FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Smoczy Grzbiet
Autor Wiadomość
Piórko Nadziei 
Łowca Ognia
Piórko

Stado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 78
Opiekun: Płomień Pustyni
Partner: Opoka Ziemi
Wysłany: 2017-03-07, 19:41   
   A: S: 2| W: 2| Z: 3| I: 1| P: 4| A: 1
   U: A,O,MP,S,Śl,W,L,Pł,B,Kż,M,MA,MO:1| Skr:2
   Atuty: Spostrzegawczy; Pamięć przodka; Tropiciel; Znawca terenów; Wybraniec bogów

Piórko Nadziei poczuł wewnętrznie, w sposób mentalny, a może to było przeczucie, że ktoś potrzebuje pomocy łowcy. Zabrał więc ze sobą porcję 4/4 mięsa i ruszył nad Zimne Jezioro. Gdy tak przelatywał nad Smoczym grzbietem, usłyszał rozpaczliwy ryk, łamiący serce. Zniżył lot i zauważył smoka, ze stada Wody. Zakołował dwa razy zniżając lot, by w końcu miękko wylądować przed nią.
- Witaj. Jestem Piórko Nadziei. Jestem łowcą. Wyobraź sobie, że wyruszyłem ze swojej jaskini, z przemożnym przeczuciem, że ktoś potrzebuje mojej pomocy, że jest głodny i że mam go nakarmić. Gdy tak leciałem, usłyszałem twój ryk. Czy to czasem o ciebie nie chodzi. Czy ty potrzebujesz mięsa? -
Piórko pierwszy raz doświadczył takiego uczucia. Nie była to wizja, lecz przemożna chęć pomocy, właśnie w ten sposób.
Cały czas trzymał mięso w przednich łapach. Położył całe 4/4 porcję mięsa pochodzącego z upolowania żubra, przed smokiem i cofnął się o dwa kroki, czekając na dalszy rozwój wydarzeń.

Przedmioty Posiadane:
P: 31/4 mięsa, 2/4 owoców
K: 1x opal, 1x ametyst, 3 x diament, 2 x topaz, 2 x szmaragd, 1x szafir, 1x perła, 4x nefryt 1x turkus
Inne: 5x babka lancetowata

Atuty:
Pamięć przodka (-1 do ST do Ataków/Obrony podczas walki z drapieżnikami)

Tropiciel (Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu zwierzę dające 4/4 mięsa, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona).

Znawca terenów (Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał).

Wybraniec bogów:
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie, w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie.

Kompan: Wiara (Gryf)
A: S1|Z2|P1|A1
U: A,O,Skr:1 | Śl:2
KP

------------------------------------------
Piórko Nadziei w życiu poza światem ma bardzo mało czasu, bo jest robolącym całymi dniami robolem, ale odpisuje codziennie i nie waha się uczestniczyć w dowolnej fabule. Natomiast w smoczym życiu jest miły i usłużny i bardzo chętnie uczy inne młode smoki. Jest łowcą aktywnym i zawsze u niego znajdziesz mięsko.
Ostatnio zmieniony przez Piórko Nadziei 2017-03-08, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Stado: Wody
Księżyce: 68
Opiekun: Przebłysk Jutra
Mistrz: Mama w papierach, w praktyce wszyscy
Partner: Zgon.
Wysłany: 2017-03-07, 20:08   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 2| P: 1| A: 1
   U: MO,Kż,S,MP,MA,Śl,B,L,Skr,W,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Ostry Wzrok, Chytry Przeciwnik, Czempion, Wybraniec Bogów, Poświęcenie

//łałaaa, ale Płacz to samiec :D

Strzygł uchem słysząc jakiś świst wiatru. Ktoś tutaj leciał? Może ktoś usłyszał jego ryk...? Odwrócił łeb w stronę nieba, wypatrując czegoś na horyzoncie. Zmrużył ślepia i dostrzegł, jak faktycznie ktoś nadlatuje. Z... mięsem? O bogowie. Ma się cieszyć? No, powinien. A czuł się co najmniej rozkojarzony i zmieszany.
Smocza sylwetka z tąpnięciem wylądowała przed nim. Wodnisty spróbował wziąć wdech nosem, ale to utrudniały mu złamane kości nosa. Niby nie czuł bólu, odkąd Erycal błogosławił wszystkie smoki, ale... to nadal nie było to. Zdołał jednak jakimś maleńkim skrawkiem powietrza wyczuć zapach smoka. Ognisty.
Przechylił pytająco łeb w bok, słysząc przyjazne zagadanie Łowcy. Na jego oko wydawał się być starszy o jakieś... 20 księżyców? Choć źle mu idzie ocenianie wieku smoków. Zawsze się mylił. Powoli naprostował swój łeb do pionu, po czym zmierzył swoimi kolorowymi ślepiami Piórko.
- Ja... jestem Płacz Aniołów, Zastępca Wody. - przedstawił się nowemu znajomemu. Czasem pamiętał o dobrych manierach.
Na stwierdzenie o potrzebowaniu mięsa uśmiechnął się dziwnie kpiąco. Jego duma nie pozwalała mu korzystać z pomocy innych, ale... nie oszukujmy się, jest to dla Płaczu sytuacja kryzysowa. Musiał mimo wszystko kierować się rozsądkiem.
Spojrzał na siebie, uważnie przyglądając się swojemu nieco osłabionemu ciału. Następnie uniósł łeb i spojrzał raz jeszcze na Łowcę, uśmiechając się dziwnie.
- Widać, że potrzebuję? - rzucił nieco zabawnym i ironicznym tonem. Tak, widać, że potrzebuje.
Zmierzył porcję mięsa wzrokiem, będąc dość zaskoczonym, że ktoś obcy zechciał mu pomóc i oddać swoje mięso. A przecież mógł tym mięsem nakarmić swoje stado... Poczuł się dziwnie speszony, lecz nie okazywał tego. W zamian za to uśmiechnął się kątem pyska ciepło, zagarniając mięso bliżej siebie.
- Dzięki... - mruknął cicho, po czym zabrał się do konsumpcji. Kłapnął całym ciałem na ziemi i całą gębą wziął ogromnego gryza pożywienia, by je odgryźć. Robił tak z każdym kawałkiem, żując je głośno i szybko. Wkrótce z mięsa zostały tylko kości i mniej zjadliwe kawałki, a te zaczął zakopywać w ziemi jedną łapą.
Ale nagle spojrzał na Piórko.
- Ej, a chcesz to może z powrotem? - spytał dość serio, rzucając mu zaraz żartobliwy uśmiech.

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4
Inne - Naszyjnik z piórkiem Duszka, naszyjnik po Przebłysku Jutra

Atuty:
- Ostry Wzrok
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na zmyśle wzroku mają dodatkową kość.
- Chytry Przeciwnik
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.
- Czempion
Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
- Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy sukces przy dowolnej akcji, raz na pojedynek/polowanie
- Poświęcenie
Raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej.

To je Płacz Aniołów. One płaczą nad jego duszą. (c) Śnieg, marzec 2k17
Żetony: jedynie dźwięk pustki

Piórko Nadziei 
Łowca Ognia
Piórko

Wysłany: 2017-03-08, 11:04   
   Atuty: Spostrzegawczy; Pamięć przodka; Tropiciel; Znawca terenów; Wybraniec bogów

/ Hmmm. Przepraszam. Z wysokości tak jakoś wyglądałeś? /

Piórko lecąc z daleka myślał że to samica. Skonsternowany zauważył jednak, że jest to samiec. Ale gafa. Może spowodowana tym, że jego ukochana też jest smokiem futrzastym. Jakoś mu się teraz futro i pióra kojarzą z samicami a łuski z samcami. Dobrze, że ta gafa powstała tylko w myślach Piórka.
- Na razie mam dużo mięsa. Nie potrzebujesz zwracać ani teraz ani później, ani w jakiejkolwiek innej formie. -
Piórko wzdrygnął się na myśl, jak miałby mu oddać Płacz Aniołów prawie już skonsumowane mięso.
-Jestem łowcą, więc proszenie mnie o pomoc w takiej sprawie, nie jest niczym szczególnym. Jeśli jednak przeszkadza ci to, że musiałeś o to poprosić, to potraktuj to jako przysługę. Zapamiętaj to, a gdy przyjdzie moja potrzeba, czy prośba o pomoc, odpłacisz mi swoją przysługą, na przykład pomoc w obronie, gdy na polowaniu dopadną mnie drapieżniki. Taka przysługa, za przysługę, jeśli ci to odpowiada. -
Piórko miał nadzieję w zdobyciu sojusznika. Zdawał sobie sprawę z ryzyka jakie ponoszą łowcy. Wiele razy wszak Piórko ratowany był z oprasji i nie jeden raz był na skraju śmierci.

Przedmioty Posiadane:
K: 1x opal, 1x ametyst, 3 x diament, 2 x topaz, 2 x szmaragd, 1x szafir, 1x perła, 4x nefryt 1x turkus

Atuty:

Tropiciel (Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu zwierzę dające 4/4 mięsa, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona).

Znawca terenów (Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał).

Wybraniec bogów:
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie, w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie.

KP

Piórko Nadziei w życiu poza światem ma bardzo mało czasu, bo jest robolącym całymi dniami robolem, ale odpisuje codziennie i nie waha się uczestniczyć w dowolnej fabule. Natomiast w smoczym życiu jest miły i usłużny i bardzo chętnie uczy inne młode smoki. Jest łowcą aktywnym i zawsze u niego znajdziesz mięsko.

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Wysłany: 2017-03-08, 22:38   

Może i skojarzenie nawet dobre. Futro nie zapewnia pewnego rodzaju "zbroi" smokowi, jak robią to łuski. Czyli ciało takiego futrzastego jest delikatniejsze, a samice właśnie kojarzone są z delikatnością. Choć Płacz nigdy nie ubolewał nad tym, że w większości pokrywa go właśnie futro. Na jego logikę, to mu zapewniało lepsze profity od łusek. Przede wszystkim nie było mu zimno.
Ze zwrotem resztek jedzenia Płacz mówił pół żartem, pół serio. On niespecjalnie został nauczony jakichś manier, smoczego savoir-vivre. Może pewna jego część chciała zachować się miło, ale wykorzystał to w zły sposób? No, nie wiedział, czy łowca zbiera resztki, czy nie. I nie wiedział też, dlaczego mogłoby to wywoływać pewnego rodzaju... skonsternowanie.
Przysługa za przysługę? Jego źrenice gwałtownie zwęziły się, by zaraz delikatnie rozszerzyć się i wrócić do normalnego kształtu. Tak, ta opcja odpowiadałaby Płaczowi. Jako, że nie lubi prosić o pomoc, a co dopiero być dłużnym. Zawsze był samowystarczalny. A przysługa za przysługę mogłaby wyrównać ich rachunki. Tylko, że jest jeden problem. Zna tego smoka ledwie kilka uderzeń serca. Wprawdzie Piórko miał coś w sobie, co spowodowało, że Płacz natychmiast czuł pewną sympatię. Ale to nadal ktoś zupełnie obcy.
- Obawiam się, że akurat ta podana opcja odpada. Chyba wiesz, że jako Wodnisty, nie mogę tak po prostu wtargnąć na Twoje tereny, prawda? - odparł szybko. Cóż, to nie ulegało wątpliwości. Dopóki Ogień i Woda nie są w sojuszu, żadne z nich nie będzie mogło wchodzić na tereny drugiego. W takim razie... on ma zaoferować swoją wersję przysługi, na którą może liczyć Piórko?
Zamilkł na chwilę, zastanawiając się nad tym. A przez głowę przelatywało mu mnóstwo myśli.
- Mogę Ci oferować pomoc w walce, lecz na terenach wspólnych, jeśli tam by Cię coś zaatakowało. W tym momencie na zamknięte granice nie mam wpływu. - pociągnął propozycję Piórka.
- Szczerze, to aż mnie zastanawia, skąd pomysł, że mógłbym przylecieć na tereny Ognia - uśmiechnął się kątem pyska. Był naprawdę ciekaw, co powie Piórko. Wlepił swoje szaro-złote ślepia w Łowcę i obserwował go.

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4

Atuty:
- Ostry Wzrok
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na zmyśle wzroku mają dodatkową kość.
- Chytry Przeciwnik
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.
- Czempion
Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
- Wybraniec Bogów
- Poświęcenie

Piórko Nadziei 
Łowca Ognia
Piórko

Wysłany: 2017-03-08, 23:59   

Piórko sam zastanawiał się nad tym co powiedział. Przypuszczał że będą jakieś niedogodności takiej propozycji. Ale to w końcu był tylko przykład. A tak nawiasem mówiąc, Piórko nie wahał by się wlecieć na obce tereny, aby ratować kogoś. Zrobił by to, a potem zastanawiał się nad konsekwencjami.
- Prawdę mówiąc, podałem tylko przykład realizacji przysługi. Twoja propozycja mi się spodobała. Gdyby mi się coś działo na terenach wspólnych wezwę cię. Możesz być tego pewien.-
Piórko szykował się do odlotu.
- Jeśli mogę jeszcze czymś służyć to śmiało. W przeciwnym razie wybaczysz, że polecę do swoich obowiązków.

Przedmioty Posiadane:

Atuty:

Wybraniec bogów:

KP

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Wysłany: 2017-03-10, 11:10   

Być może intencje Piórka były dobre, jego charakter mógł współpracować z profesją, którą sobie wybrał. Powinien wydawać się bezinteresowny, altruistyczny, lojalny i tak dalej. I możliwe, że to jest prawda. Wszystko na to wskazywało, a Płacz sam miał takie przeczucie. Ale, mimo wszystko, pozostaje ta nieufność z powodu krótkiej znajomości. Wojownik nie okazywał wprost swoich intencji, jak Piórko. Nawet, jeśli te również były dobre.
Skinął łbem na zgodę Piórka i rzucił krótkie "dobrze". Pomoc na terenach wspólnych wydaje się najrozsądniejszą opcją. Wprawdzie Zastępca nawet myślał, czy nie zaoferować Ognistemu ewentualnego leczenia u Wodnych kleryków, gdy ci ukończą swoje nauki. Z pewnego powodu odpuścił, gdyż wtedy swoją przysługę przelałby na kogoś innego. A ów przysługa tyczyła się konkretnie tych dwóch jednostek: Zastępcy i Łowcy.
- Niee, jak Ci się spieszy, to możesz iść. - odparł z uśmiechem. - Sam już muszę wrócić do siebie.
Odsunął się o kilka kroków i skierował się o obozu Wody.
- Do zobaczenia. - rzucił na pożegnanie, po czym odbił się z ziemi, rozłożył swoje skrzydła i odleciał z miejsca.

//zt

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4

Atuty:
- Ostry Wzrok
- Chytry Przeciwnik
- Czempion
- Wybraniec Bogów
- Poświęcenie

Bursztynowe Zwierciadło 
Uzdrowiciel Cienia
Amarilla Nieskalana

Stado: Cienia
Rasa: Jaskiniowy
Księżyce: 34
Mistrz: Krew Mandragory
Wysłany: 2017-04-18, 15:28   
   A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 3| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,S,A,O,M,MA,MO,Kż,Śl,Skr,W: 1| MP,Lecz: 2
   Atuty: Ostry Węch; Chytry Przeciwnik; Skupiony;

Minął księżyc od czasu, gdy skończyła się wojna, a ona... doszła jakoś do siebie po tym całym zmartwychwstaniu.
Jednak nie była całkiem sobą. Rany owszem, były zasklepione, a jedynym ich świadectwem pozostawał pas śnieżnobiałych łusek wokół szyi tam, gdzie rozcięto jej szyję.
Zotołuski łeb smoczycy jednak skrywała przejrzysta, mlecznobłękitna maska. Kolejna zmiana fizyczna, innymi było szybsze męczenie się, trudności w koncentracji.
Gorsze jednak od fizycznych ułomności, jak brak mowy, były te duchowe. Jakby jakaś jej część pozostała martwa i zimna, a chłód ten zagrzał sobie miejsce w jej kościach i stawach, nadając im pewnej sztywności.
Leciała pośród porywistych prądów powietrznych ku jednemu z bardziej umiłowanych, pięknych miejsc, może one wzbudzą w niej nieco emocji.
Tak naprawdę jednak chciała się z kimś spotkać, jednak wolała unikać jeszcze granic. Chciała, aby każdy, kto widział jej śmierć na wojnie, dostrzegł cień jej sylwetki, niczym widmo.
Niech się lękają i wiedzą, że Bogowie nie dali jej umrzeć.
Wylądowała na jednym z grzbietów wyrastających nad Zimnym Jeziorem, a następnie przesłała mentalny obraz do dwóch smoczyc.

Opoka Ziemi 
Przywódca Ziemi
Przywódca Miłości

Stado: Ziemi
Rasa: Północny
Księżyce: 64
Opiekun: Chłód Życia i Azyl Zbłąkanych
Mistrz: Dziki Agrest [*]
Partner: Piórko Nadziei
Wysłany: 2017-04-18, 15:54   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 2| P: 4| A: 1
   U: Pł,MO,MA,S,M,MP,L,B,O,W: 1| A,Skr,Kż,Śl: 2|
   Atuty: Spostrzegawczy, Chytry Przeciwnik, Poszukiwacz, Znawca Terenów, Wybraniec Bogów

Opoka szybko wyrwała się ze swojej groty, gdy tylko dostała przekaz mentalny. Biegła ile sił w łapach w kierunku terenów wspólnych, bowiem dziwna choroba uniemożliwiała jej lot, do tego nieudane leczenie skrzydła nadal dawało jej znaki.
Wpadła na miejsce jak burza i gwałtownie zatrzymała się, gdy zobaczyła znajomą jej sylwetkę. Aż otworzyła pyszczek ze zdziwienia. Czy to jej umysł tworzy jakieś niestworzone rzeczy? Czy to zmysły kpią sobie z niej? Przyjrzała się uważnie zjawie którą miała przed sobą. Duch wyglądał nieco inaczej, niż na początku sądziła, jednak była pewna że to właśnie ONA. Pokiwała głową na boki, budząc się z pewnego rodzaju letargu. Zamknęła pyszczek, zebrała się w sobie i podeszła bliżej.
- Czy... Czy to naprawdę ty?

Poszukiwacz
Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu klejnot, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Następne użycie na polowaniu 24 września.

Znawca Terenów
Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał)

Następne użycie na polowaniu 4 września

Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie, uzdrowiciel może używać tego atutu raz na tydzień bez względu na miejsce w fabule, atut tyczy się wtedy obu etapów leczenia)

Następne użycie na polowaniu 7 sierpnia

Deidara
S: 1| W: 2| Z: 3| I: 1| P: 1| A: 1
Skr: 1| A,O: 3

KK

Gonitwa Myśli 
Zastępca Ziemi
biased af

Księżyce: 67
Opiekun: Stado Ziemi
Mistrz: Stado Ziemi
Partner: Upiorny Rytuał
Wysłany: 2017-04-18, 16:14   
   A: S: 2| W: 4| Z: 5| I: 1| P: 2| A: 1
   U: MA,MO,M,B,Kż,L,S,Skr,MP,Pł,Śl: 1| A,O,W: 2
   Atuty: Zwinny, Odporny magik, Twardy jak diament, Poświęcenie, Regeneracja

Zjawiła się zaraz po Opoce. Chociaż pewnie byłaby szybciej, gdyby lecąc nie zmieniała trasy co chwilę, aby uniknąć deszczowych chmur. Nie była w humorze na moknięcie, a otrzymane wezwanie zapowiadało spotkanie z nie byle adeptem z Ziemi, czy jakiegokolwiek stada. Nie powinna w takich okolicznościach pokazywać się ze mokrym, niekoniecznie ładnie pachnącym futrem.
Wylądowała ciężko, dostawiając przednią prawą łapę z pewnym wahaniem na ziemię. Ale cztery księżyce od niefortunnego leczenia już mijały, powinna przyzwyczajać kończynę do ruchu i nacisku.
Strząsnęła skrzydłami, składając je po bokach. Postąpiła kilka kroków, stając obok Opoki. Uważnie zlustrowała sylwetkę Cienistej Przywódczyni, zatrzymując wzrok dłużej w okolicy jej pyska i szyi. Ostatni raz widziała smoczycę, gdy zaklęcia tchórzliwych czarodziei odseparowały jej głowę od reszty ciała. Po takich obrażeniach nie odchodziło się... żywym. Gonitwa zmrużyła lewe ślepie lekko, przypominając sobie rozmowę z już nieżywym Cichym Potokiem. Słyszała wtedy o okolicznościach, w których Ateral może przywrócić ciału duszę, ba, sama przecież dopytywała go o szczegóły zmartwychwstania poprzedniego przywódcy Ziemi. Jedynym wytłumaczeniem, które była w stanie znaleźć, było właśnie to.
Popatrzyła po Opoce, nie dziwiąc się jej reakcji. Sama jednak póki co się nie odzywała, milcząco witając Cienistą głębszym skinieniem łba.

• oporny magik • kiedy smok jest atakowany magią, atakujący ma dodatkowe +1 do ST
• twardy jak diament • smok ma -1 do ST we wszystkich rzutach na Wytrzymałość; dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
• poświęcenie • raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej; musi jednak określić użycie atutu przed atakiem.
• regeneracja • po 24 godzinach od walki smok samoistnie leczy jedną ranę lekką.

Reia Karta Kompana
Atrybuty: S: 2| W: 1| Z: 1| I: 0| P: 1| A: 0
Umiejętności: A,O,Skr: 1| Śl: 2

« « » »

Dziękuję Astralna *^*
Awatar od Mówiącej
Od Brutusa: to i to
osiągnięcia adopcje teczka drzewko genealogiczne

Bursztynowe Zwierciadło 
Uzdrowiciel Cienia
Amarilla Nieskalana

Wysłany: 2017-04-18, 16:28   

Smoczyca nie spodziewała się tak szybkiej reakcji po stronie Ziemnych samic, ale w głębi duszy odczuła ukontentowanie, gdy dostrzegła najpierw zieloną sylwetkę Opoki Ziemi, a zaraz potem lądującą brązowofutrą Adeptkę, a może już Wojowniczkę?
Nie wiedziała oczywiście, że samica została już Zastępcą córki jej nie żyjącego partnera, ale to im obu chciała podziękować.
Kiedy więc zjawiły się, stanęła w znanej sobie wyprostowanej pozie, dumnie unosząc łeb okryty kryształem.
W lazurowych ślepiach otoczonych karminową twardówką błyszczało coś odlegle, nie było to to samo butne spojrzenie, chociaż była w nich duma, a nawet jakaś zaciętość. I godność, pomimo tego, że można było w nich wyczytać coś w rodzaju zmęczenia.
Skłoniła przed smoczycami łeb.
Uśmiechnęła się mgliście krańcem pyska na słowa Veles.
~ Tak, to ja, czy też ta część mnie, co powróciła zza wrót Śmierci. Na wstępie chciałabym wam podziękować, nie tylko za szybkie stawienie się. Zdaję sobie sprawę z tego, że ten czas jest dosyć napięty, tym bardziej jestem wdzięczna, że pojawiłyście się obie~ zamilkła na chwile swym mentalnym głosem, który rozbrzmiewał w ich głowach.
Tak, jakby musiała się skupić.
Patrzyła chwilę osobno na każdą z samic.
Westchnęła w końcu bezdźwięcznie.
~ Cień jest wam wdzięczny za pomoc, jaką nam okazaliście, gdy dwa zdradzieckie bękarty zaatakowały zza pleców.
Wiem, że tak naprawdę, nie musiałyście interweniować, wszakże ich ciosy były wymierzone we mnie, ale zapewne kierowały wami też poczucie sprawiedliwości tego, co działo się na waszym własnym terytorium.
Tak czy inaczej, Cień nie zapomina i wynagrodzi wam wasze wstawiennictwo, gdy sami znajdziecie się w potrzebie.
To sprowadza nas do innej kwestii, tuż przed wojną, zaproponowałam Ziemi przyjacielskie stosunki, sojusz. Wsparcie w naukach, w dostępie do Leczących, do pożywienia, czy w momencie konfliktu.
Chciałabym poznać decyzję Ziemi w tej sprawie
~ głos smoczycy był spokojny, a gdy mówiła o podzięce, zmrużyła lekko swe złote powieki, uśmiechając się ledwie dostrzegalnie, potem jednak spoważniała, przechodząc do interesów.

Opoka Ziemi 
Przywódca Ziemi
Przywódca Miłości

Wysłany: 2017-04-18, 17:43   
   Atuty: Spostrzegawczy, Chytry Przeciwnik, Poszukiwacz, Znawca Terenów, Wybraniec Bogów

Uniosła delikatnie kąciki pyska gdy usłyszała odpowiedź Kapłanki. Tak, do był zdecydowanie jej głos. Stała teraz przed nimi, mimo iż wcale nie tak dawno leżała bez ducha na Szczerbatej Skale. Widać Ateral uważał, że jej czas jeszcze nie nadszedł, co cieszyło Opokę. Cienista nie raz już pokazała im, że nie jest taka jak wszyscy uważają. Każdy, kto tylko ją bliżej poznał, rozumiał. Szkoda tylko, że większość smoków nadal żyje z przekonaniem, że uzdrowicielka to nikt więcej jak krętaczka, która tylko czeka żeby kogoś zranić. Ziemista naprawdę nie wiedziała, jak można być tak zaślepionym.
Na pierwsze jej słowa, skinęła głęboko głową, natomiast kolejnych słuchała uważnie. Ziemista już wcześniej chciała porozmawiać o tym z Kapłanką, ale po tym zebraniu wszystko się skomplikowało. Najpierw ten atak, potem śmierć Przywódczyni Cienia, nie wiedziała do kogo się zwrócić z odpowiedzią. Teraz jednak, to nie miało znaczenia. Heulyn wróciła.
- Nie mogłam patrzeć bezczynnie jak inni Przywódcy rzucają się na ciebie. Spełniłam jedynie swój obowiązek względem twojego stada oraz względem ciebie. Pomagaliście nam już nie raz, czynem bądź słowem.
Tuż po wydarzeniach na Szczerbatej Skale, zawołałam zebranie w tej sprawie. Przedstawiłam im wszystko, co usłyszałam od ciebie. -
spojrzała się głęboko w oczy Cienistej- Wszyscy, bez wyjątku powiedzieli, że chcą sojuszu między naszymi stadami.

Poszukiwacz
Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu klejnot, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Znawca Terenów
Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał)

Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie, uzdrowiciel może używać tego atutu raz na tydzień bez względu na miejsce w fabule, atut tyczy się wtedy obu etapów leczenia)

Deidara

KK

Gonitwa Myśli 
Zastępca Ziemi
biased af

Wysłany: 2017-04-18, 19:25   

Przekrzywiła odrobinę głowę, słysząc głos Cienistej we własnej głowie, zamiast w powietrzu. Nie była przyzwyczajona do takiego sposobu komunikacji, ale ostatecznie nie miała też nic przeciwko niemu.
Wysłuchała smoczycy, dając Opoce pierwszej czas na wypowiedzenie się. Przytaknęła na słowa przywódczyni odnośnie sojuszu. Fakt, że cała Ziemia mówiła jednym głosem odnośnie sojuszu z drugim stadem był rzeczą niewątpliwie dobrą i cieszył brązową. Zależało jej na tym, aby jej stado było zgodne, nawet w obliczu trudów, przez które w okresie ostatnich kilku, jak nie kilkunastu księżyców musieli przejść.
- Woda sama prosiła się o zerwanie sojuszu, organizując to przedstawienie które nazwali zebraniem, walka z nimi była być może jedynie kwestią czasu. A Ziemia nie byłaby sobą, gdyby nie stanęła przeciwko smokom rozlewającym krew na Szczerbatej Skale. - stwierdziła. Co prawda jedynie we dwie z Opoką były gotowe walczyć w wojnie, jednak to one stanowił w tamtym momencie trzon stada. Najstarsze, jedyne zdolne do obrony młodszych smoków. Być może następne księżyce przyniosą im więcej szponów gotowych do walki. Nie, żeby Gonitwa życzyła sobie w najbliższym czasie jakiejkolwiek innych większych konfliktów międzystadnych.
- Z ciekawości: czy i Cień jednogłośnie przyjął propozycję sojuszu z nami? - zapytała, a ogon smoczycy zahuśtał się miarowo z lewej na prawa, sygnalizując zainteresowanie wojowniczki. Ziemia może była zgodna, ale była też mniejsza od Cienia, no i składała się głównie z młodych smoków. Było więc naturalnie mniej miejsca na ewentualne głosy sprzeciwu.

• oporny magik • kiedy smok jest atakowany magią, atakujący ma dodatkowe +1 do ST
• twardy jak diament • smok ma -1 do ST we wszystkich rzutach na Wytrzymałość; dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
• poświęcenie • raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej; musi jednak określić użycie atutu przed atakiem.
• regeneracja • po 24 godzinach od walki smok samoistnie leczy jedną ranę lekką.

Reia Karta Kompana

« « » »

Dziękuję Astralna *^*
Awatar od Mówiącej

Bursztynowe Zwierciadło 
Uzdrowiciel Cienia
Amarilla Nieskalana

Wysłany: 2017-04-18, 19:40   

Sama smoczyca nie unikała kontaktu wzrokowego ani z Veles, ani z brązowofutrą smoczycą.
Patrzyła więc na nie, gdy mówiła i gdy same przemawiały, analizując ich mowę ciała.
Veles wydawała się zadowolona widząc ją, Adeptka zaś była czujna, ale coś również ją ukontentowało, dostrzegła jednak coś w rodzaju wahania w smoczycy.
Widziała jej rany wojenne i domyślała się, że konflikty w najbliższym czasie nie ucieszyłyby młodej smoczycy.
Jednak te były nieuniknione. Gdy Woda i Ogień dojdą do siebie, zażądają głów, popłynie więcej krwi.
Zrobiło jej się jakoś cieplej na duszy, kiedy usłyszała o jednogłośności Ziemi. Nie była tego pewna po wystąpieniu młodego Adepta, który nazwał ich najgorszymi.
Wiedziała oczywiście, że takie bzdury były winą indoktrynacji Wody, jednak martwiło ją to, jak duży wpływ wychowanie w Wodzie miało na młode smoki.
Czy to się zmieni? Oby,wolała aby przyszłość Ziemi nabrała oceny poprzez doświadczenia, a nie matactwa.
~ Twoje słowa napawają mnie ciepłem oraz nadzieją, Opoko Ziemi, możliwe że Woda nie zawróciła całkowicie waszym młodym, a to daje nadzieję na naszą dalszą współpracę w przyszłości~ odpowiedziała Przywódczyni Ziemi na jej szczere zapewnienia.
Obdarzyła ją nawet łagodnym uśmiechem, a w jej oczach widać było księżyce, których nie znać było po jej ciele.
Miała prawie sto trzy księżyce, chociaż dzięki łasce Bogów wyglądała znakomicie, wiedziała jak łatwo sojusze przeradzają się we wrogość, gdy inne Stada lub jakieś zaleciałości zalegają na dnie serce Społeczności.
Zwróciła pysk ku młodej brązowofutrej smoczycy.
Skinęła lekko łbem, uśmiechając się z lekkim rozbawieniem przy pytaniu smoczycy.
~ Gdy przelewa się bezkarnie krew na swej rodzimej ziemi trzeba odpowiedzieć, pokazać, że nie ma na to zgody. Chociaż byłyście tylko we dwie, pokazałyście, że nie dacie sobie wbić pazurów w serce, wasze smoki na pewno o tym nie zapomną ~ zgodziła.
Przymrużyła potem ślepia, odnosząc się do pytania i naprawdę nie mogła nic poradzić na to, że w kąciku wargi pojawił się cień tego kpiącego, jednak nieco pobłażliwego, uśmiechu.
Coś jednak w niej jeszcze żyło z przeszłości życia pierwotnego.
~ Cień... rządzi się nieco innymi prawami, niż pozostałe Stada, nie wyznajemy... głosu ogółu, głosem jest Przywódca, a gdy rządzi dobrze i odzwierciedla cechy Cienia, Cienista Brać pójdzie za nim niezależnie od celu czy przyczyny. Dlatego zaakceptowali moją propozycję, poza tym, nie oszukujmy się, to jest konieczność w dzisiejszych czasach.
Samotna wataha nie odeprze ataku hordy, a mnie w jakimś stopniu zobowiązują obietnice z przeszłości.

Opoka Ziemi 
Przywódca Ziemi
Przywódca Miłości

Wysłany: 2017-04-19, 17:10   

- Nie, wygląda na to że jedynie Ciemny Kolec został zmanipulowany przez Wodę. Na ostatnim stadnym zebraniu wyjaśniłam Ziemistym, jak to było oraz powiedziałam im również o przyczynie wojny między naszymi stadami, która kiedyś miała miejsce. Większość nie znała tej historii i obwiniała was o to. Nie mogłam tego słuchać, bo to przecież Pieśń Słowika porwał pisklę z Cienia, a właśnie to wydarzenie wywołało wojnę.
Opoka poruszyła delikatnie ogonem na boki. Słowa, które wypowiadała zarówno tutaj, jak i na zebraniu Ziemistych były ważne, mogły zmienić całkowicie pogląd na stado Cienia, ale również pogrążyć inne stada. Los stada Wody był jej całkowicie obojętny, niech robią co chcą, jednak stado Ognia... Tutaj sprawa miała się nieco inaczej. Nie chciała aby przez jej słowa, jej ukochany miał problemy.
- Może i jest nas mało, póki co tylko ja i Gonitwa możemy stawać do walki, jednak nie damy się zdominować przez nikogo. - dodała.
Słuchała uważnie kolejnych słów Kapłanki. Obietnice z przeszłości? Północna domyślała się o co chodzi, jednak były to tylko domysły. Nie zamierzała jednak się dopytywać o to, były to powiem prywatne sprawy między Cienistą, a Chłodem.
- Teraz, Wodni pewnie zawrą sojusz z Ogniem, nierozsądnym było by więc zostawać bez sojusznika. Zresztą, Cień pomagał Ziemi w trudnych chwilach...

Poszukiwacz

Znawca Terenów

Wybraniec Bogów

Deidara

KK

Gonitwa Myśli 
Zastępca Ziemi
biased af

Wysłany: 2017-04-19, 19:01   

Zmrużyła lekko lewe ślepie, ni to z irytacją ni troską, spoglądając na moment w bok, gdy Przywódczyni wspominała o Ciemnym. Gonitwa nie znała dobrze adepta, ale był częścią jej stada. Z jednej strony żałowała, że nie poszła wtedy na zebraniu za smokiem nawet wbrew słowom Opoki. Może gdyby to zrobiła, dogoniłaby adepta i nie pozwoliła, by zaginął. Z drugiej jednak, nie miałaby czasu stanąć przeciw Łzawemu parszywcowi z Wody. W zasadzie kolejny powód, by trzymać urazę do tego stada. Gdyby nie ich zatrute słowa, syn Opoki nie wybuchnąłby pod Szczerbatą i nie zbiegł w puszczę.
Uniosła spojrzenie, powracając nim do rozmówczyni.
Poruszyła ponownie łbem, delikatnie przechylając go w prawo, słysząc odpowiedź na jej pytanie.
- Ciekawe - stwierdziła krótko. Bez drwiny, ale może z pewnym uznaniem w głosie. Ze słów Cienistej wynikało, że była ważna dla swojego stada. Jako przywódczyni, ale także głos tej ich społeczności, którego echem stawały się pozostałe smoki. Ziemia była inna, niekoniecznie lepsza czy gorsza. Znaczy, subiektywnym zdaniem Gonitwy Ziemia zawsze była lepsza, od Cienia, Ognia, a już na pewno Wody. Ale o tym nie musiała mówić na głos.
Mimo to, sposób traktowania decyzji przywódcy w Cieniu niósł tez pewne inne możliwe skutki. Co z tym sojuszem, gdy Kapłanka zejdzie ze stanowiska? Czy Ziemia będzie w stanie wtedy stanąć sama, jeśli następny przywódca nie okaże się aż tak przychylny umowie między tymi dwoma stadami?
- Przeczuwasz następne konflikty? - zadała kolejne pytanie, odnosząc się do ostatniego zdania Kapłanki.

Reia Karta Kompana

« « » »

Dziękuję Astralna *^*
Awatar od Mówiącej

Odpowiedz do tematu