FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustronie
Autor Wiadomość
Nieśmiertelna Dusza 
Duch
Capo di tutti capi

Stado: Ognia
Rasa: Skrajny
Opiekun: Zemsta Potępionych
Mistrz: Zemsta Potępionych
Partner: Strapiony Winowajca
Wysłany: 2019-11-03, 23:56   
   A: S: 2| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 1| A: 1
   U: L,S,O,A,Kż: 2| B,MP,Skr,Śl: 3| MO: 4| MA: 6
   Atuty: Wytrwały; Chytry Przeciwnik; Nieugięty; Furia Niebios

// piszę, bo czas na tym padole nam się kończy, a Zew nie odpisał :D a to może być moja ostatnia okazja

Nieśmiertelna skrzywiła wargi w uśmieszku półgębkiem i lekko poruszyła samą końcówką niezmiernie długiego ogona.
- Czas pokaże? Więcej wiary w duchy, kochana. No, ale cóż, kiedy spotkamy się po drugiej stronie, wtedy mi opowiesz. - chude barki znów poruszyły się lekko, w dystyngowanym śmiechu bez dźwięku. Obrzuciła przelotnym i zaciekawionym spojrzeniem samca. Milczał, może bał się upiorów przeszłości? Samica przed nią jednak wydawała się dosyć interesująca i pytała o rzecz dla Nieśmiertelnej najcenniejszą.
O jej Ogień.
- Potężny. - odpowiedziała praktycznie od razu, bez zająknięcia i mrużąc lekko ślepia, jak w rozkoszy - Tworzyły go smoki, które szanowały nad sobą tylko prawo silniejszego. Zostałam jego Przywódcą będąc podlotkiem, wybrana do tej roli przez starszych, silniejszych i gotowych bez krzty wahania zmiażdżyć mój kark w swoich szczękach, jeśli zawiodłabym Stado. Nie wybrały mnie, bo mogłam pokonać każdego z nich na Arenie. Ha! W tamtym czasie pewnie pokonałby mnie każdy łowca i co lepiej wyszkolony adept. - prychnęła pogardliwie i kontynuowała - Wybrały mnie, bo miałam w sobie iskrę tego wiecznego, Nieśmiertelnego Ognia. I wiedziałam, co znaczy być Ognistym. - przekrzywiła łeb na bok, z cynicznym uśmieszkiem - Woda zniknęła ze Stad przynajmniej raz. Ziemia była kiedyś Życiem, a jeszcze wcześniej Lasem. Wiatr wchłonęliśmy my i słuch po nich zaginął. Ale Ogień? Ogień zawsze był Ogniem. Nigdy nie przygasł, nigdy nie zniknął, nigdy nie zmienił swojego jestestwa... Od zarania dziejów był, jest i będzie, dokładnie tym. Ogniem.
Odetchnęła głęboko, a mgła z jej pyska jak para pojawiła się przed nią. Niematerialne skrzydła zaszeleściły, układając się na grzbiecie. Szyja dalej tkwiła pionowo wyprostowana, a samica emanowała wprost dumą.
- Był zabójczo honorowy, w tym też tkwiła jego siła. Kiedy dołączyła do nas łowczyni Ziemi, zapłaciłam za nią kamieniami drogą cenę, choć nie musiałam. Byliśmy silniejsi, ale ja dałam Ziemi swoje słowo. Kiedy nasza była Przywódczyni zbiegła do Wody, wypowiedzieliśmy im wojnę. Przedtem jednak zażądaliśmy jej zwrotu, dając Stadu ultimatum. A kiedy Przywódczyni Ziemi przekroczyła granicę, moja matka rozerwała ją na strzępy. - kącik pyska uniósł się w delikatnym uśmieszku - Na co smoki Ziemi skinęły tylko łbem. Bo wiedziały, że Ogień miał honor. Bo szanowaliśmy sojusze. Pamiętaj, drogi Diable, że każdy z nas jest wart tyle, ile warte jest jego słowo. Smok łamiący dane słowo jest nikim. Przywódca łamiący dane słowo ciągnie przez łajno całe swoje Stado.
Rzuciła zaciekawione spojrzenie na samca. Zastanawiała się, w jakim on był Stadzie. Czy był z Ziemi lub Wody? Mógł unosić się na jej słowa, ale mało ją to obchodziło. Ta Kuszenie, interesująca samica, zadała jej pytanie. A czym innym duchy mogą się dzielić, jak nie opowieściami?
- W tamtych czasach jedynym sojusznikiem naszym był Cień. Narodził się u moich stóp, kiedy pomogłam mu wywalczyć jedne z pierwszych terenów. Ciemność nie mogła istnieć bez światła i my byliśmy Ogniem, który rzucił ten Cień na Wolne Stada. Byłam przy tym, jak Zaklinacz stracił wzrok... - zamilkła na chwilę wzdychając głęboko. Wydawało się, że ze smutkiem, ale na jej pysku malowała się niechęć i gniew - Głupia strata.
Pamiętała, jak stała na polu bitwy nietknięta. Nawet pojedyncza plamka krwi nie spadła na jej łuski, Nieokiełznany nie żył, a Życiodajna opatrywała Strapionego. Czuła, jakby to było wczoraj...

Atuty:
    Chytry przeciwnik
    ~ w czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok moze utrudnic akcje swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.

# Nieugiety
    ~ Pod koniec walki, jesli smok mdleje z powodu otrzymanych ran, moze zadac swojemu przeciwnikowi cios, przed którym obrona jest niemozliwa. Dodatkowo raz na miesiac podczas modlitwy w swiatyni otrzymuje dar od swojego patrona, Aterala.

Furia Niebios
    ~ Przeciwnik smoka zostaje zraniony rana lekka przez jeden z naturalnych czynników (np. piorun). Mozna uzyc raz na walke/bitwe/polowanie.

Wcielenia Grzechu:
W pelnej krasie: wersja I, wersja II, za pisklaka, od Splowka, prawdziwy Grzech Smiertelny, wariacja na temat Envy by Nocna czarno-biala i kolorowa oraz Zdobyczne Serduszko Niewypowiedzianego Zaklecia

Zew Płomieni 
Duch
Bitter Paradise

Księżyce: 50
Opiekun: Wziął i umarł
Mistrz: Sosnowe Zacisze
Partner: Legal now
Wysłany: 2019-11-04, 00:52   
   A: S: 2| W: 2| Z: 1| M: 5| P: 1| A: 1
   U: W,Pł,B,L,M,Skr,Kż,Śl,A,O:1|MP,MO:2|MA:3
   Atuty: Boski ulubieniec, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany

Czy Zew bał się zjaw? Raczej nie. W końcu podobno sam nosił w sobie czyjąś duszę jakkolwiek absurdalne by to nie było. Choć nie ma już chyba dla smoków rzeczy niezwykłych gdy spojrzy się na ich istnienie z perspektywy czasu. Cisza jaką obdarzył samicę nie była więc efektem strachu, a zaciekawienia samca. Dopiero po chwili złapał się na tym jak intensywnie wpatrywał się w półprzeźroczyste ciało byłej Ognistej. Gdy już to zrobił dotarły do niego jej słowa.
~ Wybacz, ale nie codziennie spotyka się kogoś tak... przejrzystego. Zwą mnie Zew Płomieni... Przywódcą Ognia.~ Kula zadrżała gdy wydobył się z niej głos. Sam samiec jednak stał w bezruchu w tej sztuce goniąc już niejeden posąg. Jednak póki oddychał pozostawał daleko w tyle. Teraz poza oddychaniem słuchał. Słuchał o Ogniu z pamięci tej zjawy. Słuchał o stadzie tak innym od tego, na którym stanął czele jako ledwie dwudziestoksiężycowy chłystek. Teraz jego spojrzenie nabrało innego wyrazu. Poza ciekawością widać w nim było coś w rodzaju podziwu. Podziwu dla wartości jakich jego stado nie kultywowało od wielu pokoleń. Czyżby to był Ogień, o którym mówiła Rakta? W takim razie Zew nie dziwił się jej. Nie było go już.
~ Ogień bardzo się zmienił od twoich czasów. Sojusze jakie zawiera, wrogowie jakich posiada i zasady jakich przestrzega również.~ Czy była to zmiana na lepsze? Z pewnością była to zmiana na przyjaźniejsze. Fern czasem myślał od kogo to wszystko się zaczęło. Czy stało się tak za sprawą jego matki? A może winną była Rek lub jej poprzednicy?
    Every day's a tragedy
    I don't wanna be this way
    I hope it's quiet when I'm dead
    Atuty:
    ~ Boski ulubieniec ~ Raz na polowanie/dwa tygodnie wyprawy/polowania/misji smok spotyka duszka lub boską manifestację. Spotkanie to owocuje o połowę większą nagrodą niż jest to dopuszczalne w przypadku "czegoś niespodziewanego". Ponadto, na modlitwy smoka w Świątyni bogowie zawsze odpowiadają. Zużyty
    ~ Szczęściarz ~ W przypadku braku sukcesów podczas rozsądzania akcji, Atut zamienia ten wynik na 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie. Następne użycie: 06.12
    ~ Twardy jak diament ~ -1 do ST we wszystkich rzutach na Wytrzymałość
    ~ brak~ ...
    ~ brak ~ ...

Alok KK
||S:1|Z:1|M:1|W:1|P:1|A:1| ||A,O,Kż,L: 1||

Posiadane:
~ Mięso/Owoce: 3/4 | 0/4
~ Kamienie: -
~ Inne: runa ataku pazura// --
Dialogi: #e32626 Motyw muzyczny

Nieśmiertelna Dusza 
Duch
Capo di tutti capi

Opiekun: Zemsta Potępionych
Mistrz: Zemsta Potępionych
Partner: Strapiony Winowajca
Wysłany: 2019-11-04, 01:23   
   A: S: 2| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 1| A: 1
   U: L,S,O,A,Kż: 2| B,MP,Skr,Śl: 3| MO: 4| MA: 6
   Atuty: Wytrwały; Chytry Przeciwnik; Nieugięty; Furia Niebios

Kiedy dotarło do niej jego imię, obrociła łeb i wbiła w niego spojrzenie, które za jej życia wypalało dziury w skałach. Blade i świdrujące, ciężkie do wytrzymania... Zaskoczone.
- Zew? Zew Płomieni... - na jej pysku pojawił się lekki uśmiech, cieplejszy i delikatny - Więc to prawda, Ogień dalej czci stare tradycje imion. Pięknie. Godnie. - na komentarz o różnicach, skrzywiła się lekko i westchnęła niechętnie - Dlatego upadła moja poprzedniczka. Chciała udomowić Ogień. A te smoki to żywioł, nie można go zdusić, bo wybuchnie lub zgaśnie.. - Nieśmiertelna pokręciła łbem i ponownie wbiła zacięte spojrzenie w Zew - W sercu Obozu, w miescu spotkań stoi skała. Własnym płomieniem czyściłam ją z mchu. Przeczytaj ją raz jeszcze, bo w niej zawiera się cały duch tego Stada i słowa ostatniej z założycielek. - kąciki lekko uniosły się w czułym uśmiechu, gdy dodała - Do tych, których serca płoną krwią, Zewie Płomieni. Siła i honor. Wrogowie i sojusznicy zmieniają się z czasem. Ale te dwie wartości nie mogą się zmienić. Nie pozwól zgasnąć mojemu Ogniowi. - ostatnie słowa były nieco zapalczywe, ale prawie natychmiast zjawa opamiętała się i dodała, mrużąc groźnie powieki - Bo będę tam na Ciebie czekać. A jestem po tamtej stronie ponad dwieście księżyców, Zewie Płomieni. Więc uważaj...
Powtarzała jego imię w tej krótkiej wypowiedzi jak mantrę. Uśmiechnęła się drapieżnie, ale nie tracąc dobrego humoru. Czy żartowała, mówiła poważnie? Cóż, lepiej chyba nie sprawdzać. Nawet jako duch, samica była drobna, mała i chuda. Roztaczała jednak pewną aurę autorytetu, której nie szło ignorować.

Atuty:
    Chytry przeciwnik
    ~ w czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok moze utrudnic akcje swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.

# Nieugiety
    ~ Pod koniec walki, jesli smok mdleje z powodu otrzymanych ran, moze zadac swojemu przeciwnikowi cios, przed którym obrona jest niemozliwa. Dodatkowo raz na miesiac podczas modlitwy w swiatyni otrzymuje dar od swojego patrona, Aterala.

Furia Niebios
    ~ Przeciwnik smoka zostaje zraniony rana lekka przez jeden z naturalnych czynników (np. piorun). Mozna uzyc raz na walke/bitwe/polowanie.

Wcielenia Grzechu:
W pelnej krasie: wersja I, wersja II, za pisklaka, od Splowka, prawdziwy Grzech Smiertelny, wariacja na temat Envy by Nocna czarno-biala i kolorowa oraz Zdobyczne Serduszko Niewypowiedzianego Zaklecia

Zew Płomieni 
Duch
Bitter Paradise

Wysłany: 2019-11-04, 09:29   

Znosił jej wzrok przy okazji obdarzając ją własnym spojrzeniem. Spokojnym, chłodnym lecz kryjącym w sobie pewną siłę. Charakter prawdziwego Ferna. Czyżby i to było błędem? Czy zimna kopuła jaką się okrywa sprawiała, że jego ogień przygasał? Może... Słysząc coś co uznał za pochwałę skłonił delikatnie łeb.
~ Dziękuję.~ Kula ponownie zadrżała, a Zew wciąż wpatrywał się w samicę. Nie bał się kontaktu wzrokowego choć jej spojrzenie mogło śnić się po nocach. Jego kolce swoim spokojnym tempem uniosły się.
~ Niestety gdy znalazło się kilka pokoleń takich przywódców udomowienie stało się łatwiejsze.~ Co było słychać w głosie samca? Wydawać się mogło, że swego rodzaju zawód. Ogień w niczym nie przypominał tego czym był przedtem. Smoki stały się miękkie, przyjazne, nie czcące siły, a moc rozumu. Na wzmiankę o skale skinął łbem. Dokładnie wiedział, o który głaz chodziło lecz do tej pory traktował go jako pamiątkę zamierzchłych czasów. Niestety nikt nie odwiedza go tak często jak kiedyś.
~ Nie pozwolę.~ Tym razem słowa wypowiadane były stanowczym tonem. Tonem który został zburzony przez jej następne słowa. Maska na jego pysku uniosła się delikatnie co mogło oznaczać tylko jedno. Samiec uśmiechnął się.
~ Nie gotuj się na moje prędkie przybycie. Gotuj się na tych, których sam tam wyśle.~ Ogon samca drgał. Może to aura samicy sprawiła, że zachowywał się... tak inaczej?
    Every day's a tragedy
    Atuty:
    ~ Boski ulubieniec ~ Raz na polowanie/dwa tygodnie wyprawy/polowania/misji smok spotyka duszka lub boską manifestację. Spotkanie to owocuje o połowę większą nagrodą niż jest to dopuszczalne w przypadku "czegoś niespodziewanego". Ponadto, na modlitwy smoka w Świątyni bogowie zawsze odpowiadają. Zużyty
    ~ Szczęściarz ~ W przypadku braku sukcesów podczas rozsądzania akcji, Atut zamienia ten wynik na 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie. Następne użycie: 06.12
    ~ brak~ ...
    ~ brak ~ ...

Alok KK

Posiadane:

Kuszenie Diabła
Zastępca Plagi
Frar Pokrętna

Stado: Plagi
Rasa: Górski
Księżyce: 58
Partner: Czarnoskrzydły
Wysłany: 2019-11-04, 13:42   
   A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
   U: Kż,B,L,A,O,M,W,Skr,Śl,M,P: 1| MO,MP: 2| MA: 3
   Atuty: Ostry wzrok; Chytry przeciwnik; Nieugięty; Magiczny śpiew;

Kąciki jej ust znów się podniosły. Smoczyca miło łechtała jej ego, jednak Diablica nigdy nie cierpiała z powodu braku poczucia własnej wartości. Wierzyła w swoje umiejętności, miała wielkie ambicje, ale była ostrożna, nawet w słowach.
Ogień o którym mówiła przypominał bardziej Plagę, ponad wszystko ceniącą sobie siłę ducha i charakter. Wydarzenia ostatnich księżycy wypleniły z niego marazm i słabość, jednak należało pilnować, ani nie znalazł sobie na powrót wejścia między ich szeregi. Ważne były pisklęta, ważne było jak je wychowają. Robił do jednak Burdig. Czy był do tego dobrą osobą? Powinna spotkać się z nim niedługo.
- Dzisiaj przygasł, bo dawno nie słyszałam, aby ktoś opowiadał o nim w ten sposób. - Zerknęła na Zew, zastanawiając się czy zareaguje na pstryk. Nie była złośliwa, wolała myśleć, że mówi prawdę, którą sam Zew przyznawał. - Nie jest też honorowy, bo z tego co pamiętam uczestniczył w rozbiorach, ograbił nas z terenów jako jeden z sępów, bez wahania przyjął do siebie zdrajców i to wszystko nie pisnąwszy nawet słowa o uczciwej walce. Jak zamierza teraz ustosunkować się do tej sytuacji? - Zmrużyła ślepia, wbijając chłodny wzrok w maskę, zasłaniającą pysk Zewu. Pomimo słów wydawała się zupełnie spokojna, ale waga następnych słów ognistego mogła okazać się wiążąca.
Słowa Nieśmiertelnej brzmiały pięknie, zawsze jednak istniały dwie strony tej samej historii i była ciekawa, co by na jej miejscu opowiedział Nieokiełznany, gdyby mógł być tu z nimi. Pochwaliłby się brakiem honoru, czy oskarżył Ogień o jego brak? Chciałaby wiedzieć więcej o historii wolnych Stad, zdaje się jednak, że tutejsze smoki nie przywiązywały do tego większej wagi.

Atuty:
    Ostry wzrok
    - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na wzroku [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość.
    Chytra przeciwniczka - W czasie pojedynku/raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji Frar może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +2 do ST.
    Nieugięta - Pod koniec walki, jeśli Frar mdleje z powodu otrzymanych ran, może zadać swojemu przeciwnikowi cios, przed którym przeciwnik może się obronić mając +4 ST do akcji.
    Magiczny Śpiew - Jeśli Frar zanuci podczas swojej akcji jej przeciwnikowi odejmuje się dwa sukcesy. Do użycia raz na walkę/misję.

Kompan: Ur - bies
    S:3 W:1 Z:1 M:1 P:2 A:1
    Skr,Śl,B:1|A,O:2
    x x x

[color=#952c2c]

Ostatnio zmieniony przez Kuszenie Diabła 2019-11-04, 13:53, w całości zmieniany 2 razy  

Zew Płomieni 
Duch
Bitter Paradise

Wysłany: 2019-11-07, 19:34   

Słowa ducha wciąż grały mu we łbie, lecz Nieśmiertelnej już tu z nimi nie było. Zostali we dwójkę... Potencjalni wrogowie, przedstawiciele dwóch stad, których historia przeplatała się zarówno w pięknych jak i w krwawych momentach. Ze spuścizną jednego z tych krwawych wydarzenie musiała mierzyć się kaleka wyverna... Spuścizną jego matki i brata, których już z nimi nie było.
Rzeczywiście niewiele z jej słów ukazywało Ogień, którego przywódcą był teraz. Zew czuł, że jego stado zaczyna wyglądać blado przy innych. Wojna z Ziemią ukazała mu to w najbardziej dobitny sposób. Tylko pojedynek jego i gryfa Poszeptu zakończył się honorowym zwycięstwem. Czy kolejne wymiany pokoleń coś zmienią? Raczej nie...
~ Przygasł, zmienił się... Jak każde stado zresztą. W końcu pod wodzą mojej matki Cień był inny niż Plaga prawda?~ Zapytał przyglądając się białej samicy. Może nie zmienił się wcale? Choć po tym jak zachowuje się Tejfe mógł wnioskować, że jego biologiczna matka była podobna do Rek. A jeśli prawdziwy Cień składał się ze smoków choć w połowie podobnych do Rakty to taki przywódca nie pourzęduje długo. I tak właśnie się stało.
Jej słowa sprawiły, że umysłem wrócił do wydarzeń z urwiska. Nie należały one do przyjemnych. Co się wtedy działo? Polityka, bezcelowe rozmowy, a w końcu dzielenie padliny. Serce w tym uczestniczyła. Fern jednak pamiętał, że robiła to bardziej z musu niż chęci zysku. Przynajmniej na taką wyglądała. A czego wtedy świeżo mianowany zastępca chciał najbardziej? Krwi swojego przodka, który w uczciwym pojedynku zabił jego brata. Brata, który teraz uciekł nawet z Ognia. Zew westchnął płytko. Plaga nigdy nie zapomina prawda?
~ Mógłbym powiedzieć, że było to świadome działanie ówczesnego przywódcy, lecz jest to nijakie wyjaśnienie. Mógłbym też powiedzieć, że to nie Ogień wyszedł z propozycją podziału terenów Cienia, a jedynie na nią przystał. Nie zmienia to jednak tego co się stało i tego, że nie licząc martwych trójka smoków opuściła Cień na rzecz Ognia pokładając wiarę w przywódce, który nie był wart tego tytułu. ~ Jak mógł mówić tak o własnym bracie? Minęło kilka oddechów nim kulka ponownie drgnęła.
~ Mogę dać ci walkę dziś. Tu i teraz lecz wątpię by poza satysfakcją wniosła coś nowego do tej sprawy. Mogę cię też zwyczajnie zapytać. Czego pragnie Plaga i jak Ogień według ciebie może odkupić błędy Serca Płomieni?~ Skrzydła samca zafalowały targane chłodnym powietrzem. Dwubarwne ślepia spoczęły na samicy. Czy jest coś poza krwią Tejfe czego Plaga chce od Ognia?
    Every day's a tragedy
    Atuty:
    ~ brak~ ...
    ~ brak ~ ...

Alok KK

Posiadane:

Kuszenie Diabła
Zastępca Plagi
Frar Pokrętna

Rasa: Górski
Księżyce: 58
Partner: Czarnoskrzydły
Wysłany: 2019-11-09, 01:09   
   A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
   U: Kż,B,L,A,O,M,W,Skr,Śl,M,P: 1| MO,MP: 2| MA: 3
   Atuty: Ostry wzrok; Chytry przeciwnik; Nieugięty; Magiczny śpiew;

Diablica nie czuła żadnych negatywnych emocji względem Zewu. Nigdy nie widziała wrogów w smokach, które oficjalnie się nimi nie zadeklarowały.
Na jego pysku mogła wyczytać wiele, wciąż jednak nie była w stanie zajrzeć do jego głowy. Nie potrafiła wyobrazić sobie jakim uczuciem musiało być wysłuchanie czym kiedyś było jego stado i zreflektowanie się jak wygląda teraz.
Ledwie zauważyła zniknięcie zjawy, zdążając dostrzec jedynie jej znikającą poświatę. Wychodząc dziś z jaskini, nie spodziewała się, jaki dzień będzie ją czekał. Do zobaczenia, Nieśmiertelny Ogniu. Jarzące się, białe ślepia odnalazły dwubarwny wzrok samca. Wyciosany jak w kamieniu pysk wyglądał niemal łagodnie. A może to tylko Srebrna Twarz płatała im figle, tańcząc na opalizujących łuskach Frar?
- Jesteś teraz jego przywódcą i pod twoją opieką może się on zmienić. Powstać z popiołów, niczym feniks. Niczym Plaga. - Uśmiechnęła się blado, porównując ich do własnego stada. Po słowach, które wysłuchała od Nieśmiertelnej, uważała, że Ogień miał potencjał, większy niż którekolwiek z pozostałych stad. Szkopuł tkwił chyba w tym, że nie każdy potrafił rozniecić płomień. - Nieśmiertelna powiedziała ci już wszystko. Nie powiesz mi chyba, że stoisz na czele tylko z przypadku? - Kąciki jej ust powędrowały do góry, zupełnie jakby poczuła nić sympatii do smoka, z którym spotkała się pierwszy raz wiele księżyców temu, a którego teraz chciała wybudzić z letargu. Niecodzienna była to rozmowa, prowadzona w samym środku niczego, w szczerą noc, najpierw w trójkę, teraz już o jedną mniej.
Nie wiedziała jaki był Cień pod rządami matki Ferna, jednak po zabójstwie Aenkryntith historia jej stada stawała się tylko bardziej burzliwa, aż w końcu doszło do rozpadu, z którego konsekwencjami musiały radzić sobie dzieci i następcy sprawców. Mogła tylko zgadywać, że był prowadzony źle, inaczej nigdy nie doszłoby do takiej sytuacji.
Jej spojrzenie nieco stężało, gdy spróbował wytłumaczyć czyny jego poprzedniczki.
- Masz rację, jest nijakie. Przystanie na podział to bardzo wygodne wytłumaczenie, nie sądzisz? Nie zmienia jednak faktów. Ziemia zwróciła nam tereny. - Pokręciła głową, mrużąc bialutkie jak śnieg ślepia. Wyglądała prawie na smutną, chociaż po chwili, gdy podniosła wzrok, nie utracił on ani kropli z poprzedniej twardości. - Chcemy sprawiedliwości. Terenów, które nam bezzasadnie odebrano. Wtedy długi zostaną wyrównane, a my będziemy mogli wreszcie zapomnieć o wydarzeniach z Urwiska. - Jej głos był dźwięczny, lekki, pomimo powagi słów, które płynęły z jej ust.

Atuty:
    Ostry wzrok
    - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na wzroku [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość.
    Chytra przeciwniczka - W czasie pojedynku/raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji Frar może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +2 do ST.
    Nieugięta - Pod koniec walki, jeśli Frar mdleje z powodu otrzymanych ran, może zadać swojemu przeciwnikowi cios, przed którym przeciwnik może się obronić mając +4 ST do akcji.
    Magiczny Śpiew - Jeśli Frar zanuci podczas swojej akcji jej przeciwnikowi odejmuje się dwa sukcesy. Do użycia raz na walkę/misję.

Kompan: Ur - bies
    S:3 W:1 Z:1 M:1 P:2 A:1
    Skr,Śl,B:1|A,O:2
    x x x

[color=#952c2c]

Zew Płomieni 
Duch
Bitter Paradise

Wysłany: 2019-11-20, 08:51   

Więc Diablica była jedną z niewielu cór Plagi, która nie czuła negatywnych emocji względem przypadkowo napotkane Ognia. Odprowadził wzrokiem ostatnie ślady po duchu jego poprzedniczki nim nie przeniósł swojego spojrzenia z powrotem na plaguskę. Jego kolce zadrżały lekko gdy ich spojrzenia skrzyżowały się. Próbował ją przeczytać tak samo jak ona próbowała przeczytać jego, lecz wbrew większości gadów oni wydawali się księgami zamkniętymi na wiele pieczęci i zaklęć.
~ Sam przywódca może nie pociągnąć za sobą całego stada. A jeśli zrobi to siłą, ci którzy zmiany nie pragnęli zaczną knuć i sączyć jad wgłąb stada. Więc co z odrodzenia feniksa skoro będzie on kaleką?~ Głos samca nie zmieniał tonu od dłuższego czasu. Pozostawał spokojny tak samo jak jego spojrzenie.
~ Nie zrozum mnie jednak źle. Ogień Nieśmiertelnej musiał być silnym stadem rzucającym cień na zapewne wszystko co mieszka na tych terenach teraz. Byłbym głupcem gdybym nie pragnął powrotu takiego Ognia, lecz... tak samo jak zmiękczony Ogień odzyska siłę na przestrzeni pokoleń, a nie w jeden dzień.~ Dla Ferna była to brutalna prawda. Wielu przywódców przed nim porzuciło myśl o Ogniu takim jaki powstał. Dostosował się do smoków, a nie smoki do niego. Uśmiechnął się nieznacznie na słowa o przywódcy z przypadku. Znaleźli by się tacy co tak myślą.
~ Nie, nie stoję.~ Odpowiedź, krótka bez zbędnych wywodów. Rzadko zdarzało się by Fernowi nie chciało się mówić. Śmieszne, że rządy matki Zewu były właśnie rządami po zabójstwie Aenkryntith. Jego matka była odpowiedzialna za jej śmierć i Fern dobrze znał stosunek Szydercy do tej sytuacji.
~ Wygodniejszego bym nie znalazł, lecz jest w nim ziarno prawdy. Co nie zmienia faktu, że takie tłumaczenie się jest nic nie warte.~ No tak... Ziemia zwróciła im tereny, lecz nie miała w sobie nikogo kto do tych terenów mógł rościć prawa. A czy byli cieniści nie mieli prawa do terenów stada, którego nie opuścili, a które się rozpadło?
~ Sprawiedliwość to rzadko używane słowo w dzisiejszych czasach. Tak samo jak rozdawnictwo. Przypominam, że nie tylko w Ziemi byli cieniści znaleźli schronienie. Dlatego chciałbym zaproponować ci... pojedynek, pojedynek o względnie równą stawkę po obu stronach. Być może nawet uda nam się zawalczyć bez nienawiści, którą większość Plagi nas darzy.~ Starał się ostrożnie dobrać słowa i ton pozostawić bez zbędnych emocji, zwłaszcza tych negatywnych.
~ Z resztą jak dobrze pamiętam... Nie mamy granic prawda? Co wam z terenów, do których nie macie dostępu?~ Zapytał przechylając łeb.
    Every day's a tragedy
    Atuty:
    ~ brak~ ...
    ~ brak ~ ...

Alok KK

Posiadane:

Śnieżna Zadyma 
Czarodziej Plagi

Księżyce: 42
Wysłany: 2019-12-25, 20:32   
   A: S: 1| W: 4| Z: 1| M: 5| P: 3| A: 1
   U: W,B,Skr,A,O,MP,Śl,M: 1| L,MA,MO: 2
   Atuty: Mocarny; Chytry Przeciwnik; Nieugięty;

Było już późno. Noc okryła zmarzniętą ziemię i zrobiło się jeszcze chłodniej. Wędrowny wybrał się, jak co wieczór, na mały "spacer" wśród chmur, który zwykle kończył odwiedzinami tego bajecznego miejsca. No może nie było tu zbyt wiele pięknych widoków, ale urzekło go w tym miejscu jedno... Cisza. Niespotykany bezruch powierza i absolutny spokój. Co prawda panowała zima, wszystkie owady i większość fauny już zapadła w zimowy sen, ale miał dziwne wrażenie, że to nie tylko zasługa aktualnej pogody.
Wylądował na półwyspie wysuniętym ku jezioru. Wzruszył tym samym zastygłą taflę wody, której lodowy kożuszek przepięknie odbijał się od księżycowej poświaty. Popatrzył na nią w bezruchu, czekając w napięciu aż chaos, który wprowadził swoją osobą, ustanie i przegra z niewidzialnymi mocami tego zaklętego zakątka.
Niedługo czekała go ceremonia i awans. Bardzo się tym przejmował. Dla tutejszych bywalców może i to nic wielkiego. Zwykły etap w życiu. Ale nie dla niego. Miał problem z doborem imienia, które miał przyjąć na resztę swojego życia i za nic nie mógł sobie go dobrać. Liczył na to, że tutaj uda mu się skupić i wpaść na coś ciekawego.
Gdy woda przestała falować, zszedł z półwyspu i ruszył ku ustroniu. Było tu dużo drzew, które kłaniały się szemrzącej cicho nici srebrnego źródła. Było tu małe zniesienie, pokryte śniegiem, na którym lubił leżeć i z którego lubił wpatrywać się w źródełko. Tam też zajął miejsce, okrywając się szczelnie skrzydłami i chowając pod lewym długi ogon zakończony kitą. Łeb oparł na łapach, których koniuszki wisiały nad skarpą.

≡ Atuty ≡

MOCARNY
Jednorazowo +1 do Mocy

CHYTRY PRZECIWNIK
W czasie pojedynku//raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie/misji smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +2 do ST.

NIEUGIĘTY
Mdlejąc, smok może zaatakować przeciwnika, który ma +4 ST do akcji.

≡ Stan zdrowia ≡
Brak prawej łapy do wysokości łokcia [+1 ST do akcji fizycznych]

Mgliste Wrzosowiska 
Łowca Plagi
Sufrinah Frywolna

Księżyce: 40
Opiekun: Frar; Burdig
Mistrz: Mahvran
Wysłany: 2019-12-25, 21:02   
   A: S: 3| W: 2| Z: 4| M: 5| P: 3| A: 3
   U: B,W,Pł,A,O,MP,MA,MO,Kż,M: 1| L,Skr,Śl: 2
   Atuty: Ostry wzrok; Szczęściarz; Przyjaciel natury;

Uwielbiałam porę białej ziemi. Co prawda liściaste dywany również były piękne, wszak wtedy przyszłam na świat, który kładł się dziesiątkami kolorów, ale w tej bieli, która okryła krajobraz było coś urzekającego. Jakby wszelkie zmazy i skazy zostały ukryte pod białym skrzydłem, które migotało delikatnie, niczym diament lub opal. Koronkowe lodowe oszronienia zaś tworzyły niesamowite obrazy, które kochałam oglądać. Ot, mała przyjemność pośród ogroma pracy.
Czaromgła leciała za mną, jako cienisty mały strzyżyk, ot niby niepozorne stworzonko, również rozkoszując się lotem. Zawsze w objęciach nieba mogłam odegnać złe myśli. Skupić się na czuciu wiatru, które otulało moje łuski, mierzwiło futro, a kryształki czy muszelki wplątane w amarantową grzywę podzwaniały cichutko. Pozwoliłam ponieść się tym lekkim, niczym puch, emocjom. Wykręciłam smukłe, długie ciało, opadając stromo w dół, a szerokie skrzydła zwinęły się połowicznie. Zaśmiałam się wesoło, gdy powietrze wciskało mój oddech ponownie do płuc. Nagle cztery ramiona skrzydeł rozpostarły się, łopocząc, błony nadęły się, łapiąc chłodne prądy, abym mogła szerokim łukiem wzlecieć nad zamarznięta taflą Zimnego Jeziora. Leciałam tak skok nad nim, obserwując swój zamazany kształt aż dostrzegłam niezbyt okazały półwysep. Zaciekawiona skierowałam się w tamtym kierunku, leniwym ruchem skrzydeł dodając sobie prędkości. Dotarłszy nad brzeg wysepki, załopotałam skrzydłami, wytracając stopniowo pęd, aby miękko opaść na wyciągnięte tylne białe łapy, a potem na przednie. Zanurzyłam się w śniegu aż po kolana, składając ramiona po bokach.
Uniosłam mlecznym pysk z rozwianym włosiem, aby lazurowymi ślepiami przyjrzec się krajobrazowi. Co za piękne miejsce, a jak tu cicho!
Przeszłam kawałek, brodząc w puchu, który kleił się do włosia na łokciach. Strząsnęłam jego nadmiar, aż ujrzałam świeże ślady w śniegu. Zniżyłam pysk, aby wciągnąć osiadły na puchu zapach. Nie byłam pewna, ale chyba pachniało Wodą? Samiec niewątpliwie. Zaciekawiona, ale też trochę sceptyczna po pokazie bezskrzydłej krzykaczki, ruszyłam tym tropem. Nie kryłam się ze swoją obecnością, ale na pewno nie hałasowałam, niczym tur w składzie uzdrowiciela. Dopiero po chwili wyłowiłam w rozjaśnionym półmroku ciemną sylwetkę, wyglądająca w księżycowym świetle na czarną.
Zastrzygłam frędzlami uszu, przekrzywiając łeb.
- Witaj - przemówiłam miękko, dosyć cicho, ale również zaciekawieniem. Cóż, nie wiedziałam, czy ten ktoś w ogóle ma ochotę na rozmowę z intruzem.

Atuty:
Ostry Wzrok: +1 kość do percepcji [kamienie]
Szczęściarz: + 1 sukces w razie porażki [raz na 2 tygodnie][06.2]
Przyjaciółka natury: Drapieżnik nigdy nie atakuje pierwszy, ruch należy do smoczycy.

Inne: wywar z chmielu

Życie przemija, a wraz z nim złudzenia,
Czas pozostaje z niezmiennym obliczem,
Dla nas pędzi nieubłaganie,
Zabiera,
W zamian daje więcej,
Niż chcemy dostrzegać.

Śnieżna Zadyma 
Czarodziej Plagi

Wysłany: 2019-12-25, 22:08   

Było tu tak cicho, że jego własny oddech wydał mu się podejrzanie głośny. Słuchał go i dziwił się, czy rzeczywiście aż tak sapie. Uśmiechnął się pod nosem, bo skojarzył to z chrapaniem niedźwiedzia.
Ale mina mu zrzedła, kiedy księżycową poświatę na chwilę przesłonił sunący po niebie kształt. Natychmiast poderwał łeb i próbował go wypatrzeć na czarnym tle. Na niebie migotało chyba z milion gwiazd, albo i więcej! Widział jakiś podłużny cień przesłaniający gwiazdy i przypatrywał się się kształtowi aż doszedł do wniosku, że to nie jeden, a dwa smoki. Zdecydowanie dwa smoki. Leciały bardzo blisko siebie. Widział dwie pary skrzydeł w świetle księżyca.
W końcu goście znikli mu z oczu chyba lądując na tym samym półwyspie na którym on lądował. A potem usłyszał chrzęst śniegu. Coraz wyraźniejszy. Sorei przełknął głośno ślinę i przycisnął brodę w śnieg między przednimi łapami. Wpatrywał się w smoka, który wyszedł spomiędzy drzew. A potem...? Potem usłyszał jej głos. To była samica. O cholerka. Czyżby zajął miejsce jakiejś zakochanej parze? Jeszcze tego mu brakowało. Żeby jakiś napalony samiec zaczął odgrywać bohatera i popisowo go przegonił z jego skały.
Ale ten głos był taki miękki i przyjazny. Nie mógł należeć do kogoś, kto chciał go stąd wyprosić. Zanim odpowiedział wyczarował magiczną kulkę, która zaświeciła delikatnym światłem ożywiając wszelkie kolory. Zarówno jego, jak i nieznajomej, które w otulinie zimowego pejzażu i białej poświaty księżyca, były po prostu fantastyczne. Wędrowny nie był aż tak mozaikowo ubarwiony, ale mieli kilka cech wspólnych, a mianowicie gęstą grzywę ciągnącą się na grzbiecie aż do czubka ogona. Oczy smoczycy były hipnotyzujące i ciężko było oderwać od nich wzrok. Wymagało to od niego wysiłku, tak jak uniesienie głowy i powstanie ze śniegu. Był trochę oblepiony od spodu śniegiem, co szybko naprawił strzepując go z piersi i brody.
- Witaj... - Odchrząknął zauważając, że znowu gapi się w nią niegrzecznie. Popatrzył na jej łapy, a potem aż otwarł pysk ze zdziwienia. - O raju... Masz podwójne skrzydła! Em. Znaczy, przepraszam. Pierwszy raz widzę takie coś. Znaczy kogoś - uśmiechnął się przyjaźnie. - Wybacz. Jestem Wędrowny Kolec, a ty jak się nazywasz?
Usiadł na śniegu, modląc się żeby samiczka nie wzięła go za jakiegoś psychola.

≡ Atuty ≡

MOCARNY
Jednorazowo +1 do Mocy

CHYTRY PRZECIWNIK
W czasie pojedynku//raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie/misji smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +2 do ST.

NIEUGIĘTY

≡ Stan zdrowia ≡
Ostatnio zmieniony przez Śnieżna Zadyma 2019-12-25, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  

Mgliste Wrzosowiska 
Łowca Plagi
Sufrinah Frywolna

Wysłany: 2019-12-25, 22:24   

Musiałam przymrużyć nieco perłowe powieki, kiedy koło ciemnej sylwetki zamajaczyło jasne światełko. Nagła zmiana natężenia światła oślepiła mnie na kilka uderzeń serca. Odruchowo uniosłam jedno z prawych skrzydeł, przesłaniając żyłkowana błoną, przypominając płatek kwiatu, pysk.
Zachichotałam, bo zupełnie się tego nie spodziewałam.
Kiedy przywykłam nieco do światła, mogłam lepiej przyjrzeć się nieznajomemu. Musiał być w podobnym wieku do mnie, lub moze trochę starszy? Ciężko powiedzieć. Ale miał i łuski i futerko, oraz rozkoszny wyraz pyszczka. Widząc jego zmieszanie, miałam ochotę się roześmiać.
Podeszłam kawałek bliżej, strzepując futrzastą końcówka ogona śnieg. Ten skrzypiał miękko pod moimi łapami.
- Tak, jak widać, Bogowie hojnie mnie obdarzyli, chyba przeczuwali, że będę kochać Niebo - mrugnęłam do niego figlarnie, stając jakieś pół ogona przed nim, przekrzywiając mleczny pysk na prawo. Grzywa zafalowała, a kryształki oraz muszelki rozdzwoniły się. Czuć było ode mnie wyraźny zapach wrzosów oraz mgieł, pewnej świeżości, poniewaz moje łuski oraz futro lśniło od olejku. - Ja nazywam się Mgliste Wrzosowiska, miło cię poznać, Wędrowny Kolcu - uśmiechnęłam sie lekko krańcem pyska, ukazując kiełki. Stanęłam do niego lewym bokiem, aby móc z tego miejsce spojrzeć na osrebrzony blaskiem bladej twarzy krajobraz. Zmarznięte wody jeziora błyszczały, tak jak i śnieg. Można było odczuć, jakby znajdowało się w zupełnie innej krainie. - Pięknie tu, mam nadzieję, że ci nie przeszkodziłam - rzuciłam, zerkając ponad barkiem na samczyka.

Atuty:
Przyjaciółka natury: Drapieżnik nigdy nie atakuje pierwszy, ruch należy do smoczycy.

Zabiera,
W zamian daje więcej,
Niż chcemy dostrzegać.

Śnieżna Zadyma 
Czarodziej Plagi

Wysłany: 2019-12-25, 23:03   

I on potrzebował chwili, żeby przyzwyczaić się do światła. A jak już nie musiał mrużyć oczu, to potem musiał jakoś od niej oderwać wzrok. Czuł to podświadomie, ale z drugiej strony, czy rzeczywiście to było konieczne? Samiczka nie wydawała się tym jego gapieniem się jakoś specjalnie onieśmielona. Zapewne nie był pierwszym, który się w nią tak wpatrywał. Poza tym nigdy nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie miał okazję patrzeć na coś tak pięknego.
Ale gdy podchodziła do niego lekko się spiął i przymrużył oczy podejrzliwie. Jej woń musnęła jego nozdrza i zaintrygowała go. Była ciekawą mieszanką późnego lata i wiosennych mgieł. Ta dziwna kompozycja dostała właściwe imię. Mgliste Wrzosowiska.
- Bardzo trafne imię - przyznał na głos uśmiechając się lekko i delikatnie przekrzywiając łeb, kiedy ustawiła się bokiem do niego. Mógł teraz przyjrzeć się jej całemu ciału. Było lekko wydłużone, pokryte perłową łuską, które w obecnym świetle błyszczało się jak wytarty śnieg. Grzywa i futro miało niecodzienny odcień wrzosu. Wplątane w niej, dzwoniące, ozdoby z muszelek i kryształków dodawały jej uroku i zdradzały osobliwy charakter. Nie musiała ich dopinać. I tak była już wyjątkowo ładna.
- Nie. Ależ skąd - odparł spokojnym tonem i powędrował spojrzeniem w kierunku w którym patrzyła. Podniósł zad i obrócił się w tą samą stronę. - Przyleciałem tu dla tego widoku. Tam skąd pochodzę, czyli zza dawnej Bariery, nie ma takich krajobrazów.
Przywołał do siebie energię, którą podtrzymywał utworzony świetlik. Jego światło zgasło, ale zaraz zostało zastąpione prawie równie jasnym blaskiem białego krążka na niebie. Dzięki temu błyszczące w oddali tafle jezior i srebrzyste nitki źródeł odwdzięczyły się jeszcze wyraźniejszym blaskiem.
- Pięknie tu - szepnął do siebie. Patrzył na migoczące plamki dość długo, prawie na chwilę zapominając o wyjątkowej towarzyszce. Po chwili zerknął na nią. Jej zapach był tak wyrazisty i przyjemny, że trudno mu było się nim nie rozkoszować.
- Skąd jesteś? Na pewno nie ze stada Wody. Opowiesz mi coś o sobie? - zapytał delikatnie się do niej uśmiechając.

≡ Atuty ≡

MOCARNY
Jednorazowo +1 do Mocy

CHYTRY PRZECIWNIK

NIEUGIĘTY

≡ Stan zdrowia ≡

Mgliste Wrzosowiska 
Łowca Plagi
Sufrinah Frywolna

Wysłany: 2019-12-25, 23:21   

Nie, wzrok samczyka mi nie przeszkadzał. Chyba wolałam, aby ktoś patrzył na mnie przychylnie, niż łypał z nienawiścią w ślepiu.
Atencja zawsze była miła, o ile pozostawała w przyzwoitym polu. Zapewne jeszcze dwa księżyce temu nie przeszkadzałaby mi możliwość przytulasów, jednak po przeżyciach z Khardahem wolałam zachować chwilową czujność. Zwątpił we mnie, ledwo mnie przyjął i nie wiedziałam, czy to naprawdę świadczy tak źle o mnie, czy jednak o nim samym.
Odsunęłam jednak od siebie te myśli, chcąc skupić się na czymś dobrym i niewinnym. Po to opuściłam Obóz, aby odciąć się na kilka chwil od tego, co ciężkie. Rakta miała rację, nie wiele wiedziałam o życiu, jak widać pierwsze problemy znacznie mnie przytłaczały.
Udałam, że nie widze spięcia Wodnego, kiedy koło niego przechodziłam. Nie każdy był ufny, jak ja. Może to i dobrze? W każdym razie pozwoliłam mu oswoić się ze swoją obecnością, uśmiechając się pod nosem na jego uznanie imienia. Sama je wybierałam, więc wiedziałam, co robię, chociaż i tak było mi bliższe to, które nadała mi matka przy wykluciu - pochodzące od kwiatu, z którym jej się skojarzyłam.
Obserwowałam w ciszy piękne jezioro wraz z nim.
- Jeszcze nie wiele mam do opowiedzenia. Pochodzę z Plagi, jestem Uzdrowicielką, uzyskałam rangę ledwo osiągnęłam piętnasty księżyc. Całymi dniami wędruję rozległymi terenami, zbierając zioła. A za towarzyszkę mam moją Czaromgłę. Lubię tańce, śpiew oraz lot w przestworzach. A moją umiejętnością specjalną jest poznawanie nowych smoków - mówiąc to, rzuciłam mu roziskrzone śmiechem spojrzenie.
Czaromgła spłynęła na moą szyję, zamieniając się w postrzępioną dymną sylwetkę gronostaja, owijając się wokół niej. - A jak jest z tobą? Mówisz, że pochodzisz z szerokiego świata, nazywasz się Wędrowny, więc za tym imieniem również musi się kryć - zagadnęłam, otulając ogonem przednie łapy.

Atuty:

Zabiera,
W zamian daje więcej,
Niż chcemy dostrzegać.

Śnieżna Zadyma 
Czarodziej Plagi

Wysłany: 2019-12-26, 00:19   

To wcale nie tak, że się jej obawiałem, choć mogłem sprawić takie wrażenie. Poniekąd nie byłem przyzwyczajony do towarzystwa samic, ale od kilku księżyców ich bliskość działała na mnie dziwnie krępująco. Czy to była jakaś pogłębiająca się choroba? Fobia? Instynktownie wyczuwałem, że nic mi nie grozi ze strony samiczki, jednakże nie potrafiłem opanować takich odruchów, które zjawiły się równie zaskakujące dla mnie, co i dla Wrzosowisk.
Kiedy samiczka zaczęła z ochotą opowiadać o swoim pochodzeniu i zainteresowaniach, wsłuchiwałem się w nią powoli odwracając głowę w jej stronę. Szczególnie zaciekawiła mnie ta wzmianka o tańcu i lataniu.
- Plaga... Czy przypadkiem nie powinniśmy teraz rzucić się sobie do gardeł? - zapytałem z poważną miną. Ale długo jej nie mogłem utrzymać. Najpierw ściągnąłem brwi, i zmarszczyłem nos jakbym zamierzał kichnąć. A potem parsknąłem szczerym śmiechem. - Och, wybacz. Ja się nie znam na tych podziałach stadnych. Ja jestem ze stada Wody - machnąłem łapą uważając, że to dla mnie temat poboczny.
Popatrzyłem na magiczne stworzenie, które pojawiło się jakby znikąd i owinęło się wokół szyi Wrzosowisk. Przekręciłem łeb przyglądając się dziwnemu stworzeniu, ale nic nie powiedziałem, tylko wyciągnąłem w stronę szyi - a konkretniej: w stronę stworzonka - przednią łapę chcąc ją pogłaskać.
- Moje pierwotne imię to Sorei. W pradawnym języku to znaczy coś w stylu Dziedzica. Ale chyba nie o to pytałaś - skierowałem swoje złote oczy na kolorowe ślepia samiczki. - Wyklułem się około dwudziestu dwóch księżyców temu w stadzie Słońca. Moją matką była potężna czarodziejka. Ojcem był zwiadowca. Nigdy go nie poznałem, bo zniknął zanim się wyklułem. Uczyłem się magii, ale wykręcałem się od nauki jak tylko mogłem, bo od początku interesowało mnie tylko latanie, latanie i latanie. Kochałem tą wolność i niezależność w powietrzu. Matka musiała mnie dosłownie siłą zaciągać do nauki, a robiła to, gdyż wierzyła, że będę jeszcze potężniejszy od niej. Niestety ja nie dawałem za wygraną. Zginęła. A ja opuściłem stado. Tułałem się po świecie walcząc o przetrwanie. Pewnego razu uciekając przed pościgiem wpadłem do wody tuż przed lądem, który okazał się tym miejscem. Uratował mnie jakiś morski smok, no i tam już zostałem. - Odsunąłem łapę uważając, że chyba nie powinienem tak się zbliżać do samicy.
- Trochę zajmuję się magią. Staram się o rangę czarodzieja, ale nie mogę sobie wybrać nowego imienia - powiedziałem i wpadłem na genialny pomysł. Podszedłem do jej przodu kiwając oblepioną śniegiem kitą na końcówce ogona. - Hej! Mam pomysł. Może chciałabyś ze mną polatać?

≡ Atuty ≡

MOCARNY
Jednorazowo +1 do Mocy

CHYTRY PRZECIWNIK

NIEUGIĘTY

≡ Stan zdrowia ≡

Odpowiedz do tematu