FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Sitowie
Autor Wiadomość
Opoka Ziemi 
Przywódca Ziemi
Przywódca Miłości

Stado: Ziemi
Rasa: Północny
Księżyce: 64
Opiekun: Chłód Życia i Azyl Zbłąkanych
Mistrz: Dziki Agrest [*]
Partner: Piórko Nadziei
Wysłany: 2017-03-20, 21:13   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 2| P: 4| A: 1
   U: Pł,MO,MA,S,M,MP,L,B,O,W: 1| A,Skr,Kż,Śl: 2|
   Atuty: Spostrzegawczy, Chytry Przeciwnik, Poszukiwacz, Znawca Terenów, Wybraniec Bogów

- Nie można również powiedzieć, że jesteś stary. Do rangi Starszego jednak ci jeszcze trochę brakuje. Młodość przemija ale piękno pozostaje.
Północna również pozwoliła sobie usiąść, w końcu zapowiada się długa rozmowa. Przez ten długi czas jaki minął od ich ostatniego spotkania ciekawiła się, co też słychać u niego, jak mu idą pojedynki na arenach, czy spotkało go coś ciekawego. Teraz była okazja aby się go o to zapytać, jednak najpierw odpowie na jego pytania.
- Nie zmieniło się aż tak wiele. Wypełniam swoje obowiązki jako Przywódczyni, w międzyczasie wyruszam na polowania aby wykarmić smoki z mego stada, można powiedzieć że nic ciekawego. Życie jak każdego innego smoka. A co u ciebie? Spotkało cię coś ciekawego?

Poszukiwacz
Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu klejnot, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Następne użycie na polowaniu 24 września.

Znawca Terenów
Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał)

Następne użycie na polowaniu 4 września

Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie, uzdrowiciel może używać tego atutu raz na tydzień bez względu na miejsce w fabule, atut tyczy się wtedy obu etapów leczenia)

Następne użycie na polowaniu 7 sierpnia

Deidara
S: 1| W: 2| Z: 3| I: 1| P: 1| A: 1
Skr: 1| A,O: 3

KK

WRÓCIŁAM!
Byłabym wdzięczna za podesłanie mi linków do zaległych fabuł. Z góry dzięki!

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Stado: Wody
Rasa: Skrajny
Księżyce: 68
Opiekun: Przebłysk Jutra
Mistrz: Mama w papierach, w praktyce wszyscy
Partner: Zgon.
Wysłany: 2017-03-28, 14:18   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 2| P: 1| A: 1
   U: MO,Kż,S,MP,MA,Śl,B,L,Skr,W,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Ostry Wzrok, Chytry Przeciwnik, Czempion, Wybraniec Bogów, Poświęcenie

Zachichotał niskim głosem, gdy Opoka wspomniała o tej piękności. To słowo jest zdecydowanie pojęciem względnym.
- I że smok z takim pyskiem jest piękny, tak? - odparł z komediowym wyrzutem, po czym wyszczerzył kły najpaskudniej, jak tylko potrafił, a ślepia zmrużył, tworząc szereg zmarszczek na swoich powiekach. Demonstracyjnie zaczął obracać swój łeb we wszystkie strony, chcąc pokazać cioci, że... dla niego raczej już nie ma szans. Bogowie, jego nawet pisklęta się boją, gdy on się uśmiecha. Nawet serdecznie!
- O, bardzo miło mi to słyszeć. Czyli jakoś sobie radzicie po powrotach na swoje tereny? - zapytał retorycznie, a na jego pysku tkwił miły i ucieszony uśmiech. - Kurde, powiem szczerze, że trochę tęskni mi się za Wami. Miałem całą rodzinę na wyciągnięcie łapy, przyjaciół tak samo, jak jeszcze wszyscy byliśmy w jednym miejscu. - przyznał, nieco posmutniałym głosem. - Może powinniśmy się częściej odwiedzać? - zagadnął, unosząc jeden z kącików ust w uśmiechu. Czy to Ziemiści Wodnistych, czy na odwrót - dla Płaczka oba stada były rodziną. A ta została mu już tylko w Ziemi.
- A u mnie... chyba jest trochę nowości. Na przykład... dorobiłem się własnego syna. - pochwalił się, a jego uśmiech urósł do ogromnych rozmiarów. Taki z niego dumny tata! Wszystkim by się chwalił swoim małym synkiem!

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4
Inne - Naszyjnik z piórkiem Duszka, naszyjnik po Przebłysku Jutra

Atuty:
- Ostry Wzrok
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na zmyśle wzroku mają dodatkową kość.
- Chytry Przeciwnik
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.
- Czempion
Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
- Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy sukces przy dowolnej akcji, raz na pojedynek/polowanie
- Poświęcenie
Raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej.

To je Płacz Aniołów. One płaczą nad jego duszą. (c) Śnieg, marzec 2k17
Żetony: jedynie dźwięk pustki

Opoka Ziemi 
Przywódca Ziemi
Przywódca Miłości

Wysłany: 2017-04-15, 21:01   
   Atuty: Spostrzegawczy, Chytry Przeciwnik, Poszukiwacz, Znawca Terenów, Wybraniec Bogów

- Każdy inaczej postrzega piękno, mój drogi. Być może sam tego nie widzisz, jednak zapewniam cię,ż znajdzie się nie jedna której spodoba się to, jak wyglądasz.
Uśmiechnęła się lewą stroną pyska, przymykając nieco ślepia. Czyżby schodzili na tematy czysto filozoficzne? Być może. Mimo iż Ziemista nie była dobra w filozofowaniu, tak teraz czuła że wspólnie z Płaczem byłby całkiem ciekawie.
- Radzimy sobie, powoli się przyzwyczajamy na nowo, myślę że za niedługo Ziemia ponownie urośnie w siłę i będzie tak, jak za dawnych czasów. - odparła- Mnie za wami również. Odwiedziny nie są takim złym pomysłem, bądź co bądź jesteśmy "sąsiadami". Nie mieszkamy wcale tak daleko od siebie, więc bez problemu możemy się widywać.- dodała.
Natomiast na kolejne słowa swego siostrzeńca zrobiło jej się ciepło na sercu. Dlaczego? Bo słyszała w jego głosie dumę.
- Gratuluję! Chciałabym go kiedyś poznać, z pewnością jest tak miły jak jego tata - uśmiechnęła się nieco szerzej.

Poszukiwacz
Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu klejnot, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Znawca Terenów
Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał)

Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie, uzdrowiciel może używać tego atutu raz na tydzień bez względu na miejsce w fabule, atut tyczy się wtedy obu etapów leczenia)

Deidara

KK

WRÓCIŁAM!

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Wysłany: 2017-04-16, 10:48   

Wzruszył barkami, uśmiechając się lekko w odpowiedzi.
- Może w nocy, gdzie nie będzie mnie widać... - kontynuował drażnienie się z Przywódczynią. Ale w końcu uśmiechnął się szerzej i pokręcił łebkiem.
- Dobra, tak się tylko drażnię. No a co z Tobą, Opoko? Spotkałem kiedyś Twojego syna, Ciemnego. Matką się pochwalił, ale o ojcu nic mi nie wiadomo... - zagadnął już z mniejszą dozą emocji w głosie niż przed chwilą, odbijając nieco piłeczkę w konwersacji. Ploteczki, ploteczki!
Zachichotał niskim i głębokim głosem, wyrażając w ten sposób swoją dumę. W duszy liczył na to, że Opoka da sobie doskonale radę ze swoim stanowiskiem. Że nie przytłoczy jej życie i obowiązki. Tak, jak zrobiły to z jego matką, Przebłysk, gdy była przez krótki czas Przywódczynią. Szybko jednak odgonił te myśli od siebie. Matki nie widział już cholernie długi czas, przywykł do jej nieobecności. Dla niego... po prostu jej nie ma. Nie chciał rozmyślać w jaki sposób zniknęła i gdzie się podziewa. Nie chciał myśleć o tym, że ostatni jego rodzony członek rodziny zmarł.
- No to świetnie, życzę Wam tego. A ma Ci kto pomóc, masz jakiegoś Zastępcę? - zapytał. - Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób skorzystasz, ale ja zawsze chętnie Ci pomogę w ogarnianiu rzeczy, których Ty nie dasz rady. - zaproponował szczerze. Skoro sam ma styczność z przewodzeniem stadu, to zna się na rzeczy.
Uśmiech mu powrócił, gdy rozmowa znowu zakręciła się wokół jego synka.
- A pewnie, że się nim kiedyś Ci pochwalę! To taki bardzo ciekawski brzdąc, zalewa zawsze pytaniami. I... jest bardzo podobny do mnie. - opisał krótko synka. Kiedyś w końcu i tak musi zabrać swojego pierworodnego na poznawanie rodziny. Tylko jakie to będzie trudne, gdy zacznie się opisywanie dlaczego ciocia Opoka jest przybraną ciocią, a nie taką z krwi...

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4

Atuty:
- Ostry Wzrok
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na zmyśle wzroku mają dodatkową kość.
- Chytry Przeciwnik
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.
- Czempion
Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
- Wybraniec Bogów
- Poświęcenie

Opoka Ziemi 
Przywódca Ziemi
Przywódca Miłości

Wysłany: 2017-05-03, 17:46   

Zaśmiała się cicho gdy usłyszała jego słowa.
- Właśnie widzę, że się ze mną drażnisz. Pod tym względem akurat nic się nie zmieniłeś od naszego ostatniego spotkania. - Uśmiechnęła się delikatnie, jakby chytro.- Ojcem Ciemnego jest Piórko Nadzei, łowca Ognia.
Raczej nie było to jakąś tajemnicą, szczególnie że nie miała czego ukrywać. Bardzo kochała Piórka i nie wstydziła się tego. No bo, czego tu się wstydzić? Ognisty jest miły, ciepły, czuły, opiekuńczy... Jest miłością jej życia.
- Póki co nie mam jeszcze swojego zastępcy, jestem jedyną smoczycą o pełnej randze w stadzie, więc nie ma żadnego kandydata. Szczerze mówiąc, to jeszcze się nawet nie oglądałam za zastępcą, na razie daję sobie radę, lecz jak ktoś się wykaże to... Może pomyślę o tym. Tak czy inaczej, dziękuję za pomoc.
Powiedziała całą prawdę. Nie jest jeszcze tak stara, nie zastanawiała się co będzie w przyszłości, kto zajmie jej miejsce jako Przywódca, gdy ona już nie będzie w stanie. Póki co, jeszcze nie zamierzała ani odchodzić, ani umierać.
- Z twoich słów wnioskuję, że jest jeszcze bardzo młody.

Poszukiwacz

Znawca Terenów

Wybraniec Bogów

Deidara

KK

WRÓCIŁAM!

Słodki Kolec
Adept Ognia

Stado: Ognia
Partner: Czarująca Łuska
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-07-03, 13:47   
   A: S: 2| W: 1| Z: 1| I: 4| P: 2| A: 1
   U: L,B,W: 1

Przybyłem do sitowia wczesnym porankiem. Usiadłem pośrodku ich podziwiając wschód gwiazdy porannej. Czekałem na Zmorę Opętanych, która miała dostarczyć mi porcję jedzenia.

Czas mijał i co raz szybciej nadchodziła godzina jedzenia. Po tak dłuższej nieobecności pośród rodziny me ciało wyglądało jak patyk. No bardziej jak chodzący trup z widocznym szkieletem pod czarna skórą w kolorowe wzorki.
- Niech się pośpieszy. Smok tu z głodu umiera - burknąłem pod nosem patrząc w dal.

Nie ma takiej absurdalnej rzeczy, której by smok nie zrobił, próbując nadać życiu jakiś sens
~EQ:
Jedzenie:
- Mięso: 3/4
- Owoce 0/4

Inne:
- Brak
Mechaniczne:
- Brązowy żeton (kolędy )

Upiorny Rytuał
Przywódca Cienia
Boss Cienistej Mafii

Stado: Cienia
Opiekun: Ankaa (Dwuznaczna Aluzja)*
Mistrz: Nahkriin (ojciec spoza bariery).
Partner: Gonitwa Myśli.
Wysłany: 2017-07-03, 14:10   
   A: S: 2| W: 3| Z: 5| I: 3| P: 4| A: 3
   U: B,L,Pł,S,O,M,W,MP,MA,MO: 1| A,Śl,Kż: 2| Skr: 3
   Atuty: Ostry Wzrok; Pamięć Przodka; Tropiciel; Wybraniec Bogów; Magiczny Śpiew;

___Pora była wczesna, a więc Zmora teoretycznie powinna być już w grocie i szykować się do snu. Poratowanie wygłodniałego Ognistego jedzeniem było ostatnią pozycją na jej liście rzeczy, które należało wykonać. Nic więc dziwnego, że adept musiał czekać. Nie dało się ukryć, że łowczyni nie zależało w ogóle na życiu praktycznie nieznanego jej smoka, więc jakbhy padł w czasie czekania, nie miałaby żadnych wyrzutów sumienia.
___Leciała spokojnie nad Zimnym Jeziorem, aż dotarła do Sitowia. Będąc na wysokości pięciu ogonów przywołała z jaskini mięso [5/4], które wylądowało u łap Słodkiego Kolca. Nawet nie lądowała, poleciała dalej, bez słowa, nie zatrzymując się.

[zt]

Słodki Kolec
Adept Ognia

Stado: Ognia
Partner: Czarująca Łuska
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-07-04, 14:39   
   A: S: 2| W: 1| Z: 1| I: 4| P: 2| A: 1
   U: L,B,W: 1

___Byłem zamyślony w swych zagmatwanych myślach gdy mięso wylądowało prosto przede mną, lecz jedna porcja trafiła mnie prosto w moja mordkę. Tę porcję ¼ mięsa wziąłem w szpony i zjadłem delektując się smakiem wybornego mięsa z cielaka daniela. Mięso miało idealna konsystencje i smak. Delikatna słodycz zawarta w takim kawałku mięska… Spojrzałem na resztę [4/4 mięsa] cielaka. Chwyciłem w szpony kolejne porcję i zjadałem resztę, po małych kawałkach dostając mentalnego rozpływu zadowolenia z pyszności tego mięsa.

___Promienie porannej gwiazdy wzeszło wyżej gdy wszystkie kawałki znalazły się w moim brzuchu. Odetchnąłem lekko, wytarłem łapę o sitowie i ruszyłem do groty pełnej zieleni. Do domu mego…

[zt]

Nie ma takiej absurdalnej rzeczy, której by smok nie zrobił, próbując nadać życiu jakiś sens
~EQ:
Jedzenie:
- Mięso: 3/4
- Owoce 0/4

Inne:
- Brak
Mechaniczne:
- Brązowy żeton (kolędy )

Ostatnio zmieniony przez Słodki Kolec 2017-07-04, 14:39, w całości zmieniany 2 razy  

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Wysłany: 2017-08-24, 14:33   

Czyli Cień ma nowego przewodnika?... Co zatem stało się z tą parszywą gnidą Chaos? Zabili ją jej pobratymcy czy dopadła ją karma?
Jak nigdy był niezmiernie ciekaw jaki spotkał ją los. Czy szlag ją trafił, a może wygnano ją za barierę. Te myśli poniekąd wywoływały u niego drwiący uśmiech, który od czasu do czasu malował się na jego pysku.
W każdym razie sprawa nie mogła być rzucona w zapomnienie. Po jej omdleniu w walce, Kalina zabrała jej nieprzytomne cielsko ze sobą, nie dając im szansy na rozmowę. Ale skoro dość szybko Cień dorobił się nowego Przywódcy, może to i lepiej, że nie męczył Kaliny?
A może nawet powinien?
Siedział gdzieś nad Zimnym Jeziorem, wsłuchując się w dźwięki otaczającej go przyrody. W łebku pozwalał myślom kłębić się i przeplatać, wiedząc, że niektórym z nich dzisiaj da upust. Po chwili wysłał nowej Przywódczyni mentalną wiadomość i czekał na odpowiedź.

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4

Atuty:
- Ostry Wzrok
- Chytry Przeciwnik
- Czempion
- Wybraniec Bogów
- Poświęcenie

Upiorny Rytuał
Przywódca Cienia
Boss Cienistej Mafii

Wysłany: 2017-08-24, 15:04   

___Gdy mentalna wiadomość dotarła do Zmory, ta akurat wracała ze Zdradliwego Urwiska po awansowaniu nowego uzdrowiciela. Nie narzekała na brak obowiązków, ale rozmowa z przywódcami innych stad była jednym z nich. Nic więc dziwnego, że od razu wzbiła się w powietrze, lecąc w kierunku Zimnego Jeziora. Wywerna była ostrożna i nie leciała w to miejsce sama. Demonica i pegaz także ruszyli w tamtym kierunku. Czasy były zbyt niebezpieczne, a Keezheekoni nie była lekkomyślna. Ceniła sobie bezpieczeństwo swoje i swojego stada.
___Wywerna miękko i gładko wylądowała przed wojownikiem, układając skrzydła na ziemi i podchodząc do niego bliżej, ale nie naruszając jego strefy prywatnej. Odległość idealna do rozmowy. Banshee i Samhain wędrowali po okolicy, dobrze widoczni. Gdyby próbowała ich ukryć, Płacz mógłby uznać to za próbę zaatakowania go z zaskoczenia. A samica chciała dać mu do zrozumienia, że jej kompani są tutaj wyłącznie dla jej bezpieczeństwa.
___- Valar Morghulis, Płaczu Aniołów. - Powitała go na swój sposób, kiwając lekko rogatym łbem. Liliowe ślepia szukały heterochromicznych odpowiedników samca, by złapać kontakt wzrokowy. Na pysku wywerny malowała się czysta beznamiętność i chłód.

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Wysłany: 2017-08-25, 12:23   

Nie umknęła mu obecność jej kompanów. Właściwie, po głębszym zastanowieniu, zdziwiłby się, gdyby przyleciała tu sama. Całkiem sporo oskarżeń padło w jej stronę, jeśli przypomnieć sobie sprawę z Brutalną Łuską i to, co zdążył zauważyć na Skałach Pokoju. Kolorowe ślepia najpierw zmierzyły dokładnie pegaza i demonicę, a następnie przeniosły się na Upiorną. Ze stoickim spokojem obserwował jej każdy ruch, jak ląduje, jak zbliża się do niego i się z nim... wita. Jakkolwiek miało to "walar morduwis" być przywitaniem, o ile nie było to wyzwiskiem skierowanym w jego stronę. Jej delikatny ukłon za to złagodził znaczenie wyrażenia, przez co ostatecznie Płacz nie przykuł większej uwagi do obcych słów.
Niemo skinął powoli łbem, odpowiadając na jej gest. Jeszcze przez chwilę kolorowe ślepia świdrowały jej liliowe, które w dziwny sposób przykuwały uwagę, a jednocześnie komponowały się z całą jej kolorystyką. Ale nie był to czas, gdzie mógł go poświęcić na wpatrywanie się w samicę.
Nie po to tu ją wezwał.
- Księżyc temu Wasza... była przywódczyni, jak mniemam, złamała wspólnie ustalony pakt o nieagresji, atakując własną rodzinę, którą miała w Wodzie. - streścił krótko wydarzenie, które raczej nie było nikomu nieznane. - Tłumaczyć czym jest pakt chyba nie muszę. W każdym razie, złamanie go było jawną prowokacją do wojny, moja droga Cienista. Nie wspominając już o tym, że i bez zawartego pokoju między naszymi stadami mógłbym odebrać to w jednoznaczny sposób. A złamanie paktu? - uśmiechnął się cynicznie i pokręcił łbem. - Świetna była ta Wasza Chaos. - dodał, po czym zamilknął. Zasugerował Upiornej już wystarczająco, by w końcu dać i jej szansę na powiedzenie chociaż słowa. A był niezmiernie ciekaw tego, co powie. Ogon od czasu do czasu lekko falował na ziemi i wydawałoby się, że nic nie wskazuje na ogromny gniew wobec całej tej sytuacji. Dobrze się kryje, czy to też może coś oznaczać?

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4

Atuty:
- Ostry Wzrok
- Chytry Przeciwnik
- Czempion
- Wybraniec Bogów
- Poświęcenie

Upiorny Rytuał
Przywódca Cienia
Boss Cienistej Mafii

Wysłany: 2017-08-25, 14:35   

___Domyślała się, co było powodem wezwania. Dziwiło ją jednak nieco, że samiec wolał załatwić to z nią na osobności, aniżeli poruszyć temat przy wszystkich, na Skałach Pokoju. Czyż dzięki temu nie zyskałby świadków i utrudnił samicy ewentualną próbę wywiedzenia go w pole? Cóż, może miał jakieś konkretne powody. Zmora wiedziała, że obecnie jest smokiem z bardzo złą reputacją, podobnie jak jej matka dziesiątki księżyców wcześniej. Niedaleko pada zatrute jabłko od jabłoni.
___- Chaos nie jest już dłużej niczyim problemem. Pozbawiliśmy ją życia. - Powiedziała samica chłodno, bez żadnych emocji, zupełnie jakby zabicie własnego przywódcy było dla niej czymś zupełnie normalnym. Sen okazała się być smokiem słabym i głupim, pozbawionym zdrowego rozsądku, który pod koniec porzucił własne stado.
___- Nie interesuje mnie wszczynanie kolejnej, bezsensownej wojny, nie potrzebuję powtórki z rozrywki sprzed dwudziestu księżyców. Może i dla niektórych było miło pobawić się w głupców, ale dla mnie nie było w tym ani krztyny pozytywności, nawet w wypaczonym tego słowa znaczeniu. - Kontynuowała, zamykając już temat starej przywódczyni, martwej obecnie czarodziejki, która narobiła Cieniowi samych problemów. Głupia młódka, chciała zabłysnąć, stać się kontrowersyjną personą. Szkoda tylko, że zrobiła to w tak tępy i nieprzemyślany sposób.
___- Proponuję ponowne zawarcie paktu między Cieniem, a Wodą. Ze swojej strony mogę zagwarantować, że jeżeli któryś z Cieni znowu wyskoczy z takim wybrykiem, to będzie ostatnia okazja do takiego brykania w jego życiu. - Rzekła całkiem poważnie, chociaż... W liliowych ślepiach widać było iskierki drwiącego rozbawienia. - Nie będziemy się nawzajem mordować. Nie musimy pałać do siebie wymuszoną, karykaturalną miłością. Wystarczy mi pokój w najczystszej jego postaci. - Rzekła, nie spuszczając wzroku z samca. Gdyby była tutaj Gonitwa, zapewne nie byłaby aż tak spokojna. Ale jej tutaj nie było, więc Cienista mogła w spokoju prowadzić pokojowe rozmowy. Czekała na reakcję Płaczu. Cierpliwie. Podejrzewała bowiem, że spróbuje on dodać coś od siebie.

Ostatnio zmieniony przez Upiorny Rytuał 2017-08-25, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Wysłany: 2017-08-28, 15:50   

Trzymał kolorowe ślepia wbite w samicę i wysłuchiwał jej słów. Wieść o martwej Chaos nie zaskoczyła go specjalnie. Poniekąd domyślał się, co rygorystyczny Cień robi z takimi osobnikami, które postradały zmysły. Tak samo już od wieków nie słyszał wieści o Niewidocznym Kolcu. Pewnie również już ktoś dobrał się mu do zadka.
Ale nie to go zainteresowało najbardziej - o ile było to dobre słowo. Największą jego uwagę przykuły kolejne słowa Upiornej. Kolejny pakt? Kolejne wyciągnięcie łapy o pokój?
Falujący jak dotąd spokojnie ogon zastygł w miejscu.
- Kalina z Chaos obiecały dokładnie to samo, gdy wyszły z propozycją o pokój. - rzekł obojętnie. - Sami wyciągacie do nas łapę, a następnie sami łamiecie swoje słowa i wbijacie nam szpon w plecy. A minęły może 3 księżyce od tego. To co będzie po kilkunastu księżycach? - a głos zmienił się na nieco chłodniejszy.
- Nie. Już gruntownie zmarnowaliście jedną szansę, ode mnie kolejnej nie dostaniecie. Niech nasze stada po prostu nie wchodzą sobie w drogę i pozostaną neutralne, mając siebie nawzajem głęboko w rzyci. Sam nie mam ochoty znowu angażować się w mordobicie, a mam wrażenie, że zawieranie kolejnego paktu paradoksalnie przyciągnie wojnę jeszcze szybciej. - wykrzywił pysk w dziwnym grymasie, który miał być uśmiechem.
Urwał temat, uznając go za zakończony i nie dał szansy Cienistej na dopowiedzenie czegoś od siebie. Bo i tak swojego zdania nie zmieni. A i lizania tyłka nie potrzebował.
- Ale nie po to tu jestem. Mówiłem, że nie chcę wojny, choć w tym momencie z premedytacją powinienem Wam ją wywołać. Zamiast tego... żądam odszkodowania. 1/3 Waszych wszystkich zapasów. Kamieni, pożywienia, ziół i innych rzeczy, które macie. Dla wszystkich Wodnych.

// bardziej skąpego odpisu się nie dało zrobić x] wybacz mi.

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4

Atuty:
- Ostry Wzrok
- Chytry Przeciwnik
- Czempion
- Wybraniec Bogów
- Poświęcenie

Upiorny Rytuał
Przywódca Cienia
Boss Cienistej Mafii

Wysłany: 2017-08-29, 10:27   

___Zaczyna się. Łowczyni wiedziała, że to nie będzie łatwa rozmowa i że smok zażąda czegoś w zamian. Ach, głupia ta Chaos... Heulyn tez popełniła tragiczny błąd, oddając jej władzę. Tak to jest, jak wybiera się kogoś młodego, niedoświadczonego i kto właśnie stracił kogoś ważnego w życiu. Sen była słaba psychicznie. Nigdy nie wytrwałaby na tym stanowisku.
___- Dane słowo złamała Deszczowa Kołysanka, nie my. Nie obwiniaj całego stada za czyn jednej, przygłupiej młódki. - Zmora zmrużyła liliowe ślepia. Nie została wyprowadzona z równowagi, ale najwyraźniej koniecznie było wyjaśnienie tego i owego. Specjalnie nie nazwała Chaos jej pisklęcym imieniem, zgodnie z tradycją Cienia, ani przywódczym. Nie zasługiwała ani na jedno, ani na drugie.
___- Odszkodowanie. - Mruknęła po dłuższej chwili ciszy. Nie odzywała się przez kilka uderzeń serca, uniosła wyżej łeb przyozdobiony rogatą koroną. - Wysokie są twoje warunki, Płaczu Aniołów. Mam wrażenie, że zbyt wysokie jak na zaistniałą sytuację. Nikt nie zginął, nie został okaleczony. Dlaczego chcesz tak wiele? - Zapytała, wzdychając cicho. Nie chciała wojny, naprawdę. Zależało jej na pokoju, bo chciała ustabilizować sytuację Cienia, nie zamierzała prowadzić swojego stada na wojnę i zapewne doprowadzić przez to do śmierci któregoś ze swoich Braci i Sióstr.
___- Przystanę na twoją propozycję, jeżeli zejdziesz nieco z ceny. Jestem w stanie dać wam dziesięć kamieni szlachetnych oraz tyle mięsa, by starczyło dla pięciu smoków. W zamian chcę pokoju. Żadnych nagłych ataków, celowych prób zabicia, jakiegokolwiek rozlewu krwi, poza klasycznymi walkami na arenie. - Odpowiedziała chłodno. Stado było w złej sytuacji, potrzebowali wszystkiego. Kamieni, mięsa, ziół... Zmora nie chciała ich tego pozbawiać. Musieli z czegoś żyć. Wolała dać odszkodowanie z własnych zapasów, niż zabierać wszystko swojemu stadu. Była gotowa to zrobić, chociaż Wodni nie zasługiwali na nic. Absolutnie na nic. Nie byli poszkodowani, co najwyżej się... Och, zestresowali.

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Wysłany: 2017-09-03, 14:11   

Przestąpił z łapy na łapę, jakby coś uporczywie go uwierało w poduszki. Upiorna wykazywała wręcz strach wobec wojny. Bez problemu przystąpiła na jego żądanie, a nawet nie odpuściła dalszym prośbom o pokój. Płacz minimalnie przechylił łeb w bok, mierząc samicę z góry do dołu i milcząc. Milczenie rezerwował sobie na dokładną analizę sytuacji, a między innymi przemyślenia. Choć te grały, o dziwo, mniejszą rolę.
Szczęki na krótką chwilę zacisnęły się mocniej i wziął głębszy wdech.
- Wolałabyś wojnę? Z tego, co widzę, to raczej oboje od niej uciekamy. A śmierć smoków i kolejne tragedie są, moim zdaniem, nieporównywalnie większe, niż zapłata mięsem lub kamieniami. Jeśli mnie pytasz dlaczego stawka jest taka duża... - uniósł powoli łuki brwiowe. - To nadal chyba nie wiesz czym jest pakt o nieagresji. I oficjalny pokój między stadami. A nie zawrę kolejnego ze smokiem, który nie jest świadomy wagi tej rzeczy. Wodniści nie są na tyle głupi, by bez powodu rzucać się na inne smoki, żeby z premedytacją je zabić. Jesteśmy neutralni wobec innych i pozostaniemy tacy. Stado wie o tym doskonale. Macie już nieoficjalny pokój, który w tym momencie zależy tylko i wyłącznie od Waszego własnego podejścia do nas. Jeśli go chcesz, dopilnuj swoich smoków. My jedynie odpowiadamy na to, co zrobią nam inni. - rzekł dość chłodno, lecz ton był niezłamany i spokojny.
Zamilkł znowu na krótką chwilę.
- 10 kamieni i 5 porcji mięsa. Przystaję na to.

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4

Atuty:
- Ostry Wzrok
- Chytry Przeciwnik
- Czempion
- Wybraniec Bogów
- Poświęcenie

Odpowiedz do tematu