FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Bagno
Autor Wiadomość
Basior Lancetowaty 
Uzdrowiciel Ziemi

Stado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 22
Opiekun: Ziemniaki
Mistrz: Światokrążca/Lepka Ziemia
Partner: Pyza & Agatka

Wysłany: 2020-03-10, 16:43   
   A: S: 4| W: 2| Z: 3| M: 3| P: 1| A: 1
   U: B,Pł,L,W,M,A,O,MA,MO,Kż,Śl,Skr: 1 | MP,Lecz: 2
   Atuty: Silny, Adrenalina

Kiedy poczuł na sobie deszczyk, ucieszył się przeogromnie i zachichotał. Mamusia była taka dobra i kochana! Myła, była złota, miała ciepły głosik, była złota i zawsze zdawało się że jest taka spokojna, miło odnosiła się do niego a nie rozstawiała po kątach jak Ojciec. I była złota.
Kiedy otarła się łbem o niego, zamruczał z zadowoleniem, delikatnie odwzajemniając gest bo od Rozrabiaki nauczył się że w dotykaniu innych trzeba być ostrożnym, żeby dotyk nie bolał. Perła nie miała grzywy ale przecież mógł ją walnąć rogiem czy coś.. A nie chciał Mamie robić krzywdy!
- Dobrze! Wiesz że oni tam mają duuużo jedzenia? I pozwalają mi jeść ile chce! Ziemia jest fajna, dużo tam smoków mojego wzrostu ale ja lubię spać w różnych miejscach! Wczoraj spałem przed grotą, która pachnie ziołami a dzisiaj pójdę spać do groty która pachnie mięsem! Ojjciec tak! Chodzi i mówi tak sztywno co mam robić a ja mamusiu czasami nie chce tego robić, bo to się wydaje bardzo nieprzyjemne. A Wujek Śledź zato jest taki fajny i tak śmiesznie mówi! I jest duuuży, siiiilnyyyy bo jest Wojownikiem! Ja też chce być Wojownikiem i bronić Ziemi, wiesz? Wiesz? O i Ciebie i Estrel i Ibrisa! A co się z nimi mamo dzieje? Siedzą w tym.. Ogniu, tak? I zajmuje.. No taataa.. Wujek Śledź.. Mięso Zieeeemi... Legowiska Zieeeemi... Szczerbata Skaaaałaaa.. Maaakron.. I Rozrabiaaaka... Wszyscy się mną zajmują!! - słowotok leciał, tak że aż tchu Hebzenowi zabrakło w pewnym momencie to też zaczął sobie na palcach wyliczać tych opiekunów, pozwalając na małe pauzy w odpowiadaniu. A potem wyszczerzył się pełen radości do Matki, ucieszony że mógł ją dzisiaj zobaczyć.

Wieczna Perła 
Uzdrowiciel Ognia
Feniks do kwadratu

Stado: Ognia
Księżyce: 120
Opiekun: Cioteczna Kołysanka
Mistrz: Żar Zmierzchu [*]
Partner: Strażnik

Wysłany: 2020-03-10, 17:35   
   A: S: 2| W: 1| Z: 5| M: 4| P: 1| A: 2
   U: B,Pł,L,M,MA,MO,A,O,Skr,Śl:1 | MP,W:2 | Lcz:3
   Atuty: Kruszyna, Szczęściarz, Konsyliarz, Wybraniec Bogów, Opiekun

  Wychodzi na to, że poznaje świat poprzez zapachy i sen... mniej inwazyjna forma od pytań Estrel, ale patrząc na jego tuszę, to chyba nie jest zdrowsza.., właściwie smok powinien tak wyglądać? No, jaskiniowe tak, a ona ma ich geny, plus Strażnik nie jest za wysoki... niby wszystko w porządku, ale dalej coś jej tu nie pasuje. Ile on je? Wystarczającą ilość jak reszta smoków, a może nieco więcej? Jeśli tak, to czem... ah. Lubi jeść po prostu. No, chyba. Pierwszy raz się z tym spotyka, więc nie jest pewna czy takie coś w ogóle...
  Skup się na reszcie. On mówi ciągiem, chaotycznym, bez przerw...skup się... skup... A więc, po tym całym gadaniu, pora na analizę: Strażnik chodzi i mówi mu co ma robić, z czego nie są to dla niego przyjemne rzeczy - co to może być? Jakikolwiek wysiłek fizyczny? Jakieś udowadnianie innym pisklakom, że Hebzen jest od nich lepszy? Zabieranie jedzenia innym, aby sam mógł jeść... Chyyyba posuwasz się nieco za daleko. Strażnik prędzej by się zabił mając pisklę-złodzieja, więc wychowywanie takiego nie wchodzi w rachubę. Fałszywy trop, zapyta się o to Hebzena. Dalej: jest tam jakiś Wujek Śledź... naprawdę ktoś się tak nazwał? Pasowałby na Piastuna, ale Hebzen mówi, że to Wojownik, więc coś tu nie gra... Zaraz, chwila. Rozbrabiaka?! Uh, no tak, w końcu też jest w Ziemi... Ale spokojnie, nie panikuj, Estrel nie krzywdził, a nawet nie protestował, kiedy mała nakryła Adirę. Potrafi więc się pohamować i zaakceptować rodzeństwo Świadka, mimo że początkowo nie chciał. Chociaż ten jest brązowy... No, ale o to też się zapyta. Kiwnęła mu głową na pytanie o rodzeństwo. No, to wszystko? To pora przejść do kontrodpowiedzi:
   – A co takiego tatuś chce abyś robił, co nie wydaje Ci się przyjemne? Robi coś jeszcze poza takim mówieniem? Jak mówi? Miło, niemiło? – pytała się łagodnie, próbując zdusić ciekawski ton, na wszelki. – A może opowiesz mi o tych, którzy się Tobą zajmują? O Rozrabiace, na przykład. Albo Makronie. Pewnie też jest pisklęciem, więc jak to wygląda? Dbacie o siebie nawzajem? I jak często jest przy Tobie tatuś, a jak często inni? I przedstawiasz się jako Hebzen, prawda? – potok pytań, ale starała się robić między nimi odstępy, aby mógł chwilę nad tym pomyśleć. W sumie niezbyt wiedziała czemu dalej się pyta o Ziemię - rozwiali jej złe obawy w sprawie opieki nad nim. A ostatnie pytanie wynika też nieco z Estrel, która określiła go za młody łącznie trzema różnymi określeniami...

Kruszyna
Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu o 1/4 jednostek pożywienia mniej niż zazwyczaj potrzebują przedstawiciele jego gatunku.
Szczęściarz
Odwrócenie porażki akcji na 1 sukces raz na walkę/polowanie/raz na dwa tygodnie w wyprawie/misji/polowaniu łowcy/pierwszym etapie leczenia.

Następne użycie: Gotowy
Konsyliarz
Smok lecząc z pomocą co najmniej minimalnej ilości ziół ma -1 ST przy etapie magicznym leczenia ran.
Wybraniec Bogów
+1 sukces do akcji raz na walkę/polowanie/raz na tydzień w leczeniu/raz na dwa tygodnie w polowaniu łowcy/misji.

Opiekun
-2 ST dla kompana.

Karta Kompana - Feniks Fio

A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: A:1| O:1| MA:1| MP:1| MO:1

Karta Kompana - Sokolica Adira

A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 0| P: 3| A: 1
U: A:1| O:1|

-Mowa|~Mentalne|Fio(+BBCode List)|Adira(+BBCode List)

Basior Lancetowaty 
Uzdrowiciel Ziemi

Wysłany: 2020-03-18, 02:08   

Hebzen nie widział tutaj w swojej radości na widok matki furtki do wkopania Ojca w to, jak się nad nim pastwi.. Z czystej złośliwości. Bo Strażnik nie był mu katem, to Zenek sobie nadinterpretował pewne rzeczy a potem wychodziło co wychodziło. Wracając jednak - Hebzen nie widział tu sensu by wkopywać go bardziej, dużo robiło tutaj to że był dosyć młody i cóż - Zaabsorbował się innym tematem obecnie. Oh gdyby wiedział jak bardzo matka się skupiać musi, żeby za nim nadążyć! Bo on sam jej pytania dosyć szybko podchwycił.
- No ma taki poważny ton strasznie! Ja wiem że Prorork jest ważny ale czy to oznacza że musi się być cały czas takim poważnym i mówić takim nuuuudnyyym tonem? Nic z tego nie rozumiem mamusiu! - mruknął niezadowolony, dla odmiany siadając na zadzie. Wbijał zaciekawiony wzrok w Matulę, dokładnie skupiając się na jej ślepiach. Cóż, błąd w ich komunikacji polegał tak na dobra sprawę nie tylko od tego z której łapy Łajza wstanie ale też z tego w jakim Strażnik tonie do niego mówił. Młodzikowi nie podchodził po prostu ton informacyjny, czasami jak Hebzen źle się zachowywał to go zwyczajnie upominał.. Tylko przetłumacz to takiemu dzieciakowi. Szczególnie że taki Wujek Śledź często chichocze i wydaje mu się zwyczajnie bardziej milusi!
- Noo Bracik Rozrabiaka jest fajny. Troszkę tak mówi powoli?.. Chyba dlatego że chce by go zrozumieć ale! Jest miły! Nawet pozwolił mi pomacać swoją grzywę--!! O Mamo! Bo on mówił że ma po swojej mamie a jak się go spytałem czy ja po Tobie będę mógł być złoty jak urosnę to mi powiedział że raczej nie ale może i ten, wgle to jak to jest? Bo chciałbym być złoty jak Tyyyy i Estreeeeellll i Ibriiiiis....Hihi! - wyszczerzył się w uśmiechu rozbrajająco na moment, jednak halo! Jeszcze nie skończył! - Makron jest taki duży jak ja. I fajny! Jego mama ma dużo jedzenia bo jest łowcą! Dużo się razem bawimy! Ale głównie to siedzę sobie z Wujkiem Śledziem, nazywają go Światokrążca ale mi wygodniej go nazywać Wujek Śledź bo taki śmieszny, śliski i pływa w wodzie cały czas! O i jest wojownikiem, ja też chce być! Tata jest często, chociaż też wiem że jest Prororokiem i nie może ze mną siedzieć cały czas.. Ale ja rozumiem, doskonale rozumiem, jestem dużym Zenkiem i-- O jak się przedstawiam? No nie tylko Hebzen, Łajza też i Zenek bo przecież tak mówiła Estrel. To źle? - przekrzywił nagle łebek, przerywając słowotok jakby Matka właśnie mu zdradziła gdzie znaleźć wszystkie iskry, za które inne smoki czasem oddają życie.

Wieczna Perła 
Uzdrowiciel Ognia
Feniks do kwadratu

Wysłany: 2020-03-21, 14:04   

  Ah, czyli typowy Strażnik... Dobrze wiedzieć że to nic groźnego, chociaż dalej nieco obawiała się tego robienia czegoś co wydaje mu się nieprzyjemne, ale już zostawi to w spokoju.
   – To nie tylko przez to, że jest Prorokiem. Taki już po prostu jest. Nie jest to jednak nic ponad nieprzyjemny ton, racja? A do niego da się przyzwyczaić. – odpowiedziała spokojnie, bez jakichś pretensji w głosie.
  Potem jednak zamarła na chwilę. Braciak Rozrabiaka? Do tego powiedział mu o swojej matce? Czyli Hebzen o tym wie i się tym nie przejął? A może coś tam ruszy jak dorośnie? I co wtedy będzie? Wolałaby aby o tym nie wiedziały w obawie przed reakcją, ale chyba nie ma się czym przejmować... chyba, bo jednak takiej pewności nie ma, a wprost się nie zapyta... Toteż musi na chwilę odłożyć na bok, niestety.
   – Nie da się łatwo zmienić swojego wyglądu. Jaki się wyklułeś, taki zostaniesz. Może jeszcze potem będą mogły wyrosnąć jakieś rogi, ale wielkich różnic nie będzie. Kiedy jednak nauczysz się posługiwać maddarą, będziesz mógł być złoty, dopóki się nie zmęczysz, o ile będziesz chciał. Co Ci o niej mówili, tak właściwie?[/b] – spytała się po chwili. No tak, nie może też śledzić jego postępów, więc musi się zwyczajnie pytać... Trochę dziwne, patrząc na Estrel u której dobrze wie co umie, a czego jeszcze nie.
  Dalej się trochę powtórzył, ale na koniec dodał coś ciekawego. Więc dalej nie wie jak się przed... nie, nie myśl o tym.
   – Jesteś Hebzen i tak masz się przedstawiać. Zenkiem możesz być dla siostry. A o tym trzecim słowie zapomnij. Zwykły wygłup siostry, nie ma sensu w ogóle go powtarzać. – Teraz już mówiła bardziej stanowczo, bez jakiejś czułości lub miękkości w głosie. Chciała, aby to przyswoił raz na zawsze, bez zbędnego powtarzania.

Kruszyna
Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu o 1/4 jednostek pożywienia mniej niż zazwyczaj potrzebują przedstawiciele jego gatunku.
Szczęściarz
Odwrócenie porażki akcji na 1 sukces raz na walkę/polowanie/raz na dwa tygodnie w wyprawie/misji/polowaniu łowcy/pierwszym etapie leczenia.

Konsyliarz
Smok lecząc z pomocą co najmniej minimalnej ilości ziół ma -1 ST przy etapie magicznym leczenia ran.
Wybraniec Bogów
+1 sukces do akcji raz na walkę/polowanie/raz na tydzień w leczeniu/raz na dwa tygodnie w polowaniu łowcy/misji.

Opiekun
-2 ST dla kompana.

Basior Lancetowaty 
Uzdrowiciel Ziemi

Wysłany: 2020-04-06, 01:15   

Przekrzywił łebek, słuchając o tym że Ojciec jest taki a nie inny. Ciekawiło go to, chociaż mały łebek jeszcze był za mały by pojąc kontrast pomiędzy swoimi rodzicami to już teraz coś mu nie grało - Mama była spokojna, wszystko tłumaczyła w bardzo oczywisty sposób co docierało do Hebzena bez większych przeszkód. Jej głos był przyjemny co też dawało swoje a u Strażnika.. Niby podobnie a jednak nie odbierał tego tak dobrze co powodowało dziwną zależność - Wystarczyło ich kiedyś postawić obok siebie. Gdyby Strażnik powiedział coś do swojego syna a Perła powtórzyła to samo, Mały Ziemniaczek zwróciłby uwagę na słowa matki, choć Ojciec był z nimi pierwszy. I nie ma to żadnego logicznego powodu.. A może?
- No nie wiem mamusiu.. Nie umiem się do tego przyzwyczaić.. Ale może kiedyś mi się uda! Aaa co Rozrabiaka mówił.. hmmmmm.. - tutaj w małej główce kotłowały się myśli. Szczerze? Łajzik nie zwracał uwagi na to, że Zefi ma inną mamę. Dla niego było to z jakiś naturalnych przyczyn normalne, chociaż pewnie gdy zrozumie wszystko jak dorośnie.. To tak zostanie. Smoki to smoki.
- Mówił że ma po niej grzywę i w sumie tyle, nie wiem nic więcej! I maddara, ohhh! Brzmi super, jak się jej nauczę to spróbuje być złoty! O właśnie, mówiąc o Rozrabiace to wiesz że on jest brązowy? Jak Tato, tylko że jemu o pasuje do pyska! - wyszczerzył kiełki by zaraz energicznie położyć uszy na burę, odnośnie imienia. Skruszony pokiwał szybko łebkiem.. Co teraz, przecież Wujek Śledź go tak nazwał! Jak on się mamie wytłumaczy a może... Może jej nie powie! Tak! Co z oczu to z serca biednej, starszej matki! Spojrzał przepraszająco w ślepia Perły ale zaraz wyszczerzył szczęśliwe kiełki.
- Dobrze! Będę Hebzenem a dla siostry Zenkiem! Mamo a jak myślisz, czy jak będę większy to uda mi się zdobyć takie ptaszki jak Ty masz? Bo Adira i Fio są bardzo fajni, też chciałbym mieć swoje! Iiii wgle wgle jak się o nie dba? Trzeba im dawać też mięsko czy owocki? - ogonek telepał mu się na boki z ekscytacji bo przecież wiele smoków miało kompanów! Co z tego że póki co nie wie jak się je zdobywa, chciał jakiegoś mieć!
Smok dostaje dodatkową kość podczas testów na akcje fizyczne (bieg, obrona, atak). W przypadku niepowodzenia wykonywanej akcji, na skutek przegapienia przeszkody środowiskowej, smok otrzymuje maksymalną ranę, na jaką pozwala liczba kostek, którymi smok do danej akcji dysponuje, ale nie poważniejszą niż rana ciężka

Wyprawa do: 01.06

Lola - Brzeginia
W,Zr,M,P: 1 |A:2
PŁ,MA,MO,Skr:1

Wieczna Perła 
Uzdrowiciel Ognia
Feniks do kwadratu

Wysłany: 2020-04-11, 02:13   

//Feniksy są wszystkożerne, ale że weszło to potem, to fabularnie Fio je jedynie owoce
  O. Zignorowała początek wywody Hebzena dla tych paru ostatnich pytań, na których zamierzała się skupić. Rzecz jasna poprzednia część też miała dla niej znaczenie, ale nie miała już na ten temat jakichś szczególnych rozmyślań.
  A co do końcówki, to poza przytaknięciem jej, zadał niespodziewane pytania. No tak, go nie śledziły cały czas, więc nie tyle mało o nich wiedział, co chciał je przez to posiadać.
   – Jak się postarasz, to na pewno się zwiążesz z każdym. Feniksy jednak ciężko znaleźć, ale Fio mi kiedyś przekazał, że żyją głównie na pustyni. – zaczęła licząc na to, że zachęci go do poszukiwań podaniem lokalizacji. O sokołach nic nie wspomniała, bo mógł już je widzieć, ergo wiedzieć gdzie są. – Dba się o nie tak jak o innych kompanów. Trzeba im zapewnić schronienie, bezpieczeństwo i właśnie pożywienie. Nie każdy ptak jednak je to samo. Fio gustuje jedynie w owocach, a Adira w mięsie. Łowcy jednak zazwyczaj mają oba, więc problemu z tym nie będzie. I tak naprawdę więź załatwia resztę dbania. Dowiesz się kiedy coś im nie pasuje i jak to zmienić, gdzie i przy kim czuje się lepiej, et cetera – Skończyła, czekając na więcej pytań.[/b][/color]

Kruszyna
Szczęściarz

Konsyliarz
Wybraniec Bogów

Opiekun
-2 ST dla kompana.

Odpowiedz do tematu