FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Moderator
2020-05-24, 10:27
+[Teczka]+[Tweeda]+
Autor Wiadomość
Tweed
Samotnik
. . .Stado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 60
Płeć: Samiec
Opiekun: niby ktoś tam był
Mistrz: Nikt, zdolny jest
Partner: Przebłysk Wspomnień 4ever
Wiek: 20
Dołączył: 11 Cze 2019
Posty: 1706
Wysłany: 2019-09-08, 15:04   +[Teczka]+[Tweeda]+
   A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 3| A: 1
   U: M,MA,MO,MP,Skr,Kż,Śl,W,B,Pł,L: 1 | O: 2 | A: 3
   Atuty: Silny, Szczęściarz, Czempion, Pojemne Płuca
XImiona
  Tweed (czyt. Tłiid)
  Czyli inaczej splot. Samiec bardzo często przedstawia się tym imieniem, robi wyjątki u smoków, które widuje tylko na arenie.

  Obłędny Kolec
  Za wyborem tego adepckiego imienia nie kryje się ciekawa historia. Ot Tweed kiedyś usłyszał to słowo a z racji, że nie znał jego znaczenia a jedynie podobało mu się to słowo, to postanowił nadać sobie jego człon w adepckim imieniu.

  Teza Obłędu
  Kiedyś usłyszał jak kruk mamy wypowiada słowo "teza" więc chciał się dowiedzieć co to. A kiedy już się dowiedział to uznał, że chce mieć to słowo w swoim mianie wojownika. Nie ma sensu doszukwiać się tutaj większych znaczeń, to zlepek słów które spodobały się Tweedowi a jakieś imię musiał przybrać, dlatego też na arenie znają go jako Teza Obłędu. Chociaż gdyby mógł cofnąć czas, nazwałby się Inny Świat.


XWymiary Tweeda:
  Wysokość: 170 cm
  Długość: 7,5 m
  Rozpiętość skrzydeł: 10,2 m
  Inne: "Kołnierz" NIE JEST połączony z drugą stroną błoną na szyji, są to dwa odzielne elementy jego ciała


Smok z zespołem Aspergera. Czyli co dokładniej?

 • Trudności z poznawaniem nowych osób i poszerzaniem kręgu znajomych – Nie ma wielu przyjaciół. Nie oznacza to, że nie ma potrzeby kontaktu z drugim smokiem – swoje relacje z innymi opiera jednak nie na poczuciu bliskości i więzi emocjonalnej, lecz wspólnych pasjach i zainteresowaniach. Ponieważ interesuje się bardzo specyficznymi, wąskimi dziedzinami wiedzy. Trudno znaleźć mu osoby, które podzielają ich entuzjazm dotyczący np. krajobrazu

 • Trudności z podtrzymywaniem kontaktu – dla otoczenia może wydawać się zarozumiały, niedostępny, zacofany a nawet wyniosły. Wynika to z faktu, że ma problemy z komunikowaniem się na poziomie pozawerbalnym. Nie potrafi poprawnie interpretować gestów i min swojego rozmówcy, często nie rozumie ironii, gier słownych, metafor, rozbudowanych porównań itp. Przekaz słowny rozumie bardzo dosłownie, dlatego preferuje jasne, zwięzłe, konkretne komunikaty. Podczas bezpośredniej rozmowy rzadko wysyła sygnały służące podtrzymaniu kontaktu z drugą osobą i zapewniające o swoim zainteresowaniu (np. potakiwanie, zadawanie pytań, kontakt wzrokowy) – wszystko dlatego, że skupia się przede wszystkim na temacie rozmowy, a nie kontakcie z drugim smokiem.

 • Trudności z akceptacją zmian - woli postępować w zgodzie ze znanym sobie schematem. Nadmiernie usztywnione, stereotypowe zachowania – polegają na powtarzaniu tych samych czynności za każdym razem w ten sam sposób, co daje mu poczucie komfortu psychicznego. Stereotypowe zachowania mogą na przykład dotyczyć chodzenia na polowania zawsze tą samą drogą, mimo że istnieje wiele innych i szybszych; wchodzenia do jaskini tak, aby zawsze prawa łapa pierwsza zetknęła się ze skalistym podłożem.... Zachowań tego typu może być tyle.

 • Zachowania kompulsywne - jest to odczuwanie przymusu powtarzania danej czynności, co służy wyładowaniu napięcia. Często odczuwa na przykład potrzebę gryzienia czegoś, liczenia gromadzonych przedmiotów, obsesyjnego porządkowania i układania ich w równe rzędy itp.

 • Nieprawidłowości percepcyjne – dotyczą głównie nadwrażliwości bądź niedowrażliwości na bodźce. U niego najmocniej widać to, kiedy ktoś próbuje przesyłać mu wiadomości mentalne. Boli go od tego głowa a każdą wiadomość słyszy niewyraźnie i tylko go to irytuje. Brakuje mu też czucia głębokiego, co przekłada się na problemy z utrzymaniem równowagi. Czasami również w odmienny sposób odbiera bodźce wzrokowe – np. nadmiernie skupia się na szczegółach i stale szukać stymulacji wzrokowej (wypatrywać poruszających się obiektów, intensywnie patrzeć na kolory i desenie). Odczuwa dyskomfort przebywając w zupełnej ciszy i potrzebuje nie raz dużej stymulacji dźwiękami.

 • Zaburzenia pamięci proceduralnej – pamięć proceduralna polega na wykonywaniu codziennych czynności w sposób wyuczony i automatyczny, bez zaangażowania umysłowego. Tweed ma zazwyczaj kłopoty z działaniem w ten sposób, musi bardzo skupiać się na wykonywanej czynności, nawet jeśli dotyczy to prostego jedzenia mięsa.

 • Inne: mocno akcentuje literę "CZ" i przekręca niektóre litery w słowach.XRodzina

  Żer Zwierząt / Trzęsienie Ziemi
  Relacje z nim stały się dość skomplikowane, nie potrafi się dogadać z ojcem. Chciałby mieć z nim jakąś nić porozumienia, jednak Tweed odczuwa wielką presję z jego strony i zupełny brak akceptacji. Wypomniał mu kilka razy np. że nie ma "gadanego" jak on, Feeria czy Szeptucha. Cóż...czas pokaże, czy między nimi coś w ogóle da się zmienić i dojść do porozumienia.

  Chroma/ Tradycyjna Łuska/ Morska Bryza
  Siostra z którą zżył się bardzo mocno, kocha ją całym sercem i oddałby za nią życie. Wie, że ma pisklaki z Berim (którego nieznosi) ale jeszcze nie miał okazji ich poznać. Będzie ją wspierać do końca świata.

  Hiacynt/Kwiecisty Kolec
  Jedny braciszek od Tweeda, najmłodszy z całego pokolenia Żeru. Zdażyło mu się z nim rozmawiać, trochę go pouczyć ale jeszcze nie osiągnał takiego poziomu "zżycia się" jak z Chromką. Ale jak tylko ktoś spróbuje go skrzywdzić, Tweed temu komuś powyrywa wszystkie kończyny.

  Iphi, Zirka, Makron - Siostrzeńcy i siostrzenice, dzieci od Chromy, których nie poznał. Widział tylko, kątem oka, jak Iphi się wykluwa

  Martwi członkowie rodziny

  Feeria Ciszy - Mama Tweeda. Nisestety po jej śmierci bardzo odczuwa fakt, że za mało spędził z nią czasu. Ma nadzieję, że kiedyś spotka jej ducha tak samo, jak spotkał ducha babci.
  Goblin / Owadzia Łuska / Szeptucha Roju - Siostra numer dwa. Bardzo jej nie lubi. Bardzo. Nawet nie zauważył, że umarła...
  Puryfikacja Piromancji - Siostra ze stada Ognia, której nigdy nie poznał
  Gonitwa Myśli - babcia (mama Żeru); Teza miał okazję spotkać jej duchał
  Nieprawidłowy Element - dziadek (tata Feeri) niestety Tweed nigdy go nie poznał
  Kryształowa Łuska - babcia (mama Feeri) niestety Tweed nigdy jej nie poznał


XInne smoki

  Tejfe
  Tajemniczy, czuły, bardzo przyjazny ale jednocześnie zamknięty. Tweed do dzisiaj chodzi w miejsce gdzie ostatnio się spotkali i pożegnali, gdyż smok ten znikł tak samo tajemniczo, jak tajemniczo się pojawił.

  Mętny Kolec / Zamącony Błysk
  To jego pierwszy uczeń, można by powiedzieć, że Tweed go sobie wybrał. Przekazał mu tyle wiedzy ile mógł na temat wojaczki, parę razy walczyli i razem z jego bratem, Wyzwolonym Rozrabiakom, byli razem na wyprawie poza barierę. Tweed traktuje go jak brata ale czasmi go nie rozumie \uwu/

  Honi / Miodowa Łuska / Wonna Dziewanna
  Nie spędził z nią dużo czasu, jednak bardzo ją lubi. Był z nią na wyprawie poza tereny smoków. Tweed jest zachwycony jej wyglądem oraz jej podejściem do życia. Jest pozytywne.

  Urzara (Przebłysk Wspomnień)
  Spotkali się tylko raz ale w takim momencie, że Tweed potrzebował się komu wygadać. Zapytał ją, czy może jej się zwierzyć ze swoich trosk. Rozmawiali długo i ostatecznie uzdrowicielka Ognia zaproponowała mu, żeby zostali przyjaciółmi, skoro Tweed nie ma żadnego przyjaciela. Relacja z nią jest dla niego teraz bardzo cenna, ważna i zamierza ją pielęgnować aby znowu nie zostać sam. Po pewnym czasie okazało się też, że chyba czuje do niej coś więcej...

  Mułek
  Jakiś smok ze stada Wody, spotkali się raz w jakiejś jaskini kiedy Tweed badał ską wzięły się w ów miejscu kolorowe rysy. Nie pogadali za dużo ale kto wie, może się jeszcze spotkają?

  Godny Kolec (Godny Uczynek)
  Polubił jego stanowczość i to, jak wyraża się konkretnie i szczerze. Stało się to podczas próby zatrzymania Krwawego Kolca, żeby nie wbiegł na tereny Plagi. Teza wie, że smok jest od niego młodszy ale ma wrażenie tak naprawdę, jakby był jakimś mądrym, starszym smokiem. Ale to tylko wrażenie, Tweed chciałby też kiedyś z nim mieć jakieś "głębsze" relacje niż tylko zatrzymywanie obłąkanych smoków czy widywanie się przelotnie na ceremoniach.

  Beri / Płomienny Kolec / Krwawe Oko
  Oj co tu się porobiło.... Znali się z areny, walczyli kilka razy a potem Tweed dowiedział się, że Beri jest parnterem jego siostry. Nie miał nic przeciwko, był całkowicie neutralnie nastawiony do swojego "nowego brata" (bo jak nazwać partnera swojej siostry?) ale... potem wszystko się zmieniło. Dowiedział się od Chromy, jak bardzo Beri ją zranił i że chciał odejść z tego stada, bo Żer nie chciał zrobić z niego Przywódcy....Teza w pierwszym odruchu chciał go zabić...potem pomóc, zrozumieć ale... na razie jest z nim tak skąplikowana i napięta sytuacja, że patrząc na Beriego samiec czuje złość i żal jednocześnie. Trudna sprawa z nim jest. Ale jeżeli Beri nie padnie u łap Chromki i nie zacznie błagać jej o przeproszenie, to Tweed, cytując - ,, osobiście załatwi sobie pozowlenie od ojca, na wyrwanie mu ogona z zadu" i tego się na razie trzyma.XCiekawostki

 • Tweed jest wcieleniem smoka, który kiedyś żył w stadzie Ognia. Czarodziej imieniem Brzytwoskrzydły, który zmarł ze starości. Coprawda Tweed nie pamięta nic ze swojego poprzedniego wcielenia, jednak jest w stanie wyczuć smoki, lub ich kolejne wcielenia, z którymi Brzytwoskrzydły miał kiedyś styczność. Czasami bywa też wybuchowy jak Brzytwoskrzydły za życia.

 • Tweed uwielbia płaskie kamyczki

 • Oprócz mocnego wypowiadania "cz", całe jego wypowiedzi posiadają ~hiszpański~ akcent

 • Marzy o zobaczeniu morza

 • Tweed starzeje się szybciej niż inne smoki [<- pro tip na uzasadnienie fabularne jak się używa żetonów do postarzania xD]


XTrochę statystyk

 • Wygrane walki: 2
 • Przegrane walki: 5
 • K.O : 0
 • Remis: 1
 • Wygrane walki z Lustrem Katamu: 1
 • Omdlenia na arenie Viliara: 2
  Teza jak na razie jest beznadziejnym wojownikiem xD


X.:. G A L E R I A .:.


~*~


Oś czasu

XCzyli spis ważniejszych fabułek

1. Pierwsza fabułka w jaskini rodzicielki, mały Tweed obsikał Feerię ^^' (3 ks)
2. Pierwszy udział w ceremonii (5-6 ks).
3. Tajemnicze spotkanie z Tejfe (8 ks)
4. Pierwsze Spotkanie Młodych w jego życiu, nie za bardzo rozumiał co się na nim działo (~10 ks)
5. Fajne spotkanie z Chromką, chociaż fabułka nie dokończona ostatecznie. (~12 ks)
6. Pierwsza misja zwiadowcza, kłótnia z Goblin po tym, jak traktowała go na wyprawie (~ 24 ks)
7. Kilka księżyców po pierwszej misji za granice stad, Tweed znalazł Goblin, która sobie zniknęła na długie księżyce. Był zły na nią za to. (~25 ks)
8. Nauka Mętnego umiejętności walki (~ 28 ks)
9. Nauka Hiacynta umiejętności lotu (~ 30 ks)
10. Odwiedziny w jaskini Beriego, takie randomowe bo szukał swojej siostry a ostatecznie widział jak wykluwa się Iphi (~ od tego momentu nie pamiętam ile miał księżycy)
11. Spotkanie z duchem babci - Gonitwy Myśli OwO
12. Drugie i ostatnie, tajemnicze spotkanie z Tejfe. Bardzo mu go brakuje, był jakimś dziwnym elementem, który go wypełniał...
13. Niedokończona fabuła z Mułkiem ALE będą następne ^^
14. Śmierć mamy i bardzo ciężka rozmowa z ojcem.
15. Spotkanie z Urzarą. Bardzo ważna fabuła, Teza wygadał się jej ze swoich problemów, ona go wysłuchała (nikt wcześniej go nie chciał wysłuchać) i zaproponowała mu przyjaźń.
16. Teza dowiaduje się co Beri zrobił jego siostrze, w środku niego trwa furia i zamierza "coś z tym zrobić". (fabuła w toku)
17. Tweed przepłniony wściekłością, wku*****y wpada do jaskini Mętnego, gdzie przebywa poturbowany Beri i wprost mówi mu co o nim myśli. (Fury 9000)
18. Smutny, krótki, jednopostowa akcja. Tweed rozwiązuje więź swojemu kotołakowi </3
19. Teza pierwszy raz w tłumie wyraża swoją opinię (bardzo duży krok dla niego w stronę "bycia bardziej pewnym siebie") Tutaj akurat chodziło o Beriego, stado omawiało co powinni z nim zrobić.
20. Druga misja poza tereny stad, zakończyło się ciekawie. Chyba obudzili jakiegoś pierwotnego boga no i zabili paru łowców smoków przy okazji xD
21. Emocje nieco opadły, Teza chce zrozumieć postępowanie Beriego. Ostatecznie smok na razie się uspokaja a Tweed obiecuje (Godny przy okazji też), że jak taka sytuacja się powtórzy to zabiją Beriego.[/i]

XSpis niewykorzystanych żetonów, żeby to gdzieś mieć
Złoty, Platynowy
_________________
A.:Atuty:...
AI Silny - jednorazowo +1 do Siły
AII Szczęściarz - odwrócenie porażki akcji na 1 sukces (użyty 21.02)
AIII Czempion - raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego
AIV Pojemne płuca - Raz na walkę -2 ST do ataku smoczym oddechu. Pasywnie -1 ST do obrony przed smoczym oddechem.

. [Jaskinia].:. [Teczka Postaci] .:. [ Amulet od Urzary] .:.
x
AKK - Se'ze (żywiołak powietrza)
AS:1 l W: 1 l Z: 1 l M: 2 l P: 3l A: 1
ASkr,L: 1 l MA,MO: 2

AAA
Ostatnio zmieniony przez Tweed 2020-04-21, 12:11, w całości zmieniany 81 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!Wymiana bannerami: KLIK!

DH
SnM


Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12