FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Łąka Szczęścia
Autor Wiadomość
Aria Negacji 
Wojownik Wody
urwali mi ogon

Stado: Wody
Rasa: Skrajny
Księżyce: 39
Opiekun: Mistycznooka*
Mistrz: Płomień Świtu
Partner: Szczyt Potęgi
Wysłany: 2017-09-10, 10:37   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 3| P: 2| A: 1
   U: Skr,MO,Pł,B,L,MA,MP,W,Kż: 1 | Śl,A: 2| O: 3
   Atuty: Szczęściarz, Chytry przeciwnik, Twardy jak diament

- Nie znam ich wszystkich. Mój tato ma cienia, potężną istotę której nie zranisz atakami fizycznymi, do tego nie musi dużo jeść - przypomniałam sobie. - Zaś mama sowę, która może i waleczna, tak nie wygląda już zbyt dostojnie..
Mi pewnie przydałoby się coś, co może latać. Inaczej trudno byłoby nam się ze zwierzakiem dogadać. Podrapałam się po nosie lewą łapą. Cień był kuszącym wyborem, ale jednocześnie niepokojącym. Może nie uda mi się go oswoić? Może powinnam jednak wziąć coś prostszego?
- Twój uzdrowiciel ma, teoretycznie, pierwszeństwo - odpowiedziałam. - Ale na pewno nie przeszłabym obok Ciebie obojętnie, nawet gdyby miało mnie to kosztować głowę..
W to akurat wątpiłam. Gdyby był Cienistym, może sprawa wyglądałaby inaczej. Zaś na jego słowa o niewinności wywróciłam oczami. Ha-ha, nieśmieszne.
- Hmph, wrócił jakiś starszy smok, który kiedyś rządził stadem i zostawił je bez słowa. Potem nawet go wyleczyłam z migreny, ale nie dowiedziałam się za wiele..

« Szczęściara »
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej)
Atut daje automatyczny 1 sukces.

« Chytry przeciwnik »
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może
utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.

« Twarda jak diament »
Smok ma -1 do ST we wszystkich rzutach na Wytrzymałość.
Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Na szyi krasnoludzki amulet ochronny od Szczytu Potęgi

Vezyr
S: 1| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A,O,Skr: 1

#7a96b9

Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżył

Stado: Ziemi
Księżyce: 49
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wysłany: 2017-09-10, 11:02   
   A: S: 5| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;

Płomień Świtu miał cienia. To musiał być ciekawy kompan, szczególnie, że cienie są agresywne. Mistycznooka miała sowę, ktoś mi chyba o niej kiedyś wspominał, ale nie mogę sobie przypomnieć kto.
- Ja to chciałbym zdobyć żywiołaka. Słyszałaś kiedyś o nich? Przypominają ssaka, są wielkości wilka i mogą być wszystkich pegazem, sową, jednorożcem i każdy ma jakiś atrybut. Ognia i wtedy na przykład płonie im grzywa, wody, ziemi są różne! - taki żywiołak byłby super. Może i był mały, ale bardzo mi się podobały te atrybut, przynajmniej w opowieściach wyglądały brzmiało to epicko.
- I tu był problem, że naszego uzdrowiciela nie widziałem już od kilku księżyców, nie wiem co się z nim dzieje. Zawsze pomagał mi twój tata, a ty nie przeszłabyś obok mnie obojętnie czyliiii... - wstałem i usiadłem przed nią blisko tak, że jeśli pochyliłaby się lekko do przodu zetknęlibyśmy się nosami. - Czyli jednak mnie lubisz! - powiedziałem uśmiechając się. Pewnie zaprzeczy, zawsze mówiła, że mnie nie lubi wiedziałem, że to kłamstwo nie wychodziło jej za bardzo. Poczekałem chwilę uśmiechając się i znowu polizałem ją po pyszczku.
Wysłuchałem opowieści o smoku, który zostawił stado i odszedł bez słowa, tak nie powinno się robić, ale wrócił to się liczy. Zapamiętałem o tym smoku i postanowiłem się dowiedzieć czegoś o nim.

~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego(naładowany)
Głos Grzmota

Aria Negacji 
Wojownik Wody
urwali mi ogon

Wysłany: 2017-09-10, 15:31   

Żywiołaki.. Nie słyszałam o nich, ale Krwisty był nimi wyraźnie zafascynowany a u niego to rzadkie zjawisko.
- Pewnie byś wziął takiego z żywiołem ziemi, tematycznie? - zagadnęłam. - Sama nie wiem, czy mi by się to podobało. Chociaż pewnie nie ode mnie będzie zależeć na co się natknę na swoich przygodach..
Wszak o tym, że Nauczyciel miał sklep zoologiczny nie wiedziałam.. Tak czy siak, Grzmot mówił coś o nieobecnym uzdrowicielu, moim ojcu, a potem urwał by.. zaraz, co on robi? N-nie zbliżaj się! Odchyliłam lekko szyję, ale nie wstałam z miejsca. Przełknęłam ślinę gdy znalazł się blisko. Za blisko!
- B-bzdura! - bąknęłam, a w duchu cieszyłam się z posiadania łusek które uniemożliwiały ukazanie rumieńców na skórze.
Ścisnęłam łapę w piąstkę w tej bezradności. Dotychczas w ten sposób czułość okazywała mi mama, dziadek, siostra.. ale nie ktoś zupełnie obcy. Co to w ogóle dla niego znaczyło..? Bawił się, to na pewno..

« Szczęściara »

« Chytry przeciwnik »

« Twarda jak diament »
Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Vezyr

#7a96b9

Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-09-10, 17:00   

Żywiołaka ziemistego? Ziemistego żywiołaka? Nie to w ogóle do mnie nie pasuje.
- Żywiołak ziemi by do mnie nie pasował. Jestem w stadzie ziemi, ale coś nie czuję, żeby mój charakter pasował do ziemi. Reszta smoków jest spokojna i wszyscy się kochają,
a ja jestem dokuczliwy i wkurzający
- powiedziałem uśmiechając się. To była prawda, prawdziwa prawda. - Bardziej myślałem nad ognistym lub wodnym.
Cały czas siedziałem blisko. Znowu skłamała, to tak łatwo zauważyć kiedy ktoś kłamie od razu zmienia się albo ton głosu. Jąka się lub inne rzeczy.
- Dlaczego kłamiesz pisklaczku? Wiesz dobrze, że to nie prawda gdybyś mnie nie lubiła i to co robię by cię wkurzało rzuciłabyś się na mnie z pazurami próbując wydrapać mi oczy, albo zaatakowała maddarą próbując mnie oślepić i otruć. Czyż nie mam racji? - haha i tu cię mam, co teraz na to odpowiesz? Zauważyłem jak ścisnęła łapę, zdenerwowała się, a może nie wiedziała co zrobić? Ja wiem jedno jakby ktoś mi tak zrobił już by nie miał jęzora, a ona siedziała nic nie robiła, ale dlaczego?

~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Głos Grzmota

Aria Negacji 
Wojownik Wody
urwali mi ogon

Wysłany: 2017-09-11, 21:29   

Wodnym? Zmarszczyłam nos. Jak tak o tym mówił to wydawało się niesamowicie dziwne, a jednocześnie fascynujące. Długo jednak nie myślałam nad tą kwestią bo Grzmot wyjątkowo uparcie ciągnął drugi temat. Nie podobało mi się to. Nie mogłam z tym teraz sobie radzić.
- W-wcale nie - spaliłam niezauważalnego przez łuski buraka. - ... p-przestań! A w ogóle, to.. to muszę iść, bo ktoś umiera.. - palnęłam cokolwiek, byle tylko uciec z tego miejsca i od tej sytuacji.
Nim się adept obejrzał dałam dyla w las, zwyczajnie znikając z pola widzenia. /zt

« Szczęściara »

« Chytry przeciwnik »

« Twarda jak diament »

Vezyr

#7a96b9

Ukryta Intencja 
Wojownik Cienia
Kapłan świątyni

Stado: Cienia
Księżyce: 37
Opiekun: Krew Mandragory [*]
Wysłany: 2018-01-30, 13:15   
   A: S: 5| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,Pł,L,W,MP,MA,MO,Śl,Skr,Kż: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Parzystołuski; Twardy jak diament;

Podeszła pod Bliźniacze Skały w bardzo konkretnym celu... chodziło rzecz jasna o jedzenie. Co prawda miała w stadzie łowcę który spał na mięsie tyle go miał, ale... im mniej była dłuższa samicy tym lepiej się z tym czuła. Poza tym jakby nie patrzeć Ziemia nadal była sojusznicza... czemu by więc z tego nie skorzystać. Sporych już rozmiarów samica siadła na mokrej, bardzo niskiej teraz trawie gdzieniegdzie pokrytej śniegiem i uniosła łeb by ryknąć. Jej głos miał głównie trafić do uszu Zarannej, przyszłej łowczyni Ziemi. Spotkały się już kiedyś dwa razy więc czemu by nie skorzystać z jej pomocy. Dirlilth była głodna jak nigdy i pragnęła jedynie by zatopić zębiska w mięsie... nie ważne jak starym. W grocie miała jedynie owoce...

~ Twarda jak diament ~

-> Wojowniczka pachnie peonią dzięki olejkom ofiarowanym jej przez matkę.

Pride
S: 2| W: 2| Zr: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A: 1| O: 1

KP kompana

#7c272d | Teczka postaci

Dzika Ziemia 
Przywódca Ziemi
No fun allowed

Rasa: Górski
Księżyce: 66
Opiekun: Gonitwa Myśli
Mistrz: Zmierzch Gwiazd
Partner: top kek
Wysłany: 2018-01-30, 15:38   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 1| P: 3| A: 2
   U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,MP,Kż,M: 1| Śl,A: 2| Skr: 3
   Atuty: Ostry Wzrok, Szczęściarz, Poszukiwacz, Wybraniec Bogów, Nieulękły

Cienista smoczyca nie musiała długo czekać nim usłyszała szelest zeschłych krzaków otaczających Łąkę Szczęścia. Chwilę później pomiędzy burymi gałęziami pojawiły się czarne rogi oraz zalśniły żółte ślepia. Zielonołuska adeptka wkroczyła na polanę, poszukując wzrokiem wojowniczki. Gdy ją dostrzegła, uśmiechnęła się ciepło i podeszła do niej.
- Czołem Dirlilth. Przybywam zgodnie z obietnicą niosąc ze sobą obiad. - zachichotała i podniosła prawą łapę, skupiając jednocześnie swoją maddarę i przywołując żarcie ze schowka w Leśnej Grocie. Mięso cietrzewi, które otrzymała od bogów w świątyni wyglądało przepysznie:delikatne, białe z lekkim zapachem, chociaż było zimne i lekko sztywne od leżenia w lodowym schowku. Ale to nie było akurat chyba problemem, zwłaszcza dla wygłodniałego smoka.
- Smacznego. - dodała i odsunęła się kawałek, żeby wojowniczka mogła w spokoju zjeść.
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji lub raz na pojedynek. Ostatnie użycie: ---
Poszukiwacz
Raz na tydzień w polowaniu/misji smok ma 1 dodatkowy sukces do testów na Percepcję (niepołączonych z żadną umiejętnością). Następne użycie: 16.08
Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie). Następne użycie: 22.07
Nieulękły
Do smoka należy pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze.

Ukryta Intencja 
Wojownik Cienia
Kapłan świątyni

Stado: Cienia
Księżyce: 37
Opiekun: Krew Mandragory [*]
Wysłany: 2018-01-30, 16:31   
   A: S: 5| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,Pł,L,W,MP,MA,MO,Śl,Skr,Kż: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Parzystołuski; Twardy jak diament;

Jakżeż rzadko smoki Cienia otrzymywały ciepły i wesoły jednocześnie uśmiech. Widząc pojawiającą się zza krzaków smoczycę i jej zachowanie Dirlilth jakby wewnętrzne odetchnęła. Tak jakby samo pojawienie się Zarannej zdjęło jej jakiś ciężar z barków. Skromny uśmiech pojawił się na jej pysku, a czując mięso aż drgnęła.
-Dzięki ci Zaranna, ratujesz mi życie tym mięsem. W grocie mam jedynie jakieś owoce... co prawda nadają się do jedzenia, ale...- westchnęło ciężko.
-Sama mam nadzieję, że rozumiesz.- wzruszyła bezradnie barkami i capnęła w pysk ptaki. Faktycznie były chłodne i nie pierwszej świeżości, ale samica poczuła w nich coś niezwykłego. Świątynia? Nie czuła w nich leśnych ostępów, jedynie grotę samicy i to "coś". Uśmiechnęła się znów lekko i położyła ptaki na podwyższeniu, jakiś kamień znalazła... Otwarła paszcze i opaliła je z pierza by się z nim nie bawić. Następnie zabrała się do spożywania 4/4 mięsa co jakiś czas zagadując do Zarannej z neutralnym tematem. Pogoda, polowania i tym podobne.
Po zjedzeniu skinęła jej łbem.
-Raz jeszcze dzięki. I mam nadzieję, że następnym razem spotkam się tu z kimś innym niż "łuska".- puściła jej oko i odeszła.

/zt

~ Twarda jak diament ~

-> Wojowniczka pachnie peonią dzięki olejkom ofiarowanym jej przez matkę.

Pride
S: 2| W: 2| Zr: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A: 1| O: 1

KP kompana

#7c272d | Teczka postaci

Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżył

Wysłany: 2018-03-07, 20:29   

Śnieg wciąż był na terenach wolnych stad, a słońce chowało się za chmurami, ale nie przeszkadzało to w spotykaniu się z innymi. Futerko wciąż mnie ocieplało. Tym razem udałem się na Łąkę Szczęścia. Przyleciałem bez kompana, tworząc szlaczki z chmur po drodze. W końcu dotarłem na miejsce i wylądowałem na samym środku łąki. Podszedłem do pobliskiego drzewa i usiadłem przed nim, opierając się o nie. Było dosyć wcześnie, więc raczej nie powinienem tutaj nikogo spotkać, no chyba, że ktoś o tej porze patroluje sobie tereny wspólne i pilnuje porządku, nigdy nie wiadomo. Przymknąłem na chwilę oczy marząc o mięsku, może spotkam jakąś dobrą duszę, która się podzieli?

~ Szczęściarz ~

~ Czempion ~

~ Wybraniec Bogów ~

Głos Grzmota
Ostatnio zmieniony przez Ostatnie Ogniwo 2018-03-07, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  

Dzika Ziemia 
Przywódca Ziemi
No fun allowed

Wysłany: 2018-03-07, 20:40   

Zaranna wybrała się tego dnia na małą przechadzkę. Musiała odsapnąć chociaż ułamek dnia. Polowanie, pisklęta, szkolenia, chłod w świątyni, wszystko zwaliło się na jej łeb niczym skalna lawina. Odpocznie chwilę od rejwachu w Leśnej, gdzie urzędowała Azura i Sayperith, a potem wróci do swoich obowiązków. Ostatnio była tak zalatana, że nie wiedziała w co pierwsze wkładać łapy. Szła tak sobie pośród Bliźniaczych Skał, docierając na Łąkę Szczęścia, gdzie zamyślona dopiero po chwili zauważyła znajome, czerwone futro. Zbyt znajome. Na wszystkich bogów, na wszystkie smoki, na wszystko co drogie i święte! Los chyba chciał z niej zadrwić, bo oto przed nią stał Grzmot we własnej osobie. Zmierzyła go czujnym spojrzeniem żółtych ślepi. Wyglądał nieźle, chociaż trochę wychudł. Nie jadł od jakiegoś czasu. Och, Thaharze jak okrutnie mnie testujesz...

Miała jedną zasadę, której nie łamała nigdy. Głodnego smoka należy nakarmić. Niezależnie od tego kim jest. Głód jest ich wspólnym wrogiem. Taka była jej powinność i zamierzała się jej trzymać. Skupiła maddarę, a przed samotnikiem pojawił się gustowny stosik mięsa[4/4]. Dziczego. Smoczyca nie podchodziła bliżej, nie mówiła nic. Zresztą nawet nie wiedziała co.
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji lub raz na pojedynek. Ostatnie użycie: ---
Poszukiwacz
Raz na tydzień w polowaniu/misji smok ma 1 dodatkowy sukces do testów na Percepcję (niepołączonych z żadną umiejętnością). Następne użycie: 16.08
Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie). Następne użycie: 22.07
Nieulękły

Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżył

Wysłany: 2018-03-08, 21:26   

Nie sądziłem, że marzenie o mięsku tak szybko się spełni. Praktycznie po chwili wyczułem znajomy zapach pożywienia, mięso z dzika. Otworzyłem ślepia i wtedy zauważyłem kogoś jeszcze, przede mną leżało mięsko, a kawałek dalej stała Zaranna. Tylko co ją skłoniło, żeby mi pomóc, z tego co pamiętam na zebraniu nie była zbyt pomocna. Nie zastanawiałem się długo, lecz od razu zacząłem pochłaniać podany posiłek. Pomału wgryzałem się w krwisty kawałeczek dzika, delektując się smakiem. Nie spieszyłem się, nie miałem w sumie dokąd. Kości zakopałem, żeby nikomu nie przeszkadzały. Po chwili zza krzaków wybiegł Siger, dla niego też przyzwałem maddarą kawałek mięsa z własnych zapasów (2/4), a następnie przerzuciłem wzrok na smoczycę.
- Dziękuję, nie sądziłem, że jeszcze kiedyś mi pomożesz. Czemu mnie po prostu nie ominęłaś? - zapytałem z ciekawości, Zaranna zachowywała się różnie, nigdy nie wiadomo co się po niej spodziewać.

Nie umknęło mojej uwadze wyjście czerwonego. Zawsze rano gdzieś wychodził, a ja za każdym razem go śledziłem, co za pajac się jeszcze nie kapnął. Biegłem tak dobry kawałek za nim, dopóki się nie zmęczyłem. Zatrzymałem się na chwilę i dalej ruszyłem w drogę za towarzyszem, który też się zatrzymał i zasnął? Potem nagle nie wiem skąd pojawiła się ta zielona smoczyca z poprzedniego stada i dała mu mięso. Wyskoczyłem zza krzaków i wtedy to on przywołał jedzonko i dla mnie, które zacząłem pomału zjadać. Nie było tego dużo, ale starczyło, żeby się najeść. Resztki wziąłem ze sobą i wyrzuciłem gdzieś kawałek dalej, po czym wróciłem do samotnika. Przycupnąłem obok obserwując czy smoczyca nie ma nikogo w pobliżu,
może to jakaś pułapka czy coś?

~ Szczęściarz ~

~ Czempion ~

~ Wybraniec Bogów ~

Głos Grzmota

Dzika Ziemia 
Przywódca Ziemi
No fun allowed

Wysłany: 2018-03-08, 22:04   

Zielona smoczyca przysiadła, owijając sobie łapy ogonem, patrzyła jak samotnik pochłania mięso, a potem także karmi swojego kompana. Minę miała niepewną, jakby chciała mu coś powiedzieć, ale nie potrafiła znaleźć właściwych słów. Co było dosyć dziwne jak na nią, bo zwykle pysk się jej nie zamykał. Na szczęście Grzmot pierwszy przerwał milczenie, wybijając ją z zamyślenia.
- Na Skałach Pokoju wywalczyłeś sobie prawo do życia tutaj. Nie jesteś dla mnie już zdrajcą. Jesteś jak każdy inny smok, a jako łowca nie mogę zostawić drugiego smoka na pastwę głodu. Thaharowi by się to nie spodobało. - powiedziała, spoglądając na niego żółtymi oczyma. Naprawdę? Był jak każdy inny smok? A może powinien być kimś więcej? - Oszczędziłeś jej życie. Dlaczego? - jasne było, że pyta o Gonitwę. Mógł wtedy zemścić się nie tylko na niej, jednej z orędowniczek jego kary, ale także na całym stadzie Ziemi. Pewnie po jakimś czasie wybrali by nowego przywódcę, ale nawet krótki brak przewodnika na czele zawsze negatywnie wpływał na stado. Nie pamiętała zbyt dobrze momentu zaraz po pojedynku, bo wydawał się on jej koszmarnym snem. Do dzisiaj czuła na plecach nie przyjemne ciarki, gdy czasami przypominała sobie wykrwawiającą się matkę. Ta bezradność i niemoc, okropna chęć powstrzymania nieuniknionego...
Poszukiwacz
Wybraniec Bogów
Nieulękły

Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżył

Wysłany: 2018-03-08, 23:27   

Nie jestem już dla niej zdrajcą, Zaranna musiała być mocno wierząca. Podobno to bogowie mieli osądzić kto wygra sobie prawo do życia. Ciekawe czy Gonitwa wciąż coś knuła, żeby się mnie pozbyć, pewnie mnie musi bardzo nienawidzić, biorąc pod uwagę, że przegrała pojedynek.
- Dla, niektórych wciąż jestem zdrajcą, to zwykłe szczęście, że wygrałem. Twoja matka jest lepszą wojowniczką niż ja. Oszczędziłem ją, ale jej życie uratowała Wyciszona. Jej też powinnaś podziękować. Od początku nie chciałem walczyć, może nie jestem tym za kogo większość was mnie uważa, może nie jestem aż taki zły jak myślicie? Gonitwa była moją mistrzynią, uczyła mnie i wychowywałem się w tym samym stadzie co ona. Nie potrafiłem tak po prostu jej zabić, nie zabijam w zemście, bo to i tak by nic nie zmieniło. Poza nie chciałem, żebyście ty i Nocny stracili matkę - wyjaśniłem Zarannej, próbując wyczytać jakąś reakcję. Ciekawe co na to powie, czy nadal uważała, że gadam bzdury i trzeba było mnie wcześniej zabić?

~ Szczęściarz ~

~ Czempion ~

~ Wybraniec Bogów ~

Głos Grzmota

Dzika Ziemia 
Przywódca Ziemi
No fun allowed

Wysłany: 2018-03-09, 11:09   

Zmrużyła nieufnie żółte ślepia, słuchając jego odpowiedzi. Zaskoczyło ją przyznanie, że Gonitwa jest lepszą wojowniczką niż on. Tego się po nim nie spodziewała, zawsze był buńczuczny i pyszny, a tu nagle takie wyznanie? Wygrał przez zwykłe szczęście, nie zaś dzięki byciu wspaniałym protektorem sprawiedliwości? Łowczyni była rozdarta: jakaś jej część wciąż krzyczała, żeby mu nie ufać, że rzuca jej w oczy błoto, że przecież miał nie wracać, a wrócił. Z drugiej strony darował życie Gonitwie po uczciwie wygranym pojedynku. Gdyby był takim parszywcem po prostu by się jej pozbył, chyba że bał się zemsty ze strony jej lub całego stada. Z trzeciej strony zawsze działał impulsywnie i pod wpływem zachcianek. Byłby zdolny do aż tak przebiegłego planowania? Smoczyca potrząsnęła rogatym łbem, by rozpędzić stada myśli pędzących przez jej umysł.
- Szczęście czy wola wola bogów, wszystko jedno. Wygrałeś, więc masz prawo żyć pod Barierą. Wyciszona wie, że jestem na każde jej skinienie. - dodała, po czym spojrzała prosto w jego zielone ślepia. - Darowałeś życie Gonitwie, więc dam ci kilka rad. Jeśli nie chcesz na razie walczyć z nią ponownie, to raczej nie pokazuj się jej na oczy, przynajmniej dopóki jesteś samotnikiem. - musiał wiedzieć co miała na myśli. Samotnika mógł zabić każdy bez konsekwencji. - Wciąż traktuje cię jak zdrajcę i nie wiem co może się stać, gdyby wasze drogi ponownie się przecięły. Nie wiem także jak reszta stada. Wydaje mi się, że respektują wynik pojedynku, ale gdyby któreś z nich postanowiło cię wyzwać lub zaatakować, Nieugięta nie zamierza interweniować. - pokiwała niechętnie głową. Nie zgadzała się z osądem matki w tej sprawie. - Wolałabym nie wybierać między twoim życiem, a życiem innego smoka Ziemi...- Czy ona właśnie sugerowała, że zamierza stanąć w jego obronie, gdyby ktoś postanowił go zaatakować? Między Immanorem, a prawdą, to wolała nawet nie dopuszczać możliwości takiego wydarzenia. Po czymś takim musiałaby stawić się na sąd, a wyrok prawdopodobnie byłby jeden. Nie brała pod uwagę możliwości ucieczki. Mogła jedynie mieć nadzieję, że reszta Ziemnych zajęłaby się jej dziećmi. - Powinieneś spotkać się z Nagietkową. Była... - przez chwilę szukała właściwego słowa. - Rozczarowana twoim powrotem. Ale mimo wszystko, chyba byłaby szczęśliwa mogąc z tobą porozmawiać. - dodała na końcu. Poruszyła się niespokojnie, jakby czuła czyiś wzrok na karku. Powinna już wracać.
Poszukiwacz
Wybraniec Bogów
Nieulękły
Ostatnio zmieniony przez Dzika Ziemia 2018-03-09, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  

Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżył

Wysłany: 2018-03-11, 23:14   

Nie spodziewałem się, że Zaranna sobie odpuści. Jeszcze kilka dni temu była przeciwko mnie, a teraz? Albo wierzy, że to jakiś znak od bogów, albo spotkała dzika, który mocno uderzył ją w łeb.
- Postaram się unikać Gonitwy, lecz jeśli znowu dojdzie do walki i znowu wygram to nie daruję jej życia. Będzie się tłumaczyć Ateralowi - podejrzewam, że kiedyś nadejdzie dzień, kiedy Nieugięta odzyska siły i znowu mnie wyzwie, ale na razie póki jest spokój to trzeba z tego korzystać. Następne słowa lekko mnie zdziwiły. Czemu nagle chciała stawać po mojej stronie, chyba trochę to podejrzane.
- Czemu nagle chcesz stanąć po mojej stronie, jeszcze niedawno tylko przytaknęłaś na wyrok śmierci, a teraz tak nagle zmieniasz zdanie? Czemu miałbym ci zaufać? - może i według mnie było to podejrzane, ale pewnie gdyby chciała mnie zaatakować już dawno by zrobiła. Teraz musiałem zapamiętać, żeby spotkać się z siostrą, mam nadzieję, że nie jest, aż tak bardzo na mnie zła.

~ Szczęściarz ~

~ Czempion ~

~ Wybraniec Bogów ~

Głos Grzmota

Odpowiedz do tematu