, co mi i Grzmotowi przytrafiło się od naszego pierwszego spotkania. No, a warto wspomnieć, że kiedy do niego doszło ledwie odrośliśmy od ziemi! Mimo tego pamiętam to spotkanie jakby odbyło się wczoraj, bo nie dość, że towarzyszyło mu wiele emocji, to było to moje pierwsze samotne wyjście po za grotę. Och, jakiż ja byłem wtedy podekscytowany!
- E tam! Przecież to jasne, że nie siedziałem cały czas w grocie! To się było tu, to tam... Ale bogowie najwyraźniej nie dali nam się spotkać! A szkoda, bo najwyraźniej wiele się w twoim życiu działo! I aż dziw, że mówisz o tym z takim spokojem. Przecież strata głosu i niedoszła wycieczka w objęcia śmierci, to nie byle błahostka! - powiedziałem, zdecydowanie nie kryjąc swojego entuzjazmu. Mimo to, gdzieś w sercu, byłem nieźle zdziwiony, że Grzmot mówi o swoich doświadczeniach tak, jakby nie były niczym niespotykanym. A przecież nie każdy wraca sprzed ołtarza Aterala! No, ale może samiec opowiadał to już tyle razy, że nie budziło to w nim już tak wielkich emocji jak na początku. Wszak wszystko jest możliwe.
- No, ja na swoim kącie aż takich doświadczeń nie mam, ale za to udałem się parę razy za barierę i wybrałem się na polowanie, żeby zabić gryfa, którego truchło jest moją gwarancją na zyskanie rangi łowcy. No, ale zaatakował mnie wściekły łoś z którym walczyłem tak długo, że aż odechciało mi się ruszać po gryfa. Dasz wiarę? Mogłem zostać zamordowany przez roślinojada! I co on by mi zrobił? Zakopał w ziemi i pielęgnował na moim cielsku plantację zielonej trawy? - powiedziałem, niemal wijąc się ze śmiechu na wspomnienie owego drapieżnego łosia, który w końcu padł pod naporem moich kłów. I dobrze, bo jakbym przegrał, to chyba bym się więcej w obozie nie pokazał. Nabijaliby się ze mnie do końca życia! No, ale dość tych śmiechów. Teraz czas skupić się na ważniejszych sprawach. Gdy Rek się odezwała skupiłem na niej wzrok z radością zauważając, że na jej pyszczku na chwilę zagościł uśmiech i, że w ogóle nauczyła się korzystać ze smoczej mowy. Wszak, kiedy była pisklaczkiem nie dało się jej namówić na tę oznakę szczęścia, a żadne słowa nie opuszczały jej pyszczka. Jednak ta moja chwilowa radość zniknęła po usłyszeniu wiadomości, którą mi przekazała. Za to w moim wnętrzu wykiełkowało uczucie zaniepokojenia. W czasie swojego życia nie słyszałem jeszcze o przypadku zasłabnięcia, ale to na pewno nie było nic dobrego. No, a kolejne słowa Grzmota, też nie poprawiły mi humoru.
- Właśnie widzę - odparłem na ostatnie słowa samca z którymi pod każdym względem się zgadzałem. Rek nie była jeszcze wystarczająco silna by iść bez żadnej, nawet najmniejszej, pomocy. Jeszcze by upadła!
- Oczywiście, że cię odprowadzę Rek. Ale czułbym się lepiej gdybyś pozwoliła mi się chociaż okryć skrzydłem. Wtedy w razie czego zdążyłbym cię złapać - powiedziałem, powoli kierując się w stronę samiczki i zachęcająco wyciągając w jej stronę prawe skrzydło. Czekając na jej reakcję odwróciłem się jeszcze do Grzmota.
- Dziękuję, że się nią zaopiekowałeś. Nie każdy smok postąpiłby na twoim miejscu tak samo. A gdyby nie ty, nie wiadomo jak to by się skończyło - dodałem, kiwając w kierunku samca łbem. W tym jednym geście zawarłem całą swoją wdzięczność i szacunek za jego czyn.
_________________
Wolność jest skarbem,
bo pozwala nam wierzyć,
że życie jest w naszych rękach


Atuty:
* Ostry Wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle mają dodatkową kość
* Pamięć Przodka - Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi


Sekkama
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 0| P: 2| A: 1
A,O,Skr: 1

Raamad
S: 1| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A,O: 1
 
 
Cioteczna Kołysanka 
Piastun Ognia
Babcia WszystkiegoStado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 70
Płeć: Samica
Opiekun: Wirtuoz Szeptów
Mistrz: Stada
Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 1622

Wysłany: 2017-12-29, 20:13   
   A: S: 2| W: 2| Z: 3| M: 1| P: 4| A: 5
   U: Pł,B,Skr,Śl,Kż,MP,A,O,MA,MO:1|W,L:2|M:3
   Atuty: Kruszyna; Szczęściarz, Mentor, Magiczny Śpiew, Znawca terenów


Wyszczerzyła lekko kiełki gdy Krwisty pochwalił jej wiek. Ale gdy jej zaprzeczył i zapytał skąd ma pewność, pokręciła powoli głową, przecząc jemu samemu. Znała swoje wady. Ale poznała też swoje zalety. Dlatego mogła mu natychmiast odpowiedzieć.
- Nie będę nigdy tak silna jak one. Jestem niemal pewna. Że nigdy nie zapoluję jak one i nie będę walczyć jak one. Ale mogę być mądra. - Uśmiechnęła się szeroko. Przecież lubiła wiedzę. I nie mijało jej to mimo księżycy! Aż dziesięciu! - Dlatego chyba wiem już co będę robić jak dorosnę! - Powiedziała z dumą, ale nim zaczęła kontynuować, na ziemię spadł Gryzący.
Wyglądał tak, jak go zapamiętała. Duży, czarny i emanujący poczuciem bezpieczeństwa. Prawie jak gdyby wciąż mogła pamiętać ciepłotę łusek jego łap. Gdy zamierzała się jeszcze do zejścia z Krwistego, zaczęła mimowolnie przysłuchiwać się ich rozmowie. Była tak ekspresywna i wesoła. A Rek... zabierała siły. Księżyce uciekała przed energią Nezuriego. I chociaż cieszyła się ich szczęściem i ekscytacją, poczuła się nagle maluczka i niewidzialna. Wiedziała, że nikt jej nie pomija, że to była zaledwie chwila. Ale ona potrafiła tylko zagłębić się w głąb swojego umysłu. Mówiła zbyt powoli, żeby dostać się do rozmowy. Była jeszcze zbyt zmęczona by próbować zabiegać o choć odrobinę atencji.
Zsunęła się z grzbietu Krwistego, przez co bezwiednie na siebie tę uwagę znów zwróciła. Gryzący mógł dostrzec że jej spojówki wydają się bledsze niż zwykle. Miała też delikatnie opuszczony łepek. Uśmiechnęła się jednak wdzięcznie do Gryzącego. - Postaram się pójść kawałek sama. - Jej oczy jasno mówiły, że czuła się jakby przeszkodziła i nie chciała sprawiać więcej kłopotu. Wsunęła się pod skrzydło czarnego samca i zaraz poczuła się lepiej i pewniej, gdy zamknęło ono ciepło ich ciał i zapach. Jej oczy na moment się przymknęły. Zwróciła się do Krwistego.
- Dziękuję Krwisty. Tata mówił, że Erycal leczy choroby, których nie leczą uzdrowiciele. Byłeś u niego? - Zapytała ze sporą, jak na pisklę, troską. Choć było to już tylko na odchodne i czerownofutremu nie pozostało wiele czasu na odpowiedź. - Cieszę się, że cię spotkałam. Dziękuję za wszystko. - Powtórzyła raz jeszcze, by podkreślić, że to dzięki niemu poczuła się dużo lepiej tak szybko.

z/t
_________________


Galeria; Głos; Motywy Muzyczne
Teczka; Osiągnięcia; Żetony kwiecień, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Drzewo genealogiczne

ZNALAZŁAM NASTĘPCĘ *^* JEST WSPANIAŁY
PS. Jak nie możesz patrzeć - przybliż do 110% ekran lub zrób lepiej. Ja za Chiny nie potrafię.
Ostatnio zmieniony przez Cioteczna Kołysanka 2018-01-02, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżyłStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 53
Płeć: Samiec
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wiek: 17
Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 2196
Skąd: Ściśle tajne
Wysłany: 2018-01-02, 00:10   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;


Uśmiechnąłem się kiedy Rek zaczęła opowiadać o tym jak nie uda jej się polować jak inni.
~ Zobaczysz, że będziesz kiedyś tak dobra jak inni, co w sumie nie jest ważne, najlepiej to być zupełnie innym od reszty wtedy wiadomo, że jest się oryginalnym czyż nie? ~ zapytałem, ale nie oczekiwałem odpowiedzi, wiedziałem, że Rek się ze mną zgodzi. Wykazywała się dużą mądrością jak na swój wiek.
Gryzący zjawił się szybko na miejscu, a po krótkiej rozmowie byłem pewien, że jeszcze kiedyś muszę z nim spotkać. Wiedziałem, że ma jeszcze taki sam pisklęcy zapał do zabawy jak ja, no i muszę mu o wszystkim opowiedzieć.
Rek wsunęła się pod jego skrzydło teraz byłem pewien, że trafi bezpiecznie do domu. Gryzącemu można ufać.
~ Wiem, że Erycal leczy rany, których inni uzdrowicieli nie mogą uleczyć. Rozmawiałem z nich i zwróci mi głos za sześć granatów, tylko problem jest taki, że nie chce mi się ich zbierać ~ uśmiechnąłem się i spojrzałem w stronę ziem mojego stada.
~ Cześć ogniaki! ~ krzyknąłem po czym poleciałem do obozu ziemi.

//zt
_________________


~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.


Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
Ostatnio zmieniony przez Ostatnie Ogniwo 2018-01-02, 20:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gryzący Kolec 
Adept OgniaStado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 35
Płeć: Samiec
Opiekun: Czarny Konsyliarz
Dołączyła: 06 Lut 2016
Posty: 864
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-01-02, 19:18   
   A: S: 2| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,W,Skr,Śl,Kż,MP,A,O,MA,MO:1
   Atuty: Ostry Wzrok; Pamięć Przodka


W końcu Rek zsunęła się z grzbietu Krwistego, ale zdawała się nieco przybita. Te jej oczęta... jakby delikatnie straciły na kolorze. Ale może to efekt tego wcześniejszego zasłabnięcia? Bo teraz wyglądało na to, że było jej już lepiej. Sam poczułem się lepiej, kiedy samiczka wsunęła się pod moje skrzydło i nawet delikatnie zacisnąłem uchwyt przytulając ją do swojego boku. Cóż, tak będzie cieplej! A kto wie czego teraz było jej trzeba.
- Do zobaczenia, Grzmocie - powiedziałem, ostatni raz zerkając w stronę samca. Naprawdę miałem nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy zważywszy na to, że od dnia w którym się poznaliśmy bardzo dużo się wydarzyło. Najpewniej mamy o czym między sobą podyskutować, dlatego dobrze by było z tego w przyszłości skorzystać. Widząc, że ziemny odlatuje w sobie tylko znanym kierunku ruszyłem ku ziemiom Ognia. Starałem się iść dość wolno, żeby Rek była w stanie za mną nadążyć i, żeby jakoś zbytnio się nie zmęczyła. Oczywiście nie mogłem też pozwolić, żeby się nudziła, dlatego po kilku chwilach marszu w końcu ją zagadałem.
- To o czym podyskutujemy? Hm? - zwróciłem się do niej z uśmiechem, wynajdując we łbie jakieś ciekawe tematy do rozmów. Może tym razem uda mi się wywołać uśmiech na jej pysku? Wszak przed nami jeszcze daleka droga!

/zt
_________________
Wolność jest skarbem,
bo pozwala nam wierzyć,
że życie jest w naszych rękach


Atuty:
* Ostry Wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle mają dodatkową kość
* Pamięć Przodka - Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi


Sekkama
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 0| P: 2| A: 1
A,O,Skr: 1

Raamad
S: 1| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A,O: 1
 
 
Pióro Krwi 
Wojownik Ognia
Puchaty terrorStado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 60
Płeć: Samica
Opiekun: Morowa Zaraza [*]
Mistrz: Szczyt Potęgi
Partner: Popiół Przeszłości
Wiek: 17
Dołączyła: 20 Cze 2017
Posty: 1178
Wysłany: 2018-04-01, 00:46   

Wiedziona przeczuciem wylądowałam wreszcie w miejscu które nawet okryte śniegiem wydawało się nie tracić swojego uroku. Odgrzebałam łapą trochę śniegu by dostać się do ziemi na której to położyłam kwiatek zdolny przemawiać.
-Co teraz śliczny żonkilu. Mam czekać na mego lubego?- Spytałam choć nie oczekiwałam odpowiedzi. Jeśli słowa tego pięknego kwiatu były prawdą niedługo znajdzie się tu Nocny. W tym czasie postanowiłam zastosować się do słów duszka. Odgarnełam więcej sniwgu po czym rozgrzebałam ziemię tworząc mały nie za duży dołek do którego to włożyłam kwiatek. Zaraz potem wsypałam ziemię ponownie do dołka otulając dół żonkila ziemią i lekko ją przyklepując.
_________________
Czasami zwycięzca to marzyciel, który nigdy nie odpuścił

ATUTY
-Ziejący Czempion- -2 ST do ataku opartym na smoczym oddechu, -ST do obrony przed smoczym oddechem
-Czempion- Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

-Magiczny Śpiew- Jeśli smok zanuci podczas swojej akcji jego przeciwnikowi odejmuje się liczbę sukcesów zależną od poziomu Aparycji używającego atutu - jeden sukces przy Aparycji na poziomie 1-2, dwa sukcesy przy Aparycji na poziomie 3-4 oraz trzy sukcesy przy Aparycji na poziomie 5. Można użyć raz na walkę/bitwę/polowanie (co 2 tygodnie w przypadku łowcy i uzdrowiciela na wyprawie).


Ketsueki
S:1|W:1|Z:2|I:0|P:2|A:1
Atak, Obrona, Skradanie:1
Karta Kompana


MG: #B3CD12
Ostatnio zmieniony przez Pióro Krwi 2018-04-01, 00:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Popiół Przeszłości 
Piastun Ziemi
ZmiennoskrzydłyStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 74
Płeć: Samiec
Opiekun: Gonitwa Myśli
Partner: Krwawa Żądza
Wiek: 20
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 1235
Skąd: Suwałki (Wieczny Mrok)
Wysłany: 2018-04-01, 10:50   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 2| P: 2| A: 3
   U: B,O,A,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Pł,M:2
   Atuty: Ostry Wzrok, Szczęściarz, Mentor, Nieulękły


O dziwo nie mineło dużo czasu, a na miejscy przybył czarny smok. Coś tak podejrzewał, że spotka tu swoją drugą część. Nie czekał, jakby wiedział że tak właśnie ma postąpić. Twardym krokiem podszedł do ognistej samicy i powiedział. "Piękny krokusie ten dar nigdy nie zostanie tobie zapomniany." Raczej nie spodziewał się by luba go skarciła za to co planował zrobić. Wykopał dołek obok jej roślinki i wsadził tam swoją. Pewnym ruchem za kopał kwiatuszka ziemią, no oczywiście chodziło o korzenie. On też zatroszczył się by biały puch nie okrył krokusa. Kiedy już jednak oba kolorowe roślinki powiewały na wietrze popatrzył w ślepia Krwawej. "Przepraszam, że ostatnio poświęcam ci tak mało czasu. Bardzo cię kocham, tak dobrze wychowujesz nasze dzieci. Tak bardzo chciałbym być obok... Gdyby to tylko było możliwe." Oparł pysk o sporawe ciało samicy i się otarł, pełen bólu i skruchy. Może wyglądał na załamanego, ale był tak bardzo szczęśliwy. Czuł ciepło i wielkość tego uczucia. Trwał tak dziękując krokusowi i bogom.
_________________
Nie oglądaj się... Nie zatrzymuj się... Bo jedynym wrogiem jesteś ty sam...
ATRYBUTY:
A: 0 | W: 1 | Z: 2 | I: 0 | P: 1 | A: 1
UMIEJĘTNOŚCI:
A:1 Skr:1 Śl:1
Karta kompana
____________________________________

Atuty:
ostry wzrok- Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle wzrok [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość.
szczęściarz- Odwrócenie porażki akcji na 1 sukces raz na walkę/polowanie/raz na dwa tygodnie w wyprawie/misji/polowaniu łowcy/1 etapie leczenia.
mentor-Przy nauce umiejętności podstawowych pod okiem Piastuna uczniowi zostaje zmniejszony pułap przyznawania umiejętności w raportach. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
nieulękły- Do smoka pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze.
Wszystkie zatwierdzone przezemnie nauki proszę wpisywać z linkiem raportu do mnie na PW. Z góry serdeczne dziękuję.
 
 
 
Pióro Krwi 
Wojownik Ognia
Puchaty terrorStado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 60
Płeć: Samica
Opiekun: Morowa Zaraza [*]
Mistrz: Szczyt Potęgi
Partner: Popiół Przeszłości
Wiek: 17
Dołączyła: 20 Cze 2017
Posty: 1178
Wysłany: 2018-04-02, 17:51   

Z lekkim uśmiechem obserwowałam jak mój partner ląduje i również zasadza roślinkę blisko mojego żonkila. Słysząc jego słowa pokręciłam głową.
-Nie przepraszaj za coś na co nie masz wpływu. Oboje byliśmy zajęci różnymi sprawami. Też cię kocham jednak nie jest to możliwe byś był ciągle blisko- Odparłam liżąc go krótko w bok pyska i ocierając się delikatnie głową o jego szyję w geście pocieszenia. Żonkil jednak miał rację mówiąc iż mój partner tu przybędzie.
_________________
Czasami zwycięzca to marzyciel, który nigdy nie odpuścił

ATUTY
-Ziejący Czempion- -2 ST do ataku opartym na smoczym oddechu, -ST do obrony przed smoczym oddechem
-Czempion- Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

-Magiczny Śpiew- Jeśli smok zanuci podczas swojej akcji jego przeciwnikowi odejmuje się liczbę sukcesów zależną od poziomu Aparycji używającego atutu - jeden sukces przy Aparycji na poziomie 1-2, dwa sukcesy przy Aparycji na poziomie 3-4 oraz trzy sukcesy przy Aparycji na poziomie 5. Można użyć raz na walkę/bitwę/polowanie (co 2 tygodnie w przypadku łowcy i uzdrowiciela na wyprawie).


Ketsueki
S:1|W:1|Z:2|I:0|P:2|A:1
Atak, Obrona, Skradanie:1
Karta Kompana


MG: #B3CD12
 
 
~ Mistrz Gry
SędziaDołączył: 08 Sty 2014
Posty: 841

Wysłany: 2018-04-05, 09:48   

___W trakcie lotu żonkil w łapie Krwawej Żądzy lśnił lekką, złotą poświatą. Biło od niego przyjemne ciepło przypominające promienie Złotej Twarzy. Kwiat gadał przez całą lot, głównie sławią czyny i waleczność smoczycy. W pewnym momencie jednak zaśpiewał nieco inaczej:
- Twoja matka, choć na karku miała wiele trosk, teraz promienieje dumą, gdy jej pisklę chwalebną Ognia stało się córą. Jej łapa zamiast uleczyć, śmierć wrogowi zadała i z łapy tego wroga śmierć ją później spotkała. Nie czekaj wiec na nią tam gdzie wulkan dymi, bo śniada już ze Starszymi. Bardzo mocno cię kochała i nigdy tej miłości nie żałowała. - gdy kwiat został przez wojowniczkę dokładnie i troskliwie zasadzony, rozbrzmiał raz jeszcze: - Uzdrowiciela macie wspaniałego, lecz gdyby stało ci się coś złego, weź do łapy swej mój płatek, ek, ek. Pomoże ci wrócić do zdrowia pełnego, w razie wypadku strasznego! - kwiat zalśnił raz jeszcze, a pod łapy futrzanej smoczycy opadł największy, żółty płatek. Kwiat zaszeleścił, a potem znieruchomiał, wyglądając już całkiem jak jego mniej magiczni bracia.

___Krokus Nocnego Kolca wykazywał nie mniejszą gadatliwość niż inne kwiaty. Mówił głównie o jego dobrym sercu i starał się pocieszyć go w zmartwieniach:
- Ty Starszych jesteś wiernym sługą i wszystko robisz dla swej rodziny. Wyjątkowy z ciebie ptaszek, ek, ek. Trudną drogę obrałeś, lecz jeśli nie zagubisz się w nocy mroku, już niedługo przejrzysz się w Złotołuskiego oku! - zaszczebiotał kwiatek. O czym mówił? Czyim oku? - Nie miej żalu do rodziny, choć czasem są uparci, to twej miłości z pewnością warci. Twoją matkę wielka krzywda spotkała i zachwiała się jej wiara. Nie miej za złe, że czasami miało miała dla ciebie czasu, wszystko wszak robiła dla Lasu. - kwiatek zamilkł, gdy smok wylądował i odezwał się ponownie, gdy został zasadzony obok żonkila:
- Gdy mięsa ci zabraknie lub będziesz szukał zioła, wspomnij swego krokusa przyjaciela. To nie plotka, a szczęście cię wtedy spotka. - z fioletowego kwiatu odpadł jeden, duży płatek, który osunął się pod czarne łapy adepta.

Krwawa Żądza:
+ płatek żonkila

Nocny Kolec:
+ płatek krokusa

//mechaniczny opis płatków i zasad ich używania znajduje się w ostatnim poście wezwania Alalei


$
 
 
Popiół Przeszłości 
Piastun Ziemi
ZmiennoskrzydłyStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 74
Płeć: Samiec
Opiekun: Gonitwa Myśli
Partner: Krwawa Żądza
Wiek: 20
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 1235
Skąd: Suwałki (Wieczny Mrok)
Wysłany: 2018-04-05, 15:06   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 2| P: 2| A: 3
   U: B,O,A,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Pł,M:2
   Atuty: Ostry Wzrok, Szczęściarz, Mentor, Nieulękły


Nocny wsłuchał się w gadające kwiecie, co miało na myśli? Na pewno niedługo się dowie, wziął jeden płatek swojego krokusa. Kto wie, może się jeszcze spotkają, ale puki co nie miał też planów szybko tak stąd odchodzić. Dotknął pyskiem ostatni raz kwiatka by podziękować mu za te wszystkie rady i za ten przepiękny płatek. "Będę o tym pamiętał, dziękuje za wszystko. Niech ci się tu dobrze rośnie, może jeszcze dane nam będzie się zobaczyć." Gdyby był jedynym smokiem rozmawiającym z rośliną, to można by było zapytać czy nie nawąchał się jakiegoś trującego ziela. Problem w tym, że właśnie każdy rozmawiał z tak różnorodnym kwieciem, czyli jednak był zdrowy i na ciele i na duszy. Zasmuciły go słowa o matce, czy nawet tutejsza flora o tym wie jak bardzo nie umie się z nią porozumieć? Druga myśl była całkiem inna niż pierwsza, Złotołuskiego oko... czy to zagadka? Będzie miał o czym myśleć, jak wróci do swojej samotni. Teraz jednak posiedział trochę w ciszy, chciał to sobie wszystko porządnie poukładać, z drugiej zaś strony nie chciał przeszkadzać Krwawej, może i ona podziękuje swojemu pięknemu żonkilowi. Kiedy już jednak doszedł do wniosku, że obaj trwają w dziwnej ciszy postanowił ją znieść. Niech se kwiatki patrzą, niech świat widzi że Nocny niczego nigdy nie ignoruje. Nie był jakimś super żartownisiem, ale czemu nie spróbować. Zaszedł samice od tyłu i wsunął się pod jej ogon, a potem położył się tuż przed nią tak by brzuchem wystawić do góry. Odetchnął, nie umiał chyba okazywać radości, ale tym razem już zmusił swój pysk do tego szerokiego uśmiechu pełnego w kiełki. "Cóż ja widzę, nawet kwiatkom się podobasz. Czyli twoje piękno już im dorównało, chyba będę zazdrosny." Mruknął przeciągając się. "A tak na serio to w promieniach słońca powalasz... Aż się położyłem... Drapniesz mnie po łuskach czy ja mam ciebie powalić?" Zacharczał Nocny, to chyba miał być śmiech, a może był chory i dokuczał mu kaszel? Cokolwiek to było potem na jego pysku znów zagościł spokój i pełnia szczęścia. Nawet ślepia jakby lekko złagodniały, patrzył to na pysk ulubienicy to na chmury pięknie płynące po błękitnym niebie. Aż smutno wstawać i robić cokolwiek innego niż wygrzewać się i rozmawiać.
_________________
Nie oglądaj się... Nie zatrzymuj się... Bo jedynym wrogiem jesteś ty sam...
ATRYBUTY:
A: 0 | W: 1 | Z: 2 | I: 0 | P: 1 | A: 1
UMIEJĘTNOŚCI:
A:1 Skr:1 Śl:1
Karta kompana
____________________________________

Atuty:
ostry wzrok- Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle wzrok [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość.
szczęściarz- Odwrócenie porażki akcji na 1 sukces raz na walkę/polowanie/raz na dwa tygodnie w wyprawie/misji/polowaniu łowcy/1 etapie leczenia.
mentor-Przy nauce umiejętności podstawowych pod okiem Piastuna uczniowi zostaje zmniejszony pułap przyznawania umiejętności w raportach. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
nieulękły- Do smoka pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze.
Wszystkie zatwierdzone przezemnie nauki proszę wpisywać z linkiem raportu do mnie na PW. Z góry serdeczne dziękuję.
 
 
 
Maestria Kreacji 
Czarodziej Ziemi
Nucąca WierzbaStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 48
Płeć: Samica
Opiekun: Zaranna Iskra
Partner: Strażnik Ostępów
Wiek: 24
Dołączyła: 04 Mar 2018
Posty: 1133
Wysłany: 2018-06-10, 07:47   
   A: S: 1| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 3
   U: B,L,Pł,A,O,W,MP,Kż,Skr,Śl: 1| MP,MA: 2| MO: 3
   Atuty: Atrakcyjna, Szczęściarz, Mistyk, Magiczny śpiew


Nazwa tego miejsca nie była jej znana, ale nawet gdyby było inaczej to nie poczułaby aby to było istotne. Niezbyt często przebywała w okolicy, o wiele bardziej wolała lasy na terenach stada - były ogromne, obszerne i idealnie nadawały się do treningów magicznych. Samica jednak miała chwilowo przerwę od swoich przygód. Musiała pomyśleć.
Po ceremonii powinna się cieszyć, lecz troski wypełniły jej umysł. To znaczy nie żeby nie była zadowolona ze swojego osiągnięcia, ale zmartwienia opanowały ją do tego stopnia, że ceremonia zeszła na dalszy plan. No i było już po niej. Smoczyca spacerowała po tej słynnej (ale nie dla siebie) alejce. Kroki miała powolne, mało żywotne. Wręcz ciągnęła łapy i ogon za sobą, jakby nie miała siły do życia.
Myślała o mamie. Miała nowe dzieci, partnerów. Czy to sposób na bycie szczęśliwą? Wypełnianie pustki dziećmi, które i tak uciekały szybko z gniazda? A co z Yishengiem? Przepadł jak kamień w wodę. Potem myśli krążyły wokół Smoka. Czy potraktowała go dobrze? Ech, na pewno! Obrażał jej kulturę, ambicje.. prawie ją przekonał do myślenia, że maddara czy jedzenie mięsa jest zła. Nie może tak być! A Uran..
Trzask.
Coś rozdeptała. Chyba suchą gałązkę. Ale ten dźwięk się jej spodobał. Przypominał ten towarzyszący łamaniu kości. Spojrzała w dół i nadepnęła na patyk znowu, celowo. Mocniej. Trzask, trzask. Tak, szkoda, że to nie kości tego wężowego, wrednego, paskudnego.. @#$@$@$@!
_________________
x
xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx▶ ▷ szczęściarz
xxxxxxxxxxxxx» w przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem atut daje automatyczny 1 sukces.
xxxxxxxxxxxxx▶ ▷ mistyk
xxxxxxxxxxxxx» +1 sukces do ataku magicznego raz na walkę.
xxxxxxxxxxxxx▶ ▷ magiczny śpiew
xxxxxxxxxxxxx» raz na walkę/polowanie, obniżenie liczby sukcesów przeciwnika: -2 sukcesy.
xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx[Ziemniak] to energiczny żywiołak ziemi pod postacią dzika, nieodzowny kompan Sayperith.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxS: 1 | W: 1 | Z: 2 | M: 3 | P:1 | A: 1xxx Skr: 1 | MA, MO: 2

xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxDialogi #3a9147 | MG #b98780 | KK

Choroba: czarny kaszel (smok nie może ziać)
 
 
Urągliwy Kolec 
Adept Wody
Ujarzmienie UstrojuStado: Umarli
Rasa: Wężowy
Księżyce: 22
Płeć: Samiec
Opiekun: Piętno Klątwy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 307
Wysłany: 2018-06-10, 08:15   
   A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 3| P: 1| A: 1
   U: B,P,A,O,Skr,W,Śl,MA,MO,MP: 1| MA,MO: 2|
   Atuty: Szczęściarz, Niestabilny


  Uran, jak to włóczykij, często przechadzał się po ważnych punktach na smoczej mapie. Znanie kultury, historii poprzez odwiedzanie miejsc oraz dopowiadanie sobie zastałych tutaj sytuacji było czymś cudownym, aby rozwinąć wyobraźnię, tym samym robiąc sobie niemały trening. Aleja Zakochanych swoją nazwą dawała wskazówki o dyrdymałach, jakie miały tu miejsce. Cykl życia był wręcz zapisany w ziemię, którą niemrawo gniótł swymi pazurami. I dumnie wijąc się na wietrze, wpajał swój tępy wzrok w ubitą ścieżkę. Ile smoków mogło tu iść, ile historii zostało tu napisanych oraz ile niepowtarzalnych osobowości, innych wyglądów spotkało się na jednej linii?
  Westchnął. Nie wiadomo jednak, czy z zdumienia, czy z żalu. Zaś ten dźwięk mógł zdradzić jego obecność. Cichy, acz przenikający; szybki, acz ogłuszający.
  Błękitne łuski, niczym mozaika, odsuwały kolorowe promienie światła zaklęte w niebiosach, wszakże włosie – białe i długie – przyklejało się do grzbietu. A jego marsz został przerwany przez ciekawość, bowiem dźwięki trzaskających gałązek należały do intrygujących. Siła oraz złość to coś niecodziennego w jego życiu, bądź życiu ptaków, które nieustannie za nim podążały. Tanecznym krokiem, ruszając groteskowo biodrami i barkami jak to robił w zwyczaju, podążał za buńczuczną kakofonią dźwięków. Czuł się wręcz zobowiązany, by sprawdzić kto niszczy upadłe truchła drzew.
  Stała ona. Odziana w złoto i lianę boską, z błyszczącymi oczyma, raptownymi ruchami łap ugniatała ustoiny na alei. Już niespowita krwistą łzą, piękna jak zawsze, trzęsła się z emocji. Skrzydła trzepotały, ogon ubijał ziemię...
  ...ból w klatce piersiowej. Niepewny oddech. Panikujące płuca.
  Samotny.
  Z rozwartą szczęką stał po lewej, będąc spowitym katorgą od góry do dołu.
  Lśnił. Tak jak zawsze. Pełen blizn.
  Piękne niebo oraz ponura atmosfera zwiastowały nadchodzące deszcze.
_________________
  CO [SPECJALNEGO I Z CHARAKTEREM] MOŻNA SPOTKAĆ NA NIESPODZIEWAJKACH:*
  • Urgumm Piaskowyjec [pustynie/bagna]
  • Kovarothenon [wszędzie]
  • Chrystyna [lasy/łąki/równiny]
  • Krwiopijec [góry]
  • Aster gawędka [lasy/łąki/góry]
  • Pan lub Pani Papier [wszędzie]
  • Zyzuś Tłuścioch [noc/jaskinie]
  • Igrasso [jeziora/rzeki/morza/głębiny]

  * wszystkie akcje z tymi stworzeniami mają konsekwencje i zachowują się jak zwykłe postaci - mają rozum. można je zabić, zmienić cały życiorys lub utrzymywać dobre relacje z nimi, a czasem i wręcz przeciwnie.

  LISTA ŻETONÓW:
  • 0x platyna
  • 0x złoto
  • 0x srebro
  • 2x brąz
 
 
Maestria Kreacji 
Czarodziej Ziemi
Nucąca WierzbaStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 48
Płeć: Samica
Opiekun: Zaranna Iskra
Partner: Strażnik Ostępów
Wiek: 24
Dołączyła: 04 Mar 2018
Posty: 1133
Wysłany: 2018-06-10, 08:26   
   A: S: 1| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 3
   U: B,L,Pł,A,O,W,MP,Kż,Skr,Śl: 1| MP,MA: 2| MO: 3
   Atuty: Atrakcyjna, Szczęściarz, Mistyk, Magiczny śpiew


Dość długo maltretowała te nieszczęsne gałązki. Było ich zaledwie kilka, ale po paru uderzeniach serca niewiele zostało z drewna. Były okruszki, oraz dudniąca w jej głowie złość. Rozgoryczenie. Irytacja. Które tylko się pogłębiłby gdy do nozdrzy czarodziejki dotarł ten zapach. Wcześniej budził u niej pozytywne odczucia, teraz jedyne co miała ochotę zrobić z właścicielem to splunąć w jego pysk kwasem ze swoich torebek na podgardlu.
Zjeżdżaj, chciała mu syknąć prosto w pysk.
A z drugiej strony.. to nawet lepiej, że stał tak daleko. Wolała być dalej niż bliżej jego osoby.
Niechętnie obejrzała się w jego kierunku. Zwykle uśmiechnięta buzia Sejsej została zastąpiona.. zasadniczo niczym. Nie dało się za bardzo odczytać jej emocji, choć nietrudno zgadnąć jaka teraz dominowała w jej sercu. Zwątpienie, złość, irytacja. To te najważniejsze, najintensywniej się objawiające. Zmrużyła ślepia o kolorze limonki, gdy stanął przed nią. Ten parchaty, zakrwawiony gad, który z jakiegoś powodu jeszcze się nie wykrwawił od swoich skaleczeń. Tak, miała już wątpliwości..
Miał więcej szczęścia niż talentu. To również ją drażniło. Bo to, co ona musiała ćwiczyć przez wiele księżyców, jemu przychodziło tak łatwo. I bez najmniejszych potknięć. Co gorsza, dla niej, wpływało to na samoocenę. Nie była to nawet zazdrość. Nie kuła jej przegrana, ale sposób w jaki traktował ją samiec podczas walki. Z taką wyższością, ignorancją... do tego poczuła pierwszą w życiu pretensję w kierunku bogów. Czemu na to pozwalali? Założy się, że Uran nie odwiedził nawet świątyni! Czemu więc cieszył się ich wsparciem?!
- Idź sobie. - Mruknęła niechętnie, odwracając się do niego tyłem i dając do zrozumienia, że nie ma ochoty z nim rozmawiać. Patrzała się na te pokruszone patyki. Żałowała, że nie ma ich tu więcej. A drzew w swojej złości niszczyć przecież nie będzie.
_________________
x
xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx▶ ▷ szczęściarz
xxxxxxxxxxxxx» w przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem atut daje automatyczny 1 sukces.
xxxxxxxxxxxxx▶ ▷ mistyk
xxxxxxxxxxxxx» +1 sukces do ataku magicznego raz na walkę.
xxxxxxxxxxxxx▶ ▷ magiczny śpiew
xxxxxxxxxxxxx» raz na walkę/polowanie, obniżenie liczby sukcesów przeciwnika: -2 sukcesy.
xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx[Ziemniak] to energiczny żywiołak ziemi pod postacią dzika, nieodzowny kompan Sayperith.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxS: 1 | W: 1 | Z: 2 | M: 3 | P:1 | A: 1xxx Skr: 1 | MA, MO: 2

xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxDialogi #3a9147 | MG #b98780 | KK

Choroba: czarny kaszel (smok nie może ziać)
 
 
Urągliwy Kolec 
Adept Wody
Ujarzmienie UstrojuStado: Umarli
Rasa: Wężowy
Księżyce: 22
Płeć: Samiec
Opiekun: Piętno Klątwy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 307
Wysłany: 2018-06-10, 08:48   
   A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 3| P: 1| A: 1
   U: B,P,A,O,Skr,W,Śl,MA,MO,MP: 1| MA,MO: 2|
   Atuty: Szczęściarz, Niestabilny


  Piękność zawitała na Alei Zakochanych.
  Jej grzywa ryknęła z ruchem szyi, zaś złość utkwiona pod maską neutralności buchała płomieniem piekielnym. Czuł negatywne emocje, jakie ściskały jego kiszkami, lecz też dumę z tego, że miał wpływ na innych. To była jego moc. Granie na emocjach było jedną z lepszych taktyk, jaką ktokolwiek mógł obrać. Honor to kwestia sprzeczna w tej sytuacji. Mimo ukłucia w klatce piersiowej, wypiął ją ze znikomą brawurą i odetchnął cicho. Nie dorównywał jej. Z każdym cyklem księżyca, ot tak, była ładniejsza. Jej złoto lśniło bardziej, jej oczy przeszywały tkankę emocji, uszy były coraz bardziej egzotyczne w jego zmęczonych ślepiach. I wymieniali się wzrokiem, mimo że dla niego była duchem, a dla niej był przedstawicielem paskudy. Znał ją, może lepiej od innych, może gorzej. Ale ją znał. Znał jej życiorys w większej części, bądź mniejszej. To mogło być naprawdę dobijające oraz przyprawiające złość o orientalną szczyptę bezradności.
  A on stał.
  Jak posąg.
  Smoczy kwarc.
  Mruknięcie spienione niechęcią należało do miejsc, gdzie oktawa styka się z jawą i muska lubieżnie płaty czołowe, dając do zrozumienia o egzystencji obrzydzenia. Gdy tylko się odwróciła, z gracją, ze złością, podszedł leniwie, wszak dźwięcznie. Był uosobieniem rzeki.
  Będąc na tyle blisko, by widzieć jej kontur oraz łuseczki, wyciągnął szyję... położył ją na zadzie Sayperith, zaś cherlawymi dłońmi objął za nasadę ogona, pomrukując infantylnie. Jedyne ukojenie.
  Niemniej stał jak posąg.
  Smoczy kwarc.
_________________
  CO [SPECJALNEGO I Z CHARAKTEREM] MOŻNA SPOTKAĆ NA NIESPODZIEWAJKACH:*
  • Urgumm Piaskowyjec [pustynie/bagna]
  • Kovarothenon [wszędzie]
  • Chrystyna [lasy/łąki/równiny]
  • Krwiopijec [góry]
  • Aster gawędka [lasy/łąki/góry]
  • Pan lub Pani Papier [wszędzie]
  • Zyzuś Tłuścioch [noc/jaskinie]
  • Igrasso [jeziora/rzeki/morza/głębiny]

  * wszystkie akcje z tymi stworzeniami mają konsekwencje i zachowują się jak zwykłe postaci - mają rozum. można je zabić, zmienić cały życiorys lub utrzymywać dobre relacje z nimi, a czasem i wręcz przeciwnie.

  LISTA ŻETONÓW:
  • 0x platyna
  • 0x złoto
  • 0x srebro
  • 2x brąz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2018).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!Wymiana bannerami: KLIK!


SnM
Raashtram PBF
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13