FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Łąka Szczęścia
Autor Wiadomość
Aria Negacji 
Wojownik Wody
ostatnia z rodu

Stado: Wody
Rasa: Skrajny
Księżyce: 30
Opiekun: Mistycznooka*
Mistrz: Płomień Świtu
Partner: Szczyt Potęgi
Wysłany: 2017-09-10, 09:37   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 3| P: 2| A: 1
   U: Skr,MO,Pł,B,L,MA,MP,W,Kż: 1 | Śl,A: 2| O: 3
   Atuty: Szczęściarz, Chytry przeciwnik, Twardy jak diament

- Nie znam ich wszystkich. Mój tato ma cienia, potężną istotę której nie zranisz atakami fizycznymi, do tego nie musi dużo jeść - przypomniałam sobie. - Zaś mama sowę, która może i waleczna, tak nie wygląda już zbyt dostojnie..
Mi pewnie przydałoby się coś, co może latać. Inaczej trudno byłoby nam się ze zwierzakiem dogadać. Podrapałam się po nosie lewą łapą. Cień był kuszącym wyborem, ale jednocześnie niepokojącym. Może nie uda mi się go oswoić? Może powinnam jednak wziąć coś prostszego?
- Twój uzdrowiciel ma, teoretycznie, pierwszeństwo - odpowiedziałam. - Ale na pewno nie przeszłabym obok Ciebie obojętnie, nawet gdyby miało mnie to kosztować głowę..
W to akurat wątpiłam. Gdyby był Cienistym, może sprawa wyglądałaby inaczej. Zaś na jego słowa o niewinności wywróciłam oczami. Ha-ha, nieśmieszne.
- Hmph, wrócił jakiś starszy smok, który kiedyś rządził stadem i zostawił je bez słowa. Potem nawet go wyleczyłam z migreny, ale nie dowiedziałam się za wiele..

« Szczęściara »
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej)
Atut daje automatyczny 1 sukces. (07.10)

« Chytry przeciwnik »
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może
utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.

Na szyi krasnoludzki amulet ochronny od Szczytu Potęgi

Vezyr
S: 1| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A,O,Skr: 1

#7a96b9

Grzmot 
Pisklę
Ten, który przeżył

Stado: Ziemi
Księżyce: 29
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wysłany: 2017-09-10, 10:02   
   A: S: 5| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Chytry Przeciwnik

Płomień Świtu miał cienia. To musiał być ciekawy kompan, szczególnie, że cienie są agresywne. Mistycznooka miała sowę, ktoś mi chyba o niej kiedyś wspominał, ale nie mogę sobie przypomnieć kto.
- Ja to chciałbym zdobyć żywiołaka. Słyszałaś kiedyś o nich? Przypominają ssaka, są wielkości wilka i mogą być wszystkich pegazem, sową, jednorożcem i każdy ma jakiś atrybut. Ognia i wtedy na przykład płonie im grzywa, wody, ziemi są różne! - taki żywiołak byłby super. Może i był mały, ale bardzo mi się podobały te atrybut, przynajmniej w opowieściach wyglądały brzmiało to epicko.
- I tu był problem, że naszego uzdrowiciela nie widziałem już od kilku księżyców, nie wiem co się z nim dzieje. Zawsze pomagał mi twój tata, a ty nie przeszłabyś obok mnie obojętnie czyliiii... - wstałem i usiadłem przed nią blisko tak, że jeśli pochyliłaby się lekko do przodu zetknęlibyśmy się nosami. - Czyli jednak mnie lubisz! - powiedziałem uśmiechając się. Pewnie zaprzeczy, zawsze mówiła, że mnie nie lubi wiedziałem, że to kłamstwo nie wychodziło jej za bardzo. Poczekałem chwilę uśmiechając się i znowu polizałem ją po pyszczku.
Wysłuchałem opowieści o smoku, który zostawił stado i odszedł bez słowa, tak nie powinno się robić, ale wrócił to się liczy. Zapamiętałem o tym smoku i postanowiłem się dowiedzieć czegoś o nim.

S:1 W:1 Z:2 I:2 P:1 A:1
S:1 MA:1 MO:1

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota

Aria Negacji 
Wojownik Wody
ostatnia z rodu

Wysłany: 2017-09-10, 14:31   

Żywiołaki.. Nie słyszałam o nich, ale Krwisty był nimi wyraźnie zafascynowany a u niego to rzadkie zjawisko.
- Pewnie byś wziął takiego z żywiołem ziemi, tematycznie? - zagadnęłam. - Sama nie wiem, czy mi by się to podobało. Chociaż pewnie nie ode mnie będzie zależeć na co się natknę na swoich przygodach..
Wszak o tym, że Nauczyciel miał sklep zoologiczny nie wiedziałam.. Tak czy siak, Grzmot mówił coś o nieobecnym uzdrowicielu, moim ojcu, a potem urwał by.. zaraz, co on robi? N-nie zbliżaj się! Odchyliłam lekko szyję, ale nie wstałam z miejsca. Przełknęłam ślinę gdy znalazł się blisko. Za blisko!
- B-bzdura! - bąknęłam, a w duchu cieszyłam się z posiadania łusek które uniemożliwiały ukazanie rumieńców na skórze.
Ścisnęłam łapę w piąstkę w tej bezradności. Dotychczas w ten sposób czułość okazywała mi mama, dziadek, siostra.. ale nie ktoś zupełnie obcy. Co to w ogóle dla niego znaczyło..? Bawił się, to na pewno..

« Szczęściara »

« Chytry przeciwnik »

Vezyr

#7a96b9

Grzmot 
Pisklę
Ten, który przeżył

Księżyce: 29
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wysłany: 2017-09-10, 16:00   
   A: S: 5| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Chytry Przeciwnik

Żywiołaka ziemistego? Ziemistego żywiołaka? Nie to w ogóle do mnie nie pasuje.
- Żywiołak ziemi by do mnie nie pasował. Jestem w stadzie ziemi, ale coś nie czuję, żeby mój charakter pasował do ziemi. Reszta smoków jest spokojna i wszyscy się kochają,
a ja jestem dokuczliwy i wkurzający
- powiedziałem uśmiechając się. To była prawda, prawdziwa prawda. - Bardziej myślałem nad ognistym lub wodnym.
Cały czas siedziałem blisko. Znowu skłamała, to tak łatwo zauważyć kiedy ktoś kłamie od razu zmienia się albo ton głosu. Jąka się lub inne rzeczy.
- Dlaczego kłamiesz pisklaczku? Wiesz dobrze, że to nie prawda gdybyś mnie nie lubiła i to co robię by cię wkurzało rzuciłabyś się na mnie z pazurami próbując wydrapać mi oczy, albo zaatakowała maddarą próbując mnie oślepić i otruć. Czyż nie mam racji? - haha i tu cię mam, co teraz na to odpowiesz? Zauważyłem jak ścisnęła łapę, zdenerwowała się, a może nie wiedziała co zrobić? Ja wiem jedno jakby ktoś mi tak zrobił już by nie miał jęzora, a ona siedziała nic nie robiła, ale dlaczego?

S:1 W:1 Z:2 I:2 P:1 A:1
S:1 MA:1 MO:1

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota

Aria Negacji 
Wojownik Wody
ostatnia z rodu

Wysłany: 2017-09-11, 20:29   

Wodnym? Zmarszczyłam nos. Jak tak o tym mówił to wydawało się niesamowicie dziwne, a jednocześnie fascynujące. Długo jednak nie myślałam nad tą kwestią bo Grzmot wyjątkowo uparcie ciągnął drugi temat. Nie podobało mi się to. Nie mogłam z tym teraz sobie radzić.
- W-wcale nie - spaliłam niezauważalnego przez łuski buraka. - ... p-przestań! A w ogóle, to.. to muszę iść, bo ktoś umiera.. - palnęłam cokolwiek, byle tylko uciec z tego miejsca i od tej sytuacji.
Nim się adept obejrzał dałam dyla w las, zwyczajnie znikając z pola widzenia. /zt

« Szczęściara »

« Chytry przeciwnik »

Vezyr

#7a96b9

Ukryta Intencja 
Wojownik Cienia
Dirlilth Niezłomna

Stado: Cienia
Księżyce: 36
Opiekun: Krew Mandragory [*]
Partner: Obojętny Kolec

Wysłany: 2018-01-30, 13:15   
   A: S: 5| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,Pł,L,W,MP,MA,MO,Śl,Skr,Kż: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Parzystołuski; Twardy jak diament;

Podeszła pod Bliźniacze Skały w bardzo konkretnym celu... chodziło rzecz jasna o jedzenie. Co prawda miała w stadzie łowcę który spał na mięsie tyle go miał, ale... im mniej była dłuższa samicy tym lepiej się z tym czuła. Poza tym jakby nie patrzeć Ziemia nadal była sojusznicza... czemu by więc z tego nie skorzystać. Sporych już rozmiarów samica siadła na mokrej, bardzo niskiej teraz trawie gdzieniegdzie pokrytej śniegiem i uniosła łeb by ryknąć. Jej głos miał głównie trafić do uszu Zarannej, przyszłej łowczyni Ziemi. Spotkały się już kiedyś dwa razy więc czemu by nie skorzystać z jej pomocy. Dirlilth była głodna jak nigdy i pragnęła jedynie by zatopić zębiska w mięsie... nie ważne jak starym. W grocie miała jedynie owoce...

~ Twarda jak diament ~
Smok ma -1 do ST we wszystkich rzutach na Wytrzymałość.

-> Wojowniczka pachnie peonią dzięki olejkom ofiarowanym jej przez matkę.

Pride
S: 2| W: 2| Zr: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A: 1| O: 1

KP kompana

#7c272d | Teczka postaci

Zaranna Iskra 
Łowca Ziemi
Dzikożerca

Rasa: Górski
Księżyce: 40
Opiekun: Gonitwa Myśli
Mistrz: Opoka Ziemi
Partner: a z czym to się je?
Wysłany: 2018-01-30, 15:38   
   A: S: 1| W: 2| Z: 3| I: 1| P: 3| A: 1
   U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,MP,Kż,M: 1| Skr,Śl,A: 2
   Atuty: Ostry Wzrok; Pamięć przodka; Tropiciel

Cienista smoczyca nie musiała długo czekać nim usłyszała szelest zeschłych krzaków otaczających Łąkę Szczęścia. Chwilę później pomiędzy burymi gałęziami pojawiły się czarne rogi oraz zalśniły żółte ślepia. Zielonołuska adeptka wkroczyła na polanę, poszukując wzrokiem wojowniczki. Gdy ją dostrzegła, uśmiechnęła się ciepło i podeszła do niej.
- Czołem Dirlilth. Przybywam zgodnie z obietnicą niosąc ze sobą obiad. - zachichotała i podniosła prawą łapę, skupiając jednocześnie swoją maddarę i przywołując żarcie ze schowka w Leśnej Grocie. Mięso cietrzewi, które otrzymała od bogów w świątyni wyglądało przepysznie:delikatne, białe z lekkim zapachem, chociaż było zimne i lekko sztywne od leżenia w lodowym schowku. Ale to nie było akurat chyba problemem, zwłaszcza dla wygłodniałego smoka.
- Smacznego. - dodała i odsunęła się kawałek, żeby wojowniczka mogła w spokoju zjeść.
Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas
walki z nimi (nie działa na Arenie).
Tropiciel
Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu zwierzę dające 4/4 mięsa,
niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni
otrzymuje dar od swojego patrona.

Ukryta Intencja 
Wojownik Cienia
Dirlilth Niezłomna

Stado: Cienia
Księżyce: 36
Opiekun: Krew Mandragory [*]
Partner: Obojętny Kolec

Wysłany: 2018-01-30, 16:31   
   A: S: 5| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,Pł,L,W,MP,MA,MO,Śl,Skr,Kż: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Parzystołuski; Twardy jak diament;

Jakżeż rzadko smoki Cienia otrzymywały ciepły i wesoły jednocześnie uśmiech. Widząc pojawiającą się zza krzaków smoczycę i jej zachowanie Dirlilth jakby wewnętrzne odetchnęła. Tak jakby samo pojawienie się Zarannej zdjęło jej jakiś ciężar z barków. Skromny uśmiech pojawił się na jej pysku, a czując mięso aż drgnęła.
-Dzięki ci Zaranna, ratujesz mi życie tym mięsem. W grocie mam jedynie jakieś owoce... co prawda nadają się do jedzenia, ale...- westchnęło ciężko.
-Sama mam nadzieję, że rozumiesz.- wzruszyła bezradnie barkami i capnęła w pysk ptaki. Faktycznie były chłodne i nie pierwszej świeżości, ale samica poczuła w nich coś niezwykłego. Świątynia? Nie czuła w nich leśnych ostępów, jedynie grotę samicy i to "coś". Uśmiechnęła się znów lekko i położyła ptaki na podwyższeniu, jakiś kamień znalazła... Otwarła paszcze i opaliła je z pierza by się z nim nie bawić. Następnie zabrała się do spożywania 4/4 mięsa co jakiś czas zagadując do Zarannej z neutralnym tematem. Pogoda, polowania i tym podobne.
Po zjedzeniu skinęła jej łbem.
-Raz jeszcze dzięki. I mam nadzieję, że następnym razem spotkam się tu z kimś innym niż "łuska".- puściła jej oko i odeszła.

/zt

~ Twarda jak diament ~
Smok ma -1 do ST we wszystkich rzutach na Wytrzymałość.

-> Wojowniczka pachnie peonią dzięki olejkom ofiarowanym jej przez matkę.

Pride
S: 2| W: 2| Zr: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A: 1| O: 1

KP kompana

#7c272d | Teczka postaci

Odpowiedz do tematu