FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurhan Pamięci
Autor Wiadomość
Noceri 
Pisklę

Stado: Waham się
Rasa: Skrajny
Księżyce: 44
Wysłany: 2018-05-05, 09:12   
   A: S: 1| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
   U: B,L,Pl,O,W,MP,Skr,Sl: 1| A: 2

Zaskoczyła go twardość w ślepiach rozmówcy. W jednej chwili opłakiwał utracone życie, w drugiej starał się robić wszystko by sprawić wrażenie niewzruszonego, kiedy wypytywał go o jego plany. Noceriego rozbawiła ta przemiana, bo przecież nie było ku niej żadnej potrzeby, ale nie chciał urazić nieznajomego swoim rozbawieniem, więc na jego pysku nie pojawiła się żadna emocja. Jego dziwaczne poczucie humoru uprzedziło wobec niego już zbyt dużo smoków, by zdecydował się nim szastać.
    - Nazywam się Noceri - powiedział spokojnym głosem, wciągając w nozdrza woń obcego, by ją dobrze zapamiętać. - Słusznie zauważyłeś, iż nie należę do nikogo na chwilę obecną. Przybyłem tu ledwie kilka dni temu i staram się zaznajomić z okolicą i mieszkającymi tu smokami - uśmiechnął się krzywo. - W końcu według tego co słyszałem wybór stada to rzecz, z którą trzeba żyć do śmierci, nie chcę więc wybrać źle - na mgnienie oka w jego ślepiach błysnęlo wyrachowanie.
    Bo Noceri był skomplikowanym smokiem. Przybył zza bariery, walcząc o swoje życie każdego dnia i przez większość nocy. Był do tego przyzwyczajony, nauczył się czerpać z tego radość i przybywając tu wcale nie chciał się tego wyrzec na rzecz życia w spokoju i ciszy. Więc musiał się dowiedzieć które stado odpowiadało najbardziej temu, co chciałby osiągnąć.
    - Rozumiem, o co ci chodzi, ale przyznam ci, że ostatnim razem czułem się samotny, kiedy byłem jeszcze pisklęciem. Od tego czasu nauczyłem się nie liczyć na niczyją obecność. Ale rozumiem że tutaj życie wygląda diametralnie inaczej? - przekrzywił łeb, patrząc na Popiół pytająco.

Popiół Przeszłości 
Piastun Ziemi
Zmiennoskrzydły

Stado: Ziemi
Księżyce: 49
Opiekun: Gonitwa Myśli
Partner: Krwawa Żądza
Wysłany: 2018-05-05, 11:14   
   A: S: 1| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 3
   U: B,O,A,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| L,Pł:2
   Atuty: Ostry wrok; Kruszyna; Mentor; Nieulękły

Shadows podrapał się po pysku, musiał się dobrze zastanowić by nie powiedzieć niczego źle. "Nasze stada nie mają narzuconego wzoru jaki masz dokładnie być, to zależy tylko od ciebie. Cień na przykład podaję się za bardzo surowe stado, a jest tam bardzo dużo sympatycznych członków." Pokiwał pyskiem w geście, że zrozumiał wszystko co usłyszał i dodał. "Noceri, moje adepckie imię to Nocny Kolec. Mamy wiele wspólnego, miło mi cię poznać. Uważam, że przed każdą decyzją trzeba się mocno zastanowić, by być pewnym i niczego nie żałować. Lekko uderzył ogonem o ziemię. "Ja urodziłem się w ziemi, ale moim zadaniem od pisklaka jest pomoc wszystkim smokom, bez względu skąd przybywają i gdzie żyją. Bez względu na wiek, płeć, wygląd, czy zachowanie. Każdemu należy się pomoc i wybaczenie, bez względu na tym jaki jest smok zawsze proponuję mu braterstwo. To coś wyjątkowego, nie każdy się zgadza, ale wielu już udowodniłem ile korzyści to niesie. Nie zignorowałem żadnego wołania, tego chciałaby moja córka. Abym się nie poddawał, sieje dobro w sercach, kiedyś wszyscy to zauważą. Bogowie ciągle mnie wspierają, wspierają nas wszystkich, tylko musimy uczyć się ich słuchać. Samiec się otrzepał, popatrzył w niebo, a potem popatrzył w ślepia nowego znajomego. Wydawał się być tym dobrym, ale jaka była prawda? Wierzył w duszę innych, tak samo pogodziłby się z krytyką jak i z pochwaleniem jego odwiecznej misji.

Atuty:
ostry wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle wzrok [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość)
kruszyna - Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu 3 jednostek mięsa zamiast 4. Polowanie jednak trwa normalnie, do zdobycia 4 jednostek mięsa.
mentor-Przy nauce umiejętności podstawowych pod okiem Piastuna uczniowi zostaje zmniejszony pułap przyznawania umiejętności w raportach. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
nieulękły-Bez znaczenia czy smok wyzwał na pojedynek czy został zaskoczony przez drapieżnika na polowaniu, to do niego należy pierwszy ruch.

Wszystkie zatwierdzone przezemnie nauki proszę wpisywać z linkiem raportu do mnie na PW. Z góry serdeczne dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez Popiół Przeszłości 2018-05-05, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  

Noceri 
Pisklę

Stado: Waham się
Księżyce: 44
Wysłany: 2018-05-07, 11:23   
   A: S: 1| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
   U: B,L,Pl,O,W,MP,Skr,Sl: 1| A: 2

Noceri tkwił w bezruchu słuchając wypowiedzi swojego rozmówcy. Tak. Dzielił ich cały świat odrębnych życiowych doświadczeń. To niekoniecznie była zła rzecz. Gdyby wszyscy byli tacy sami, życie byłoby nudne. Czasem tylko łapał się na tym, że brakuje mu nudy.
    Zorientował się, że pogrążył się w rozmyślaniach zamiast odpowiedzieć, kiedy cisza między nimi przedłużyła się nienaturalnie. Odchrząknął więc.
    - Każdy ma swój cel w życiu, do którego dąży - stwierdził trochę wymijająco, nie chcąc mówić o swoich celach. Niektóre rzeczy należało pozostawić w głębi serca. - Jestem przekonany, że smoki tutaj doceniają cię bardziej niż zdajesz sobie z tego sprawę. Czy wszyscy z twojej grupy są podobni do ciebie? - popatrzył na Popiół pytającym wzrokiem. Czy jego grupa należała w ogóle do bardzo licznych, czy niekoniecznie?
    Miał jeszcze wiele innych pytań, pytań które miały znaczenie dla jego przeżycia, bezpieczeństwa i sukcesu. Nie były to pilne pytania. Noceri... Noceri miał jeszcze czas. Nieduzo, ale wystarczająco.

Popiół Przeszłości 
Piastun Ziemi
Zmiennoskrzydły

Stado: Ziemi
Księżyce: 49
Opiekun: Gonitwa Myśli
Partner: Krwawa Żądza
Wysłany: 2018-05-07, 12:09   
   A: S: 1| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 3
   U: B,O,A,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| L,Pł:2
   Atuty: Ostry wrok; Kruszyna; Mentor; Nieulękły

Ciemno łuski nie chciał nadal mijać się z prawdą, w stadzie ciągle ktoś przybywał i umierał. Jeden smok został przecież wygnany za barierę. Zamyślenia nie trwały długo, Nocny nigdy nie kazał na siebie dużo czekać. Po prostu wzruszył skrzydłami mówiąc. "Nie... jestem dosyć wyjątkowy. Nie ma tak drugiego ckliwego i naiwnego. Tym bardziej misja moja jest bardzo trudna i skomplikowana. Ciężko jest znaleźć tak dobrego smoka. Jeśli chodzi o naszą ilość w ziemi to jest nas sporo, ciężko powiedzieć dokładnie ilu. Wiesz... ciągle ktoś przychodzi, umiera..." Na chwilkę popatrzył jeszcze na kurhan, tak wielu odeszło, no właśnie. Wielu Shadows znał tylko z widzenia, ale było mu przykro przy każdej śmierci o której się dowiedział. Smutek nie różnił się niczym, tak samo tęsknił za zmarłym z ziemi jak i z innych stad. Ubolewał nad stratą modląc się by bogowie mieli ich teraz blisko siebie w pełnej miłości, świetle i prawdzie.

Atuty:
ostry wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle wzrok [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość)
kruszyna - Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu 3 jednostek mięsa zamiast 4. Polowanie jednak trwa normalnie, do zdobycia 4 jednostek mięsa.
mentor-Przy nauce umiejętności podstawowych pod okiem Piastuna uczniowi zostaje zmniejszony pułap przyznawania umiejętności w raportach. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
nieulękły-Bez znaczenia czy smok wyzwał na pojedynek czy został zaskoczony przez drapieżnika na polowaniu, to do niego należy pierwszy ruch.

Wszystkie zatwierdzone przezemnie nauki proszę wpisywać z linkiem raportu do mnie na PW. Z góry serdeczne dziękuję.

Odpowiedz do tematu