FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Moderator
2019-12-13, 08:04
Tejfe
Autor Wiadomość
Tejfe 
Adept Ognia
Mały, ale wariat!Stado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 50
Płeć: Samica
Opiekun: Nanti, Eliane*
Mistrz: Aenkryntith* Eliane* Aerthas*
Wiek: 19
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 4160
Wysłany: 2019-06-19, 15:34   Tejfe
   A: S: 2| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
   U: Pł,B,L,M,O, A, W,Skr,Śl,MP: 1| MA, MO: 2
   Atuty: Kruszyna; Niezdarny Wojownik;


Imię:
Tejfe to imię pozbawione jakiegokolwiek znaczenia. Zwykły zlepek kilku literek, które da się łatwo wymówić. Kiedy jego matka mu je nadawała nie chciała, by jego imię cokolwiek znaczyło, gdyż była nim przerażona i bała się wiązać jego osobę z kimkolwiek lub z czymkolwiek, gdyż od samego początku zdawała sobie sprawę, że nie będzie w stanie go zachować na zawsze.
W języku Cienia, według jego drugiej matki Eliany słowo Tejfe brzmi podobnie do słowa oznaczającego Sekretne Wspomnienie.
Imieniem, które ma emocjonalny ładunek dla Tejfe jest Wyśnione Marzenie - imię, które Eliane nadała mu w dniu, w którym spotkała go po raz pierwszy.

Płeć:
Hermafrodyta świadoma swojej dwupłciowości, utożsamiająca się z obiema płciami naraz. Mówi o sobie w rodzajniku męskim, gdyż przyzwyczajony jest do tego od najmłodszych księżycy i w ten sposób zwracała się do niego jego matka. Najczęściej też nie wyprowadza innych z błędów, gdy nazywają go samcem, gdyż nie chcę zbytnio afiszować innych swoją tożsamością. Kiedyś miał problem z tym jak chciałby być określany i denerwował go podział świata na męskie lub żeńskie. Teraz jednak zaakceptował ten stan rzeczy.

Historia:

Dzieciństwo:
Wykluł się jako widoczny owoc zdrady swojej matki ze smokiem spoza klanu, do którego powinien był należeć. Złote łuski odróżniały go od puchatych smoków. Został skazany na śmierć, ale jego matka uciekła z nim i rozpoczęła wędrówkę po zaśnieżonych, północnych stepach. Nie była jednak w stanie długo wytrzymać tego stanu rzeczy i zostawiła go samego gdy miał cztery księżyce.
Tejfe odnalazł drogę do Wolnych Stad, przeszedł przez tereny Wody i został zgarnięty do Cienia przez Elianę, która wzięła go na wychowanie.
Eliane dała Tejfe ogrom miłości i wsparcia i była najbliższą mu osobą. Wkrótce do ich rodziny dołączyła także Aerthas, która stała się jego nieoficjalną siostrą mieszkającą w innej grocie, a potem jeszcze przygarnięty Reth, który również stał się kolejną miłością Tejfe.
To był najpiękniejszy czas w życiu Tejfe, chociaż wciąż miewał emocjonalne problem spowodowane tęsknotą za biologiczną matką i konfliktem, która z samic (matka czy Eliana) są dla niego ważniejsze, był to czas wręcz idylliczny i sielankowy. Wtedy poznał też swoją przyjaciółkę Miękką Łuskę i mentora Calamente.

Dojrzewanie:
12 księżyc Tejfe przypadł na dość burzliwy okres w stadzie Cienia, kiedy jego matka obalała dawną przywódczyni i jego teoretyczną mistrzyni Aenkryntith. Tejfe nic nie rozumiał wtedy z tej sytuacji, wiedział tylko, że chce chronić swoją matkę i skończyło się to dla niego tym, że próbowano spalić go żywcem. Po tej sytuacji stał się pokrytą bliznami od ognia kaleką, która cierpiała na ciągłe bóle całego ciała. Był to też okres, kiedy cały jego dziecinny światopogląd został zakrzywiony, stał się bardziej depresyjny i zlękniony życia. Stracił zupełną pewność siebie, a jego relacje z Elianą uległa nieodwracalnym zmianom. Z tego stanu wyprowadzili go ostatecznie jego brat, przyjaciółka i przede wszystkim siostra, która pomogła mu pokonać fobie z ponownym wejściem na miejsce zgromadzeń.

Pierwsze księżyce dorosłości:
Tejfe podjął się pracy, by uczynić swoje życie lepszym i wrócić na prostą. Pomoc smoków, które kochał, a także własne samozaparcie (ważna walka przy lustrze Katamu) sprawiły, że znowu wróciła w nim wiara w życie i miłość do świata i innych smoków. Zaczął też nadawać kształt swoim poglądom dotyczącym życia i funkcjonowania w stadzie. Szczególne znaczenie miała tu dla niego rozmowa z Sylmarą, w której widział swą bratnią duszę. Odkrył też i zaakceptował swoją dwupłciowość, w tym istotna była dla niego rozmowa z Calamente. Wciąż nie udało mu się w pełni zaakceptować siebie, ale powoli szedł ku dobremu i odnalazł cel w swoim życiu. Wtedy też został uleczony z kalectwa.

Ostatnie księżyce w Cieniu:
Jego wydawało się już z trudem poukładane życie, zostało bardzo szybko zburzone. Pierwszym ciosem była dla niego śmierć Calamente. Z tym jednak byłby w stanie się pogodzić, gdyby nie to, że zaraz po tym za barierę odeszła jego matka. Odejście najważniejszej smoczycy w jego życiu było ciosem dla Tejfe tak silnym, że nie potrafił się z nim pogodzić. W międzyczasie zmarła także ówczesna przywódczyni Cienia - Vanora, którą Tejfe znalazł martwą w jej grocie. Do dzisiaj Tejfe nie wie, czym były słowa, które wtedy usłyszał w swojej głowie. Nie miał pewności, czy Vanora rzeczywiście widziała go jako przyszłego przywódcę, ale objął te pozycję, wierząc w to, że się nadaję. W jego głowie zrodziło się wtedy bowiem pragnienie ulepszenia tego stada i zadbania o smoki, które w nim były i które kochał. To jednak skromne pragnienie szybko przerodziło się wręcz w pragnienie stworzenia utopii, o której marzył już od dawna i w którą szczerze wierzył. Jednak zebranie, na którym sprzeciwił się dotychczasowym zasadom działania Cienia sprawiły, że ponownie stanął naprzeciw śmierci (w walce z Khagarem) i tym razem umarł, gdy jego pysk doszczętnie spaliły płomienie. Przywrócony jednak na powrót do życia, chociaż ślepy, był świadkiem tego jak stado Cienia, a wraz z nimi jego marzenia upadają. Popada w szaleństwo, nie mogąc pogodzić się z tym do czego doprowadził.

Ogień:
Tejfe resztką woli wezwał do Cienia Serce Płomieni, która zabrała i jego i innych smoków z Cienia do siebie. Dalej jego historia wciąż jest nieznana.

Ta, którą pokochał najbardziej:
Eliane. Eli. Ta, która dała mu dom, dobro i schronienie. Ta, która nauczyła go miłości i pokazała jak piękny może być świat. Ta, która stała się ostatecznie nie tylko jego największą miłością, ale też jego największą zgubą. Miłość Tejfe do Eliany to miłość jednocześnie bardzo szczera i głęboka, ale także zakrawająca pod obsesję. Najważniejsze decyzje w jego życiu kierowane były uczuciem, którym ją darzył.
To, że zdecydował się ją chronić mając zaledwie 12 księżycy, doprowadziło do tego, że pokazał Delirium, że jest dla niej ważny i ostatecznie to on został jej ofiarą.
Za jego objęciem przywództwa również nieświadomie stało to, że potrzebował czegoś dla czego mógłby się na nowo zapalić i nie stracić całkowicie sensu życia, kiedy jego matka od niego odeszła.
Tuż obok jego utopijnej wizji przyszłości Wolnych Stad stało jednocześnie pragnienie udowodnienia, że jest w stanie stworzyć raj, którego Eli nie była w stanie stworzyć.
Eliana była dla Tejfe nie tylko matką, ale też najbliższą przyjaciółką, powierniczką sekretów, autorytetem, który w okresie dojrzewania został mocno zaburzony i kimś kogo pokochał całym sobą. Wiele razem przeszli i to wzmocniło w nim poczucie wyjątkowości ich uczucia.

Inne ukochane osoby:

Miękka/Serce Płomieni:
Jego najbliższa przyjaciółka, która była mu wsparciem od najmłodszych księżycy, z którą później już przyrzekł sobie przyjaźń. Tejfe czuje się w tej relacji nie do końca okej, gdyż wydaje mu się, że wykorzystuje zbytnio Miękką. Kocha ją uczuciem czysto platonicznym, cieszy go jej związek z Remedium i jej szczęście i jest to przyjaźń, która w najtrudniejszych momentach jego życia znaczyła i znaczy dla niego najwięcej. Miękka jest bowiem jego lekiem na całe zło.

Reth/Nierozważny Duch:
Do momentu, gdy Tejfe stracił życie, łączyła go z bratem silna więź. Tejfe czuł się odpowiedzialny za młodszego smoka, ale też czerpał radość z wsparcia płynącego od jego strony. Poczucie, że jego relacja z Rethem jest naprawdę silna wzrosła podczas pewnej, zimowej nocy, którą spędzili razem poza grotą i podczas, której oboje się sobie zwierzali. Obecnie ich relacja jest niepewna i niewyjaśniona.

Aerthas/Pieśń Apokalipsy*
Starsza siostra, która była totalnym przeciwieństwem Tejfe jeśli chodzi o charakter. Butna, waleczna, pewna siebie. Tejfe podziwiał Aerthas, chociaż też nie zgadzał się z wieloma jej zachowaniami czy poglądami. Jednak mimo dzielących ich różnic, kochał siostrę bardzo mocno i to ona była tą, która najbardziej próbowała pozbierać go z powrotem do kupy po pamiętliwym Zebraniu z udziałem Delirium. I to ona też jako pierwsza się za nim wstawiła, gdy przyjmował przywództwo. Tejfe bardzo jej ufał i polegał na niej. Teraz, czuję się winny jej śmierci.

Calamente/Utracona Niewinność*:
Jeden z jego nauczycieli w okresie pisklęcym, z którym Tejfe się zaprzyjaźnił, i z którym łączyło go wiele wspólnego. Tejfe podziwiał samca za jego umiejętności latania i wiedzę, którą posiadał, ale też żałował go bardzo, widząc jaki ten jest wrażliwy i skrzywdzony. Jednocześnie też Calamante był tym, który pomógł Tejfe zrozumieć istotę jego dwupłciowości i zaakceptować jego inność. Tejfe czuł się też wyjątkowo uhonorowany tym, że był pierwszym smokiem, któremu samiec zdradził historię swojej młodości.

Sylmara/Miraż Snów
Tejfe był całkowicie zauroczony postacią Sylmarę, zarówno jej wyjątkową urodą jak i charakterem. Nie było to jednak zakochanie, a podziw i poczucie, że łączy ich pewne pokrewieństwo dusz. Dzielili podobne widzenie świata i oboje byli estetami. Tejfe widział w niej pewien ideał i jednocześnie też ufał jej i chciał, by pomogła mu stworzyć lepszy świat.

Nanti
Jego biologiczna matka, która jest dla niego teraz już mdłym wspomnieniem, ale kiedyś była bardzo ważna. Kiedyś za nią bardzo tęsknił, ale potem te uczucia zostały szybko przelane na Eli.

Istotnym dla Tejfe stał się również przez moment Marduk/Szarpiący Obłoki, z którym spotkanie Tejfe wspomina jako jedno z piękniejszych doświadczeń w swoim życiu i z którym chciał kontynuować znajomość dalej, ale przez zaistniałe w tym okresie sytuacje, nie zdążyli się lepiej poznać.

To, co określa go najbardziej:
Tym, co najbardziej definiuje Tejfe i całą jego życiową postawę jest głębokie pragnienie bycia kochanym i akceptowanym. Najbardziej zależy mu na tym, by mieć wśród siebie smoki, dla których będzie ważny i istotny. To podświadome pragnienie zostało już nakreślone niemalże od początków jego historii, kiedy jako pisklak został odrzucony przez swój klan, potem porzucony przez swoją matkę. Tejfe uzależnia się od innych smoków i ciężko mu pogodzić się z ich stratą. Sam Tejfe tak bardzo przez całe swoje życie emanował miłością, bo jednocześnie chciał, by i jego kochali w ten sam sposób, co on starał się kochać innych.

Cel w życiu:
Tejfe długo zastanawiał się nad tym, co jest celem jego życia, aż w końcu odkrył i uznał, że jest nim dawanie miłości innym. Dzielenie się z nią i kochanie. Uznał, że najważniejszą jego życiową misją jest dawać innym szczęście i miłość i robienie tego dawało mu autentyczną radość. Uwielbiał, gdy inne smoki czuły się kochane i było im dobrze i to właśnie uznał za swoje powołanie. Jak bardzo ta postawa uległa teraz zmianie? Nie wiadomo.

Inne idee i poglądy:
Utopista, głęboko wierzący w możliwość stworzenia lepszego społeczeństwa, gdzie najważniejsza będzie jednostka, gdzie każdy smok będzie szczęśliwy i wszyscy będą żyć w pokoju i zgodzie z innymi. Uważał, że można to osiągnąć poprzez połączenie wszystkich stad w jedno i nauczaniu innych jak istotne w życiu smoka są wartości takie jak braterstwo i miłość. Uważał też, że nadrzędna wartością nad wszystkimi innymi jest wolność i każdy smok powinien móc sam decydować o tym, co się z nim stanie. Uważał, że potępienie należy się tylko w przypadkach, gdy ktoś kogoś skrzywdzi, ale wierzył też, że każdemu da się pomóc i go naprawić. Dla Tejfe ważniejszy od społeczeństwa jest jednak jego pojedynczy członek. Tejfe Nie szanuje pojęcia stada, które traktował jako krępujące gadzią wolność więzienie. Brzydzi go wojna i przemoc. Jest/był też idealistą wierzącym głęboko w zakorzenione w smokach dobro. Uważał, że świat jest dobrym miejscem, które można jednak uczynić jeszcze lepszym. I nie ma złych smoków, tylko złe czyny i złe decyzje podejmowane przez nieszczęśliwe smoki.
* Czasem używam przyszłego, czasem przeszłego czasu, gdyż jego obecny światopogląd może się różnić od tego, w co wierzył nie tak dawno.

Religijność:
Tejfe wierzy w boga, który jest objawiającą się w świecie energią, którą należy szanować, ale niekoniecznie czcić. Wierzy też w panteon Wolnych Stad oraz miał kontakt z duszkami, które polubił. Nie podoba mu się Cienista wiara w Kruczego Pana, gdyż wiąże się ona ze składaniem mu ofiar.

Główne cechy charakteru:
*Empatyczny
*Nadwrażliwy
*Czuły
*Refleksyjny
*Szczery
*Naiwny
*Marzycielski
*Emocjonalny
*Delikatny
*Idealistyczny
*Zdziecinniały
*Niepewny
*Nietaktowny
*Impulsywny/Bezmyślny
*Skłonny do szaleństwa


Ciekawostki:
*Boi się ognia.
*Nie umie poprawnie wymówić imion wielu bliskich sobie smoków. Nawet na grobie przyjaciela zamiast Calamente napisał Calamante.
*Tuż przed swoją śmiercią, został przeklęty przez Mahvran.
*Jego ojcem był Szlachetny Nurt ze stada Wody.
* Nie łączy go żadne pokrewieństwo krwi ze smokami, które stały się jego rodziną.
*Jego wcześniejszym wcieleniem był Daimon ze stada Ziemi.
*Nie lubi polować.
*Fascynuje go magia.
*Jego ulubionym miejscem jest Lustrzany Las w Szklistym Zagajniku.
*Nie umie realnie wściekać się na inne smoki.
*Istnieje 90% szans, że na jakimkolwiek spotkaniu w grupie lub z jednym smokiem - zacznie płakać.
*Dwukrotnie zmieniał desing po spaleniu (dwukrotnie spalony).
*Bezpłodny.
*Ulubiony zapach: bzu.

Jego aktualny stan, światopogląd, relacje to wszystko dopiero się rozwija. Na razie wydaje się, że popadł w obłęd.
_________________

Światło istnieje tylko dzięki cieniowi, na który może padać.


Kruszyna - Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu o 1/4 jednostek pożywienia mniej niż zazwyczaj potrzebują przedstawiciele jego gatunku.
Niezdarny Wojownik - Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakujący ma dodatkowe +1 do ST. Atut uniemożliwia zostanie wojownikiem i łowcą.

Motyw muzyczny postaci (adept) Motyw muzyczny postaci (dorosły) Tejfe od Szkarłat 1 i 2 Cała postać Tejfe Teczka postaci

Przebudzenie

S,W,Zr,M,P,A: 1 // B,A,O,Skr: 1
Ostatnio zmieniony przez Tejfe 2019-06-19, 15:48, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!Wymiana bannerami: KLIK!

DH
SnM


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11