FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Podziemna Jaskinia
Autor Wiadomość
Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Stado: Ziemi
Rasa: Skrajny
Księżyce: 37
Opiekun: Gonitwa Myśli
Partner: Krwawa Żądza
Wysłany: 2017-12-19, 18:58   
   A: S: 1| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 3
   U: B,L,Pł,O,A,W,MO,MA,MP,Skr,Śl,M: 1
   Atuty: Ostry Wzrok, Kruszyna

To pierwsze rzeczywiście nie wyszło. Ale ta druga próba była już całkiem udana. Nocny złapał skaczącą uczennice i ją przytulił do siebie. Ciesząc się zaczął ją lizać, od ogona aż do białego końca pyszczka. A wszystko tak łaskotało, przynajmniej młoda była czysta. Chyba matka tak go nie lizała jak on, widać było zapał i ten lekki uśmiech. Skrzydła objęły puchatą samiczkę w całości. Ogon drżał zadowolony, chwalił ją i chwalił. Pierwszy skok jego dziecka, chyba nigdy nie myślał że dożyje takiej chwili. Wyszeptał jeszcze jedno."Kocham cię bardzo mocno, ale popracuj jeszcze nad płynnością ruchów. Dynamika, czyli przepływ powietrza przez ciało. Oddech musi być spokojny, a skrzydła muszą być mocno zamknięte i przyciśnięte do ciała... Po tym wszystkim myślę że przeskoczysz każdą skałę..." Czarny zanucił melodie z serca, spokojną. Tak jakoś mu przyszło na myśl, wyobraził sobie gwiazdy. Miękka gąbeczka zniknęła, a nad ich łbami znowu pojawiły się małe świetliki. Jak gwiazdki tylko dla Valerii, piękne robaczki, wspaniałe światełka, takie ciepłe.

Atuty:
ostry wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle wzrok [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość)
kruszyna - Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu 3 jednostek mięsa zamiast 4. Polowanie jednak trwa normalnie, do zdobycia 4 jednostek mięsa.

Jeżeli w tym temacie nie ma (zt) to znaczy że fabuła nadal trwa więc napisz do mnie nim zaczniesz pisać pod moim wpisem.

Valeria 
Pisklę

Stado: Ognia
Księżyce: 10
Opiekun: Krwawa Żądza, Nocny Kolec
Mistrz: Nocny Kolec
Wysłany: 2017-12-20, 13:09   
   A: S: 2| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 3
   U: B:1

Spojrzałam na świetliki, potem na tatę. Wysłuchałam go uważnie i wtulona chwilę odpoczywałam, wsłuchana w melodię szybko zasnęłam. Kolejną już noc miałam koszmary. Śniło mi się że jakiś smok dopada moje biedne, małe, bezbronne siostry, a ja nic nie mogę zrobić. Zerwałam się ze snu krzycząc "Lyra" czyli imię jednej z sióstr. Zdyszana rozglądnęłam się, zorientowałam się że jestem w jaskini z ojcem, a to co widziałam to tylko sen. Odetchnęłam z ulgą mimo że nadal drżałam.
Nie, Valeria uspokój się - pomyślałam karcąc się - Nic im nie jest. A jeśli ktoś lub coś naprawdę je dopadło - odezwał się drugi glos w mojej głowie - musisz być gotowa na wszystko. Musisz wziąć się porządnie za naukę. Nawet jeżeli twoje małe białe ciałko ma paść. - mowiłam sobie dalej. Ale jeśli padniesz to nigdy ich nie zobaczysz - od powiedziałam sama sobie.
Przypomniałam sobie jak malutka Lyra się do mnie tuliła, byłam wtedy taka szczęśliwa, myślałam że mam przy sobie cały smoczy świat. Tak bardzo ją kochałam, dwie pozostałe też ale Lyra była dla mnie wyjątkowa.
Zeszłam na ziemie dalej ćwiczyć, uspokoiłam oddech, złożyłam skrzydła i trenowałam póki nie doszłam do perfekcji. Nie mogłam pozwolić sobie w przyszłości nawet na jeden mały błąd.. Gdybym taki popełniła... Chyba okryłabym się wstydem nie mówiąc już o tym ilu bym zawiodła... Ojca, matkę, siostry jeszcze mnie dobrze nie kojarzą ale jak podróżna i usłuszą o nieudolnej starszej siostrze... Nie, nie pozwole by sie za mnie wstydzili.
Od kiedy wstałam nic nie liczyło się poza treningiem. Chciałam być najlepsza, chciałam być silna. Zrobić wszystko by jak najlepiej chronić moje trzy kochane siostrzyczki.

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2017-12-20, 17:28   

Adept posłuchał, pomerdał zdziwiony pyskiem. Czy on dobrze usłyszał? Lyra... a to rzecz czy imię? A może nazwa jakiegoś nowego miejsca lub zaklęcie maddary? Na początku czarny próbował rozkodować ten dziwny wyraz w umyśle, ale nic mu nie przychodziło na myśl. Nigdy nie słyszał tak dziwacznej kupki sylab. Ale miał zagwozdkę, w końcu już utonął w rozmyślaniach. Jak już zobaczył, że młoda poradziła sobie z pokonaniem koszmary spojrzał na nią i zbliżył pysk. Powąchał białe futerko córki, niczym innym nie pachniało tylko jej ognistym stadem. To w tym wieku ma się już adoratorów? To się pomału nie mieściło w psychice, przecież to skandal. Samiec zbulwersowany zmierzył córkę wzrokiem chcąc jakich kolwiek wyjaśnień. Jak mogła mu o tym nie powiedzieć. Przecież to takie istotne i chciałby wiedzieć o wszystkim co przeżywa jego młoda następczyni. Ogon już niespokojnie uderzał o kamienną posadzkę. Szponki zacisnęły się nerwowo, jak mógł przegapić tak ważny szczegół. A może coś zrobił nie tak? Czyżby zaniedbał ostatnio swoje obowiązki, już robił wszystko co tylko można. I chyba to ciągle za mało, ślepia widocznie się uspokoiły, westchnął ciężko. Co się stało to już się nie odstanie, a jako dobry ojciec musiał z nią to obgadać. Lubił rozmawiać, ale chyba nie na takie pytania. Zmartwił się o jej bezpieczeństwo, wyrzucał sobie że Valeria powinna z nim mieszkać. Przynajmniej wiedziałby że jest bezpieczna. Tu już nawet nie chodziło o zaufanie do Krwistej, Nocny był pewien i dałby sobie łapy odciąć, że młoda nigdy by w jego obecności nawet o kamień by się nie skaleczyła. Po tej dziwnej kontemplacji wybił z siebie wreszcie trochę słów. "Valeria...kochanie...czemu mi nie powiedziałaś?" Starał się być wyrozumiały, ale czuł ból i złość. "Przecież...ja...chcę ci tylko pomóc, wiem że mnie długo nie ma, ale nie wiem...czy mógłbym zrobić dla ciebie coś jeszcze...." Czuł się związany, zniewolony przez własne zasady które wyraźnie mówiły, że nie można nikomu przekroczyć granicy stad. Gryzł się tym tak bardzo, nie chciało mu się płakać, ale było mu tak bardzo przykro. Obwiniał się, że tak mało czasu razem spędzają, chciałby być przy niej zawsze i wszędzie. Tutaj nauki musiały poczekać, to na prawdę istotna sprawa...

Atuty:
ostry wzrok - Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle wzrok [kamienie szlachetne] mają dodatkową kość)
kruszyna - Smok uzyskuje status sytość po zjedzeniu 3 jednostek mięsa zamiast 4. Polowanie jednak trwa normalnie, do zdobycia 4 jednostek mięsa.

Jeżeli w tym temacie nie ma (zt) to znaczy że fabuła nadal trwa więc napisz do mnie nim zaczniesz pisać pod moim wpisem.

Valeria 
Pisklę

Wysłany: 2017-12-20, 19:40   

- Co? A... Nie po prostu... Miałam dziwny sen... Chyba jeszcze się nie dobudziłam... Nic się nie dzieje - odparłam widząc jego zachowanie. Po chwili doszło do mnie że i siostry to jakiś mój chory wymysł. W końcu jestem jedynaczką - Nie wiem co pomyślałeś Ale mówie ci o wszystkim, nic nie ukrywam.

Zamyśliłam się po tym. Może to znak że nie będę sama? A może ostrzeżenie? A może to miało mnie zmotywować do nauki? Nie wiem ale działało nader skutecznie.

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2017-12-20, 20:03   

Ciemny smok zmierzył pisklaka jeszcze raz wzrokie. Ta wyobraźnia... Ciągle płata figle i to jak widać nie tylko jemu. Chciał być pewny więc utwierdził młodą w słusznym przekonaniu. "Bez względu co by się stało zawsze będziesz moją najukochańszą córką. Nigdy nie będe kochać nikogo i niczego tak bardzo jak ciebie. Nic nie będzie ważniejsze... " Przytulił młodą i wrócił do nauki. "Umiesz prawie już wszystko, zrób jak prosiłem wcześniej, a uznam że jesteś gotowa na ostateczny test" Nocny pogłaskał delikatnie pyszczek młodej ognistej, to piękny dzień. Miał tylko nadzieję, że zawsze będą tak blisko siebie. Potrzebował tego tak bardzo mocno...

Atuty:

Valeria 
Pisklę

Wysłany: 2017-12-20, 20:22   

Już nic nie odpowiedziałam. Złożyłam mocno skrzydła. Wyprostowałam ogon, podniosłam pysk, zgięłam łapki i skoczyczłam. Nawet nie raz a kilka razy by był pewny że potrafię skakać.

- To pewnie stres. Ja ciebie też bardzo kocham, zostały nam jak na razie dwie lekcje prawda?

Spojrzałam na ojca czekając na odpowiedź o teście i dalszych naukach. Póki co skupiałam się na tym. Nadrobienie zaległości teraz było najważniejsze.

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2017-12-20, 20:29   

"Na wszystko będzie czas i pora" Odpowiedział, lekko się uśmiechając. Słodko skakała, chyba już wszystko pojęła. A teraz obiecany test, Nocny rozejrzał się w koło. "Przeskocz jedną z skał przed nami, pamiętając o wszystkim czego cię nauczyłem." Nauczyciel pochwalił młodą za dokonania, sam powiedział jak bardzo ją kocha i zachęcił do pierwszej próby, która jednak do najłatwiejszych nie należała.
///Raport Bieg I

Atuty:

Ostatnio zmieniony przez Nocny Kolec 2017-12-22, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

Valeria 
Pisklę

Wysłany: 2017-12-22, 15:08   

Spojrzałam na jedną ze skał. Potem na ojca. No dobra, niech będzie i tak. Sprawnie przeskoczyłam skałę pamiętając o wszystkim co powiedział mi Ojciec. Potem już w sumie z nudów skakałam przez nieco wyższe skały albo po prostu chodziłam w kółko by czymś się zająć. No bo jeden skok to mało. A ja byłam pełna energii to co mi pozostało. Skakać i biegać.

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2018-01-06, 15:56   

Samiec cicho westchnął, popatrzył na starania młodej by ją w końcu zatrzymać. Skrzydła stanęło na jej drodze, lekko się w nie wbiła, a potem ciemne i letnie łapy ją objęły do siebie. Cicho odparł. "Spokojnie jeszcze się w życiu nabiegasz, to jak nauka część dalsza? Teraz nauczymy cię... Hmmm? Może mediacja, to jest bardzo przydatna umiejętność w życiu młodego smoka. To wybór pomiędzy dobrem, a złem. Najczęściej to trudne sprawy, ale myślę że razem znajdziemy na nie odpowiedź. Jest coś co na pewno cię martwi, chyba nie widziałem smoka który niczym by się nie przejmował. Aby nauka była skuteczna rozwiążemy dziś jakiś twój dylemat życiowy. Więc zamieniam się w słuch..." Delikatnie posadził młodą na swoje tylne, silne łapy. Oczywiście leżał na grzbiecie, szpony lekko się zacisnęły na białym futerku, ale to było takie ciepłe, nie chciał przecież zrobić jej krzywdy. To było jak trzymanie łapę za łapę, takie mini wsparcie. Nocny chciał aby córka czuła się przy nim jak najlepiej, a nawet jeśli problem będzie dotyczył właśnie jego to zrobi wszystko by to rozwiązać. Może o czymś nie wiedział? Może młoda zobaczyła jego zmęczenie i roztargnienie...

Atuty:

Valeria 
Pisklę

Wysłany: 2018-01-06, 16:12   

- Czy ja wiem... Chyba nie mam większych dylematów... Największy to chyba miedzy spaniem a naukami - zaśmiałam się cicho, jakie problemy mógł mieć 6 miesięczny pisklak.

Ułożyłam się wygodniej na jego łapach i Wtuliłam się w szponki, ja w sumie byłam spokojnym smokiem. No może raz mi odbiło ale to raczej zmęczenie, w każdym razie nie miałam poważniejszych problemów. Samce mi jeszcze nie w głowie. Rodzinę miałam zdrową... To chyba naj ważniejsze prawda?

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2018-01-06, 16:21   

Adept popatrzył na białą smoczyce, to dobrze że w jej życiu się układało. Nie chciał na nic naciskać więc sam postanowił wymyślić temat mediacji. Po chwili jak się młoda wtuliła lekko ją pogłaskał zadając polecenie do nauk oczywiście. Przy niej mówił nadal twardo, chłodno, ale też dosyć cicho. Przy niej mógł być sobą, a to na prawdę mu pomagało. Mógł być tym kim chce... "Wyobraź sobie mnie i mamę... Pokłóciliśmy się o twoją przyszłość, na przykład ja chciałbym spędzić z tobą dzień dzisiejszy, ale matka twierdzi że miała dziś rozpocząć z tobą naukę. Co byś zrobiła, aby zapewnić mnie i matkę że kłótnia nie ma sensu. Padają coraz gorsze słowa, a klimat coraz bardziej się rozpada. Niedaleko siedzą twoje siostrzyczki patrząc przerażone na sytuacje. Jak przemówić obu dorosłym smokom które kochasz po równo?" Nocny dosyć dobrze znał córkę, w sumie sam chciał wiedzieć po której bardziej jest stronie. A może jest po niczyjej? W sumie przecież nikt nie każe nikomu kochać bardziej jednego rodzica od drugiego. Pomimo tego chciał wiedzieć co odpowie mu córka. Może jej odpowiedzieć i rozwiązanie go zszokuje. Smoki w jej wieku miały szalone pomysły, czasami na prawdę nie wiadomo co im odpowiedzieć. Widzą więcej niż dorośli, bo ich umysły nie są zaśmiecone innymi tak ważnymi sprawami jak na przykład konflikty stadne. Tak czy owak, nie będzie się gniewał, wolałby jednak aby odpowiedź była jak najbardziej przemyślana. W tej nauce przecież właśnie o to chodziło, by uzasadnić swoje stanowisko w problemie. By nikt nie czuł się urażony, wbrew przeciwnie w takich rozmowach nawet czarny smok się uczył. Mediacja to taka szeroka umiejętność... Wpatrzony w swój skarb rozluźnił się czekając.

Atuty:

Valeria 
Pisklę

Wysłany: 2018-01-11, 19:27   

- Cóż z matką mogę uczyć sie codziennie a ciebie widzę żadko więc pewnie poszłabym z tobą, zresztą matka ma jeszcze inne córki tak? Na pewno by zrozumiała. W końcu ma na głowię młodsze pisklęta, do tego obowiązki zastępcy. Na pewno jest zmęczona więc mogłaby troche odpocząć przynajmniej ode mnie a my mielibyśmy czas dla siebie.

Byłam pewna tego co mówię, mój głos zabrzmiał obco, nie poznałam się, nie myślałam, że mogę być tak poważna... ale to dobrze. To mi się przyda... Spojrzałam na ojca poważnie, może troche dumnie.
Ostatnio zmieniony przez Valeria 2018-01-11, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2018-01-11, 19:39   

Czarny nauczyciel zmierzył wzrokiem córke. Lepiej za pewnym nie być, bo szybko można to zgasić. "Dobrze skoro tak to co być zrobiła jakby matka się teraz na ciebie rzuciła, powiedziałaby ci prosto... Skoro ojciec jest taki ważny to możesz wybrać się do ziemi i z nim zamieszkać.... Co byś zrobiła?" To były jeszcze proste pytania, ale póki samica nie zrozumie czym jest pokora to poziom będzie się podwyższać.

Atuty:

Valeria 
Pisklę

Wysłany: 2018-01-18, 22:17   

- Powiedziałabym że ją kocham. Nauki nie trwają długo i czasem potrzebuję przerwy. I chcę wykorzystać ją by zobaczyć się z ojcem. Jeżeli nie jesteś dla niej ważny, spotkałabym się z tobą innego dnia. Poza tym powinna poświęcać więcej czasu siostrom, które muszą przecież uczyć się jeszcze więcej. I więcej potrzebują jej uwagi.

Nie zwątpiłam w siebie ale moja duma... na pewno zelżała. Gdzieś tam byłam z siebie dumna, że już tyle się nauczyłam. ale czeka mnie jeszcze więcej... i to mnie motywowało. jednak przerażało mnie zostanie adeptem. Coraz bardziej mnie to trapiło.

Nocny Kolec 
Adept Ziemi
Zmiennoskrzydły

Wysłany: 2018-01-19, 11:17   

Bez dalszych przemyśleń poprowadził dalej swoją naukę. "Bardzo interesujące, to wszystko co chciałem usłyszeć. Powiedź kim zostaniesz w roli adepta? Podaj rangę i wytłumacz dlaczego to, a nie coś innego." Zbliżył się do córki, widział w jej oczach że coś nie gra. Pewnie dlatego padło takie pytanie do mediacji. Chciał jak najszybciej rozwiać jej wątpliwości, przecież córka nigdy nie była sama. Nocny zawsze starał się pokazać, że jest dla niej najbliższy sercu. Niestety w jej ślepiach było pewnie inaczej, córki, matka. Gdyby biała się skupiła na słowach adepta na pewno zobaczyłaby troskę i te wielkie przywiązanie. Bycie dla kogoś wszystkim i wszystkimi. Otulił ją skrzydłami, przybił do swojego serca które biło w większej ilości dla niej. Cieszył się że ma tak zaradne dziecko, był dumny z każdego jej gestu, słowa i myśli. Będzie na pewno wspaniałym wzorem dla swoich sióstr i innych maluchów których spotka na swojej drodze. Samiec patrzył jej prosto w ślepia, a każde kłamstwo szybko zostanie odkryte. Nocny był wyjątkowym smokiem, umiał połączyć naukę i pomoc w jedno. Co jak co, ale to przecież też był wybór, uczyła się w ten sposób uzasadniać swoje racje. Szlifowała mediacje w najlepszy sposób na przykładzie swoich problemów...

Atuty:

Odpowiedz do tematu