FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Księżycowa łąka
Autor Wiadomość
Uskrzydlony Marzeniami 
Gracz
Guaire Oddany

Księżyce: 102
Rasa: Skrajny
Opiekun: Biała Ćma*
Mistrz: Splamiona Ziemia*
Wysłany: 2014-01-30, 09:48   
   A: S: 2| W: 5| Z: 5| I: 1| P: 2| A: 1
   U: Pł, MA, S, MO, Kż, M: 2| W, B, L, MP, Skr: 3| Śl: 4| O: 5| A: 6
   Atuty: Wytrwały; Pamięć przodka; Czempion; Uzdolniony; Wybraniec bogów.

Przechylił lekko łeb na lewą stronę. No proszę. Może jednak pewne zamiłowania się dziedziczy? Marzenie czasami żałował, że nie poznał smoków, którzy dali mu życie. A później nieomal je odebrali. To prawda, że Ćma go wychował. I chyba całkiem nieźle mu poszło. Ale dobrze jest wiedzieć, skąd się wywodzi. I w ogóle. Ale, cóż poradzić? Wątpił, by ktokolwiek był mu w stanie pomóc. Kiedyś wydawało mu się, że Niema pachnie podobnie jak jego matka. Ale wspomnienie tamtego zapachu może być bardzo złudne. W końcu miał ledwie księżyc. A może nawet niecały. Potrząsnął lekko łbem, pozbywając się tych myśli z umysłu. W międzyczasie jego pysk przybrał ponury wyraz, ale nie przejmował się tym.
- Zapomniana Łuska, tak? - zapytał, choć i tak znał odpowiedź. Naprawdę ma szczęście do Uzdrowicieli!

Atuty:
~ Wytrwały - Jednorazowo +1 do Wytrzymałości;
~ Pamięć przodka - Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi;
~ Czempion - Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona;
~ Uzdolniony - Smok może osiągnąć poziom 5 dwóch Atrybutów, nie może jednak mieć żadnego A na poziomie 4 i jedynie dwa A na poziomie 3;
~ Wybraniec bogów - Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.
[size=7]

Esencja Przeszłości 
Gracz
Mabh Sprawiedliwa

Księżyce: 91
Opiekun: Czasoprzestrzeń
Mistrz: Nieokiełznane Wody +, Fałszywy Stereotyp +
Partner: Liliowy Kolec +
Wysłany: 2014-02-02, 23:53   
   A: S: 2| W: 3| Z: 4| I: 5| P: 3| A: 3
   U: MO,S,P,B,L,O,A,Skr,Śl,Kż,M: 3| W,MA: 4| MP: 6
   Atuty: Ostre zmysły - węch; Chytry Przeciwnik; Mistyk; Utalentowany; Magiczny Śpiew

Obserwowałam w milczeniu samca, który zadawał się popaść w zadumę. Nie przeszkadzałam mu, bo dobrze wiedziałam, jak to jest być pochwyconym w rozległy labirynt wspomnień, nie zawsze przyjemnych, czasami wręcz smutnych i pozostawiających po sobie ślad goryczy i melancholii. Byliśmy jednak tylko smoka i każde z nas miało swe słabości.
Kiedy w końcu samiec uniósł łeb, patrząc na mnie żółtymi oczyma, zatrzygłam długim uchem. Uśmiechnęłam się nieco krzywo, słysząc imię córki.
- Tak, dokładnie. W sumie, to już może mieć ceremonię. To dobrze, bo Woda nie zostanie bez medycznej opieki - odpowiedziałam z zamysleniem, ugniatając łapami śnieg.
- A jak u was? Pustynny już wstąpił w poczet Uzdrowicieli? Miałam okazję ostatnio go szkolić. Pojętna z niego bestia, chociaż niezbyt pewna siebie - odezwałam się po chwili.

Atuty:

- Ostry Węch - + 1 kość do testów na percepcję
- Chytry Przeciwnik - W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.
- Mistyk - Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego.
- Utalentowany
- Magiczny Śpiew - Jeśli smok zanuci podczas swojej akcji, jego przeciwnik gubi swoją turę (nie może obronić się przed atakiem nucącego lub nie przeprowadza swojego ataku). Do użycia raz na pojedynek/misję/polowanie.

Posiadane:
- pożywienie: 4/4 [mięso]
- kamienie: szmaragd, onyks, ametyst, opal
- inne: kolczyk z dwóch oczu Enta zawieszone na lewym uchu na srebrnym sznureczku z włosów Driad

Eliksiry:
Leczące: rany ciężkie, rany średnie
Usprawniające: zręczność, siłę
Ochronne: przed atakiem fizycznym
PH: 4
Żetony: 2x brązowy, złoty

Lumos
Atrybuty
S:1| W:1| Z:2| I:0| P:1| A:1
Umiejętności
A:1| O:1| Skr:2| Kż:2| Śl:2

Topaz
Atrybuty
S:2| W:1| Z:1| I:0| P:1| A:0
Umiejętności
A:1| O:1| Skr:1

Uskrzydlony Marzeniami 
Gracz
Guaire Oddany

Wysłany: 2014-02-03, 19:14   

Stwierdzenie o sile Uzdrowicieli w Wodzie skwitował krótkim skinieniem łba. Tak. Niezależnie od sytuacji panującej między Stadami to Uzdrowiciele są taką częścią smoczej społeczności, o którą się dba. Zawsze.
- Och, to prawda. Cieszę się, że nie sprawił ci wielu kłopotów. I tak, przeszedł już swoją ceremonię. - powiedział, a w jego ślepiach Esencja mogła dostrzec błysk rozbawienia.
- Biała Poświata. - powiedział, bacznie obserwując jej pysk, mimikę, każdą nawet najdrobniejszą zmianę. Bądź co bądź Pustynny wybrał dość osobliwe imię. Tak jak ojciec. I po części sam Skrzydło, skoro nawet Uzdrowicielka jest w stanie się pomylić.

Atuty:
~ Pamięć przodka - Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi;
~ Czempion - Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona;
~ Uzdolniony - Smok może osiągnąć poziom 5 dwóch Atrybutów, nie może jednak mieć żadnego A na poziomie 4 i jedynie dwa A na poziomie 3;
~ Wybraniec bogów - Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.
[size=7]

Esencja Przeszłości 
Gracz
Mabh Sprawiedliwa

Wysłany: 2014-02-04, 20:50   
   Atuty: Ostre zmysły - węch; Chytry Przeciwnik; Mistyk; Utalentowany; Magiczny Śpiew

Rozmowa z Marzeniem nieco poprawiła mi humor. Dobrze było porozmawiać z kimś, kto mógłby mnie zrozumieć, a chociaż ostatnio sama błądziłam i stanełam na rozdrożu, które naznaczy mnie mianem zdrajcy, poczułam się lepiej. Parsknęłam cicho, słysząc jego słowa.
- Nie, jest dosyć zabawnym smokiem, aż miło przebywać w jego towarzystwie. Bardzo przypomina swego ojca - odpowiedziałam z niejakim rozbawieniem, z nostalgią powracając myślami do Białej Ćmy. Był naprawdę miłym smokiem. Dobrze jednak, że przekazał jednemu ze swych synów swą pogodę ducha.
Zastrzygłam uchem, skonsternowana lekko, słysząc nowe miano Pustynnego i wyszczerzyłam kły w wesołym uśmiechu.
- Macie zamiłowania do niecodziennych mian, to dobrze. Był kiedyś czas, gdy smoki brały tak bezsensowne miana, że... no cóż, ciężko było je ogarnąć. Pamiętam Łowcę z Wiatru, który nazywał się Królewski Władca, czy jakoś tak... Dziwne imię, kiedyś go nie rozumiałam, bo nie znałam okreslenia... królewski. Teraz wiem, że tak mówią na przywódców Ludzi, więc tym bardziej to imię wydaje mi się osobliwe i nieprzemyślane. Lubię, jak imię coś znaczy, albo coś określa... Biała Poświata... Nawet pasuje do niego - poruszyłam lekko ogonem i zamilkłam, zdając sobie sprawę, że się rozgadałam. Hm, no proszę.

Atuty:

- Chytry Przeciwnik - W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.
- Utalentowany
- Magiczny Śpiew - Jeśli smok zanuci podczas swojej akcji, jego przeciwnik gubi swoją turę (nie może obronić się przed atakiem nucącego lub nie przeprowadza swojego ataku). Do użycia raz na pojedynek/misję/polowanie.

Posiadane:
- inne: kolczyk z dwóch oczu Enta zawieszone na lewym uchu na srebrnym sznureczku z włosów Driad

Eliksiry:

Lumos
Atrybuty
Umiejętności

Topaz
Atrybuty
Umiejętności

Uskrzydlony Marzeniami 
Gracz
Guaire Oddany

Wysłany: 2014-02-04, 21:09   

Tak. Ćma był pogodnym smokiem. Marzenie został przez niego wychowany, jednak nigdy nie czuł się do końca jak jego syn. Pewnie dlatego tak trudno było mu zwracać się do Poświaty jak do brata. Na ten słowotok Esencji jedynie uniósł prawy kącik pyska w delikatnym uśmiechu. No proszę! Od dawna nie był tak wesolutki jak teraz. Ale taką Esencję pamiętał. Taką ją poznał, z taką Esencją wymieniał się kamieniami. Z Maddarą, która chciała znowu latać. I w końcu to się jej udało. Przechylił lekko łeb na bok.
- Co oznacza twoje imię? - zapytał, mrużąc delikatnie żółte ślepia.

Atuty:
[size=7]

Esencja Przeszłości 
Gracz
Mabh Sprawiedliwa

Wysłany: 2014-02-04, 21:16   

Odchrząknęłam, kładąc po sobie uszy, słysząc jego pytanie i spojrzałam na niego niby to zszokowana, jakbym zdawała się pytać: a czy tego nie rozumie się samo przez się?
Uśmiechnęłam się zawadiacko, przesuwając palcami po powierzchni lepkiego śniegu.
- Ma dwa znaczenia, co dziwniejsze do obu pasuje. Przybrałam je jako Czarodziejka. Esencja Maddary... To nie tak, że ja jestem ów esencją, chodzi jedynie o samo znaczenie Maddary, o to, kim jest Czarodziej i co robi, że sam w sobie jest jej esencją, użytkując ją. W Uzdrawianiu zaś ma to głębszy sens, gdyż mana jest wykorzystywana w "dobry" sposób, w sposób twórczy, a nie destruktywny, uzdrowicielstwo jest esencją - zaśmiałam się pod nosem, z niejaką goryczą, mówiąc te słowa, a chociaż wiedziałam, że to prawda, odnosiłam się do tej prawdy dwojako.

Atuty:

- Utalentowany

Posiadane:

Eliksiry:

Lumos
Atrybuty
Umiejętności

Topaz
Atrybuty
Umiejętności

Uskrzydlony Marzeniami 
Gracz
Guaire Oddany

Wysłany: 2014-02-05, 14:45   

Zmrużył lekko ślepia. A jednak jego przypuszczenia się potwierdziły. Pokiwał powoli, z rozmysłem łbem. Przemyślane imiona to podstawa egzystencji, przynajmniej dla niego. Od samego początku zastanawiał się, dlaczego Ćma wybrał dla niego takie, a nie inne imię. Może dlatego, że jest w części powietrznym i jego sporych rozmiarów skrzydła od początku dawały o sobie znać? Mimo to podejrzewał, że to nie jedyny powód. Ale teraz już nie zapyta. Zamknął na chwilę ślepia, po czym je otworzył. Żółte ślepia wbiły się w postać Esencji, a on wydawał się być zamyślonym.

Atuty:
[size=7]

Esencja Przeszłości 
Gracz
Mabh Sprawiedliwa

Wysłany: 2014-02-07, 00:12   

Zamyśliłam się na chwilę po swych własnych słowach. Przyszło mi to o tyle łatwo, iż samiec sam zdawał się krążyć po meandrach własnej pamięci. Zastanawiałam się nad fenomenem imion. Matka nadała mi zwyczajne imię, a jednak odzwierciedlające nie tylko mój wygląd, ale i charakter, co było tym śmieszniejsze, że mojego charakteru po wykluciu określić nie mogła. Westchnęłam cicho. Czy teraz nadal czułam się Esencją? Nie za bardzo. To imię należało do dawnej mnie, do dawnej Esencji Maddary, oddanej sprawie Stada, oddanej powinności, która została jej powierzona. Kochającej i współczującej. Nie czułam się już taka. Sytuacja i życie mnie zmieniło.
Czując na sobie spojrzenie Marzenia, uniosłam łeb i spojrzałam w jego ślepia. Patrzyłam na niego długo, poważnie.
W końcu uniosłam się na łapach i ostrząsnęłam się lekko.
- Czas na mnie. Czas zająć się... życiem - szepnęłam, uśmiechając się, jednak ten uśmiech nie sięgał ślepi.
- Żegnaj, Marzenie Ziemi. Być może jeszcze się zobaczymy - mruknęłam jeszcze, a następnie rozłożyłam potężne, rozłożyste skrzydła i wyskoczyłam w powietrze, szybko nabierając prędkości. A następnie poleciałam w stronę Lasu Ataiur, ku granicom z Cieniem.

Atuty:

- Utalentowany

Posiadane:

Eliksiry:

Lumos
Atrybuty
Umiejętności

Topaz
Atrybuty
Umiejętności

Uskrzydlony Marzeniami 
Gracz
Guaire Oddany

Wysłany: 2014-02-07, 16:17   

Marzenie także się podniósł. Skinął łbem Esencji, a na jego pysku pojawił się delikatny, choć niewymuszony i szczery uśmiech.
- Do zobaczenia Esencjo. Dbaj o siebie. - odparł, po czym poczekał, aż Maddara zniknie mu ze ślepi. Te po chwili zmrużył, ale nie ociągając się dłużej odwrócił się ku terenom Ziemi. Czas wrócić do obozu i zająć się pewnymi sprawami. Postanowił się jednak przejść, aby przemyśleć jeszcze to i owo.

Atuty:
[size=7]

Zagubiona Łuska 
Adept Ziemi
Szepczący Cień

Księżyce: 15
Rasa: Drzewny
Opiekun: Biała Poświata
Mistrz: Skowyt Straconych+..
Wysłany: 2014-03-10, 18:51   
   A: S: 1| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 3
   U: B,S,L: 1
   Atuty: Boski ulubieniec; Pamięć przodka

Niegdyś zapewne kusząca swym subtelnym pięknem łąka rozpościerała się przed nią. Oprószone drobnym śniegiem, i omamione mrozem pojedyńcze źdźbła sterczały walecznie znad pokrytej białym puchem równiny. Złota Twarz górowała nad horyzontem rzucając ku niej rozbawione promyki, tańczące z uporem na jej czarnej "zbroi". Vento zmierzyła spojrzeniem otaczającą ją naturę. Nie skrywała delikatnego uśmiechu, który przepłynął po jej pysku by nagle zgasnąć.. Lecz wykwitł w jej oczach. Pięknem uznania dla Matki Życia, która dała im istnienie. Ogon Ziemnej zakopał się w śniegowej pokrywie by zaraz wychynąć w innym miejscu niczym sprytny, kruczoczarny wąż. Wiatr delikatnie owiewał jej ciało.. Był jej prawie nieodłączny, może jeszcze kiedyś ujrzy Jego oblicze? Los grał w szarady z nią samą, powlekając tajemnicą jutro. Lecz błagała go cicho o to, by Adept ognia okazał się być kimś przyjaźnie nastawionym.
– Powiedz mi, dokąd teraz odeszło – odparł. – Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.

Krzyk Honoru 
Czarodziej Ognia

Stado: Ognia
Księżyce: 40
Rasa: Górski
Mistrz: Niegasnąca Iskra i Nieśmiertelny Ogień
Wysłany: 2014-03-10, 19:30   
   A: S: 2| W: 1| Z: 1| I: 4| P: 1| A: 1
   U: P,W,Skr,Śl: 1| L,S :2| B,O,MP: 3| A: 4| MO: 5| MA: 6
   Atuty: Inteligentny; Niezdarny wojownik; Mistyk

-Oj synu, nie możesz być tak dobry dla każdego.- zganił mnie ojciec. Właśnie zaczął się czepiać, że zgodziłem się pomóc kolejnemu smokowi. Tylko jak mam mu wyjaśnić, że ja pomagam adeptom i pisklakom, tak samo jak Iskierka i Ogień pomagają mi?
-Nie narzekaj.- mruknąłem brnąc przez śnieg. Płatki sypały przysłaniając nieco widoczność, ale właściwie nie przeszkadzało mi to. Wiem tylko, że młody Ziemny, który poprosił mnie o nauki może być niemiło zaskoczony, gdy dostrzeże okaleczonego, upiornego smoka, którego fizjognomia odstręcza od samego początku.
-Ja nie narzekam. Mówię tylko, że dajesz się wykorzystywać.
-Nie prawda. Oni potrzebują pomocy ode mnie tak jak ja potrzebuję pomocy Iskierki. Trzeba sobie pomagać.
-Ale nie smokom innych stad! Powinieneś być wierny tylko Ogniowi!
-Ah, to smoki takie, jak i ja. -tłumaczyłem się. Wiem, że honor i oddanie Stadu są najważniejsze, ale nie widzę nic złego w nauczaniu młodych smoków innych stad. W oddali dostrzegłem sylwetkę niewielkiego smoka. Uśmiechnąłem się kolejne Pisklę. Jak to jest, że opiekunowie pozwalają im wychodzić z jaskiń samotnie już w tak młodym wieku?
-Witaj, jestem Piękny Kolec.- przywitałem się uśmiechając lekko. Samica wydała mi się zagubiona i nieco przestraszona, wiec spróbowałem przybrać postawę jak najbardziej przyjazną, żeby nie przestraszyć jej jeszcze bardziej.
-Chciałaś nauczyć się magii. Powiedz mi więc czym jest maddara, oczywiście jeśli wiesz. Skąd się bierze, jak jej stosować?- rozpocząłem bez zbędnego ociągania.

PH: 5:

Atuty:

Inteligentny- Jednorazowo +1 do Inteligencji
Niezdarny Wojownik-Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakujący ma dodatkowe +1 do ST. Umiejętność uniemożliwia zostanie wojownikiem i łowcą.

mistyk -Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Jeśli gdzieś nie odpisuję przez 48 godzin to kopcie mocno na pw

Honor to stroma wyspa bez brzegów. Nie można na nią wrócić, gdy się ją już opuściło.

Zagubiona Łuska 
Adept Ziemi
Szepczący Cień

Wysłany: 2014-03-10, 21:45   

Jej spojrzenie opadło na.. Tak, Pięknego Kolca. Jej mięśnie pozostawały napięte, jakby do próby ucieczki w nieznane.. Lecz gdy odchodzić to tak, jakby sam diabeł gonił. Gdy się uśmiechnął, w jej umyśle powstał.. Zupełnie inny.obraz. Jego kły nagle zaczęły się powiększać, i robić ostrzejsze, uśmiech stawał godny drapieżcy, a konciki pyska nienaturalnie poszerzyły tworząc.. Brr.. Ślepia przeszyły błyskawice pionowych źrenic. Ta wizja napierała na nią sprawiając, że jej źrenice poszerzyły się. Łuski na jej grzbiecie lekko się uniosły, a sama Vento cofnęła się o krok. Wystarczyło kilka mrugnięć a niepoprawny artysta wyobraźni zniszczył swe dzieło załamany własnym niepowodzeniem.
~ Zwą mnie Vento.. -Odparła powoli, a jej słowa zdawały się nie być pewne samych siebie.. Padło pytanie. To, co ujdzie z jej serca, by wyjść przez wąskie ciemne wargi będzie na rozkazach przypadku. - Maddara.. Jest.. Siłą, częścią nas samych i mocy naszej woli. Obrazuje to, za co walczymy, a swoją ilością to, czy jesteśmy tego pewni...
Jej odpowiedź była pokrętna. Ale takie było życie.. A ona? Nie zdawała sobie jeszcze z tego sprawy.
– Powiedz mi, dokąd teraz odeszło – odparł. – Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
Ostatnio zmieniony przez Zagubiona Łuska 2014-03-10, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  

Krzyk Honoru 
Czarodziej Ognia

Wysłany: 2014-03-12, 13:16   

-Twoja odpowiedź jest bardzo okrojona. - stwierdziłem po wysłuchaniu samiczki. -To znaczy owszem, masz rację, wszystko się zgadza, ale na ten temat można powiedzieć znacznie więcej. Maddara jest naszą siłą, dzięki niej istniejemy, wiec pamiętaj, że użycie jej w zbyt dużych ilościach może doprowadzić do znacznego osłabienia twojego organizmu, a w skrajnych przypadkach do śmierci. Mimo że maddara odbudowuje swe zasoby bardzo szybko to wielkie ataki, które nie są współmierne do twoich umiejętności mogą skończyć się dla ciebie źle. Pamiętaj też, że aby cokolwiek ci wyszło musisz być skupiona, twój umysł musi być oczyszczony ze wszelkich dystraktorów, nie możesz zaprzątać sobie głowy niczym innym prócz twór. Kieruj się zasadą od ogółu, do szczegółu. Najpierw twórz zarys swojego tworu, jego szkielet, dopiero potem przechodź do coraz większych szczegółów. Pamiętaj o tym, by twoje rozkazy względem maddary były konkretne, gdyż jeśli ty o czymś zapomnisz, ona nie naprawi za ciebie tego błędu. Jeśli więc tworzysz lód, pamiętaj o jego fakturze, temperaturze, kolorze, o wszystkim, co najważniejsze. - Ale się rozgadałem! Umilkłem więc dając samicy czas do przetworzenia tych informacji.
-Teraz zamknij oczy, oczyść umysł ze wszelkich myśli, które będą ci przeszkadzać, niech opanuje cię całkowity spokój. -Nakazałem. -Spróbuj znaleźć w sobie swoje źródło maddary. Nie powiem ci gdzie ono jest, bo każdy smok może mieć je w innym miejscu swego ciała, nie powiem ci też jak wygląda, bo to też jest kwestia indywidualna. -zamilkłem by dać Vento trochę czasu.

Atuty:

Niezdarny Wojownik-Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakujący ma dodatkowe +1 do ST. Umiejętność uniemożliwia zostanie wojownikiem i łowcą.

mistyk -Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Honor to stroma wyspa bez brzegów. Nie można na nią wrócić, gdy się ją już opuściło.

Zagubiona Łuska 
Adept Ziemi
Szepczący Cień

Wysłany: 2014-03-18, 20:28   

Ah, tak wiele, o tak niewielkim. Gdy po przerwie, którą zrobił, doszły do niej następne słowa, w ciszy, w spokoju i w jedności z samą sobą zamknęła powoli powieki. Ogarnęła ją pustka, i przejmująca cisza - napierała, i wżerała się w jej uczucia. Puste, chłodne i obojętne.. Czyżby ta ciemność, chciała coś ukryć przed jej wzrokiem? Na czarnym nieboskłonie pojawiło się morze gwiazd, które dama mroku, Noc, rozrzuciła niedbale by koić, i pociągać spojrzenie.. Małe, zawieszone w nicości płomyki - milczący drogowskaz podróżników. Uniosła łeb ku górze, a jej spojrzenie śledziło to piękno.. Szła niepewnie, zaplątana w tej czerni, w Świat, który tworzyła ona sama. Miękkie poduszki natrafiły na kamienie, i piach, który przyniósł to błogie uczucie spokoju. Jej gładkie ciało muskały kłosy suchych traw, w księżycowym świetle pobladłe i smutne.. Tak na niebo wstąpił niebiański krąg, oświetlając jej drogę przez bezkresną krainę. Opuściła wąski, delikatny łeb natrafiając wzrokiem na olbrzymi twór, który przyćmił to, co ujrzała dotychczas. Ogromne, rozłożyste drzewo, którego liście delikatnie unosiły się i opadały w ukojny rytm wiatru, który kołysał je do snu do wtóru pieśni, którą wyśpiewywał wiatr. Kora rośliny popękała, i naznaczona bruzdami przeszłości skrywała uslinie sekret.. Pomiędzy ogromnymi, prastarymi korzeniami czychała smętna, biała poświata. Obrazowała smoczycę, której łeb opadł już dawno, a srebrne ślepia lśniły wilgocią.. Lecz uniósł się, uniósł, gdy Vento kroczyła ku niej. Matka.. To była jej Matka, a niegdyś smoliste łuski wyblakły, nękane udręką. Srebrzyste łzy napłynęły i do jej oczu.. Niestety, nie były to łzy szczęścia. Cóż szczęśliwego jest w kuszącej w stronę obłędu boleści? Mama młodej wyciągnęła ku niej łeb, a gdy smoczyca próbowała jej dotknąć, złudzenie po prostu się rozwiało. Była w Świecie Cieni. Cieni przeszłości.. Dawne rany bolały, jątrzyły się na nowo, a tylko tu dostrzegała je znowu. Skuliła się w sobie, zrozpaczona. Setki cieni przepłynęły po gwiazdach, smocze skrzydła rysowały się czernią na srebrnym pyle. Wspomnienia. Przed nosem Vento zjawił się wsysający wszystkie kolory punkt, rozwijał się, trwając w miejscu. Stał się drobną, cienistą rybą, której ogon rozpościerał się niczym welon, i zanikał, stając się strzępiastą poświatą. Pływała w malutkiej bańce, złocącej się od porannego słońca.. Troskliwej ochronie, którą otaczała malutką rybkę koi. Jej Maddara bila przygnębieniem, i obsesyjną troską o tych, którzy stąpali jeszcze po tych ziemiach, a byli jej tak bliscy. Twór był nietrwały, lecz piękno tajemnicy przyciągało spojrzenie bywalców.

Krzyk Honoru 
Czarodziej Ognia

Wysłany: 2014-03-27, 17:44   

//Przepraszam, że tak późno.

Uśmiechnąłem się widząc skupienie na twarzy samiczki.
-No to teraz spróbuj zaczerpnąć ze źródła odrobinę maddary. Żeby powstał twór musisz dokładnie wyobrazić sobie każdy detal. Właściwości, temperaturę, fakturę, wielkość, wszystko. Spróbuj stworzyć kulę. Niech lewituje między nami. Nadaj jej kolor. - mówiłem cicho, by nie rozpraszać Vento. Podałem tylko najistotniejsze wskazówki, reszta należy teraz do niej.

Atuty:

Odpowiedz do tematu