FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Samotny pagórek
Autor Wiadomość
Ferida 
Pisklę

Stado: Cienia
Rasa: Skrajny
Opiekun: Południowy Deszcz

Wysłany: 2017-07-14, 20:24   
   A: S: 4| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,Pł,S,A,O,MP,W,Sl: 1
   Atuty: Szczęściarz; Chytry Przeciwnik;

Ferida pokręciła łebkiem.
- Bóg Hidana jest inny. Jest z daleeeka, daleeeka. A Kruczy Pan jest bogiem Cienia od zawsze! Mamusia mi tak powiedziała. A ofiary składamy nie po to, żeby coś dostać, tylko dlatego, że jest bogiem. A wiara to jest właśnie takie coś, że nie widziałeś. Jak widziałeś, to wtedy jest wiedza. - oświadczyła Ferida tonem znawcy, wielkiego eksperta od bogów. - Poza tym mamusia mówi, że Pan jest. Mamusia ma zawsze rację!
Nie istnieje na tym świecie nikt, kto miałby bardziej rację, niż mamusia! Takie oto było zdanie Feridy. I czemóż to się dziwić? Pisklęta zawsze na starcie swego życia ślepo wierzą rodzicom. Młoda cienista wierzyła w swego boga równie mocno jak w to, że jutro wzejdzie słońce, albo w to, że kamieni nie da się pogryźć.
Na pytanie o zabawę energicznie pokiwała łebkiem.
- Umiem wchodzić na drzewa i spadać na smoki, żeby je łaskotać! I umiem w berka gryzionego. I w chowanego! A jak szybko biegam w kółko, to świat zaczyna się kręcić i to też fajna zabawa. I wszystkim od tego ziemia faluje pod nogami. - przedstawiła swoje referencje z zakresu zabawy.
Czy walka może być fajniejsza od biegania w kółko? Niemożliwe! Co prawda nigdy nie walczyła, nie wierzyła jednak, by mogło być to ciekawsze od sprawiania, że cały świat się chwieje.

Ekwipunek:
Mięso: 0/4
Owoce: 0/4
Kamienie: 10
Fabularne: Łuska Chalcedonu, czaszka

#d77219 - Ferida mówi | #8eaaff - głosy w głowie Feridy mówią

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Stado: Ziemi
Księżyce: 32
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wysłany: 2017-07-14, 23:33   
   A: S: 5| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,S,L,Pł,MP,Skr,W,MA,MO,M,Śl: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Chytry Przeciwnik

Znowu ten Hidan on jest wszędzie i miesza pisklakom w głowie no cóż na to nic nie poradzę.
- A ten wasz bóg nie jest mądrzejszy od mamusi? - skoro bóg jest bogiem to chyba jest mądrzejszy od każdego. Tak to chyba działa co nie?
No cóż to może pora się w coś pobawić. Ciekawe znała zabawy pewnie, niektórych nauczył ją Hidan.
- Skoro umiesz to wejdź na drzewo i skocz na mnie tak żebym cię nie słyszał zobaczymy czy jesteś taka dobra.

S:1 W:1 Z:2 I:2 P:1 A:1
S:1 MA:1 MO:1

Ferida 
Pisklę

Wysłany: 2017-07-15, 01:38   

Czółko Feridy zmarszczyło się, rozważając ten paradoks. Mamusia jest najmądrzejsza w świecie, to oczywiste! Ale oczywiste jest też to, że bóg jest wszechwiedzący... A jeśli wie wszystko, to pewnie wie to, co wie mamusia. Ale czy da się mieć bardziej rację, niż ma ona?
W końcu uznała, że sprawę można wyjaśnić w jeden tylko słuszny sposób.
- Nie wiem, zapytam mamusię.
Mamusia będzie wiedziała, czy bóg jest od niej mądrzejszy, czy nie.
Uniosła uszy niczym dwa radary, po czym pomarańczowymi ślepkami zlustrowała okolicę, szukając odpowiedniego drzewa. Jako że pagórek znajdował się w środku puszczy, okalało go ich całkiem sporo. W końcu ślepka Feridy zatrzymały się na rozłożystym dębie, rosnącym z samego brzegu. Jego gałęzie, zwieszające się nad polaną, z której wyrastał pagórek, wydawały się idealne do czajenia się!
- Tamto drzewo, tamto! Chodź, spadnę na ciebie z niego! - zawołała, ruszając w radosnych podskokach w stronę drzewa, co kilka kroków przystając, żeby się upewnić, że kolega ją śledzi.

Ekwipunek:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-07-17, 22:55   

To pytanie chyba ją troszkę zszokowało, mamusia może nie mieć racji? Mała postanowiły się jej zapytać. Następnie wybrała drzewo, z którego na mnie skoczy.
- No to idę - ruszyłem w niej stronę i zatrzymałem się pod drzewem czekając aż ruszy się i na mnie skoczy, ciekawe jak jej pójdzie. I postaram się zrobić tak, żeby spadła na mnie nie chcę, żeby coś jej się stało.
- Jak chcesz to mogę cię potem czegoś nauczyć, jakby nam się nudziło.

Ferida 
Pisklę

Wysłany: 2017-07-18, 22:12   

Widząc, że idzie, rozpoczęła wspinaczkę. Pomagając sobie dodatkowymi pazurkami wyrastającymi ze skrzydeł, szybko dostała się do gałęzi drzewa i usadowiła wygodnie na jednej z nich. Normalnie w takich warunkach położyłaby się nieruchomo, skrzydłami trzymając się sąsiednich gałęzi, nieruchoma, by zmylić potencjalną ofiarę, ale... Smok przecież wiedział, że ona tu siedzi!
Dlatego też, ledwo stanął pod drzewem, przypuściła atak, zeskakując z gałęzi wprost na jego głowę.
- Mam cię! - zawołała.
Wygięła szyję w łuk, przekrzywiając łepek do góry nogami, by spojrzeć mu w oczy.
- Serio? Nudę chcesz naprawiać większą nudą? - zapytała, krzywiąc się.
Miała alergię na słowo "nauka".

Ekwipunek:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-07-19, 21:19   

Drzewo było dosyć wysokie. Nie lepiej byłoby wzlecieć? No cóż młoda po chwili była już u góry i leciała na dół prosto na mnie. Dobrego cela miała.
- Nieźle, a nie lepiej byłoby tam podlecieć? Latanie jest super! Pokazał ci to ktoś kiedyś? - mógłbym pokazać jej co i jak, ale skoro ona nie chce się uczyć, nauka jest super zabawą jak się biega, lata skacze wszystko jest możliwe!
- Nauka nie jest nudna wiesz jak fajnie jest kiedy uczysz się latać i ścigasz się przy tym z kimś lub wpadasz a drzewa i latasz lasem i zakładasz się kto więcej razy wleci w drzewo? Albo kiedy biegasz i uciekasz przed groźnymi zwierzętami? Adrenalina i śmiech kiedy jest się szybszym. Umiesz biegać, skakać lub latać? - zawsze przedstawiam naukę w formie zabawy, to jest przecież najważniejsze, a ze mną nie będzie się podczas tego nudzić. Chyba, że ma lepszy pomysł.

Ferida 
Pisklę

Wysłany: 2017-07-19, 23:37   

Ferida pokręciła łebkiem.
- Ja nie latam. Ale raz widziałam latanie.
Nigdy nawet nie myślała o tym, żeby się lotu nauczyć. Wszystkie umiejętności dotychczas przychodziły jej same i skoro lot nie przyszedł sam, uznała że po prostu latanie nie jest jej pisane.
- Umiem biegać i skakać. Sama się nauczyłam, bez nudzenia się. - powiedziała z dumą. - I umiem się wspinać. I to wystarczy. Jeśli coś mnie będzie goniło, ucieknę na drzewo.
Podeszła do czerwonego smoka, patrząc nań badawczo.
- A ty... Często wpadasz na drzewa? - zapytała zaciekawiona.
Może to dlatego lubił naukę? Po prostu za dużo razy wpadł na drzewo?

Ekwipunek:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-07-20, 15:30   

Jak to nie lata? Umie skakać i biegać, ale czemu nie umie latać?
- Pokazać ci jak się lata? Byś mogła szybciej wejść na drzewo i wtedy będziesz miała więcej czasu na czekanie na ofiarę - minął by szybciej czas, a tak to musimy tu się nudzić.
- Zależy, bo jak się z kimś ścigam w lesie na przykład i szybko muszę skręcać to czasami wpadnę na drzewo, ale jest przy tym super zabawa! Chciałabyś spróbować, pewnie uniósłbym cię na grzbiecie i zobaczyłabyś jak to wygląda z góry. W razie czego wczepiłabyś się kolcami we mnie - zaproponowałem z uśmiechem ciekawe co na to powie. Pewnie by się jej spodobało.

Ferida 
Pisklę

Wysłany: 2017-07-20, 15:39   

Ferida nawet nie kłopotała się odpowiedzią, tylko natychmiast uczepiła się jednej z przednich łap smoka. Pazurkami wyrastającymi jej ze skrzydeł uchwyciła się grzebienia na jego szyi, po czym, pomagając sobie łapkami, podciągnęła się na grzbiet. Tam usadowiła się wygodnie między miejscem, w które wrastają skrzydła, a szyją kolegi. Wszystkimi sześcioma chwytnymi kończynami uchwyciła się jego futra.
- Gotowa do startu! - zawołała.
A więc będzie latała! Całkiem jej się ten pomysł podobał. Obejrzy sobie świat z wysoka, i może nawet zobaczy, gdzie kończy się bariera?
Byle tylko nie wpadali na drzewa... Tego stanowczo wolałaby uniknąć, mimo że jej nowy kolega wydawał się to lubić.

Ekwipunek:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-07-21, 08:08   

Widzę, że przyjęła zaproszenie. Bez chwili namysłu od razu wskoczyła na mój grzbiet. Poczułem ukłucie i mała była już na moim grzbiecie.
Teraz dla bezpieczeństwa miałem stworzyć barierę z maddary. Była przezroczysta, bezwonna i nie dało się jej dotknąć. Bańka utrzymywała smoczycę na moim grzbiecie. Zaczynała się od początku lewego skrzydła do początku prawego skrzydła. Kształt miała okrągły. Tchnąłem maddarę i bańka pojawiła się, znaczy nie mogłem mieć pewności, ale poczułem wibrowanie magii.
Następnie ugiąłem łapy i rozstawiłem je, ogon trochę wyżej. Wziąłem rozbieg i skoczyłem. Kilka razy machnąłem skrzydłami z całych sił i wzleciałem jak najwyżej. Byliśmy kilkanaście ogonów nad koronami drzew. Leciałem prosto, potem wykonałem zakręt w lewo przechylając się troszeczkę. Młoda by nie spadła tylko pewnie zderzyła się z ścianką bariery.
- I jak ci się podoba?

Ferida 
Pisklę

Wysłany: 2017-07-21, 18:09   

Ferida nie uderzyła w żadną maddarową ścianę, a to z przyczyny takiej, że trzymała się mocno. Niczym przyspawana tkwiła na grzbiecie samca, obserwując świat z wysoka.
- Iiiii! - zapiszczała z zachwytem widząc, jak pod ich łapami przemykają drzewa.
Fajne było to latanie. Zwłaszcza, gdy to nie ona musiała machać skrzydłami, a cały proces nie wymagał od niej żadnego wysiłku.
- Wyżej! Wyżej! - zawołała.
Chciała zobaczyć wszystko, dotknąć gwiazd! Wzlecieć najwyżej, jak to tylko możliwe, tak wysoko, by zobaczyć z góry cały świat, łącznie z tym, co dotychczas krył przed nią horyzont.

Ekwipunek:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-07-21, 20:41   

Mocno się mnie uczepiła nie zsunęła się. To dobrze na szczęście była bezpieczna nie chciałbym mieć cienia na głowie.
Widać i słychać było, że jej się podoba. Chciała wyżej? To polecimy wyżej. Skierowałem się lekko do góry i trzema mocnymi podciągnięciami wzleciałem wyżej. Widać było cały horyzont i zaokrąglenie ziemi. Nawet barierę i troszkę świata poza nią dało się dostrzec.
- Gdybyś mogła wejść na nasze ziemie pokazał bym ci cały obóz z góry, albo cienia.
Kiedyś może ten plan się powiedzie, znaczy teraz też może czemu nie ale konsekwencje będą hmm ogromne?

Ferida 
Pisklę

Wysłany: 2017-07-22, 00:54   

Ferida z lśniącymi oczyma obserwowała horyzont.
- A czemu to się tam tak zagina? - zapytała, zaskoczona.
Ziemię dotychczas uznawała za płaską niczym talerz, bez zagiętych końców. W końcu nikt nigdy jej nie mówił, że jest inaczej, a i ona nie pytała, uznając płaskość ziemi za oczywistą oczywistość.
Słysząc propozycję kolegi, uśmiechnęła się niczym chochlik.
- Nikomu nie powiem! Polećmy tam, zasady są po to, żeby je łamać. - zamruczała na ucho Grzmotu.
Nie wiedziała, że nie wolno tam latać. Gdyby wiedziała, już dawno zwiedziłaby całe tereny Ziemi, ot, wyłącznie dlatego, że ktoś może chcieć jej tego zabronić. Teraz więc, gdy trafiła się okazja, nie podda się, nim nie przekona samca do lotu nad nieznanymi jej ziemiami. Przecież, jak słusznie rozumowała, jemu wolno tam latać. A jeśli nie wylądują, nikt nie zauważy jej, małej kruszynki uczepionej grzbietu czerwonego smoka.

Ekwipunek:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-07-22, 09:34   

Świat się zagina? Młoda chyba nie wiedziała jak to działa.
- Świat jest okrągły, też kiedyś myślałem, że jest płaski, ale odkąd latam wiem, że jest okrągły.
Mało jeszcze wiedziała o świecie, pewnie tak samo jak ja, ale zawsze można nauczyć się czegoś nowego.
- Nie możesz wejść na ziemie mojego stada i ja nie mogę na twojego, po to są granicę. Moja mama jest przywódcą mojej stada. Miałbym poważne kłopoty, a poza tym wyczuliby twój zapach. To mogłoby zacząć nawet wojnę
Pisklaki pamiętam jak chciałem łamać zasady. Niczego nie świadomy.

Ferida 
Pisklę

Wysłany: 2017-07-23, 16:33   

Ferida prychnęła cicho.
- A moja mama też jest przywódcą. I jest groźniejsza, niż twoja, więc wojny nie będzie. - stwierdziła z przekonaniem.
Wizję okrągłego świata postanowiła odłożyć na później. Jakoś jej się to nie widziało. Czy w takim wypadku smoki nie powinny zsuwać się z krawędzi? Mama na pewno będzie wiedziała!
Młoda przednimi łapkami złapała czerwonego samca za uszy, niczym za stery.
- Leciiimy! - zawołała, kierując go w stronę terytoriów Ziemi.
Nie ciągnęła oczywiście za te uszy na tyle mocno, by je uszkodzić. Kierowanie kierowaniem, ale jakiśtam umiar zachować umiała.

Ekwipunek:

Odpowiedz do tematu