FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysepka
Autor Wiadomość
Szlachetny Nurt
Starszy Wody
Martwe SpojrzenieStado: Wody
Rasa: Skrajny
Księżyce: 88
Płeć: Samiec
Opiekun: Wzburzone Wody
Mistrz: Mistycznooka
Partner: Graghess
Wiek: 20
Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 2341
Wysłany: 2018-02-03, 12:56   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| M: 2| P: 4| A: 1
   U: B,L,Pł,O,MP,MA,MO,W, Kż,M: 1| Śl,A: 2| Skr: 3
   Atuty: Boski Ulubieniec, Szczęściarz, Tropiciel, Wybraniec Bogów, Poświęcenie


Poznał ryk, który dochodził z terenów wspólnych. Był to oczywiście jego syn. Podejrzewał o co też mogło mu chodzić, więc wziął ze swojej groty kilka królików i owoców. Powinno wystarczyć. Nie zwlekając, udał się w miejsce, z którego to dochodził dźwięk. Czyli gdzieś w okolice Zimnego Jeziora.
I po chwili był już nad jeziorkiem, gdzie dostrzegł Shetaniego siedzącego nad brzegiem rzeki. Zgrabnie wylądował obok młodego i przez chwilę przyglądał mu się. I przeczucie go nie myliło... jego syn był wychudzony, więc potrzebował jedzenia.
- Witaj, Shetani. - Na chwilę postawił łapę na barku syna, po czym przysunął w jego stronę zapasy, które to wziął ze sobą. Czyli 3/4 mięsa, oraz 1/4 owoców. - Widzę, że jesteś głodny... smacznego. - Powiedział do młodego i odsunął się troszkę, dając mu oczywiście czas i miejsce na spożycie posiłku.
I była to też okazja, by trochę z nim porozmawiać... w końcu gdy widział go ostatnio, to był jeszcze pisklakiem... teraz trochę wyrósł. Ah, było teraz tyle rzeczy, o które mógłby go wypytać.
- Jak tam twoje nauki na czarodzieja? Zostałeś już adeptem? - Oczywiście interesowało go to, w innym wypadku by nie pytał. Amok zbyt chętny do rozmów nie był, może chociaż z Shetanim się uda?
_________________

~ Boski Ulubieniec ~
Spotkanie duszka raz na polowanie/raz na 2 tygodnie, owocujące o połowę większą nagrodą niż jest to dopuszczalne w przypadku "czegoś niespodziewanego".
~ Szczęściarz ~
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.
~ Tropiciel ~
Raz na tydzień w polowaniu/misji smok ma 1 dodatkowy sukces do śledzenia. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
~ Wybraniec Bogów ~
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie).
~ Poświęcenie ~
Raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej. Musi jednak określić użycie atutu przed atakiem.
 
 
Zaklęty Kolec
Adept CieniaStado: Cienia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 26
Płeć: Samiec
Opiekun: Krew Mandragory [*]
Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 129
Wysłany: 2018-02-03, 15:50   
   A: S: 1| W: 2| Z: 2| I: 3| P: 2| A: 1
   U: B,MP,MA,Sl: 1
   Atuty: Szczęściarz;


Spojrzałem w stronę nadciągającego smoka i lekko się uśmiechnąłem kiedy okazało się iż był to mój ojciec. Wiele księżyców minęło od naszego ostatniego spotkania.
-Witaj tato- Odpowiedziałam na jego przywitanie. Kiedy położył przede mną zapasy od razu wziąłem się za jedzenie ich. Mięso królików dokładnie przeżuwałem żeby przypadkiem nie stanęło mi w gardle. A owoce przegryzałem i od razu połykałem. Po posiłku oblizałem pysk i zdecydowałem się odpowiedzieć na zadane mi pytanie.
-Nauki idą powoli jednak uzyskałem już rangę adepta. Teraz jestem znany jako Zaklęty Kolec- Odpowiedziałam lekko się uśmiechając. Byłem dumny z tego że zostałem adeptem. Od tego przecież tylko jeden krok do zostania tkaczem maddary.
_________________

#8a95ff pisklę | #46b9c7 adept
#1258ba
MOTYM MUZYCZNY
 
 
Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżyłStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 53
Płeć: Samiec
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wiek: 16
Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 2196
Skąd: Ściśle tajne
Wysłany: 2018-02-28, 20:49   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;


Minęło trochę czasu od walki na Skałach Pokoju. Trochę zwlekałem z pójściem do uzdrowiciela, ale kiedy czułem, że jest mi coraz gorzej, a gorączka rośnie musiałem udać się po pomoc. Wyleciałem z obozu prosto w stronę terenów wspólnych, zgodnie z obietnicą mogłem tu przebywać, no chyba, że ziemia stała się kłamliwa.
Doleciałem nad zimne jezioro obok wysepki położonej na środku niego i wylądowałem miękko na ziemi. Zakołysałem się lekko i przeszedłem kilka kroków do pobliskiego drzewa, usiadłem pod nim i oparłem się o nie i zastanowiłem się kogo wezwać. Płomień miał pewnie zbyt dużo roboty, więc trzeba było znaleźć kogoś innego i już nawet wiedziałem kogo.
Wysłałem krótką wiadomość do Mary, która pewnie przebywała gdzieś na terenach wody, przekazałem jej informację gdzie jestem i, żeby wzięła zioła. Kiedy już to zrobiłem, zamknąłem ślepia i relaksowałem się ciszą, ale co to za relaks gdy cały czas boli cię głowa?
_________________


~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.


Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
 
 
 
Przedwieczna Siła 
Uzdrowiciel WodyStado: Cienia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 70
Płeć: Samica
Opiekun: Dwuznaczna Aluzja*
Dołączyła: 23 Cze 2015
Posty: 3566
Wysłany: 2018-02-28, 23:42   
   A: S: 1| W: 1| Z: 4| I: 3| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,A,O,MA,MO,Skr,Śl,Kż: 1| MP,W,Lecz: 2
   Atuty: Ostry węch, Kruszyna, Skupiony


Mara natychmiast odpowiedziała na wezwanie Grzmota. Krwisty... nie tak brzmiało teraz jego imię. Czy jeśli przyjmie go Ogień, zmieni imię na inne? A może od razu zostanie Wojownikiem? Udowodnił podczas awantury z Gonitwą lepiej niż ktokolwiek, że walczył doskonale. Mara martwiła się, że smok tak długo chodził z ranami... minęło niby tylko kilka dni, ale rany były poważniejsze, nie powinien był tego zaniedbywać. Dlaczego nie zajął się nim Płomień?
Grzmot wkrótce mógł dostrzec sylwetkę Mary na niebie. Czarnołuska zbliżała się szybko, po czym wylądowała jakiś ogon od samca.
- Grzmot! - wykrzyknęła prawie, bo jej głos wcale nie był głośny. Podeszła do niego szybko i przybliżyła swoją szyję do jego, dotykając delikatnie z lewej, nie chcąc sprawić mu bólu. - Już, już się Tobą zajmuję. Najpierw coś dla spokojności. - powiedziała i szybko stworzyła kamienne miseczki z maddary. Do pierwszej z nich zebrała kropelki wody z powietrza i wrzuciła szyszki chmielu. Wodę zagotowała, odcedziła napar i podała do wypicia rannemu.
- Wypij to, do dna. - uśmiechnęła się i poczekała, aż samiec wypije wszystko. Potem przygotowała pozostałe zioła. Chmiel miał zadziałać na cały organizm uspokajająco, nasennie wręcz. Mogła bez przeszkód gmerać z opatrunkami i maddarą. Do jednej kamiennej miseczki wsypała sproszkowany korzeń żywokostu i wymieszała z wodą, której kropelki ponownie zebrała z powietrza. Do innej miseczki też zebrała wodę, wrzuciła tam kawałki kory topoli i wielokrotnie gotowała, aż do uzyskania odpowiedniego stężenia naparu. Do ostatniej miseczki wrzuciła liście jemioły, zebrała do niej wodę z powietrza i gotowała długo, aż uzyskała gęsty napar, niemalże maź.
Wywar z topoli podała do wypicia smokowi - zresztą, zamierzała mu pomóc z wypiciem, masując jego przełyk i gardło, by się nie zachłysnął. Smok mógł teraz zasnąć, więc nie chciała ryzykować. Topola miała zbić gorączkę wywołaną ciężką raną. Liście babki lancetowatej i nawłoci pospolitej zmiażdżyła w łapach i przyłożyła do ran na prawej stronie szyi samca. Miały zadziałać i na te bardziej powierzchniowe, i na głębokie cięcia. Maź z żywokostu rozprowadziła na głębszych ranach, zaś maź z jemioły podzieliła na cztery części. Trzy części naparu podała smokowi do wypicia, ponownie wlewając mu do pyska gęsty napar i masując gardziel i przełyk, a czwartą część nałożyła na ranę, tę bardziej powierzchniową.
Następnie dotknęła jego skroni. Maddara wdarła się delikatnie do ciała Grzmotu i prześwietliła je szybko. Uzdrowicielka zaczęła od oczyszczania rany. Usunęła wszystkie zabrudzenia, skrzepy, zarazki, świeżą krew. Połączyła naczynia krwionośne, żyły i tętniczki, które zostały przerwane. Zadbała, by były drożne, elastyczne i w miarę wytrzymałe - wzorując się na innych, nienaruszonych. Złagodziła podrażnione nerwy i obrzęki. Połączyła zerwane ścięgna, nadając im wcześniejszą wytrzymałość i elastyczność. Potem zajęła się przeciętą tkanką mięśniową, którą połączyła, pobudziła komórki do regeneracji, starała się, by mięśnie znów były w pełni sprawne i prawidłowo się kurczyły, bez żadnych ubytków. Następnie połączyła brzegi skóry, które zostały rozcięte - jedno cięcie po drugim. Każdą warstwę skóry po kolei łączyła, pobudzała komórki do szybszej regeneracji, wzrostu młodych komórek, tworzenia kolejnych. Robiła to cierpliwie, skóra miała stanowić powłokę chroniącą wnętrze całego organizmu. Następnie pobudziła mieszki włosowe i łuski do szybszego odrastania, wzrostu. Puściła skroń samca i odczekała, aż ten się obudzi. Była czujna, tak... na wszelki wypadek, jakby zamierzał się tu pojawić jakiś Ziemisty smok. Teraz Grzmot mógł być bezbronny, tym bardziej, że nie wiedziała jeszcze do końca, czy jej leczenie przebiegło tak, jak sobie tego życzyła.

/ 3x chmiel pospolity, 2x topola czarna, 3x babka lancetowata, 3x nawłoć pospolita, 2x jemioła, 1x żywokost

1x średnia [ cztery nierówne, rozległe cięcia od prawej strony tylnej części łba aż do szyi,
_________________
Cień forever.
 
 
Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżyłStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 53
Płeć: Samiec
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wiek: 16
Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 2196
Skąd: Ściśle tajne
Wysłany: 2018-03-05, 22:57   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;


Nie musiałem czekać zbyt długo na przybycie uzdrowicielki. Chwilę po wezwaniu jej sylwetka pojawiła się na niebie i szybko znalazła się na ziemi. Od razu zaczął się cały etap leczenia, miseczki z maddary potem reszta nieznanych mi do końca ziół, a na koniec krótkie i znane polecenie "wypij do dna". Posłuchałem i napar zniknął z miseczki. Przez jakiś czas ból i gorączka nie była aż tak mocno odczuwalna, aż po chwili wszystko zniknęło. Ran nie było, no może kilka blizn, a tak to było dobrze. Wstałem pomału i uśmiechnąłem się w stronę Mary.
- Z tobą to się nie da zginąć! Szczególnie, że nie jesteś zwykłą Marą, tylko waleczną Marą, która pokonała salamndrę i chciała walczyć na wojnie - nie chciałem już nic mówić, ale było to trochę ryzykowne gdyby doszło do wojny, a Płomień i Przeklęta by padli to kto by nas poskładał? Ale na szczęście nic się takiego nie stało.
Uzdrowicielka stała pod drzewem, a na gałęziach było dosyć dużo śniegu, a gdyby tak trochę nimi poruszyć? Wyobraziłem sobie mały kamień, który miał lecieć z dużą prędkością w stronę jednej z wyższych gałęzi. Twardy, bezwonny i bezbarwny twór miał potrząsnąć gałęzią i zrzucić śnieg prosto na głowę smoczycy.
- Lubisz śnieg? - zapytałem i tchnąłem maddare w twór czekając aż śnieg przysypie Przeklętą.
_________________


~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.


Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
 
 
 
Przedwieczna Siła 
Uzdrowiciel WodyStado: Cienia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 70
Płeć: Samica
Opiekun: Dwuznaczna Aluzja*
Dołączyła: 23 Cze 2015
Posty: 3566
Wysłany: 2018-03-07, 08:25   
   A: S: 1| W: 1| Z: 4| I: 3| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,A,O,MA,MO,Skr,Śl,Kż: 1| MP,W,Lecz: 2
   Atuty: Ostry węch, Kruszyna, Skupiony


Cieszyła się, że mogła pomóc Grzmotowi. A jeszcze bardziej ucieszyło ją jego zwycięstwo i to, że teraz prócz kilku blizn, nie cierpiał w jakiś sposób bardziej. Odetchnęła z wyraźną ulgą, poczuła się lekka i... doceniła własne umiejętności. Nie, nie była egoistką - ale sprawdziła się i można było na nią liczyć, kiedy wymagała tego sytuacja. Cieszyła się po prostu, że nie zawodziła.
Uzdrowicielka zaśmiała się cicho na słowa przyjaciela. Nie była to do końca prawda, uważała się raczej za tchórza, a nie waleczną, ale niech mu będzie. Może te sytuacje tak właśnie wyglądały.
- To Twoje zwycięstwo i tylko Twoje. To Ty nie dałeś się zabić, a ja tylko trochę Cię naprawiłam. - uśmiechnęła się szeroko. - Wykazałeś się prawdziwą odwagą i odpowiedzialnością. Dzięki Tobie i Feridzie nie doszło do wojny. Możemy spać spokojnie, a Cień i Ziemia choć na chwilę się uciszą, choć zapewne nie na zbyt długo.
Padło nieoczekiwane pytanie, na które smoczyca nie zdążyła odpowiedzieć. Śnieg opadł na jej łeb i barki, dodając kontrastu do jej czarnych i krwistoczerwonych łusek. Pomarańczowe ślepia przymknęły się na moment, smoczyca sapnęła. Czerwonofutry mógł poczuć niewidzialne wiązki jej maddary, które minęły go i pomknęły w tył. Jeśli się odwrócił, to w ostatnim momencie przed zderzeniem dostrzegł ogromną kulę śniegu! Była wielkości smoczego dorosłego tułowia, ale śnieg nie był zbity, więc nie stanowił zagrożenia. Był lekki i puchaty, ale utrzymany w kształcie wielkiej kuli, która leciała wprost w Krwistego!
_________________
Cień forever.
 
 
Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżyłStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 53
Płeć: Samiec
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wiek: 16
Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 2196
Skąd: Ściśle tajne
Wysłany: 2018-03-08, 23:12   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;


Mara była naprawdę dobrą uzdrowicielką. Kiedy pierwszy raz ją spotkałem nie sądziłem, że aż tak się zmieni i będzie taka dobra w tym co robi.
- Odwagą i odpowiedzialnością? Nie miałem wyboru, równie dobrze mogłem odejść, ale po co skoro jak ostatnio mówiłaś, jesteś ze mną myślą, więc wiedziałem, że nie mogę przegrać, częściowo się też bałem. Jedną walkę z Gonitwą przegrałem - wyglądała nawet podobnie tylko wtedy mistrz nie chciał zabić ucznia. Ale na koniec końców wszyscy przeżyli, no prawie wszyscy.
Mój plan po chwili się udał, śnieg okrył barki i łeb Przeklętej. Zacząłem się śmiać zadowolony ze swojego pomysłu, ale potem zaczęło się dziać coś niepokojącego. Poczułem jak maddara drga blisko mnie, a potem leci gdzieś na moje tyły i jeszcze dalej. Nie wiedziałem co się dzieje i pomału odwróciłem się. Chciałem tego uniknąć ale było już za późno. Śnieg uderzył mnie prosto w pysk, nie zdążyłem zaprzeć się i ustawić, żeby utrzymać równowagę i poleciałem na ziemię. Puch przykrył mi łeb, pomału wstałem i otrzepałem się ze śniegu patrząc na Marę, zaśmiałem się i skoczyłem prosto na nową chcąc wrzucić ją w jedną z większych zasp i przygnieść ją swoim ciałem. Byłem trochę ciężki, więc ciężko będzie jej mnie zepchnąć, chyba że stworzy kolejną kulę śniegu, jeszcze większą niż poprzednią.
_________________


~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.


Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
 
 
 
Przedwieczna Siła 
Uzdrowiciel WodyStado: Cienia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 70
Płeć: Samica
Opiekun: Dwuznaczna Aluzja*
Dołączyła: 23 Cze 2015
Posty: 3566
Wysłany: 2018-03-12, 20:01   
   A: S: 1| W: 1| Z: 4| I: 3| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,A,O,MA,MO,Skr,Śl,Kż: 1| MP,W,Lecz: 2
   Atuty: Ostry węch, Kruszyna, Skupiony


Wodna westchnęła głośno, jednocześnie patrzyła na Grzmot spojrzeniem, które wyrażało jednocześnie troskę i rozbawienie. Może i był wielki jak skała i silny jak stado minotaurów, ale jednocześnie skromny.
- Tylko głupcy się nie boją, ale strach zawsze pojawia się przy ważnych wydarzeniach. Wywalczyłeś sobie wolność i nikt Ci tego nie odbierze. Wykazałeś się siłą i prawdziwą sztuką w trakcie tego pojedynku... Mam nadzieję, że Ogień szybko Cię przyjmie w swoje szeregi i docenią Cię. - uśmiechnęła się, jej głos był jakiś taki bardziej... uroczysty.
O ile Mara wiedziała, że Wojownik nie uniknie jej wielkiej kuli śniegu, o tyle nie spodziewała się wielkiego cielska, które nagle rzuciło się na nią i przygniotło w biały puch. W pierwszym odruchu zaszamotała się, ciężar smoka wycisnął z jej płuc powietrze, ale szybko odzyskała zimną krew. Nie była dość silna i dość zwinna, ale maddara była jej sojusznikiem. Poruszyła cały biały puch, wszystkie śnieżynki spadające z nieba, wszystkie wokół nich, te najblizsze i wprawiła w ruch w taki sposób, w jaki muchy intensywnie i upier.dliwie latają wokół obiektu zainteresowania. Obiektem zainteresowania śnieżynek był pysk Grzmotu!
- Nie zadzieraj z magią! - zaśmiała się, choć ciszej i z trudem, bo wciąż nie mogła zaczerpnąć pełnego oddechu.
_________________
Cień forever.
 
 
Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżyłStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 53
Płeć: Samiec
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wiek: 16
Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 2196
Skąd: Ściśle tajne
Wysłany: 2018-03-19, 22:21   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;


Może i było w tym trochę racji, ale taka walka to nie jest łatwa sprawa. Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać po przeciwniku i każda taka może być twoją ostatnią.
- Moim zdaniem wojownik nie powinien się bać, strach nie pozwala się skupić i czasami powoduje, że robimy rzeczy, których nie chcemy zrobić. Może wywalczyłem sobie wolność,
ale doszło do czegoś czego chciałem uniknąć. Nie chciałem stanąć przeciwko stadu ziemi, ale cóż wyszło jak wyszło
- gdyby tylko Gonitwa zgodziła się na zostanie samotnikiem, to do niczego by nie doszło, a tak to jak zwykle ktoś musiał być mądrzejszy i przekonany do swoich racji.
Przez chwilę udało mi się wygrać tą całą małą bitwę na śnieg, może i nie byłem kulą śniegu, ale plan zadziałał, do czasu. Przez chwilę było wszystko dobrze, ale w końcu magia wkroczyła do akcji. Jedyne co zauważyłem to mignięcie czegoś białego i już wiedziałem, że jest po mnie. Śnieżynki znowu zaatakowały mój łeb, przewróciłem się i upadłem obok Mary przysypany śniegiem.
- Nie zadzierać z magią, zapamiętam - zaśmiałem się pod śniegiem i pomału próbowałem wstać.
_________________


~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.


Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
 
 
 
Przedwieczna Siła 
Uzdrowiciel WodyStado: Cienia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 70
Płeć: Samica
Opiekun: Dwuznaczna Aluzja*
Dołączyła: 23 Cze 2015
Posty: 3566
Wysłany: 2018-03-19, 23:04   
   A: S: 1| W: 1| Z: 4| I: 3| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,A,O,MA,MO,Skr,Śl,Kż: 1| MP,W,Lecz: 2
   Atuty: Ostry węch, Kruszyna, Skupiony


Mara wyszczerzyła się, bez słowa, usatysfakcjonowana taką odpowiedzią. A więc się poddajesz, wielki wojowniku? Przeciwko małej, słabej uzdrowicielce? Wszystko to oczywiście było żartem, Mara nigdy w życiu nie miałaby szans w prawdziwym starciu, ale Grzmot pozwolił jej się poczuć silniejszą i bardziej znaczącą. Zbliżyła się do niego i bezwstydnie musnęła polik czerwonego czubkiem pyska.
- Masz trochę racji w tym co mówisz. - powiedziała, kładąc się obok rozluźniona. - Stanąłeś przeciwko Ziemi, ale sam doskonale wiesz, że stanąłeś przeciwko Przywódczyni. Smoki mają swoje rozumy. Na pewno nie każdy jest przeciwko Tobie. Wraz ze zmianą Przywództwa, a może nawet szybciej... Ziemia nie będzie Twoim wrogiem. A do tego czasu masz Ogień i Wodę. - powiedziała pokrzepiająco, a przynajmniej próbowała tak mówić. Grzmot nie musiał się już martwić o swoją przyszłość. Liczyła tylko, że choć trochę zmądrzeje i opanuje swój porywczy charakter.
- Martwiłam się o Ciebie wtedy, bardzo. - powiedziała w końcu, kończąc zdanie westchnięciem. Czy z Grzmotem dało się w ogóle rozmawiać na poważnie? Ten smok wprowadzał ją w zabawowy nastrój, ale z drugiej strony jego starcia z innymi, jako powinność Wojownika, przyprawiały ją o liczne zawały i zasłabnięcia z przejęcia i nerwów.
_________________
Cień forever.
 
 
Ostatnie Ogniwo 
Wojownik Ognia
Ten, który przeżyłStado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 53
Płeć: Samiec
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wiek: 16
Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 2196
Skąd: Ściśle tajne
Wysłany: 2018-03-21, 21:07   
   A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;


Tak poddaję się, z magią się nie wygra. Chociaż raz się udało wygrać z Wybraną, która była czarodziejką, ale ze śniegiem będzie ciężko. Podniosłem się pomału i uśmiechnąłem się do Przeklętej. Ucieszyłem się kiedy przyznała mi rację, nie sądziłem, że ktoś kiedyś mi to powie.
- Stawanie przeciwko przywódczyni to tak samo jak przeciwstawienie się stadu,
ale już nie raz to robiłem. Pewnie jest ktoś to jest po mojej stronie, Nagietkowa i Nocny, nie wiem jak z drugą siostrą i matką, bo jakoś nie zaprzeczyły kiedy została wymierzona kara śmierci, ale cóż tak to już jest. Wiesz w ogóle czemu tak się stało? Chyba ci nie opowiadałem
- zapytałem, bo pewnie Przeklęta nie do końca zna całą historię, tylko ciekawe czy będzie chciała ją poznać.
- Wiem, że się martwisz. Jesteś uzdrowicielką martwisz się o każdego. Jestem wojownikiem nic nie poradzę, że walczę jakoś trzeba się trzymać w formie. Postaram się na siebie uważać, żebyś nie musiała się za bardzo denerwować - uśmiechnąłem się i położyłem się obok Przeklętej. Jak już coś obiecałem to słowa dotrzymam.
_________________


~ Szczęściarz ~

W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Czempion ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

~ Wybraniec Bogów ~

Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.


Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
 
 
 
Powściągliwa Łuska 
Adept Ognia


Stado: Ognia
Księżyce: 21
Płeć: Samica
Opiekun: Krwawa Żądza
Mistrz: Zapomniany Rytm
Wiek: 18
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 76
Wysłany: 2018-05-16, 16:51   
   A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 2| A: 2
   U: B,Pł,W,Śl:1


Lyra spacerowała sobie po okolicy podziwiając piękno tego miejsca. Szkoda tylko, że nie mogła się w pełni cieszyć z tego spaceru, bowiem przeszkadzał jej w tym głód oraz ból gardła. Może woda jakoś złagodzi jej ból? Podeszła powoli do brzegu i przysiadła lekko. Pochyliła łeb nad wodą i zanurzyła w niej swój pysk. Zaczęła pić, mając nadzieję że załagodzi to w jakikolwiek jej dyskomfort związany z chorobą, może też głodem...
 
 
Syreni Śpiew 
Łowca Wody
Stary Rybke i MorzeStado: Wody
Rasa: Morski
Księżyce: 58
Płeć: Samiec
Opiekun: Nazuz
Wiek: 28
Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 366
Wysłany: 2018-05-16, 19:04   
   A: S: 1| W: 1| Z: 5| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,P,A,O,MA,MO,MP: 1| Śl,Skr,Kż: 2|
   Atuty: Spostrzegawczy, Pamięć Przodka, Przyjaciel Natury, Znawca Terenów


Dziwnym zrządzeniem losu (ha, jaki wielki ono ostatnio miało wpływ na wydarzenia pod barierą!) tego dnia na wysepce pojawił się także smok ze stada Wody. I to nie byle kto, bo Głębinowy Kolec. Znaczy... właściwie, to on w całej hierarchii wody był na najniższym miejscu w hierarchii, ale fajnie jest sobie pomarzyć o byciu wielkim łowczym, nie?
Nieważne- w każdym razie morski pływał sobie w okolicy celem zwiedzenia tutejszych wód i musiał zrobić sobie przerwę. Wychodząc na słońce, zauważył pijącą wodę adeptkę. Zapach jakiś taki drażniący, ale znajomy. Pachniała podobnie do Zapomnianego Rytmu z Ognia... i wyglądała mizernie.
Nie zdradzając swojej pozycji, wypluł z pyszczka swój ostatni łup w postaci morskiego karpia i kawałków kałamarnicy [4/4], żeby młoda mogła się posilić. On z tego pożytku już mieć nie będzie.
Zaraz potem zsunął się z delikatnego brzegu do wody, pozostawiając smoczycę samą, z dosyć pokaźną porcją jedzenia.
_________________
Atuty:
I- Spostrzegawczy (Jednorazowo +1 do Percepcji)
II- Pamięć przodków (-2 ST do walki z drapieżnikami na polowaniu/misji/wyprawie)
III- Przyjaciel natury (drapieżniki nie atakują smoka jako pierwsze.)
IV- Znawca terenów (znalezienie zdobyczy dającej 4/4 pożywienia/kamienia szlachentego/dorodnego zioła raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie)


"Come seek us where our voices sound
We cannot sing above the ground
An hour long you'll have to look
To recover what we took..."


Chcesz żreć= piszesz pierwszy/a *^*
Syreni z racji na swoją naturę, karmi tylko nad wodą!
 
 
Powściągliwa Łuska 
Adept Ognia


Stado: Ognia
Księżyce: 21
Płeć: Samica
Opiekun: Krwawa Żądza
Mistrz: Zapomniany Rytm
Wiek: 18
Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 76
Wysłany: 2018-05-16, 21:39   
   A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 2| A: 2
   U: B,Pł,W,Śl:1


Do nosa samiczki dotarł jakiś dziwny zapach. Wcześniej nigdy takiego nie czuła. Ciekaw co to takiego przestała pić wodę i podeszła do jego źródła. Okazało się że jest to ryba i jakieś kawałki morskiego stworzonka. Nie wyglądały i nie pachniały zbyt zachęcająco, jednak po pewnym czasie instynkt wziął górę i zaczęła to jeść. W smaku nie okazało się takie złe, nawet lepsze niż początkowo sądziła. Najedzona poszła w inne miejsce, w duszy dziękując smokowi, czy innemu stworzeniu które zostawiło dla niej pokarm.
 
 
Dotyk Cienia 
Przywódca Cienia
Eliana WiatrołapaStado: Cienia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 32
Płeć: Samica
Opiekun: Szydercze Licho
Mistrz: Zaranna Iskra; Światłość Erycala
Partner: Tembr Ognia
Wiek: 25
Dołączyła: 01 Mar 2015
Posty: 1177
Wysłany: 2018-06-04, 17:18   
   A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 3| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,A,O,W,Kż,MA,MO,Skr: 1| MO,MP,Lecz: 2
   Atuty: Ostry Wzrok; Szczęściarz; Skupiona


/Wybaczcie, wpadam ;)

Niesamowitym był fakt, jak czas potrafił zmieniać otaczający nas świat.
Niespodziewanie chłody, lód oraz biel przemieniły się najpierw w brązy roztopów oraz szarość dżdżystych poranków, jeszcze chłodnych, uśpionych - ale nadal niezwykle fascynujących. Aż któregoś razu, gdy otworzyłam oczy i wyjrzałam na zewnątrz ojcowskiej groty dostrzegłam, jak pomiędzy dotąd oblodzonymi skałami, wyłania się nowe, drżące, jeszcze niepewne życie. Zaledwie kiełek, przejrzysty pod kątem padającego z nieba blasku.
Nie wiedziałam czym był, czym miał się stać, bo i nie znałam nic poza bielą marznącego puchu, a potem gołoledzią nagich górskich skał.
Chcąc odkryć przyszłość dzielnego kiełka, obserwowałam go każdego poranka, gdy chłód ustępował ciepłu, a lód wilgoci. A kiełek rósł, stawał się stabilniejszy, chociaż nadal delikatny i rozpękł się, ukazując delikatne fioletowo kremowe wnętrze kwiatu.
Tak obudził się świat, a ja zrozumiałam, jak nie wiele jeszcze o nim wiem.
Z góry widziałam pojawiającą się zieleń na gałęziach brązowo burych drzew, im niżej gór, tym więcej liści, a mniej kłujących igieł.
Małe nie smoki, tata nazywał je ptactwem, śpiewały radośnie napełniając mnie szczęściem. Zapachy, tyle nowych słodkich woni, już nie tak trudnych do wyłapania, jak gdy ziemię skuwał lód.
Wylewały się z dziupli i rozmiękłej żyznej ziemi. Niosły je na sobie małe kolorowe żuczki przypominające kamienie szlachetne i stworzonka mające coś rozkosznie miękkiego na sobie, co tata nazywał futrem, a co bardzo, ale to bardzo mi się podobało. I wstyd się przyznać, ale czasami, może nawet częściej, zazdrościłam troszeczkę - lub nieco bardziej, niż troszeczkę - tym zwierzątkom. Tego delikatnego puchu, oczywiście.
Wyłapywałam go z gałązek krzewów, gdzie plątały się, niczym te latające nasionka, te co wyrastały z żółtych kwiatków, a następnie gromadziłam pod swoją skórką do spania, aby kiedyś, gdy nazbieram tego skarbu więcej... Ale, nie, to tajemnica, nie mogę nawet o tym myśleć, bo co, jak ktoś by to usłyszał i tak? Tata potrafił zaglądać w umysł, kto wie, więc może i Inni potrafią?
Otrząsnęłam się zatem szybko z chrobotem łusek, a następnie z zaśpiewem drapiąc grzbiet górskiej ścieżki wybiłam się od niego, trzepocząc nieco chaotycznie skrzydłami, aby złapać powiew wiatru w błony.
Kolebiąc się trochę w prawo, a potem w lewo, znalazłam się nad urwiskiem, śmiejąc się w głos twardej ziemi, która nie mogła mnie złapać, bo przytulało mnie niebo.
Nie wiedziałam, jak dotąd mogłam żyć bez latania, w końcu mogłam zrównać się z nie smokami, co śpiewały tak pięknie dla mnie każdego dnia. I mogłam lecieć, lecieć, hen daleko, napawając oczy pięknem nieznanego świata, aby móc poznać go właśnie, chociaż troszeczkę.
Dotąd nie wiedziałam, że do czegoś tęskniłam, aż nie poznałam tego uczucia, pozwalając się pieścić wiatrom i blaskowi lejącemu się z nieba, czuć oddechy - powolne, niemal niedosłyszalne, odwieczne - otaczającego mnie wszechświata.
Lecąc witałam się z mijanymi drzewami, obłokami sunącymi obok, ptactwem, lecąc ku lśniącym w oddali wodom, na skraju wielkiego lasu, szepczącego ciągle tajemnice. Chciałabym je kiedyś poznać, ale drzewa niechętnie dzieliły się swoimi sekretami.
Minęłam w końcu soczyście zielone łąki, upstrzone kolorem kwiatków, tam i tu widziałam nawet kilka drzewek, a dalej pagórki pełne owocowych krzaków.
Rzeki wijące się srebrzysto kobaltowymi wstęgami, szmaragdem nadziei i odwiecznych mamrotań.
Nigdy jeszcze nie doleciałam tak daleko, dotąd zawsze trzymałam się granic własnego Stada, mgliście zdając sobie sprawę z istnienia innych, obcych zapachów. Kusiło mnie jednak, aby zobaczyć, co znajduje się dalej, dalej i dalej, aż dostrzegłam: jezioro!
Ogromne, czarowne, z ramionami po bokach i z przodu! Lśniło, niczym klejnot, tu błękitem, tam czerwienią i złotem, a nawet fioletem, zielenią i pomarańczem. Niesamowite, cudowne!
Zatoczyłam więc niewielkie koło od środkowego ramienia, a następnie ujrzawszy niewielką wysepkę, opadłam na miękką trawę, koziołkując i śmiejąc się, ciesząc zapachem rozgrzebanej ziemi oraz roślin, które wczepiały się w łuski i pazury.
Mój świat, wielki, kochany, słodki.
Opadłam na grzbiet, luźno puszczając skrzydła i spojrzałam w niebo pełne białych obłoków, nabierając głębokiego wdechu.
Pięknie pachniało, przyjemnie grzało, a w trawach śpiewały owady. Czyż to nie wspaniałe? Nawet one nuciły, więc zaśpiewałam z nimi.
~Bo piękno się kryje
Gdzieś na widoku, tylko spójrz!
A zobaczysz, jak wielki jest świat.
Śpiewają nie ptaki,
Latają nie smoki,
Błyszczą w blasku nie kamienie,
Aż chce się żyć,
Aż chce się bawić i grać!

Przeturlałam się ze śmiechem na prawy bok, wiotkim ogonem zgarniając pęki traw i kwiatów, by unieść je do nosa, zaciągnąć się ich zapachem.
_________________

Tęcze nie rozświetlają nieba, dopóki nie pada deszcz,
a świece po prostu nie będą świecić dopóki się nie zapalą.


..Ostry wzrok dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na wzroku [kamienie szlachetne].

..Szczęściara 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na walkę/polowanie/raz na dwa tygodnie w
wyprawie/misji/polowaniu łowcy/1 etapie leczenia.


..Skupiona -1 ST do pierwszego etapu leczenia, jeśli smok leczy z maksymalną liczbą rodzajów ziół.


GŁOS POSTACI MOTYW MUZYCZNY KARTA KOMPANA

[Rimi].......W:1 | Z:2 | P:2.......Śl,Skr:1 | A, O:2
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2018).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!Wymiana bannerami: KLIK!


SnM

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10