FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydrążony pień
Autor Wiadomość
Ukryta Intencja 
Wojownik Cienia
Dirlilth Niezłomna

Stado: Cienia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 27
Opiekun: Krew Mandragory [*]
Partner: Obojętny Kolec
Wysłany: 2017-08-21, 14:35   
   A: S: 4| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,Pł,S,L,W,MP,MA,MO,Śl,Skr,Kż: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Parzystołuski;

Uśmiechnęła się lekko słysząc słowa Opoki. Cóż poradzić... taki wiek. Pewnie później nie będzie już tak łatwo płakać czy się uśmiechać. Na razie jednak westchnęła ciężko ciesząc się w duchu, że poznała kogoś z opowieści swojej matki. Opoka wydawała się być jednak spokojniejsza niż sadziła. Przymknęła ślepia przyglądając się jej jeszcze uważnie. Pysk miała w bliznach, zwłaszcza szyję... ale ogólnie była łagodna. Ciekawe.
Temat zszedł jednak na to co męczyło samiczkę aktualnie. Czyli dziwnym trafem nie potrafiła dogadywać się z adeptami. Z dorosłymi jakimś dziwnym cudem nie było takiego problemu.
-No tak ale kiedy widzę, że adept Cienia pyskuje o wiele starszemu i mądrzejszemu smoki... i ja wtedy podchodzę do tego adepta i mu mówię, by przestał bo powiem Starszym. To czemu wtedy jest na mnie zły. Przecież go ostrzegam. Nie rozumiem. Jak inaczej miałabym powiedzieć by nie przynosił Cieniowi hańby swoim zachowaniem.- powiedziała zafrasowanym głosikiem.
-Mediacja... chyba nie słyszałam.- pokręciła główką.
-I tak, tak, właśnie o to mi chodzi. Jak powiedzieć innym żeby cię słuchali bo masz rację przecież.- dodała na sam koniec. Siedziała teraz sobie wygodnie w trawie tuż przed Opoka. Obserwowała jej mimikę i czekała na odpowiedzi. To miło ze strony przywódczyni obcego stada, że chciała jej pomóc.

-> Wojowniczka pachnie peonią dzięki olejkom ofiarowanym jej przez matkę.
-> Po starym poparzeniu została blizna u nasady ogona.

Głos młodej i dorastającej smoczycy | Głos dorosłej smoczycy | #7c272d | Teczka postaci

Opoka Ziemi 
Przywódca Ziemi
Przywódca Miłości

Stado: Ziemi
Rasa: Północny
Księżyce: 64
Opiekun: Chłód Życia i Azyl Zbłąkanych
Mistrz: Dziki Agrest [*]
Partner: Piórko Nadziei
Wysłany: 2017-08-27, 00:21   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 2| P: 4| A: 1
   U: Pł,MO,MA,S,M,MP,L,B,O,W: 1| A,Skr,Kż,Śl: 2|
   Atuty: Spostrzegawczy, Chytry Przeciwnik, Poszukiwacz, Znawca Terenów, Wybraniec Bogów

Jej wygląd był dosyć mylący. Dlaczego? Bo nie każdemu okazywała chłodne emocje, w niektórych przypadkach potrafiła je w sobie zdusić na rzecz wrodzonego ciepła, którym obdarzała każdego gdy była młoda. Ale były też przypadki, gdy jej wygląd doskonale odzwierciedlał jej zachowanie, potrafiła pokazać pazury, kiedy sytuacja tego wymagała. Musiała, w końcu była przywódczynią.
Wysłuchała słów Cienistej przytakując od czasu do czasu, okazując tym drobnym gestem że słucha uważnie oraz że ją rozumie. Wiedziała już w czym polegał problem.
- Rzeczywiście, źle się do tego zabierasz. Mówiąc że "powiesz starszym" wyjdziesz raczej na skarżypytę, dlatego ktoś w twoim wieku może odebrać to w zły sposób. Musisz to jakoś inaczej powiedzieć, jednak aby sens pozostał ten sam.
Opoka poprawiła nieco swoją pozycję, pozwoliła sobie się położyć na brzuchu, założyła prawą łapę na lewą w iście lwim geście, który podpatrzyła kiedyś od swojego ojca. Wpatrywała się w młódkę swymi szmaragdowymi oczętami.
- Wyobraź sobie, że jestem adeptem w twoim wieku i napyskowałam komuś o wiele starszemu, w dodatku wyższemu rangą. Co mi powiesz?
Na razie to. Potem przejdą do innej definicji mediacji. Opoka miała nadzieję, że Dirlith nie boi się drapieżników.

Poszukiwacz
Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu klejnot, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Następne użycie na polowaniu 24 września.

Znawca Terenów
Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał)

Następne użycie na polowaniu 4 września

Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie, uzdrowiciel może używać tego atutu raz na tydzień bez względu na miejsce w fabule, atut tyczy się wtedy obu etapów leczenia)

Następne użycie na polowaniu 7 sierpnia

Deidara
S: 1| W: 2| Z: 3| I: 1| P: 1| A: 1
Skr: 1| A,O: 3

KK

WRÓCIŁAM!
Byłabym wdzięczna za podesłanie mi linków do zaległych fabuł. Z góry dzięki!

Ukryta Intencja 
Wojownik Cienia
Dirlilth Niezłomna

Stado: Cienia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 27
Opiekun: Krew Mandragory [*]
Partner: Obojętny Kolec
Wysłany: 2017-08-28, 17:53   
   A: S: 4| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,Pł,S,L,W,MP,MA,MO,Śl,Skr,Kż: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Parzystołuski;

Czyli jednak źle rozmawiała z innymi, tylko czemu. To było zagadkowe i męczące na swój sposób. Mówiła jedynie co ma na myśli, czemu smoki nie potrafiły znieść prawdy. Istniała malutka szansa, że może faktycznie nieco przesadzała, ale żeby od razu się obrażać? Siedziała spokojnie wysłuchując zdania Opoki na ten temat.
-Chciałam mu pogrozić trochę... myślałam, że jeśli obiecam mu, że nikt się nie dowie to jego reputacja będzie dla niego znacznie ważniejsza nad zachowanie.- westchnęła ciężko. Czemu smoki musiały być takie skomplikowane. Przetarła łapą pysk i znów spojrzała przywódczyni w ślepia. Przyglądała jej się jak zmienia swoją pozycję, samiczka jednak cały czas siedziała. Tak było jej wygodniej, rozłożyła jedynie nieco luźniej skrzydła i czekała.
Skinęła głową starając sobie wyobrazić Opokę jako kogoś w jej wieku, co było nieco dziwne ale polecenie to polecenie. Ciężki orzech do zgryzienia bo Dirlilth od razu chciałaby tego kogoś zbesztać. Zacisnęła zęby starając się zdusić tę chęć.
-Normalnie powiedziałabym...- zamyśliła się. Może lepiej by Opoka miała porównanie i ją jakoś poprawiła na koniec.
-Po pierwsze wzięłabym go na bok jak już starszego by nie było i dopiero wtedy bym mu powiedziała... powiedziałabym, że jest głupi i nie używa umysłu. To znaczy...- miała chyba udawać, że mówi do Opoki jak do adepta. Przełknęła lekko ślinę głupio się czując.
-Czy ty jesteś głupi? Przecież starszym trzeba okazywać szacunek. On jest od ciebie silniejszy i jak go zdenerwujesz to może ci ogryźć głowę albo ogon, a ty co mu zrobisz. Połaskoczesz go?- urwała i uśmiechnęła się zakłopotana. Taki jednak tekst chyba nie był zgodny z tym co mówiła jej wcześniej samica.
-Ale po przemyśleniu może bym to powiedziała nieco spokojniej i tak, żeby nie odebrał tego źle ale żebym nadal brzmiała jak ja. Bo ja chcę brzmieć jak ja i tu jest problem.- westchnęła nieco dramatycznie i zastanowiła się nad nową wersją. Może i tę Opoka będzie mogła sprostować.
-Czemu tak się do niego odezwałeś. Wiesz, że nawet jeśli nie lubimy tego co mówią nam starsi to powinniśmy ich wysłuchać w ciszy? Jeśli coś cię gryzie to możesz powiedzieć to na przykład mnie i może razem wymyślimy jak starszemu zwrócić na to uwagę. Bo jak tak będziesz wrzeszczeć to tylko możesz go rozzłościć... a on ma trochę większe kły niż my.- powiedziała i zaczekała co też odpowie Opoka.

-> Wojowniczka pachnie peonią dzięki olejkom ofiarowanym jej przez matkę.
-> Po starym poparzeniu została blizna u nasady ogona.

Głos młodej i dorastającej smoczycy | Głos dorosłej smoczycy | #7c272d | Teczka postaci

Odpowiedz do tematu