FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis Smoków Ognia
Autor Wiadomość
Pani Wojny 
Czarodziej Ognia
Kolorowy KucykStado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 75
Płeć: Samica
Opiekun: brak
Mistrz: Jad Duszy
Partner: -
Dołączyła: 03 Maj 2014
Posty: 2558
Wysłany: 2014-09-08, 20:31   Spis Smoków Ognia
   A: S: 2| W: 3| Z: 2| I: 3| P: 1| A: 1
   U: L,A,O,M: 1| W,B,S,Śl: 2| MP,Skr: 3| MA,MO: 5
   Atuty: Inteligentny; niezdarny wojownik; mistyk; wybraniec bogów; poświęcenie


   Przywódca
  Biada pokoleniu, którego przywódcą jest kobieta.


Pióro Ognia - Smukła umięśniona samica o długich umięśnionych łapach, średniej długości gęstym, puchatym i miękkim w dotyku futrem w pięknym turkusowym kolorze które pokrywa całe jej ciało. Skrzydła jak to pustynny ma duże i szerokie z czarną jak smoła błoną. Posiada czarne pióra z białymi plamkami które ciągną się od środka jej łba do końca ogona. Przy głowie są one gęste ale z czasem robią się odrobinę rzadsze. Stroszy je kiedy jest zdenerwowana .Ma też średniej wielkości uszy osadzone po bokach głowy, rogi oraz duże niewinnie wyglądające oczy w głębokim fioletowym kolorze. Ostre szpony są lekko zakrzywione i można je chować i wysuwać. Na swoim lewym biodrze ma znamię w kolorze czerwonym które przedstawia kwiat lotosu. Wszystkie jej zęby są ostrzej zakończone a kły były odrobinę dłuższe i ostrzejsze przez co kiedy szczerzyła kły

   Zastępca
  Jeśli nie możesz dobrze mówić o swym władcy, siedź cicho.


Szklana Melodia - Pisklę jest niewielkie, drobne i kruche. Jest też smukłe i zgrabne, przynajmniej jeśli patrzyć na sylwetkę. Ta jest optymalnie proporcjonalna, lecz wydaje się nieco długa, ze względu na wątłość szyi, łap, tułowia i ogona. Łeb Rek jest opływowy i naznaczony wyrazistymi, acz łagodnymi rysami. Zwęża się w kierunku nosa, nadając mu filigranowości. Oczy samiczki są wyraźnie błękitne, niemal niebieskie, duże i zwykle żywo błyszczące. Ponadto łeb jej zdobią misterne rogi o nieregularnym kształcie. One, jak i pazury, mają niemal białą barwę, są jednak gładkie i łatwo odbijają kolorowe światło.
Większość ciała Rek pokrywa gładka, drobna łuska. Są jednak elementy pokryte piórami. Są to skrzydła (z wyjątkiem ramienia, które pokrywa łuska), a także szeroki pas przebiegający przez grzbiet. Pas tych piór rozpoczyna się za potylicą Rek i nieznacznie poszerza się w stronę kłębu, przechodząc w szeroki pas wąskich, lecz długich i gładkich piór. Pas ten zwęża się na zaczątku ogona i brnie ku jego końcowi, by na ostatnich szponach przerodzić się w pojedynczy rząd przylegających piór.
Kolorystyka Rek jest jasna, niemal biała. W intensywnym słońcu można jednak rozpoznać błękitne i jasnofioletowe pigmenty barwiące część łusek i piór. Większość z nich mieni się jak platyna, zwłaszcza łuski, których barwniki są skrzętnie ukrywane przez cienie. Białe i błękitne pióra są do siebie w stosunku 1:1, fioletowe są pojedyncze, losowo wplątane pomiędzy poprzednie. Niewielka ilość barwnika sprawia, iż trudno je odróżnić od białych. Regularniejszy kolor mają łuski. W większości biało-platynowe, jednak na łbie oraz pasach okalających pióra są błękitnawe, gdzieniegdzie oznaczone fioletowawym skupiskiem. Gdzieniegdzie fioletowa łuska pojawia się też na bokach Rek. Więcej jasnofioletowych łusek znajduje się na ramionach skrzydeł. co w całości tworzy trójbarwną mozaikę.


   Starszyzna
  Serce się nie starzeje, ma coraz więcej blizn.


Żar Zmierzchu - Młodzik przemienił się w dorosłego. Łuski w kolorze matowej czerni pochłaniają światło słońca, podbrzusze i gardło jest w jaśniejszej barwie. Ciało jest zwinne, choć żylaste, wprawdzie nie jest dość rosły by zostać wojownikiem, jednak błekitne ślepia błyszczą niebezpiecznie gdy mu się zagrozi. Jednak nadal zatrzymują się w jednym miejscu dłużej niż na kilka chwil, co jest cechą obserwatorów. Mocny, umięśniony ogon posiada kolce na końcówce, która zadałaby poważne rany przy uderzeniu. Rozwinięte już całkowicie skrzydła utraciły pomarańczową błonę między stawami, które sczerniały i przybrały barwę łusek. Ogólnie wyrósł na kruszynę, jednak nie powinno się go lekceważyć ze względu na wrodzoną zwinność i bardzo dobre zdolności tkania maddary.

   Uzdrowiciele
  Starczy, konsyliarzu. Gdyby bogowie nie chcieli bym cierpiał, nie czułbym bólu.


brak - --''

   Klerycy
  Czerwone z czerwonym, żółte z żółtym, białe z białym. Tak zszyj, a na pewno będzie dobrze.


Cicha Łuska - Jest szczupła i dobrze zbudowana, jak na swój wiek. Ma łuski koloru szlachetnego, czyli złotego. Podbrzusze jest trochę skażone, gdyż jest tam ciemniejszy odcień. Błona między skrzydłami jest koloru słonecznego, same skrzydła nie są zbyt imponujące, nawet zwyczajne. Z boku pyska ma po dwa kolce na bok. Tęczówki ma białe, lecz z ciemną obwódką przy białkach, przez co ładnie widać przedział. Źrenice klasyczne, czarne pionowe, im dłużej ktoś się w nie patrzy, tym więcej może dostrzec w nich dzikości (czego nie widać przy charakterze). Uszy są skierowane do góry. Posiadają jedną, ważną dla Lily cechę- można je położyć po sobie. Przez cały kręgosłup ciągną się pojedyncze wystające zgniło żółte łuski. Ogon posiada kolce, które w niedalekiej przyszłości mogą posłużyć do samoobrony(co raczej jej właścicielce się nie przyda). Ma cztery łapy z czterema szponami, który wysuwają się zawsze, kiedy jest przerażona. Na czole ma też nietypowe znamię. Wygląda jak kropla wody, tyle że środek wygina się w prawo. Na dole kropki widnieje czarna plama. Sama kropla jest biała.


   Łowcy
  Uderzymy z ciemności, szybko i śmiertelnie. I nim nasi wrogowie zdążą zareagować.... zostaje tylko ciemność.


Zapomniany Rytm - Vozuriim jest dość specyficznie wyglądającym smokiem. Po pierwsze większość jego ciała jest pokryta białym niczym śnieg futrem. Wyjątkiem od tej reguły są łapy pokryte szmaragdowymi pręgami które niczym wąż owijają się dookoła łap. Dłonie i stopy są w całości pokryte szmaragdowym futrem, z którym kontrastują blado rubinowe szpony. Ogon też został owinięty przez szmaragdową "żmiję", która w całości pokrywa końcówke ogona. Pierzaste skrzydła niemal w całości są pokryte bielą poza końcówkami lotek, które są szmaragdowe. Przejdźmy teraz do łba. Nie ma na nim żadnych rogów tylko para dużych uszu i rząd piór biegnący od czubka czaszki po łopatki, które wyglądem są niemal identyczne jak lotki. Na tle całego ciała najbardziej widoczne są jednak ślepia smoka w barwie mrocznego fioletu przecięte przez pionową źrenicę. Ostatnim aspektem wyglądu Vozuriima są dwa szmaragdowe pasy futra biegnące od nasady uszu, przez ślepia, aż po kąciki ust.


   Czarodzieje
  Ból to iluzja zmysłów, rozpacz to iluzja rozumu.


brak - --''


   Wojownicy
  Bądź jak dym - pozbaw wroga oddechu i wzroku, ale rozpłyń się w powietrzu, gdy uderzy.


Róża Kresu - Feridę pokrywa długie, szare futro, nieco jaśniejsze, niż było u jej ojca. Przebiegają po nim cienkie, czerwone linie. Rogi, których młoda ma całkiem sporo, są w barwie bieli. Posiada dwa niewhielkie różki na nosie, trzy po każdej stronie szczęki, kolejne trzy małe na łbie i parę długich rogów z wypustkami skierowanymi ku przodowi. Przez całą długość jej kręgosłupa biegnie rząd cieniutkich białych kolców, które smoczyca może unieść lub złożyć. W postaci złożonej całkowicie kryją się one pod futrem. Łeb młodej przyozdobiony jest żółto-pomarańczową grzywką, w tymże samym kolorze ma oczy. Na jej skrzydłach znajdują się po dwa chwytne szpony - manifestacja genów górskich.

Ostatnie Ogniwo - Nie zbyt wysoki , pokryty futrem odcienia czerwonego przypominającego kolor ognia. Grzbiet i brzuch pokryty niewielkimi , niebieskimi łuskami. Jego małe łapy posiadają długie szpony , a między palcami występuje błona. Oczy koloru zielonego i urodę odziedziczył po matce. Narazie posiada krótki ogon w całości pokryty łuskami i małe pierzaste skrzydła ale z wiekiem prawdopodobnie urosną.

Blizny Wiatru - Nezurii jest drobnej budowy smokiem ale siły mu nie brakuje. Smok jest bardzo jasno szarawy z szmaragdowymi wzorkami pod oczami, szmaragdowymi łapami, paskami na ogonie i końcówką ogona i pierzastych skrzydeł o średniej rozpiętości. Grzebień ciągnący się od czubka głowy po sam koniuszek ogona jest nieco ciemniejszy od wzorów na futerku porastającym jego ciało. Z tyłu głowy wyrastają dwa proste rogi. Oczy ma jasne. miętowe ze skośnymi źrenicami. ma dość spore i ciężkie łapy z ostrymi jak brzytwa szponami.


   Piastuni
  Ale ta mała rośnie. Kiedyś sięgała mego serca, dziś mam jej powyżej uszu.


brak - --''

   Adepci
  Ciesz się każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość. Każdemu etapowi życia Pan przypisał właściwe mu niepokoje.


Obsydianowa Łuska - Strasznie szczupła, dobrze zbudowana jak na pisklaka samica. Posiada piękne, mieniące się w słońcu łuski koloru złotego. Podbrzusze bardziej ciemne niż reszta ciała. Błona między skrzydłami jest koloru słonecznego. Skrzydła są przeciętnej wielkości, szału nie ma. Pysk złoty, z dwoma małymi kolcami po jego bokach, które miejmy nadzieję z czasem trochę urosną. Oczywiście dwa kolce z jednej strony i dwa z drugiej. Oczy są koloru żywej zieleni, źrenice są natomiast pionowe. Na czole ma też nietypowe znamię. Wygląda jak kropla wody, tylko że jest też odwrócona dołem do góry. Środek wygina się w lewo, a kropka koloru białego widnieje na samej górze znamienia. Posiada uszy sterczące do góry, które może łatwo po sobie położyć. Od szczytu głowy, aż do ogona ciągnie się rząd małych zgniło żółtych odstających łusek. Ogon zakończony jest kolcami po obu jego stronach. Na chwilę obecną są to małe wyrostki, ale wiadomo na pewno jej urośnie. Pokładajmy zresztą takie nadzieje. Jej łapy posiadają cztery lekko zakrzywione szpony, które oczywiście może chować.

Powściągliwa Łuska - Etna to, mimo na pewno wielkiego podobieństwa do swojej matki, jest to pewnego rodzaju inny smok. Zacznijmy od tego, że włosy porastają ją praktycznie wszędzie, poza skrzydłami oraz łbem,
A jej łapy rzeczywiście mają grubsze spody. Jej skrzydła są bardzo szerokie, natomiast z oczu jej dobrze patrzy, może dlatego, że są szafirowe? W każdym razie jej futro jest koloru niebieskiego z pomarańczowymi pasami ciągnącymi się od głowy, a kończącymi na ogonie. Odziedziczyła jednak długie łapy oraz ostre szpony.


Kurzy Kolec - Jego głowa zdobiona jest pięcioma grubymi, kruczoczarnymi rogami, które oplatają jego długi, kremowy pysk. Widocznie odznacza się od czarnej korony jego rogów i czerni jego cielska - którego jedynym szczegółem jest biała pręga na szyi. Mitzkievitch jest niczym smuga cienia, której kontur rysują skrzydła, połyskujące bielą i czerwienią.
Na nadgarstku dwa kolce, niczym niby-ciernie, nie spełniają w sumie żadnej większej roli, choć czasem smok potrafi je sprytnie wykorzystać.
Jego błękitne oczy nie wyrażają niczego poza zdegustowaniem do świata, w którym jeszcze żyje.


   Pisklęta
  Dzieci często bywają tak okrutne w słowach, jak dorośli jedynie w myślach pozwalają sobie na to.


Rehie - Młoda samiczka to futrzak. Jej sierść jest bardzo gęsta, długa i jest jej też bardzo dużo. Przez to wygląda troszkę grubo, ale pod tą warstwą nie ma więcej tłuszczyku niż u przeciętnych piskląt. Cała zaś reszta łebka, w przeciwieństwie do całego ciała jest ozdobiona troszeczkę krótszym futrem, toteż młoda nie ma problemu z jedzeniem, czy też spoglądaniem na świat. Na głowie ma dwoje uszu, których wnętrza mają kolor piaskowy. Wśród futerka ukryte są też zalążki rogów które urosną jednak dopiero w wieku adepckim i najpewniej będą proste i gładkie. Cała Rehie miesza na swojej sierści trzy kolory. Czerwony - na całym łbie i górnej części szyi, szary, na dolnej części szyi i przedniej części klatki piersiowej, oraz na całej reszcie ciała piaskowy. Ponadto, przez jej grzbiet biegnie czerwono szara pręga - czerwona wewnątrz i szara na zewnątrz. Tęczówki pisklaka mają kolor po matce - pomarańczowy.

Juglan - Jug to czysty smok wywernowy, ni mniej ni więcej. Jego ciało jest koloru ceglanego, z paroma drobnymi wyjątkami. Podbrzusze i część pyska okala ciemnobrązowa barwa, zaś od oczu do żuchwy ciągnie się pojedyncza brunatna kreska. Ślepia ma turkusowe, tak samo jak chwytne palce na skrzydłach. Na łbie wyrasta para potężnych, ciągnących się w tył rogów w kolorze kości. Mniejsze wypustki wyrastają wokół krawędzi jego pyska, a także wzdłuż kręgosłupa - aż do koniuszka ogona. Błony skrzydeł od wewnętrznej strony są tak samo jasne jak poroże samca. Wzdłuż całego ciała przebiegają poprzecznie nieregularne pasy o barwie jasnobrązowej z ciemnymi obwódkami. Zieje, oczywiście ogniem, choć rzadko korzysta z tej zdolności. Ma dość potężnie zbudowaną pierś, co czasem kontrastuje z resztą jego gibkiego ciała.

Brzask - Brzask jest spora jak na pisklę. Ma mocną, trochę krępą sylwetkę, niezbyt długą szyję i dość niewielkie, ale wciąż funkcjonalne skrzydła. Ostre, czarne i grube łuski, które niemal w całości pokrywające ciało samiczki, przydają jej zawadiackiego charakteru. Przypomina nieco małego wojownika, co wcale nie odbiega od prawdy, biorąc pod uwagę jej buńczuczny charakter.
Prócz łusek zdobią ją jeszcze atrybuty smoków północnych, wszak nosi w sobie ich krew. To powinno odrobinę łagodzić jej wygląd, ale tak naprawdę jedynie dodaje jej więcej buntowniczego charakteru, choćby przez wzgląd na kontrast barw. Smukły łeb o długim pysku porasta jej turkusowa, roztrzepana grzywa, która ciągnie się przez cały grzbiet, aż po koniec ogona, na którym tworzy puchatą kitę. Podobne turkusowe futro porasta też łokcie jej łap. Skrzydła zaś pokrywają szarawe pióra, których końcówki lotek zdobi jaskrawa, ostrzegawcza czerwień.
Brzask ma również stosunkowo smukły i ładny pysk, opatrzony dwiema parami prostych rogów i smukłymi, długimi uszami. Jej oczy, spoglądające na świat z inteligencją i hardością, mają prześliczną, fiołkową barwę.
Samiczka więc, pomimo swojego wyglądu wydaje się całkiem proporcjonalna i ładna. Porusza się lekko i często się śmieje, co bez wątpienia odrobinę burzy obraz buntownika, który kreuje jej wygląd i (niekiedy) gwałtowne zachowanie.


Haviamine - Smukła, długa sylwetka pustynnego smoka odziedziczona po matce. Dobrze zarysowane mięśnie, widoczne ale nie tak, że pogrubiają optycznie ciało smoczycy. Duże skrzydła z jednym, podłużym palcem który zdradza jej pokrewieństwo z wywernami. Ostrym pazurem na placu może bez problemu przytrzymać się skały. Zewnętrzna strona błony skrzydła posiada makowy kolor, natomiast ich wewnętrzna strona to piękny odcień piasku.
Od czoła aż po złącznie szyi z torsem, po oby dwóch stronach rozpościera się rząd dłuższych i krótszych kolców między którymi rozciągnięta jest skóra. Skóra ta na szczycie ma kolor ciemnoczerwony, nieco niżej pomarańczowy a im bliżej szyi tym mocniej przechodzi w barwę piaskową. Całe jej łuski są elastyczne, kształtem przymominające gładkie, owalne kamyki. Są one w barwie czerwieni, karmazynu i maku. Wyjątek stanowi cała szczęka, szyja, podbrzusze, wewnętrzne strony nóg oraz spód ogona które są piaskowo-kremowe. Całość zdobią bardzo delikatnie zaznaczone pionowe, ciemne tygrysie paski, cienkie niczym szpon ciągnące się aż do końcówki ogona. Samica posiada dwie pary łap - w przednich po cztery, śnieżnobiałe pazury a w tylnych po trzy. Na końcu ogona rozpościera się błona podobna do tych co na głowie, również z oby dwu stron i w takiej samej barwie gdzie jej najdłuższa część jest jest na końcówce ogona. Swoimi wyrostkami na głowie i ogonie potrafi intensywnie poruszać. Łeb Haviamine zdobi para rogów, lekko zakrzywionych do środka a następnie na zewnątrz, barwy ciemnej krwi. Barwę oczu odziedzyczyła po matce.


Nepeta - Od samego wyklucia miała już obiecującą postawę. Umięśniona ale dumna szyja unosiła majestatyczny łeb. Przednie dobrze zbudowane kończyny były nieco krótsze od tylnych przez co opierała się na palcach. Ogon długi i silny zakończony twardą ,,szyszką''. Duże i silne skrzydła. Głowa pełna wdzięku o trójkątnym kształcie. Jej ciało kolorystycznie przechodzi od bordowego w purpurę, skrzydła natomiast prezentują się w tych samych odcieniach z dodatkiem ciemnych plam. Rogi, kolce i zakończenia skrzydeł są oznaczone na biało.

Neon - Pisklę zdecydowanie przypomina głównie smoka wężowego, z krótkimi łapkami i nieco wydłużonym tułowiem. Jasne, błyszczące, neonowo-żółte łuski przywierają do siebie ściśle niczym u węża. Nie posiada skrzydeł, za to ma czerwony, błoniasty kołnierz, przypominający trochę ten u kobry. Ogólnie w wielu kwestiach przypomina węża, także w kształcie pyska, z którego wystają dwa cienkie długie kły. Od pyszczka odstają jeszcze krótkie wąsy, których końcówki zabarwione są na czerwono. Duże oczy, z wąską źrenicą mają kolor również krwisto-czerwony. Dodatkowe błony znajdują się także w okolicy pach, łącząc łapy z klatką piersiową błoną. A także między palcami wszystkich czterech łap. Ogon jest długi i gładko zakończony. Jego atletyczna budowa zdecydowanie świadczy że jego ulubionym sposobem poruszania się, będzie pływanie.
_________________
Atuty:
Niezdarny Wojownik - Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakujący ma dodatkowe +1 do ST.
Mistyk - Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
Wybraniec bogów - Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Kompan Runy: Żar - KK
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 2| P: 1| A: 1
MA: 1| MO: 1| Skr: 1


Inna wersja Runy.

Runa narysowana przez Spalonego Kolca.
Ostatnio zmieniony przez Pióro Ognia 2018-07-10, 17:53, w całości zmieniany 245 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2018).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!


Wymiana bannerami: KLIK!

KrĂłl Lew

SnM
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 11