FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezioro
Autor Wiadomość
Oko 
Gracz
Rogacz

Księżyce: 9
Rasa: Północny
Wysłany: 2014-12-14, 19:17   
   A: S: 1| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 2| A: 3

Powłócząc łapami przechadzał się brzegiem jeziora, od którego zionął niezbyt przyjemny, rażący chłód. Jednak ciepłe i puszyste futro młodzika oszczędzało mu doświadczenia owego stanu oraz schłodzenia. Wystarczył mu ostry wiatr oraz zimny eter wpadający do jego płuc z każdym oddechem. W zamyśleniu wpatrywał się w niczym nie zmąconą, gładką taflę jeziora, myśląc o wszystkim i o niczym. Nie miał ostatnimi czasy nic do roboty, czuł się niemal wyrzutkiem wśród cienistych. Pierzaste skrzydła młodzik skrzętnie złożył, więc teraz przylegały one ciasno do ciała, dając dodatkową ochronę przed zimnem jego ciału. Mięśnie pracowały niezmordowanie od wielu godzin, gdyż jezioro, nad którym się znalazł wcale nie było blisko terenów stada Cienia, więc Oko musiał długo maszerować, aby tu dotrzeć. Przynajmniej nie tkwił w obozie jak ten kołek, nie przydając się na nic i jednocześnie plątając się wszystkim pod łapami.
Mocny powiew uderzył samca w psyk, na chwilę pozbawiając go tchu, co zaowocowało gwałtownym przerwaniem czynności chodzenia. Zdawało się, iż Oko niczym pełnokrwisty mustang stanął dęba. Zamrugał parę razy oczami i dopiero teraz zdał sobie sprawę, jak szybko bije mu serce, i że kuje go bok. Przysiadł więc tuż przed samą wodą, wysuwając z pyska rozdwojony jęzor i zanurzając go w wodzie, na której w ułamku sekundy zaczęły tworzyć się kręgi zmierzające w kierunku drugiego brzegu. Przejrzysta ciecz była chłodna i orzeźwiająca. Spływała po jego suchym gardle, nawilżając je, co było dość miłym uczuciem.
Inne: -
Mechanicznie: -

>>Atuty:
-

Niebieski Kolec 
Adept Ognia
Pamiętasz mnie?

Stado: Ognia
Księżyce: 16
Rasa: Skrajny
Opiekun: Popielaty Kolec [*]
Wysłany: 2014-12-14, 19:44   
   A: S: 2| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 3| A: 3
   U: W,S,B: 1
   Atuty: Spostrzegawczy

Cóż... Coraz częściej zdarzało mi się robić spacery, a ten był wyjątkowy, ponieważ od obozu do jeziora jest kawałek drogi. Jednak gdy doszedłem do jeziora zauważyłem pisklę gaszące pragnienie. Postanowiłem zacząć rozmowę. Z daleka czułem, że to cienisty. Kiedyś ominąłbym go szerokim łukiem, ale teraz wszystko się zmieniło. ~ Hej mały. Nie za zimno na samotne wędrówki?~ Spytałem serdecznie się do niego uśmiechając. Nie miałem złych zamiarów... Może nawet go czegoś poucze.

Oko 
Gracz
Rogacz

Wysłany: 2014-12-14, 20:05   

Oderwał jęzor od tafli wody, usłyszawszy obcy głos. Cieszył się, iż smok stoi po jego prawej stronie i nie widzi zamglonego oka. Zakrył je szybko powiekę i podniósł łeb, uśmiechając się do obcego.
- Dzień dobry, duży. - odparł, strzygąc uszami i luzując napięte skrzydła. Opadły one z cichym szelestem na ziemię, otulając jego boki niczym najcieplejsza pierzyna.
- Raczej nie, jestem smokiem północnym i mróz nie może mi zaszkodzić. - stwierdził, wesoło merdając ogonem i podnosząc się z siadu. Musiał unieść nieco łeb, aby spojrzeć w oczy adeptowi. Odetchnął głęboko, z rozkoszą napełniając płuca zimnym, czystym powietrzem. Z zadowoleniem także wypuścił z nozdrzy kłęby pary. Szło mu coraz lepiej. Złączył przednie łapy, jakby chciał stanąć na baczność i owinął je długim ogonem.

>>Atuty:
-

Niebieski Kolec 
Adept Ognia
Pamiętasz mnie?

Wysłany: 2014-12-14, 20:26   

Uśmiechnąłem się słysząc słowa małego. Od razu widać, że był inny niż szablonowy cienisty jak kiedyś uważałem. Jednak widać było we mnie zmianę. ~ Jestem Zapomniany Kolec lub Nake jak wolisz. Potrzeba ci czegoś?~ Powiedziałem cały czas bacznie obserwując jego pysk fioletowymi ślepiami. Trochę dłużej zatrzymując się na jego ślepiach. ~ Wszystko w porządku?~ Spytałem cały czas patrząc mu w oczy.

Oko 
Gracz
Rogacz

Wysłany: 2014-12-14, 20:33   

Zaszurgał łapami w ziemi, drapiąc ją pazurem w zakłopotaniu. Nie lubił, gdy ktoś na niego patrzył, zwłaszcza na jego oczy.
- Oko. - wymamrotał, gdy starszy się przedstawił, zapatrzył się w spokojną taflę jeziora, cały czas mając lewe oko zamknięte, tak, żeby samice nie domyślił się, co pod opuszczoną powieką się skrywa.
- Tak, w porządku. - odparł, z powrotem zwracając wzrok na adepta i uśmiechając się wesoło. Miał nadzieję, że Zapomniany nie poruszy tematu ślepej patrzałki, a o której na szczęście nie wiedział.
- Opowiedz mi o czymś. - poprosił ni stąd, ni zowąd, chcąc przerwać nieznośną cisze i odciągnąć Zapomnianego od siebie.

>>Atuty:
-

Niebieski Kolec 
Adept Ognia
Pamiętasz mnie?

Wysłany: 2014-12-14, 20:45   

Po raz kolejny miałem powód do uśmiechu. Tylko o czym by mu opowiedzieć... Może o tym czym mam zamiar zajmować się w życiu. Tylko jego imię tyle mi przypominało. Mojego przyjaciela. ~ Może chcesz nauczyć się skradania? Chcę zostać łowcą i chyba mogę ci przekazać tą wiedzę.~ Powiedziałem i uśmiechnąłem się do niego pogodnie. Jak nie będzie chciał to trudno może wymyślę coś lepszego.

Oko 
Gracz
Rogacz

Wysłany: 2014-12-14, 20:55   

Odetchnął z ulgą, gdy zmienili temat. Nie lubił rozmawiać o sobie. Wręcz nienawidził.
- Dobry pomysł. Mimo, że będę kształcić się na czarodzieja to skradanie zawsze się kiedyś przyda. - to powiedziawszy mrugnął wesoło do adepta i uśmiechnął się szeroko jak to miał w zwyczaju, ukazując przy okazji ostre kły i jęzor. Uśmiech od ucha do ucha, nie ma co. Poruszył parę razy ogonem i machnął nim niczym biczem, przecinając powietrze z głuchym świstem. Uszy zadrgały lekko, gdy złożył dokładnie skrzydła, mocno przyciskając je do boków, aby mu nie przeszkadzały w nauce.
- Jestem gotowy. - rzekł, wydmuchując przez nozdrza smużki pary, która następnie zamieniła się w kręgi i rozpłynęła się w wilgotnym eterze.

>>Atuty:
-

Niebieski Kolec 
Adept Ognia
Pamiętasz mnie?

Wysłany: 2014-12-14, 21:30   

Mój uśmiech się poszerzył. Nauczanie było czymś co lubiłem robić, a naukę sztuki łowieckiej przeprowadzałem pierwszy raz. Jednak każde wyznanie jest dobre. ~ Dobrze, a więc czym jest skradanie? I do czego służy?~ Teoria... Nigdy jej nie lubiłem, ale wszystko trzeba wiedzieć. Oczywiście jeżeli się pomyli to go poprawię. Zawsze stosuje metodę prób i błędów i nie mam zamiaru tego zmieniać.

Oko 
Gracz
Rogacz

Wysłany: 2014-12-14, 21:41   

Zastanowił się przez chwilę, ściągając w zamyśleniu czoło. Na jego pysku pojawiły się lekkie bruzdy. Przysiadł na zadku, wydymając wargi i poruszając ogonem wokół swoich łap.
- Trzeba być uważnym, korzystać ze wszystkich swoich zmysłów. Nie tylko to co zobaczymy może doprowadzić nas do celu. Węch i słuch są równie ważne. Skradanie to też sztuka podchodzenie do zwierzęcia czy innego smoka tak by nas nie usłyszał, dlatego trzeba poruszać się cicho i bezszelestnie i uważać na każdy drobiazg, ponieważ nawet najcichszy szelest może zdradzić naszą pozycję. Dobrze jest też iść pod wiatr, aby nas nikt nie wyczuł. - rzekł po długiej ciszy i spojrzał na Zapomnianego, otwierając ślepe oko i wpatrując się nim w adepta, drugie przymykając. Widział zamazaną, czarną plamę.

>>Atuty:
-

Niebieski Kolec 
Adept Ognia
Pamiętasz mnie?

Wysłany: 2014-12-14, 21:57   

Zadziwiła mnie odpowiedź Oka. Był bardziej inteligentny niż mogło mi się zdawać. Byłby z niego dobry łowcą, ale wybrał profesję mojej mamy. ~ Dobrze... A nawet bardzo dobrze. Teraz zastanów się i pokaż mi jaka jest pozycja dogodna do skradania.~ Powiedziałem i nagle zauważyłem oko Oka... Trochę dziwnie to brzmi, ale tak było. ~ A więc to dlatego... Nie musisz się go wstydzić. Każdy z nas może mieć w sobie coś dziwnego. Patrz...~ Powiedziałem i otworzyłem pysk ukazując jego białe wnętrze. Ale to nie była jedyna dziwna rzecz związana ze mną. Przecież jeszcze do niedawna miałem dość poważne kłopoty ze sobą, albo raczej z głową...

Oko 
Gracz
Rogacz

Wysłany: 2014-12-15, 15:18   

Uśmiechnął się szeroko, szczerze i pokiwał łbem, przyjmując komplement. Poczuł, jak ciepło rozlewa się gdzieś w okolicach serca i rozchodzi się po całym ciele aż po sam koniec ogona.
- Wiesz... nawet mi to nie przeszkadza. Może i do końca nie widzę, ale inne zmysły są bardziej czułe. - odparł z zadumą i przycupnął, przerzucając ciężar ciała na biodra i wysuwając pazury, aby wczepiały się w wilgotną ziemię. Skupiony zaczął sunąć do przodu, delikatnie muskając brzuchem trawę. Jak to dobrze, ze nie miał łaskotek. Zauważył idealnie okrągły, rzeczny kamyk leżący i na brzegi i skierował się w jego stronę. Hyc! Skoczył, przygniatając go łapami.

>>Atuty:
-

Niebieski Kolec 
Adept Ognia
Pamiętasz mnie?

Wysłany: 2014-12-15, 19:27   

Gdy mały zaprezentował swoją pozę i skoczył na kamyk nie mogłem powstrzymać cichego śmiechu. ~ To nie jest, aż takie proste. Spójrz.~ Powiedziałem i zacząłem pokazywać właściwe pozę. Ugiąłem lekko łapy tylko nie tak by dotykać ziemi. Ogon uniosłem, skrzydła przycisnąłem do ciała, a łeb uniosłem. ~ Powtórz.~ Powiedziałem z uśmiechem i zacząłem czekać na to, aż mały powtórzy.

Oko 
Gracz
Rogacz

Wysłany: 2014-12-15, 21:30   

- Nie? - spytał z zawodem, robiąc przez chwilę naburmuszoną minę. Jednak potem jego pysk rozświetlił promienny uśmiech. Nie można tracić wiary w siebie, prawda? Gdyby on się załamał, to pewnie już dawno skoczyłby z klifu.
- Się robi. - odparł, oblizując jęzorem wargi i uginając lekko łapy. Uniósł ogon, a jego końcówka chybotała się lekko w powietrzu, lecz po chwili zesztywniała, gdy ze zmarszczonymi brwiami spiorunował ją wzrokiem. Czasami nie panował nad swym ogonem, który wydawał się być małym szczeniakiem mającym nadzieję, że jago pan nie zauważy, że nasiusiał na najlepszy dywan w holu. Skrzydła miał już złożone, więc pozostało jedynie uniesienie łba. Gdy to zrobił, coś chrupnęła mu cicho w karku.

>>Atuty:
-

Niebieski Kolec 
Adept Ognia
Pamiętasz mnie?

Wysłany: 2014-12-15, 21:39   

Uśmiechnąłem się widząc jak Oku podoba się ta nauka. Ja też nie miałem powodów do smutku, więc uśmiech na moim pysku był nie wiele mniejszy jak u mojego ucznia. ~ Teraz dobrze. Skoro już przyjąłeś pozycję spróbuj mi wytłumaczyć dlaczego ogon musi być podniesiony?~ Powiedziałem nie przestałac się uśmiechać.

Oko 
Gracz
Rogacz

Wysłany: 2014-12-16, 18:42   

Dlaczego ogon musi być podniesiony? Nawet się nad tym nie zastanowił!
- No bo... No, żeby nie przeszkadzał, jak się będziemy skradać, tak? I żeby nie pałętał się nam pod łapami i nie szorował po ziemi. - stwierdził pewnie, choć tak naprawdę to strzelał z odpowiedziami. Na szybko spróbował się wykaraskać z tej sytuacji i tak szczerze mówiąc wcale nie wiedział, czy mówi poprawnie, czy też nie. Ale przynajmniej coś tam z siebie wydusił, dobre i to, nie?

>>Atuty:
-

Odpowiedz do tematu