FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin
Autor Wiadomość
~ Administrator 

Jej Wysokość RopuchWiek: 27
Dołączyła: 07 Sty 2014
Posty: 11922
Wysłany: 2014-01-07, 21:30   Regulamin

~ Regulamin Forum - Smoki Wolnych Stad

1. Regulamin Ogólny.


  1.0 SWS PBF jest forum typu RPG, gdzie jedyną grywalną rasą jest smok. Wszelkie zasady mechaniczne zostały opisane w tematach w odpowiednim podforum (LINK). Nieprzestrzeganie tych zasad uznawane jest za łamanie regulaminu.


  1.1 Zakazane jest używanie wulgaryzmów (w formie zarówno polskiej jak i obcojęzycznej), rozpowszechnianie treści niecenzuralnych oraz powszechnie uznawanych za obraźliwych dla grup etnicznych oraz treści sprzecznych z prawem panującym w Polsce.


  1.2 Zakazane jest umieszczanie na stronie floodów, warezów oraz spamów.


  1.3 Jedynym sposobem reklamy własnej strony na forum SWS jest użycie działów do tego wyznaczonych (Wymiana Bannerami). Wysyłanie reklam na PW bez zgody użytkownika jest zabronione.


  1.4 Administracja SWS nie ponosi odpowiedzialności za kłótnie zarówno na forum jak i poza nim.


  1.5 Zakazane jest wyśmiewanie się z czyichś wierzeń, poglądów, stylu życia lub po prostu z danej osoby. Niedozwolone jest ubliżanie, obrażanie i grożenie.


  1.6 Rozmiar avataru w profilu nie może przekraczać 250 pikseli szerokości, a podpis 450 pikseli wysokości. Niedozwolone jest także posiadanie avataru niebędącego wizerunkiem smoka.


  1.7 Rejestracja na forum wiąże się z akceptacją regulaminu i wszystkich zasad na nim panujących. Nieznajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania.


  1.8 Nick może składać się zarówno z jednego wyrazu, dwóch wyrazów lub jednego wyrazu dwuczłonowego. Nick również nie może zawierać treści niecenzuralnych oraz powinien być zgodny z zasadami języka polskiego.


  1.9 Zakładanie multikont jest możliwe jedynie jeśli pierwsza postać osiągnęła już rangę dorosłego smoka. Ilość takich multikont jest ograniczona do jednego na każdą dorosłą postać użytkownika, a jego multikonto nie może zostać przyjęte do macierzystego stada pierwszej postaci. Bardzo mile widziane jest też powiadomienie Administratora o każdym założonym multikoncie.
  Każde porzucenie konta na rzecz innego będzie odnotowywane przez Zarząd. Notoryczne powtarzanie tego czynu będzie karane banem na multikonta lub zakazem zakładania nowej postaci przez określony przez Zarząd okres czasu.


  1.10 Każde konto posiadające aktywną fabularnie i mechanicznie postać winno mieć w podpisie następujące elementy: aspekty mechaniczne zatwierdzonych atutów oraz, jeśli smok jest w posiadaniu kompana, link do Karty Kompana oraz statystyki tego kompana (zgodne z tym, co znajduje się w KK).
  Każde konto posiadające aktywną fabularnie i mechanicznie postać winno mieć w profilu link do Karty Postaci w polu oznaczonym "KP".


  1.11 Pełniąc rolę Przywódcy/Zastępcy/Uzdrowiciela nie można zgłaszać nieobecności na czas nieokreślony. Smok pełniący jedną z tych funkcji może zgłosić nieobecność na maksymalnie trzy tygodnie w przeciągu trzech miesięcy. Zgłoszenie nieobecności na czas nieokreślony lub okres dłuższy niż trzy tygodnie oznacza automatyczną rezygnację z funkcji.
  Ogłaszając swoją nieobecność Przywódca/Zastępca/Uzdrowiciel powinien upewnić się, że na ten czas stado będzie miało kogoś, kto będzie w stanie wypełniać obowiązki dotąd pełnione przez nieobecną osobę.


  1.12 Po śmierci którejkolwiek z postaci gracza, musi on odczekać tydzień przed założeniem nowej Karty Postaci.


  1.13 System SWS jest objęty prawami autorskimi (mechanika & tematy fabularne). Każda wprowadzona nowość staje się własnością forum SWS.


  1.14 Na forum SWS obowiązują uniwersalne zasady netykiety, włącznie z nakazem poprawnego pisania.


  1.15 Postać fabularna osoby pełniącej funkcję Administratora nie może być mianowana Zastępcą lub Przywódcą Stada (wyjąwszy sytuacje wyjątkowe).


  1.16 Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz zobowiązana jest do poinformowania o każdej zmianie regulaminu forum.2. Regulamin Fabularny.


  2.1 Rasą postaci jest smok.


  2.2 Obowiązkowe jest zachowywanie klimatu w podforach fabularnych (tj. Obozy, Tereny Wspólne, Granica).


  2.3 Pisanie postów typu "Przyleciał" nie jest polecane. Wymagania co do jednego postu to co najmniej trzy rozbudowane zdania.


  2.4 Niedozwolone są posty fabularne szczegółowo opisujące okrucieństwo, intymne spotkania lub inne treści postrzegane za nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.


  2.5 Transfer międzystadny jest możliwy tylko za zgodą Przywódców i Zastępców stada macierzystego i do którego pragnie się przenieść postać.


  2.6 Pisklę ma zawsze imię jednoczłonowe.
  Adept i Kleryk ma zawsze imię dwuczłonowe (pierwszy człon - przymiotnik [np. Biały], drugi człon - Łuska [samica] lub Kolec [samiec]).
  Dorosły smok ma zawsze imię dwuczłonowe. Może mieć także imię jednoczłonowe, pochodzące z fuzji dwóch wyrazów (np. Fioletowooka).
  Kompan ma zawsze imię jednoczłonowe.
  Zmiana imienia dorosłego smoka jest możliwa w momencie przejścia na rangę: Przywódca, Zastępca, Starszy. Taki smok może obrać nowe imię dwuczłonowe.
  Istnieje także możliwość zdobycia imienia trójczłonowego, które przyznawane jest wyłącznie za szczególne zasługi smoka na fabule.


  2.7 Wiedza użytkownika nie jest równa wiedzy postaci. Smok nie może posiadać wiadomości o rzeczach, których nie był świadkiem/o których mu nie opowiedziano.


  2.8 Testament: na wypadek śmierci swojej postaci, gracz ma prawo poprosić Przywódcę i Zastępcę stada swojej postaci o przekazanie przedmiotów posiadanych w momencie śmierci wyznaczonemu przez gracza smokowi. Spadkobierca musi być smokiem znanym fabularnie smokowi przekazującemu mu przedmioty. W przypadku śmierci bez Testamentu lub zapadnięcia wyroku Zdrady stada, spadek po zmarłym/wygnanym smoku zostaje w całości przejęty do Skarbca stada macierzystego, do rozdysponowania przez Przywódcę wedle jego uznania.


  2.9. Na forum może być maksymalnie 3 smoki o randze Samotnik.
  Samotnikiem mogą grać osoby, które mają aktywne konto w którymś ze stad. Jeśli nie mają takiego konta mogą zacząć grę jako Samotnik, ale w ciągu czterech księżyców (miesiąca) muszą dołączyć do któregoś ze stad - inaczej ich postać zostanie uśmiercona. Samotnikiem może zostać osoba, która opuści swoje stado. W takim przypadku nie musi dołączyć do innego w ciągu czterech księżyców.


  2.10 Pozostałe zasady obowiązujące smoki w fabule znajdują się w temacie Prawa Smoków.3. Regulamin Kar.


  3.1 Każdy użytkownik nieprzestrzegający regulaminu dostaje ostrzeżenie/inny wymiar kary.


  3.2 Po trzech ostrzeżeniach użytkownik dostaje zakaz pisania na forum.


  3.3 W przypadku braku wyraźnej poprawy, użytkownik dostaje zakaz wchodzenia
  na forum. Blokowane jest jego IP, konto oraz email.


  3.4 Administrator ma prawo do zastosowania rozmaitych sankcji w celu utrzymywania porządku na forum. Ostrzeżenia nie są jedyną formą kary za wykroczenie przeciwko regulaminowi.


  3.5 W zależności od powagi wykroczenia różny jest czas obowiązywania kary.


  3.6 Ostrzeżenia i kary są cofane po zauważeniu poprawy w zachowaniu użytkownika.


NETYKIETA


Ostatnia aktualizacja Regulaminu - 02.12.2018 r.
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2018-12-02, 18:41, w całości zmieniany 16 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2018).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!


Wymiana bannerami: KLIK!


SnM
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11