FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis Smoków Ognia
Autor Wiadomość
Pani Wojny 
Czarodziej Ognia
Kolorowy KucykStado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 75
Płeć: Samica
Opiekun: brak
Mistrz: Jad Duszy
Partner: -
Dołączyła: 03 Maj 2014
Posty: 2558
Wysłany: 2014-09-08, 20:31   Spis Smoków Ognia
   A: S: 2| W: 3| Z: 2| I: 3| P: 1| A: 1
   U: L,A,O,M: 1| W,B,S,Śl: 2| MP,Skr: 3| MA,MO: 5
   Atuty: Inteligentny; niezdarny wojownik; mistyk; wybraniec bogów; poświęcenie


   Przywódca
  Biada pokoleniu, którego przywódcą jest kobieta.


Pieśń Płomieni - Pisklę jest niewielkie, drobne i kruche. Jest też smukłe i zgrabne, przynajmniej jeśli patrzyć na sylwetkę. Ta jest optymalnie proporcjonalna, lecz wydaje się nieco długa, ze względu na wątłość szyi, łap, tułowia i ogona. Łeb Rek jest opływowy i naznaczony wyrazistymi, acz łagodnymi rysami. Zwęża się w kierunku nosa, nadając mu filigranowości. Oczy samiczki są wyraźnie błękitne, niemal niebieskie, duże i zwykle żywo błyszczące. Ponadto łeb jej zdobią misterne rogi o nieregularnym kształcie. One, jak i pazury, mają niemal białą barwę, są jednak gładkie i łatwo odbijają kolorowe światło.
Większość ciała Rek pokrywa gładka, drobna łuska. Są jednak elementy pokryte piórami. Są to skrzydła (z wyjątkiem ramienia, które pokrywa łuska), a także szeroki pas przebiegający przez grzbiet. Pas tych piór rozpoczyna się za potylicą Rek i nieznacznie poszerza się w stronę kłębu, przechodząc w szeroki pas wąskich, lecz długich i gładkich piór. Pas ten zwęża się na zaczątku ogona i brnie ku jego końcowi, by na ostatnich szponach przerodzić się w pojedynczy rząd przylegających piór.
Kolorystyka Rek jest jasna, niemal biała. W intensywnym słońcu można jednak rozpoznać błękitne i jasnofioletowe pigmenty barwiące część łusek i piór. Większość z nich mieni się jak platyna, zwłaszcza łuski, których barwniki są skrzętnie ukrywane przez cienie. Białe i błękitne pióra są do siebie w stosunku 1:1, fioletowe są pojedyncze, losowo wplątane pomiędzy poprzednie. Niewielka ilość barwnika sprawia, iż trudno je odróżnić od białych. Regularniejszy kolor mają łuski. W większości biało-platynowe, jednak na łbie oraz pasach okalających pióra są błękitnawe, gdzieniegdzie oznaczone fioletowawym skupiskiem. Gdzieniegdzie fioletowa łuska pojawia się też na bokach Rek. Więcej jasnofioletowych łusek znajduje się na ramionach skrzydeł. co w całości tworzy trójbarwną mozaikę.   Zastępca
  Jeśli nie możesz dobrze mówić o swym władcy, siedź cicho.


---

   Starszyzna
  Serce się nie starzeje, ma coraz więcej blizn.


Żar Zmierzchu - Młodzik przemienił się w dorosłego. Łuski w kolorze matowej czerni pochłaniają światło słońca, podbrzusze i gardło jest w jaśniejszej barwie. Ciało jest zwinne, choć żylaste, wprawdzie nie jest dość rosły by zostać wojownikiem, jednak błekitne ślepia błyszczą niebezpiecznie gdy mu się zagrozi. Jednak nadal zatrzymują się w jednym miejscu dłużej niż na kilka chwil, co jest cechą obserwatorów. Mocny, umięśniony ogon posiada kolce na końcówce, która zadałaby poważne rany przy uderzeniu. Rozwinięte już całkowicie skrzydła utraciły pomarańczową błonę między stawami, które sczerniały i przybrały barwę łusek. Ogólnie wyrósł na kruszynę, jednak nie powinno się go lekceważyć ze względu na wrodzoną zwinność i bardzo dobre zdolności tkania maddary.

Wirtuoz Szeptów - Vozuriim jest dość specyficznie wyglądającym smokiem. Po pierwsze większość jego ciała jest pokryta białym niczym śnieg futrem. Wyjątkiem od tej reguły są łapy pokryte szmaragdowymi pręgami które niczym wąż owijają się dookoła łap. Dłonie i stopy są w całości pokryte szmaragdowym futrem, z którym kontrastują blado rubinowe szpony. Ogon też został owinięty przez szmaragdową "żmiję", która w całości pokrywa końcówke ogona. Pierzaste skrzydła niemal w całości są pokryte bielą poza końcówkami lotek, które są szmaragdowe. Przejdźmy teraz do łba. Nie ma na nim żadnych rogów tylko para dużych uszu i rząd piór biegnący od czubka czaszki po łopatki, które wyglądem są niemal identyczne jak lotki. Na tle całego ciała najbardziej widoczne są jednak ślepia smoka w barwie mrocznego fioletu przecięte przez pionową źrenicę. Ostatnim aspektem wyglądu Vozuriima są dwa szmaragdowe pasy futra biegnące od nasady uszu, przez ślepia, aż po kąciki ust.


   Uzdrowiciele
  Starczy, konsyliarzu. Gdyby bogowie nie chcieli bym cierpiał, nie czułbym bólu.


----

   Klerycy
  Czerwone z czerwonym, żółte z żółtym, białe z białym. Tak zszyj, a na pewno będzie dobrze.


Cicha Łuska - Jest szczupła i dobrze zbudowana, jak na swój wiek. Ma łuski koloru szlachetnego, czyli złotego. Podbrzusze jest trochę skażone, gdyż jest tam ciemniejszy odcień. Błona między skrzydłami jest koloru słonecznego, same skrzydła nie są zbyt imponujące, nawet zwyczajne. Z boku pyska ma po dwa kolce na bok. Tęczówki ma białe, lecz z ciemną obwódką przy białkach, przez co ładnie widać przedział. Źrenice klasyczne, czarne pionowe, im dłużej ktoś się w nie patrzy, tym więcej może dostrzec w nich dzikości (czego nie widać przy charakterze). Uszy są skierowane do góry. Posiadają jedną, ważną dla Lily cechę- można je położyć po sobie. Przez cały kręgosłup ciągną się pojedyncze wystające zgniło żółte łuski. Ogon posiada kolce, które w niedalekiej przyszłości mogą posłużyć do samoobrony(co raczej jej właścicielce się nie przyda). Ma cztery łapy z czterema szponami, który wysuwają się zawsze, kiedy jest przerażona. Na czole ma też nietypowe znamię. Wygląda jak kropla wody, tyle że środek wygina się w prawo. Na dole kropki widnieje czarna plama. Sama kropla jest biała.

Światły Kolec - Jasny kremowy smok. Jego futro pokrywa praktycznie całe jego ciało. Na łbie ma pióra, tworzący ciekawy czub. Dodatkowo skrzydła sa pierzaste. Dłuższe pióra mają brązową barwę, slepia ma złociste. Ogon przydobiony jest piórami przy nasadzie, równie brązowymi.


   Łowcy
  Uderzymy z ciemności, szybko i śmiertelnie. I nim nasi wrogowie zdążą zareagować.... zostaje tylko ciemność.


Wirtuoz Szeptów

Ślad Bestii - Jug to czysty smok wywernowy, ni mniej ni więcej. Jego ciało jest koloru ceglanego, z paroma drobnymi wyjątkami. Podbrzusze i część pyska okala ciemnobrązowa barwa, zaś od oczu do żuchwy ciągnie się pojedyncza brunatna kreska. Ślepia ma turkusowe, tak samo jak chwytne palce na skrzydłach. Na łbie wyrasta para potężnych, ciągnących się w tył rogów w kolorze kości. Mniejsze wypustki wyrastają wokół krawędzi jego pyska, a także wzdłuż kręgosłupa - aż do koniuszka ogona. Błony skrzydeł od wewnętrznej strony są tak samo jasne jak poroże samca. Wzdłuż całego ciała przebiegają poprzecznie nieregularne pasy o barwie jasnobrązowej z ciemnymi obwódkami. Zieje, oczywiście ogniem, choć rzadko korzysta z tej zdolności. Ma dość potężnie zbudowaną pierś, co czasem kontrastuje z resztą jego gibkiego ciała.


   Czarodzieje
  Ból to iluzja zmysłów, rozpacz to iluzja rozumu.


brak - --''


   Wojownicy
  Bądź jak dym - pozbaw wroga oddechu i wzroku, ale rozpłyń się w powietrzu, gdy uderzy.Ostatnie Ogniwo - Nie zbyt wysoki , pokryty futrem odcienia czerwonego przypominającego kolor ognia. Grzbiet i brzuch pokryty niewielkimi , niebieskimi łuskami. Jego małe łapy posiadają długie szpony , a między palcami występuje błona. Oczy koloru zielonego i urodę odziedziczył po matce. Narazie posiada krótki ogon w całości pokryty łuskami i małe pierzaste skrzydła ale z wiekiem prawdopodobnie urosną.


   Piastuni
  Ale ta mała rośnie. Kiedyś sięgała mego serca, dziś mam jej powyżej uszu.


Pieśń Płomieni

   Adepci
  Ciesz się każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość. Każdemu etapowi życia Pan przypisał właściwe mu niepokoje.Antracytowy Kolec - Ciało Teivara przypomina z sylwetki Północnego w łuskowej zbroi. Podbrzusze i grzbiet samczyka, od nasady łba i kark po kraniec ogona pokryty jest sporej wielkości trójkątnymi, zachodzącymi na siebie łuskami. Większość z nich jest koloru czarnego. Te na jego grzbiecie przechodzą w gradiencie na swych końcach ku karmazynowym odcieniom. Podbrzusze przybiera jasnoszarawej barwy. Boki oraz kończyny pokryte są z kolei mniejszymi, elastyczniejszymi łuseczkami.
Na samych łapach łuski ustępują skórze, ta zaś przy podnóżu porośnięta jest rzadkim futrem koloru czarnego. Każda z nich ma po 5 ostrych jak brzytwa, śnieżnobiałych szponów, oraz zwieńczona jest szarymi, grubymi poduszkami, typowo występującymi u smoków północnych. Ogon (nieudekorowany zresztą żadnym ozdobnikiem, czy szczegółem) oraz kończyny są wyjątkowo dobrze umięśnione jak na smoka północnego, a w szczególności jak na pisklę. Skrzydła ognistego rozmiarami przypominają te występujących u smoków Jaskiniowych lecz pokryte są miękkimi, czarnymi piórami z białymi plamkami, z których te najbardziej wysunięte ku krańcowi są białe.
Łeb smoka zwęża się przy nozdrzach, oraz pokryty jest małymi łuseczkami. Zwieńczony jest z tyłu parą prostych, skręconych ku grzbietowi rogów koloru jasnoszarego. Z tyłu u ich nasady znajdują się z kolei otwory słuchowe. Ślepia samca są o ciemnofioletowej barwie, z czarnymi, wąskimi źrenicami. Zębiska z kolei śnieżnobiałe, z 4 długimi kłami. Zieje Lodem.


Tajemnicza Łuska - Smukła, długa sylwetka pustynnego smoka odziedziczona po matce. Dobrze zarysowane mięśnie, widoczne ale nie tak, że pogrubiają optycznie ciało smoczycy. Duże skrzydła z jednym, podłużym palcem który zdradza jej pokrewieństwo z wywernami. Ostrym pazurem na placu może bez problemu przytrzymać się skały. Zewnętrzna strona błony skrzydła posiada makowy kolor, natomiast ich wewnętrzna strona to piękny odcień piasku.
Od czoła aż po złącznie szyi z torsem, po oby dwóch stronach rozpościera się rząd dłuższych i krótszych kolców między którymi rozciągnięta jest skóra. Skóra ta na szczycie ma kolor ciemnoczerwony, nieco niżej pomarańczowy a im bliżej szyi tym mocniej przechodzi w barwę piaskową. Całe jej łuski są elastyczne, kształtem przymominające gładkie, owalne kamyki. Są one w barwie czerwieni, karmazynu i maku. Wyjątek stanowi cała szczęka, szyja, podbrzusze, wewnętrzne strony nóg oraz spód ogona które są piaskowo-kremowe. Całość zdobią bardzo delikatnie zaznaczone pionowe, ciemne tygrysie paski, cienkie niczym szpon ciągnące się aż do końcówki ogona. Samica posiada dwie pary łap - w przednich po cztery, śnieżnobiałe pazury a w tylnych po trzy. Na końcu ogona rozpościera się błona podobna do tych co na głowie, również z oby dwu stron i w takiej samej barwie gdzie jej najdłuższa część jest jest na końcówce ogona. Swoimi wyrostkami na głowie i ogonie potrafi intensywnie poruszać. Łeb Haviamine zdobi para rogów, lekko zakrzywionych do środka a następnie na zewnątrz, barwy ciemnej krwi. Barwę oczu odziedzyczyła po matce.   Pisklęta
  Dzieci często bywają tak okrutne w słowach, jak dorośli jedynie w myślach pozwalają sobie na to.


Bursztyn - Co by tu powiedzieć o wyglądzie Bursztynki.. Na pewno perfekcyjną mieszanką nie jest. Nie jest najszybsza ani najzgrabniejsza , głównym powodem jest to, że jest połowicznie smokiem olbrzymim co przejawia się w jej masie oraz budowie. Jest nie co większa niż typowy smok w jej wieku, z eleganckim, ciemno-szarym kolorem całego ciała oraz plamami.
Ma słabe jaśniejsze wzory koloru szarego szczególnie widoczne na szyi i łapach. Smoczyca budową ciała przypomina bardziej smoka olbrzymiego niż swoją drugą część rodziny, posiada jedną parę małych, niezbyt silnych skrzydeł z dwoma palcami, które potrafią chwytać i unosić przedmioty, dwie pary łap z trzema pazurami, dwa malutkie rogi na łbie oraz ruchome, przypominające uszy wypustki. Głowa jest dość płaska i krótka. Nie są to jej finalne rozmiary... do takowych samiczce jeszcze daleko.
Ma też parę średnich, żółto-bursztynowych oczu i nieznaczną ilość zębów. W przeciwieństwie
do większości gatunków smoków, samiczka ma dość krótką i grubą szyję, oraz brak kolców na grzbiecie. Ogon jest średniej długości, a jego koniec zdobi rząd tak jak na głowie, ruchomych wypustek, pomiędzy którymi widnieje błona która w swoich kształtach przypomina nic innego jak liść olchy. Na co dzień układa się on równolegle do ziemi, a jako gdyż owa błona działa jako ster - składa się i otwiera niezależnie od lewej czy też prawej strony. [/i]
_________________
Atuty:
Niezdarny Wojownik - Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakujący ma dodatkowe +1 do ST.
Mistyk - Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
Wybraniec bogów - Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Kompan Runy: Żar - KK
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 2| P: 1| A: 1
MA: 1| MO: 1| Skr: 1


Inna wersja Runy.

Runa narysowana przez Spalonego Kolca.
Ostatnio zmieniony przez Ślad Bestii 2018-10-09, 14:13, w całości zmieniany 254 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2018).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!


Wymiana bannerami: KLIK!

KrĂłl Lew

SnM
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12