FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Skała
Autor Wiadomość
Zapomniany Rytm 
Łowca Ognia
Słowa obcej pieśni

Stado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 48
Opiekun: Nie był potrzebny
Mistrz: Teraz on nim będzie.
Partner: Wieczorna Aura
Wysłany: 2017-09-26, 22:00   
   A: S: 2| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 2| A: 1
   U: MA,MO,B,S,L,Pł,A,O,Kż,MP:1|Śl,Skr,W:2
   Atuty: Spostrzegawczy; Pamięć przodka; Lekkostopy

Och i do czego tu doszło? Miałem tylko nadzieję, że Krwisty nie jest taki jak myślę i potrafi dotrzymać tajemnicy. Westchnąłem cicho słysząc pytanie. Chyba nasza rozmowa już się zakończyła i zaczęła się rozmowa ich. Nie odpowiedziałem na pytanie. I tak pewnie nic nie dałoby moje zaprzeczenie. Sam jednak zdziwiłem się słysząc słowa jego w tetejszym języku. Dlaczego więc nie mówił do mnie po tutejszemu przez te wszystkie księżyce tylko trudził się moim językiem?
~ Gdyby nie to pewnie nie pielęgnowałbyś tradycji, jakie ci pozostały Vozuriimie. Pamięć o swoim pochodzeniu jest bardzo ważna. Bez niej pewnie byłbyś kimś zupełnie innym.~
Głos odpowiedział na moje pytanie jakby pomijając całkowicie pytanie adepta. Może rzeczywiście go nie słyszał. Albo po prostu nie chciał?
~ Poprawię cię... Miałem ciało. Było to jednak dawno temu i sam już nie pamiętam jak ono wyglądało. W tej chwili jestem czymś czego nie ma. Przynajmniej dla wszystkich innych niż wy.~
Po raz kolejny ochrypnięty głos rozbrzmiał w mojej głowie. Zawsze wydawało się to dziwne kiedy on do mnie mówił. Wydawało się, że słychać go z dala lecz czuło się głos przy samym uchu. Dziwne zjawisko i tak szczerze to nawet po tak długim czasie się nie przyzwyczaiłem. Cały czas obserwowałem Krwistego. Jeśli komuś się wygads osobiście wypruje mu flaki...

Spokój jest największym szaleństwem naszych czasów.
    Atuty:
    ~ Spostrzegawczy ~
    Jednorazowo +1 do percepcji.
    ~Pamięć Przodka ~
    Minus 2ST na A i O przeciwko drapieżnikom.
    ~ Lekkostopy ~ Smok ma automatyczny sukces przy teście na podkradanie się do zwierzyny łownej. Do użycia raz na dwa tygodnie w polowaniu. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona. Zużyty: ---
Posiadane:
~ Mięso/Owoce: 4/4 | 0/4
~ Kamienie: Diament, Opal, Szafir
~ Inne: duża perłowa łuska smoka górskiego, dwa szmaragdowe pióra wczepione za uchem. Dialogi: #66FF66

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Stado: Ziemi
Księżyce: 32
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wysłany: 2017-10-11, 21:53   
   A: S: 5| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 2| A: 1
   U: B,S,L,Pł,MP,Skr,W,MA,MO,M,Śl: 1| A,O: 2
   Atuty: Szczęściarz; Chytry Przeciwnik

Rozdwojony nic na razie nie mówił. Ciekawe czy słyszał naszą rozmowę. Tyle pytań nasuwało mi się na język, ale wiedziałem, że nie odpowie na wszystkie. Musiałem, więc zacząć dobierać pytania ostrożnie.
~ Czyli miałeś ciało, a byłeś smokiem tak jak my? Dlaczego w ogóle je straciłeś i czemu jesteś w głowie tego ognistego? Przepraszam, że tyle pytań, ale jestem ciekawy nowych rzeczy, intryguje mnie ta cała sytuacja! ~ głos wypełnił głowę Voza, więc tak jak i on to dziwne coś powinno usłyszeć moje słowa.
- Spokojna też o nim wie?

S:1 W:1 Z:2 I:2 P:1 A:1
S:1 MA:1 MO:1

Zapomniany Rytm 
Łowca Ognia
Słowa obcej pieśni

Wysłany: 2017-10-11, 22:18   

Słyszałem pytania w swojej głowie i sam skrycie chciałem usłyszeć odpowiedź. Dlatego też nie zrywałem połączenia z Krwistym tylko wyczekiwałem z zamkniętymi ślepiami na "słowa" głosu. Tylko czy on będzie chciał na nie odpowiedzieć? Czy może tylko chciał zaznaczyć swoją obecność.
~ Logiczne prawda? Nie sądzisz chyba, że byłem kiedyś jakąś zagubioną kozą, która tkwi w umyśle smoka i jeszcze otrzymała dar mówienia.~ Odpowiedź na pierwsze z pytań ziemnego wywołała uśmiech na moim pysku. Potrafił być cięty... To mu trzeba przyznać.
~ A jak smoki tracą ciało? Na jakim etapie życia hmm?~
Szczerze mi też często odpowiadał pytaniem na pytanie. To było takie... Rozpoznawcze u niego.
~ Odpowiedź to historia nie na dziś... I przede wszystkim nie dla ciebie.~
Ostatnie słowo głosu zwiastowało nagłe zerwanie połączenia pomiędzy mną, a Krwistym jednak tak się dalej nie działo... Nie dostałem żadnego znaku by to zrobić...
~ Wie. Ale ona z nim nie rozmawiała.~
Odpowiedziałem tym razem ja dalej nie otwierając oczu. No dalej mów coś jeszcze!

Atuty:
    ~ Spostrzegawczy ~
    ~Pamięć Przodka ~
    ~ Lekkostopy ~ Smok ma automatyczny sukces przy teście na podkradanie się do zwierzyny łownej. Do użycia raz na dwa tygodnie w polowaniu. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona. Zużyty: ---
Posiadane:
~ Inne: duża perłowa łuska smoka górskiego, dwa szmaragdowe pióra wczepione za uchem. Dialogi: #66FF66

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-10-20, 14:34   

Słuchałem uważnie odpowiedzi na moje pytania, które same były pytaniami. Kiedy skończył połączenie zostało zerwane. Czyli będzie teraz się ukrywał? Ze mną nie ma tak łatwo!
~ Myślisz, że zerwiesz połączenie i się mnie pozbędziesz? Nadal nic się nie dowiedziałem, a nie będę ukrywał zaciekawiłeś mnie czymkolwiek jesteś. Odpowiadając na twoje pytania to myślę, że raczej mogłeś być kozą taką zmutowaną patrząc na rodzaj twoich wypowiedzi i smoki tracą ciało jak umierają, ale co się stało, że umarłeś. Może i to nie opowieść dla mnie i na dziś, ale dzień jest jeszcze długi, a mi się nie śpieszy. Możesz mieć moją obietnicę, że nikomu nie zdradzę okoliczności pojawienia się ciebie w głowie ognistego. To jak? - zapytałem, może i są małe szanse, że mi opowie, ale czemu by nie spróbować. Jak nie powie to zapytam Voza może on o tym wie przecież to coś jest w jego głowie.

Zapomniany Rytm 
Łowca Ognia
Słowa obcej pieśni

Wysłany: 2017-10-21, 20:51   

Nie wiem dlaczego adept myślał, że zerwałem połączenie. W końcu on cały czas do niego mówił więc? Hmm... Może jego mózg tak jak mój nie trawi zbytnio obecności czegoś nienamacalnego.
~ To ostatecznie rozwieje twoje wątpliwości... Byłem smokiem. Mało szczególnym i już nie pamiętanym. Jednak jeśli się upszesz możesz pewnie znaleźć nawet mój szkielet. Umarłem tak jak smoki powinny umierać... Byłem stary i mój czas po prostu się skończył. ~
Samemu trudno przyswajało się te informacje. W końcu były nowe i było ich dużo, a do tego niecodzienne dla zwykłych zjadaczy saren. Czasami żałowałem, że spotkał mnie taki los. Może gdyby on był powiedzmy u Krwistego miałby więcej okazji do rozmów? Albo nie odezwałby się w ogóle wiedząc z czym to się wiąże.
~ Nie chodzi mi o ciebie adepcie. To Vozuriim nie powinien wiedzieć i to do niego należy ostateczna decyzja. Prawda może okazać się bolesna i zmienić twoje życie Vozuriimie...~
Ale dlaczego? Czego mogłem teraz się spodziewać? I czy chcę to słyszeć? W końcu z tą wiedzą, którą posiadam, żyje mi się dobrze i nie chcę tego zmieniać.

Atuty:
    ~ Spostrzegawczy ~
    ~Pamięć Przodka ~
Posiadane:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-10-22, 23:28   

Czyli ten głos był kiedyś smokiem. Ciekawe jakiej rasy były. Pewnie zwyczajnej, bo mówił coś o tym, że był mało szczególnym. Następnie zaciekawiła mnie propozycja znalezienia jego szkieletu, ale w sumie po co mi to skoro i tak mi pewnie za dużo to nie powie?
Dale wsłuchiwałem się w jego słowa, czyli on chciał mi wszystko powiedzieć, ale martwił się o Voza? Ciekawe co takiego skrywała ta tajemnica.
~ Rozumiem. W takim razie zapytajmy go! ~ rzekłem entuzjastycznie i spojrzałem znowu na Vozurima.
- Chciałbyś wiedzieć Vozu? - zapytałem czekając niecierpliwie na odpowiedź. Oby się zgodził!

Zapomniany Rytm 
Łowca Ognia
Słowa obcej pieśni

Wysłany: 2017-10-23, 13:02   

Ostatnie słowa głosu wprowadziły do mojej głowy spore zamieszanie. Czy powinienem się go posłuchać i nie pytać? Czy może moja zwykła smocza ciekawość wygra? Zacząłem uderzać ogonem o ziemię wyrażając tym swoje zdenerwowanie.
W koncu jednak podjąłem decyzję... Nie mogę trwać w fałszywej rzeczywistości, aż do śmierci, a skoro on wie... To ja też powinienem.
~ Mów... ~
Powiedziałem na głos zdecydowany co do swojej decyzji. Tylko na jak długo.
~ W takim razie chodźcie się przejść...~
Polecenie głosu było dla mnie jasne. Wstałem i zacząłem iść w stronę skały. Kiedy opowieść się zacznie?

// Zacznie się w następnym poście xP Chwilowo jestem niedysponowany, a ten post będzie dłuuugi :3

Atuty:
    ~ Spostrzegawczy ~
    ~Pamięć Przodka ~
Posiadane:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-10-23, 21:46   

Widać było, że Zapomniany był trochę niezdecydowany. To co się stanie prawdopodobnie wstrząśnie nim, bo w sumie tyle księżyców żył z nie wiadomo czym lub kim, a teraz dowie się całej prawdy.
Ja cały czas siedziałem. Siedziałem zniecierpliwiony, strasznie nie lubiłem czekać, ale musiałem dać mu czas na zastanowienie się. Po chwili podjął się wysłuchania historii. Ja nic nie mówiłem, skupiłem się na słowach głosu.

Zapomniany Rytm 
Łowca Ognia
Słowa obcej pieśni

Wysłany: 2017-10-24, 19:36   

Trwała cisza... Może zbyt długo? Jak obszerna musi być historia, którą zaraz usłyszę skoro głos przygotowuje się do niej tak długo? W końcu jednak poczułem impuls, który wskazywał na to, że zaraz to wszystko usłyszę.
~ A więc Vozuriimie czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego twoje imię jest takie, a nie inne? Dlaczego oznacza szaleństwo? Kim był twój ojciec i co się z nim stało? Zacznijmy może od tego co było na samym początku... Od twojej matki. Nie była ona tym kim myślisz, że była. Twój drugi rodzic... Znałem go. Odpowiedziałem mu o świecie tutaj. O bogach, o naszych zwyczajach, a on pokazywał mi jakimi językami się posługują za barierą. On niestety przekazał wiedzę o naszych bogach twojej matce. Powiedział jej o każdym nawet tym upadłym i to w nim ona upodobała sobie patrona. Modliła się o to by zesłał szaleństwo na jedne z jej piskląt. By pomściło jej stratę. Niestety nie byłeś pierwszy... Każde pisklę o kolorze oczu takim samym jak ona czy twój ojciec zostało zabijane by zostać jej karmą... Twojego ojca... Też spotkał ten los... Jednak przejdźmy do sedna... Jak ja znalazłem się tu gdzie teraz jestem? Może nie dokończyłem wszystkiego tutaj i zostałem zesłany by uczynić z ciebie kogoś lepszego niż sam jestem? A może to modlitwy twojej matki sprowadziły mnie tutaj? Nigdy się nie dowiemy...~
Głos ucichł... Ja czułem jakby coś we mnie pękło. Cały czas wierzyłem w kłamstwo. Moja matka była kimś złym... Tylko czy to zmieni sposób w jaki będę patrzył na świat? Moje spojrzenie na przeszłość napewno uniknie zmianie. I na sam głos... Nie widać było nic w mojej mimice. Jedynie wzrok tępo skierowałem w przestrzeń.

Atuty:
    ~ Spostrzegawczy ~
    ~Pamięć Przodka ~
Posiadane:
Ostatnio zmieniony przez Zapomniany Rytm 2017-10-24, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-10-28, 22:25   

Cisza nadal trwała, czułem się jakby mijały księżyce, wieki. Nie lubiłem tego, czekania na coś i to tak ważnego. Spojrzałem pytająco na Voza i wtedy usłyszałem z powrotem głos tego czegoś.
Historia była ciekawa i z każdym kolejnym słowem byłem coraz bardziej podekscytowany jak i lekko zacofany? Było wspomniane tyle rzeczy, jakieś bogi i jego rodzice. Imię ognistego oznaczało szaleństwo. Czyli był jakiś nienormalny czy coś? Nie wiedziałem i w sumie bałem się trochę pytać.
Z czasem historia zaczęła się rozkręcać, jego matka zjadała pisklęta i jego ojca? Chyba na to wskazywało, ale to wszystko było bezsensu.
- Co te bogi robią ze smokami - powiedziałem cicho, jakby sam do siebie i słuchałem dalej. Czyli głos sam nie wiedział co i jak. Ciekawość zjadała mnie od środka, ale skoro on nie wie to chyba nie warto pytać. Vozu się nie odzywał, zagapił się w dal. Ta historia na zawsze zmieni jego życie i znowu coś przeze mnie. Gdyby nie ta moja ciekawość.
Podszedłem bliżej smoka i usiadłem obok niego wpatrując się teoretycznie w ten sam punkt co on.
- Nie warto myśleć o tym co było, bo nigdy się to już nie powtórzy. Życie ciągnie się dalej i mimo tego, że kiedyś działy się złe rzeczy to każdy z nas brnie dalej. Życie smoka jest jak droga pod górkę. Czasami jest stromo i zmagamy się z trudami w życiu i innymi nierównościami, a czasami jest łagodnie i szczęśliwi wykorzystujemy łatwość życia. I tak idziemy pod tą górkę drogą, na której są zawsze niespodzianki, a kiedy osiągniemy już nasz szczyt droga się kończy i wtedy możemy zejść z górki. Po drodze upadamy, ale tylko po to, żeby powstać silniejsi i nauczyć się na błędach, więc chyba nie warto, aż tak bardzo się tym przejmować co było kiedyś. - rzekłem i znowu nastała cisza. Tylko tym razem był spokój, w ogóle nie czekałem na odpowiedź, cały czas myślałem nad historią.

Zapomniany Rytm 
Łowca Ognia
Słowa obcej pieśni

Wysłany: 2017-10-30, 22:27   

Trwałem w zamyśleniu. Mogło się wydawać, że już nigdy się z niego nie wyrwę. Bolało mnie to co chwilę temu usłyszałem. Prawda... Czy po tym jak ją usłyszałem chciałbym cofnąć czas i nie zezwolić duchowi na jej przekazanie? Chyba nie... W końcu przestanę wreszcie żyć w kłamstwie.
~ Myślisz, że da się po prostu żyć dalej po czymś takim? Jakby nigdy nic? Uwierz, że moja droga pod górę jest bardzo stroma... Właśnie zmieniła się w klif, którego tak po prostu nie ominę.~ Powiedziałem głosem już całkiem pozbawionym emocji. Nie odwracałem wzroku od tajemniczego pewnie nie istniejącego puntku myśląc uporczywie nad jednym pytaniem... Dlaczego?
~ To nie był mój błąd choć może masz rację. Nie zmienię przeszłości i choćby była najczarniejsza muszę z nią żyć. Wiesz... Chcę ci podziękować za to co zrobiłeś. Za to, że dzięki tobie wiem jakie mam szczęście, że mogłem dorastać tutaj. Nox hei Krwisty Kolcu.~
Powiedziałem zwracając łeb w stronę adepta. Dzisiaj już chyba za dużo wrażeń jak dla mnie...

// Kończymy?

Atuty:
    ~ Spostrzegawczy ~
    ~Pamięć Przodka ~
Posiadane:

Krwisty Kolec 
Adept Ziemi
Ten, który przeżył

Wysłany: 2017-11-01, 23:53   

Dałem czas ognistemu na przetrawienie tego co właśnie usłyszał. Nie musiałem czekać długo na odpowiedź na moje słowa.
~ Oczywiście, że da się z takim czymś żyć dalej szczęśliwie. Ryłko musisz bardzo tego chcieć. Nie warto iść nigdy na szczyt pod na skróty. Przeszkodom trzeba stawić czoła, bo tylko tak można się ich pozbyć. Twoje życie zmieniło się w klif, a moje jest jednym wielkim klifem do góry nogami. Cały czas wszystko nie idzie po mojej myśli, jestem denerwujący i ciągle wplątuję się w kłopoty, ale zawsze chodzę uśmiechnięty, bo wiem, że co się ma stać prędzej czy później się stanie nie da się uniknąć większości rzeczy, bo i tak potem wrócą ~ odpowiedziałem na ostatnie słowa smoka.
~ Na mnie już pora łowco, mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy i do tego czasu nie umrę na arenie ~ uśmiechnąłem się i wzleciałem kierując się w stronę obozu, pamiętałem cały czas o obietnicy, której dotrzymam choćby nie wiem co się stało.

// zt

Zapomniany Rytm 
Łowca Ognia
Słowa obcej pieśni

Wysłany: 2017-11-03, 20:16   

Wszystko to było tak... Świeże w tym złym znaczeniu. Trudno mi było przetrawić to na raz. Skonsternowany patrzyłem w dal słuchając tylko słów adepta. Hmm... Każdy czasem mówi słowa tak nie pasujące do wieku. Tak mądre, jakby padały z ust starego mędrca.
Nie odpowiadałem już adeptowi niczym innym poza skinięciami łba. Nie było potrzeby by mówić.
Jedynie uśmiechnąłem się słysząc ostatnie słowa Krwistego, by po chwili samemu wzlecieć w przestworza. Czas wrócić do domu...

// zt

Atuty:
    ~ Spostrzegawczy ~
    ~Pamięć Przodka ~
Posiadane:

Odpowiedz do tematu