FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Kącik żalów
Autor Wiadomość
~ Administrator 

Jej Wysokość Ropuch

Wysłany: 2017-12-27, 21:01   Kącik żalów

Drodzy użytkownicy, nastał ten czas, gdzie podsumowanie roku przyda się każdemu.
Ja i Sauron zostaliśmy sami na pokładzie i chcemy jak najlepiej sprawować powierzoną nam funkcję, jaką jest Administrowanie tego forum, które tak jak i dla Was (mam nadzieję), jest dla nas bardzo ważne.
Nie da się jednak ukryć, że ten rok obfitował w różnego rodzaju niesnaski. Dlatego chcielibyśmy, abyście wszelkie zastrzeżenia wypisali nam tutaj albo na PW, jak wolicie. Tylko mamy jedną prośbę, aby to nie było napisane w sposób roszczeniowy jak często co poniektórzy mają w zwyczaju, tylko w sposób rzetelny, który pomoże nam w poprawieniu sytuacji, jaka obecnie ogarnęła forum, pamiętajcie bowiem, że my też jesteśmy ludźmi, mamy swoje uczucia (serio!) i też nie jest nam przyjemnie, jak tu czy tam obsmarowujecie nas z góry na dół, podczas gdy my staramy się utrzymać to forum, wprowadzać wasze sugestie (jeśli uznajemy je za możliwe), a także dbamy o to, by grało się wszystkim dobrze.
Pamiętajcie, że nie jesteśmy waszymi wrogami ale nie jesteśmy też kochaną mamusią, która pogłaszcze po główce, gdy coś zbroicie i przyklaśnie wszystkim pomysłom, na jakie wpadniecie. Jesteśmy tutaj od pilnowania porządku, ale nie tylko my od tego jesteśmy, dlatego obrażanie się na nas, że wyrzucamy nieaktywne konta, że pilnujemy głodu i klepiemy po zadkach, gdy coś się dzieje...to część naszej pracy. Możemy z tego zrezygnować, ale co wtedy się stanie na forum, gdy my, Administratorzy będziemy tylko od słuchania Was, użytkowników i wprowadzania bezmyślnie wszystkiego, co nam zaproponujecie? Pomyślcie nad tym poważnie, a nie na zasadzie "Zróbcie tak! Będzie dobrze!", bo uwierzcie mi, nie będzie.
Dotarło do nas pożegnalne "prychnięcie" Znamienia Burzy odnośnie loterii. Mamy obecnie dwóch Administratorów, podzieliliśmy listę nagród na pół i każdy z Administratorów losuje z tej listy, do której wglądu nie ma. Jeśli nam nie ufacie, posądzacie o nadużywanie pozycji, to bardzo mi przykro z tego powodu, bo nie zostałem wybrany na tę funkcję, bo oszukuję, kradnę i kłamię. Nie, bo w ten sposób tylko okazuje się brak szacunku do Was, użytkowników, a to ostatnie, co by mi przyszło do głowy.
Moje żale są proste, raczej ukierunkowane na jedno - uważacie biały nick za swojego wroga. A wystarczy czasem po prostu postawić się w roli takiego drugiego człowieka, co to ma całe forum na głowie. Przywódcy już mają trudno, a my mnożymy to jeszcze, bo czuwamy nad nimi i nad wszystkimi innymi, którzy na tym forum się zajmują, pomagają nam i Wam. Dlatego też w pewnych kwestiach czegoś możemy nie zauważyć, coś przeoczyć, ale to wystarczy ładnie napisać w wiadomości prywatnej, czy czymś innym i zwrócić nam uwagę na dany problem (w odpowiedni sposób!). I pamiętajcie, my też mamy swoje życie, pracujemy, studiujemy, mamy przyjaciół, nie jesteśmy na forum 24/7, jednak staramy się tu zaglądać tak często, jak się da i pomagać we wszystkim w zakresie naszych umiejętności.
Jak przestaniecie nas traktować jak wrogów, zaczniecie z nami współpracować, zamiast obgadywać za plecami lub ignorować, wtedy uwierzcie, zaczniecie dostrzegać, że większość rzeczy robimy dla Was. Wystarczy spojrzeć na to, że wiele z Waszych pomysłów zostało wprowadzone, by ułatwić Wam grę i cieszymy się z każdej propozycji, którą użytkownik pisze i chce w ten sposób nam pomóc. Tylko błagam, nie obrażajcie się jak coś nie wejdzie, jak coś będzie nie po waszej myśli. Bo jakby miało być po myśli każdego, to nie będzie po myśli żadnego, bo tak się nie da!
Ostatnia chyba rzecz z mojej strony - pamiętajcie, że nie mamy wpływu na to, kto kogo lubi, a kogo nie. I nie przymuszę nikogo, by kogoś polubił, czy mnie polubił, jednak proszę, by chociaż tolerował i nie okazywał swojej pogardy dla mojej osoby, ani innego użytkownika, bo nie jest to przyjemne. A kłótnie, między użytkownikami, jakie wyniknęły poważnie nadszarpnęły atmosferę forum. Dlatego tak na przyszłość, jeśli macie coś pisać w emocjach, lepiej poczekać, przespać się z tematem, nim wyleje się szambo. Potem trudno to wszystko doczyścić :P I błagam - nauczcie się rozgraniczać problemy fabularne od problemów użytkownika! Użytkownik =/= postępowanie postaci. Mogę grać gburem o bardzo nieprzyjemnym usposobieniu ale czy to oznacza, że nie da się ze mną popisać, jako osobą, bo mam taką a nie inną postać. Fabuła to kreacja - twór wymyślony przez gracza, co nie znaczy, że taki właśnie gracz jest! Tyle ode mnie, mam nadzieję, że dobrnęliście do końca, a wydźwięk tej wiadomości nie będzie odebrany w sposób negatywny. Dziękuję za Waszą uwagę i czekam z niecierpliwością na Wasze wypowiedzi.
Adminki autorstwa Spalonego Kolca.

~ Administrator 

Jej Wysokość Ropuch

Wysłany: 2017-12-27, 21:01   

Od siebie dodam niewiele. Gdy mianowano mnie Adminem, moim głównym i nadrzędnym celem było głównie służenie Wam, Użytkownikom. Zależało mi, by w administracji był ktoś, kto będzie potrafił postawić się na Waszym miejscu, kto zawalczy czasem o Wasze prawa (nie znaczy to, że pozostali Admini tacy nie byli, proszę tego tak nie interpretować, mówię tylko o sobie).
Wiele decyzji podejmowane przeze mnie lub Kage są decyzjami tylko moimi lub Kage. Raczej nieczęsto konsultujemy ze sobą odpowiedzi na PW czy pomniejsze decyzje, więc obwinianie wszystkich Adminów za słowa/decyzje jednego rodzi niepotrzebną nienawiść do „białego nicku”. Jesteśmy Adminami od niedawna, nadal się uczymy, nie mamy tyle doświadczenia co Naomi, popełniamy błędy, dlatego z chęcią przyjmiemy Waszą pomoc w postaci uwag i porad, żeby wszystkim nam było lepiej - ale nie hejtu, bo to naprawdę rani.
Staram się, by nikt nie został przeze mnie skrzywdzony. Jeśli ktoś ma problem, z chęcią pomogę, jednocześnie starając się nie robić innym dodatkowych.
Przede wszystkim zależało mi, by było Wam lepiej. Jeśli jednak moje działania odnoszą odwrotny skutek, jeśli uważacie, że jest gorzej - śmiało bez obaw napiszcie. Możecie na PW, możecie tu. Odejdę, nie robiąc problemów, bo nigdy nie zależało mi na „grzaniu stołka” czy „władzy na forum”. Nie, moim jedynym celem była pomoc innym Adminom, ale przede wszystkim Użytkownikom. Jeśli jednak jej nie chcecie, nie obrażę się, po prostu zrezygnuję i zamiast sprawdzać raporty, obejrzę sobie serial. Jestem tu dla Was tak długo, jak tego będziecie chcieli, ale nie na siłę. Bardzo nie lubię się narzucać, nie chcę być „złym znienawidzonym Adminem z batem”. Wiem, że Kage pewnie poradzi sobie doskonale beze mnie, jeśli tego zechcecie.

Ostatnio zmieniony przez Administrator 2017-12-27, 21:04, w całości zmieniany 2 razy  

Bursztynowe Zwierciadło
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-27, 21:13   

No to ja tylko powiem tak:

Wystarczy, że będziecie stosować się do tej samej zasady, którą nam przypominacie, cytuję " I błagam - nauczcie się rozgraniczać problemy fabularne od problemów użytkownika! Użytkownik =/= postępowanie postaci.".
Czyli nauczyć się separować osobistą niechęć do jakiegoś użytkownika, a być bardziej neutralnym, łatwo wyczuć, kiedy ktoś Tobą gardzi, to i nie ma, co oczekiwać, że inni będą Cię szanować.

Tyle ode mnie, nie mam jakichś żalów, denerwują mnie jedynie odgórne założenia bez wcześniejszej konsultacji. Jak chociażby wywalenie mnie z MG tylko dlatego, że zgłosiłam nieobecność na Łunie. Gdybym rezygnowała z MG, na pewno dałabym znać. Dla mnie praca Mg jest łatwiejsza, niż prowadzenie postaci, dlatego wkurza mnie założenie, że ktoś myśli inaczej, więc podsuwa mi swoje własne rozwiązania.

I to tyle. Pozdrawiam i mimo wszystko życzę Wam wytrwałości, bo Adminowanie to niewdzięczna kromka chleba, jak rodzicielstwo, z którym w sumie ma wiele wspólnego :P

Cioteczna Kołysanka 
Piastun Ognia
Lalka

Stado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 53
Opiekun: Zapomniany Rytm
Mistrz: Stada
Wysłany: 2017-12-27, 21:20   
   A: S: 2| W: 2| Z: 3| M: 1| P: 4| A: 5
   U: Pł,B,Skr,Śl,Kż,MP,A,O,MA,MO:1|M,W,L:2
   Atuty: Kruszyna; Szczęściarz, Mentor, Magiczny Śpiew

Kiedy czerwone pismo pojawiało się w odpowiedziach do mnie (również w pierwszym PW do administracji) nazwano mnie wybrańcem, bo wtedy nie było Cię często widać Sauronie. Jeszcze nie uświadczyłam złej sytuacji z Twojej strony i strony Kage. Chciałabym, aby Wasza dwójka pozostała. Zwłaszcza teraz, gdy sytuacja może być nieco niestabilna po odejściu Silli.
Jeśli chodzi o przeszłość - nie uświadczyłam jej. Wiem tylko tyle ile mówili inni. Nie wiem jak jest teraz, ale mogę zwrócić uwagę na metagaming - ustalanie fabuły poza nią. Jeden z użytkowników mówił mi że user A wpłynął na usera B w taki sposób, że jego postać musiała zachować się nie do końca fabularnie. Jeżeli to możliwe, dałoby się rzucić jakąś propagandą jakie to jest złe i niefajne i żeby to po prostu zgłaszać?
Jak mówię - nie wiem jak jest. I napisałam głównie z powodu pierwszego akapitu, bo wydajecie się w porządku. Jesteście w porządku wobec mnie i nie chciałabym być nie w porządku wobec Was. Drugi akapit to usprawiedliwienie zaśmiecania tematu bo nie znam obecnej sytuacji xD
Muzyka: Motywy Muzyczne
Informacje: Teczka; Osiągnięcia; Przydział; Żeton - kwiecień, czerwiec, lipiec
Rodzina: Drzewo genealogiczne

...........Karta Kompana
...........A: S:2 | W:1 | Z:1 | P:1
...........U: A,O: 1 | Skr,Śl,Kż: 1

Atuty:
~ Kruszyna: Smok wymaga 3/4 pożywienia aby zaspokoić sytość.
~ Szczęściarz: Odwrócenie porażki akcji na 1 sukces: -- | --
~ Mentor: Po nauczeniu przez Piastuna czterech umiejętności podstawowych, uczeń może odblokować drugi poziom umiejętności mając 15 księżycy.
~ Magiczny Śpiew: Obniżenie liczby sukcesów przeciwnika o 3; raz na walkę/polowanie

Masochistyczny Kolec 
Adept Cienia
Już po mnie :c

Stado: Cienia
Księżyce: 67
Opiekun: Południowy Deszcz
Mistrz: Gonitwa Myśli
Wysłany: 2017-12-27, 21:22   
   A: S: 4| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 2| A:1
   U: B,L,Pł,Śl,Skr,W,Kż,MA,MO,MP: 1| A,O: 2
   Atuty: Silny, Szczęściarz

Ja tam w sumie nic nie ma do zarzucenia Adminom, bo bardzo się starają, z jednym tylko wyjątkiem:

Czasami userzy składają skargi na innych userów. Chodzi mi raczej o to, że osoba na którą złożono skargę, nawet jeżeli o tym wie, to nie ma pojęcia co zrobiła nie tak.

Podziwiam was, że po tym wszystkim co tu się działo w roku 2017 nadal macie chęci, aby zajmować się SWS. Oby ten płomyczek nigdy nie zgasł. ^^
#3E4042
#CC1653 (MG)

Hidan zawsze używa Twardego Bloku!

Szczęściarz
To wszystko dzięki mojemu Panu...
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek.

~ Administrator 

Jej Wysokość Ropuch

Wysłany: 2017-12-27, 21:34   

Kalino, napiszę to na forum publicznym, bo konflikt między mną, a Tobą powstał praktycznie od samego początku.
Uwierz mi, że ja, jako Administrator nie patrzę zupełnie na niesnaski fabularne, to wasza sprawa, wasze wybory, nic mi do nich, jako Adminowi. To ty od samego początku pałałaś do mnie niechęcią i wszelkie moje decyzje podważałaś. Nie mam o to żalu, bo i po co rozdrapywać stare rany?

I uwierz, trafiają do mnie słowa, jakimi mnie określasz za plecami, to jest bardzo nieprzyjemne, jednakże nigdy nie robiłem ci problemów w związku z tym, że tak bardzo mną gardzisz, bo to by było nadużywanie władzy, czyż nie? Słowem wyjaśnienia odnośnie MGowania, bo o to masz chyba największy do mnie w tym momencie żal - nie było cię długi czas na obu postaciach, zgłosiłaś na nie nieobecność bezterminową. Nie mamy w zwyczaju trzymać kogoś nieaktywnego, kogoś kto nie wiadomo kiedy wróci na takich stanowiskach jak MG, Nauczyciel itp. Jeden błąd jednak popełniłem, że wywaliłem z grupy bez słowa na PW odnośnie tego, czemu tak postąpiłem. Mea culpa i przepraszam za to, bo doskonale wiem, jak wiele dla forum robiłaś i robisz. Jednak zamiast pluć na mnie, mogłaś po prostu napisać na PW, czemu zostałaś wyrzucona i wyjaśnić czemu cię nie było i że już będziesz i dalej chcesz tę funkcję sprawować, a ty zamiast tak postąpić, po prostu zaczęłaś na mnie psioczyć...Jesteśmy więc chyba kwita. To czas na nowy rok i nowe relacje? (Co do MG, damy ci naprawdę znać odnośnie rekrutacji, po sprawdzeniu aktywności MG za grudzień).

Zmora Opętanych
Przywódca Cienia
K'Nath Niezgłębiona

Księżyce: 68
Opiekun: Ankaa (Dwuznaczna Aluzja)*
Mistrz: Nahkriin (ojciec spoza bariery).
Partner: Gonitwa Myśli.
Wysłany: 2017-12-27, 21:47   
   A: S: 2| W: 3| Z: 5| I: 3| P: 4| A: 3
   U: B,L,Pł,O,M,W,MP,MA,MO: 1| A,Śl,Kż: 2| Skr: 3
   Atuty: Ostry Wzrok; Pamięć Przodka; Tropiciel; Wybraniec Bogów; Magiczny Śpiew;

No to ja chyba napiszę to, czego się każdy po mnie spodziewa. Nie mam nic do Administracji. Wykonujecie swoją robotę, w pełni to szanuję.
Wiadomo, co mi napsuło mnóstwo krwi w ciągu ostatnich miesięcy. Były to hejty, kierowane przez pewne osoby na cały Cień (co odczuwałam też ja, bo odbijało się rykoszetem) i także na mnie, konkretnie na mnie jako gracza, nie postać. Zmora jaka jest, każdy wie (rozpisałabym się teraz na temat pewnych cięższych aspektów psychologicznych postaci, które staram się rozwijać, ale to nie o to tutaj chodzi). Cień jaki jest, każdy wie. Hejtowanie na fabule? A róbta co chceta, mnie to bawi, Zmorę też, lubię sobie z tego śmieszkować, serio. Co innego jednak, gdy podjudzanie do kłótni (czemu czasem ulegałam, nie jestem bez winy) i wytykanie różnych rzeczy jest skierowane w GRACZY. Dobra, wojny, zdrady, inne konflikty, rozumiem. Ale serio, czy to jest powód do obrzucania się błotem? Brutalna zaatakowana nagle na terenach wspólnych jako gracz nie pisnęła ani słowa. Wręcz przeciwnie, gadałam z nią na luzie, zero stresu, zero nieuzasadnionych kłótni. Ale to, co się tutaj działo ostatnio sprawiło, że niejednokrotnie miałam ochotę rzucić to forum i zapomnieć o nim totalnie. Jedynym co mnie trzymało to to, że jestem teraz przywódcą i nie chciałam zostawiać tego stada przez gigantyczny sentyment do niego. Brałam udział w jego rozwoju, znaczy ono dla mnie bardzo, bardzo wiele.
Tak więc jedyne, co mnie gryzło to właśnie te, za przeproszeniem, kretyńskie kłótnie o coś, co powinno zostawić się stronie fabularnej. Jest mi cholernie szkoda tego wszystkiego, bo osoby, które obrzucały mnie i innych Cienistych hejtami NAPRAWDĘ kiedyś BARDZO lubiłam. Uwielbiałam z nimi pisać. A przez... W sumie nie wiem co, wszystko poszło w diabły. Jakby tego było mało, oprócz obrzucania błotem było też nagminne skarżenie na nas Administracji, o czym słyszałam, bo nawet Kage na SB w pewnym momencie określił akcje pewnych osób jako "nagonkę na Cień". Podczas gdy ja ANI RAZU nie zrobiłam czegoś takiego. Nie przyszło mi to do głowy.
Podsumowując - ta cała akcja była po prostu chora. Dobrze, że (chyba?) w końcu się to skończyło i możemy spokojnie pisać na fabule i rozwijać relajce między postaciami, nie lejąc przy tym jadu na siebie nawzajem - w kontekście graczy. Cień ma złą reputację i nieprzypadkowo, rozwijamy właśnie to, bo jesteśmy z tego dumni, ale nie traktujcie nas jak potworów tylko dlatego, że ogólny profil stada tak wygląda ;p

Ostatnio zmieniony przez Zmora Opętanych 2017-12-27, 21:53, w całości zmieniany 2 razy  

Stłuczona Klepsydra
Czarodziej Cienia
Epilleth Oświecona

Rasa: Pustynny
Księżyce: 48
Opiekun: Zorza Poranku
Wysłany: 2017-12-28, 12:50   
   A: S: 1| W: 2| Z: 1| I: 4| P: 2| A: 1
   U: B,L,A,O,W,Śl,Skr,Kż: 1| MP,MO: 2| MA: 3
   Atuty: Szczęściarz; Niezdarny Wojownik; Mistyk;

Mam ostry temperament więc zdarzało mi się (i będzie zdarzać) mieć spięcia z Adminami (i innymi graczami) na SB zwykle o kompletne pier.doły ale szczerze? Nigdy nie miałam wrażenia że rozmawiam z adminami jako ~hurrr durrrr źli dyktatorzy~~~~~~~biAłoNIcoWcY nadUZYwaJJJaCY wlADZY~~~~~~~%%% tylko ze zwykłymi ludźmi o innym zdaniu niż ja xD

Siedzę na tym forum na tyle długo że do każdego podbijam na "ty" niezależnie od funkcji jaką ta osoba zajmuje bo wiem że każdy z nas przechodził podobne rzeczy i wszyscy tworzymy tą społeczność dlatego nie rozumiem całej tej nagonki ~oni albo my~, ziomeczki, wszyscy jesteśmy bandą nerdów i nieogarów z sympatiami i antypatami.

+ tyle zmian i propozycji które były wprowadzone w tym roku??? Nigdy nie widziałam by SWS aż tak ruszyło z modernizacja, naprawdę odwalacie ku.pe roboty @u@

Szczęściarz - W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces.
Niezdarny Wojownik - Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakujący ma dodatkowe +1 do ST.
Mistyk - Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Posiadane:
Żeton: Srebrny x1 (23.09.14), Brązowy x1 (05.09.15)

Płacz Aniołów 
Wojownik Wody
Pan Sprawiedliwości

Stado: Wody
Księżyce: 68
Opiekun: Przebłysk Jutra
Mistrz: Mama w papierach, w praktyce wszyscy
Partner: Zgon.
Wysłany: 2017-12-28, 14:33   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 2| P: 1| A: 1
   U: MO,Kż,S,MP,MA,Śl,B,L,Skr,W,M: 1| O: 2| A: 3
   Atuty: Ostry Wzrok, Chytry Przeciwnik, Czempion, Wybraniec Bogów, Poświęcenie

To może i ja tu coś od siebie skrobnę. Moje odejście też było nasycone niemiłym wydźwiękiem, choć nie powiedziałam o co dokładnie chodzi. A że mimo tego odejścia nadal czuję ogromny sentyment do forum i dość często tu zerkam, może powinnam spróbować wyjaśnić w czym miałam (i może po części mam do teraz) problem. Od razu mówię, że nie piszę tego ani pod wpływem emocji, ani, że kieruje mną hejt... więc też nie ma powodu tego tak odbierać.
W ostatnich kilku miesiącach przed moim odejściem dość sporo rzeczy mnie podburzyło przeciwko Adminom, mimo prób negocjacji, dowiedzenia się dlaczego tak i po co tak. Może Kage pamięta, jak nie raz się ścięliśmy na PW bo wzajemnie do siebie traciliśmy cierpliwość :P ale żadne z tych PW nie było bez powodu.
Może połączę to z odpowiedzią na post Zmory odnośnie skarg. Żadna skarga nie była, jak Zmora myślała, na tle fabularnym (błagam, np ja na większość rzeczy się jarałam ;-; była wojna? omgalesuper) o ile nie zaprzeczało to jakiejkolwiek logice. Choć i tutaj do głowy mi przychodzi zaledwie jedna sytuacja, już wcześniej wymieniona w odejściu Wzburzonego, ale nie o tym tutaj. Naprawdę gigantyczna część "nagonki na Cień" była spowodowana dlatego, że mamy duże dziury w regulaminie. A jeśli ktoś robi coś, o czym forum w zasadach nawet nie pisnęło, to tworzą się konflikty, pytania "ale jak to tak". Niektóre z nich były wymienione przez Burza, jak przekazywanie sobie kamieni, gdzie zasada (niedostępna praktycznie do wglądu dla wszystkich - swoją drogą, dlaczego nie?) koryguje tylko kwestię testamentu. Lub kwestia nauki wiedzy o ziołach, której to, jak się po wielu latach okazało, nie trzeba robić jeśli ktoś wcześniej był uzdrowicielem. A przynajmniej to mi powiedziano.
Rada numero uno dla Adminów - lepiej załatać takie dziury, bo naprawdę jest ich sporo. Tak, aby wszystko było czarne na białym i nikt nie miał wątpliwości, czy tak można czy nie można.
Druga kwestia, którą już kiedyś też poruszyłam z Kage, było odnośnie konsultowania pewnych rzeczy, ustaleń i decyzji z innymi Junior Adminami. Tutaj skończę, bo może nie powinnam tutaj poruszać tej kwestii :P jak coś, mogę przenieść to na PW, chociaż... no, było to już kiedyś omawiane.
(Nadal przypominam, że nie chcę tutaj hejtować ani nikogo urazić)
Trzecia kwestia to to, że rzadko przyznajecie się niestety do tego, że czegoś nie wiecie lub że jesteście w błędzie i gracze mogą mieć rację. W takich sytuacjach zdarzały się wręcz ataki w stronę graczy, którzy próbowali to wyjaśnić na spokojnie. W łebku mam sytuację, gdzie był spór o to, czy to obrona czy kontra, gdzie do rozmowy wkroczył nawet Kruczopióry. Zrobił się z tego srogi shitstorm. Zaraz po tym był sajgon z discordem. Drugą sytuacją była ta opisana przez Burzowego, gdzie przez dyskusję na pw zostało usunięte pierwsze smocze prawo :P nie wiem, skąd to się bierze. Jesteście tylko ludźmi, jak sami przyznajecie, czyli też popełniacie błędy jak każdy inny człowiek. Taki szalony upór, który często wiąże się z nieprzyjęciem czyjegoś tłumaczenia bez wyjaśnienia dlaczego się nie zgadzacie aż tak mocno, nie stawia w zbyt dobrym świetle kogokolwiek. Oczywiście są też chwile (może nawet większość jest właśnie takich?), gdzie można z Wami dojść do porozumienia i takie kredki nie powstają. Ale nie od dzisiaj wiemy, że ludzie łatwiej zapamiętują te złe chwile.
Hipokryzja też do Adminów zawitała. Była sytuacja, gdzie było wprowadzanych wiele zmian, w międzyczasie było narzekanie na białe nicki aż Silla straciła swoją ledwo żyjącą cierpliwość i rzuciła wykładzik o tym, żebyśmy szanowali Waszą pracę. Z tej okazji Klepsydra założyła dziękczynny temat służący właśnie pochwałom. Temat przeżył zaledwie kilka dni, może tygodni, bo został usunięty. Badum tss
Czwarta i chyba ostatnia kwestia to... ban Konwalii. To był chyba gwóźdź do trumny dla mojego odejścia. Cóż, ban banem, pieron może i zasłużył za pyskówki i prowokowanie, ale post w ogłoszeniach doprowadził mnie do białej gorączki. "Jeśli ktoś zatai taką informację również zostanie ukarany banem na forum."
To... jest złe. Bardzo złe zagranie. Bardzo bardzo złe.

Tak na koniec, mam jedno życzenie odnośnie tego kącika. Żeby Administracja nie ganiła graczy za swoje zdanie, a starała się je zrozumieć, wziąć pod uwagę, przemyśleć.
Szczerze to nawet wczoraj myślałam sobie, że forum przydałby się właśnie taki temat. Więc... jest fajnie ^^ oby tylko to zadziałało.
W zamian za to życzę dużo cierpliwości i darmowych dostaw melisy do końca życia .w.

Posiadane:
Mięso - 10/4
Kamienie Szlachetne - 4
Inne - Naszyjnik z piórkiem Duszka, naszyjnik po Przebłysku Jutra

Atuty:
- Ostry Wzrok
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na zmyśle wzroku mają dodatkową kość.
- Chytry Przeciwnik
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.
- Czempion
Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
- Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy sukces przy dowolnej akcji, raz na pojedynek/polowanie
- Poświęcenie
Raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej.

To je Płacz Aniołów. One płaczą nad jego duszą. (c) Śnieg, marzec 2k17
Żetony: jedynie dźwięk pustki

Aria Negacji 
Wojownik Wody
urwali mi ogon

Księżyce: 39
Opiekun: Mistycznooka*
Mistrz: Płomień Świtu
Partner: Szczyt Potęgi
Wysłany: 2017-12-28, 15:54   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 3| P: 2| A: 1
   U: Skr,MO,Pł,B,L,MA,MP,W,Kż: 1 | Śl,A: 2| O: 3
   Atuty: Szczęściarz, Chytry przeciwnik, Twardy jak diament

Ja piszę z marnego laptopa, więc nie będzie to żaden elaborat. Smutno słyszeć o odejściu Silli, ktoś mnie oświeci jaki był powód, bo chyba sporo mnie ominęło?

Nie ma co powtarzać za innymi, ale od siebie dodam, że nikt poza Adminem nie powinien mieć wglądu w adresy IP userów. To bardzo, bardzo szkodliwe. Sam fakt, że np przywódcy znają tożsamość Adminów też jest zły. Bo już się rozeszło po discordach, co ma też wpływ na postrzeganie pracy Administratora i mimowolne doszukiwanie się kolesiostwa. Niektórzy cenią sobie anonimowość, a gnojenie ludzi ze względu na to co robią ich postacie/co robili userzy będąc w grupie wrogiej jest tematem powszechnym wszędzie (tu też to widziałam, wielokrotnie, głównie w Cieniu. Nie owijając w bawełnę, Misty zrobiła Fię i odczuwała, że jest olewana i gnojona przez to, że grała Mistycznooką w Wodzie, co dało się w sumie wyczuć kilkakrotnie - może błędnie, ale jak już wspomniano ludzie mają uczucia i wszystko odbierane jest indywidualnie). Akurat Misty nie kryła się chyba ze swoimi multi, ale to idealnie pokazuje jak może się zmienić traktowanie drugiego użytkownika gdy się wie kim on grał/jest. To przykre.
Jasne, niektórych się rozpozna po stylu wypowiedzi i postów, ale nie wszystkich. No i nigdy nie będzie tego potwierdzenia chyba, że ktoś sam sobie tego zażyczy.
Ów wiedzę pozyskałam bodajże od Płaczka, który mi uświadomił, że tworząc multi muszę się liczyć z tym, że przywódcy znają moją tożsamość, która też się dość szybko rozleciała po świecie, a tego sobie nie życzyłam.

To tylko taka sugestia. Sama miałam nienajlepsze zdanie o pracy administracji na samym początku, głównie przez opinię osób trzecich. Uważam jednak, że Kage odwala kawał dobrej roboty. Saurona, jak ktoś wspomniał, praktycznie nie widywałam odkąd dołączyłam, więc trudno mi się wypowiedzieć. Może warto pomyśleć o kimś nowym i upewnić się, że tożsamość tej osoby zostanie tajemnicą, by i jej nie można było wszędzie zarzucać kolesiostwa? Warto to przemyśleć.

A i no tak, najważniejsze - na forach/grach gdzie występuje frakcyjność, zawsze będą spory. Nigdy się tego nie uniknie. Zawsze, mimo posiadania multikont, dany user będzie sercem związany bardziej z konkretną frakcją i zrobi wszystko aby była tą zwycięską i wychodziła na wszystkim najlepiej. To naturalne, bo ludzie nie lubią przegrywać. A niektórym osobnikom fanatycznie nastawionym na daną grupę tak bardzo zależy, że starczy byle pierdółka aby ich striggerować. Tutaj system wojen itp sprawia, że jeszcze bardziej każdy chce wyjść jak najlepiej na takich fabularnych konfliktach, a to naturalne, że jak człowiek nie ma na coś pełnego wpływu to wyładowuje frustrację w inny sposób xP. Same rozmowy o fabule powinny być zakazane, jeżeli dochodziło do takich ekstremalnych przypadków na SB. A dochodziło, czytałam je niejednokrotnie, mogę tylko sobie wyobrazić co się działo za Szczerbatej.

Trzymajcie się ciepło w Nowym Roku :)

« Szczęściara »
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej)
Atut daje automatyczny 1 sukces.

« Chytry przeciwnik »
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może
utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.

« Twarda jak diament »
Smok ma -1 do ST we wszystkich rzutach na Wytrzymałość.
Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Na szyi krasnoludzki amulet ochronny od Szczytu Potęgi

Vezyr
S: 1| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A,O,Skr: 1

#7a96b9

Cioteczna Kołysanka 
Piastun Ognia
Lalka

Stado: Ognia
Księżyce: 53
Opiekun: Zapomniany Rytm
Mistrz: Stada
Wysłany: 2017-12-28, 16:43   
   A: S: 2| W: 2| Z: 3| M: 1| P: 4| A: 5
   U: Pł,B,Skr,Śl,Kż,MP,A,O,MA,MO:1|M,W,L:2
   Atuty: Kruszyna; Szczęściarz, Mentor, Magiczny Śpiew

Co do tego, że ktoś ma multi na PBFie gdzie są frakcje... Osobiście lubię siedzieć w kilku frakcjach na raz i nigdy nie gloryfikuję jednej z nich. Po prostu odgrywam postaci. I choćby było ryzyko, że jedna z nich zamorduje mi drugą... ja będę nimi grać w pełni fabularnie.
Ale może, jeśli wszyscy o tym wspominają, warto byłoby też rzucić propagandą odnośnie netykiety? Nieco pewniej ostrzegać i nie wahać się, jeżeli widzi się, że lecą zaczepki. Jeśli dobrze myślę, Przywódcy i chyba Zastępcy poza administracją i moderatorem, mogą ostrzegać. Myślę, czy częstsze używanie tego przywileju w gorszych chwilach nie uspokoiłoby nieco tych bardziej nerwowych użytkowników.
A co do Konwalii, to może faktycznie to jedno zdanie jest bardzo zniechęcające...
Muzyka: Motywy Muzyczne
Informacje: Teczka; Osiągnięcia; Przydział; Żeton - kwiecień, czerwiec, lipiec
Rodzina: Drzewo genealogiczne

...........Karta Kompana
...........A: S:2 | W:1 | Z:1 | P:1
...........U: A,O: 1 | Skr,Śl,Kż: 1

Atuty:
~ Kruszyna: Smok wymaga 3/4 pożywienia aby zaspokoić sytość.
~ Szczęściarz: Odwrócenie porażki akcji na 1 sukces: -- | --
~ Mentor: Po nauczeniu przez Piastuna czterech umiejętności podstawowych, uczeń może odblokować drugi poziom umiejętności mając 15 księżycy.
~ Magiczny Śpiew: Obniżenie liczby sukcesów przeciwnika o 3; raz na walkę/polowanie

~ Administrator 

Jej Wysokość Ropuch

Wysłany: 2018-01-06, 22:32   

Myślę, że przydałoby się z naszej strony małe podsumowanie. Ten post to tylko moje zdanie, ale myślę, że w wielu przypadkach mogę mówić również w imieniu Kage.
Po pierwsze dziękujemy wszystkim, którzy się tutaj wypowiedzieli. Klepsydro, Misterna, Masochistyczny - wasze posty były jak miód na nasze serca. Przede wszystkim jednak dziękujemy tym, którzy wypomnieli nam nasze błędy: Bursztynowa, Płacz, Aria. Postaramy się wziąć Wasze uwagi do serca.
Przyznaję, wyrzucenie Bursztynowej bez słowa z MG nie było dobre. Dopisek wspomniany przez Płacz w informacji o zbanowaniu Konwalii również. To są nasze błędy, postaramy się ich więcej nie popełnić.
Co do obrzucania userów błotem za czyny postaci oraz gnębienia postaci, ponieważ jest to czyjeś multi - to są czyny karygodne i bardzo proszę od razu nam to zgłaszać. Takie zachowania niszczą wszystkim radość z przebywania tutaj.

Ten temat zostanie otwarty, nadal aktualny, możecie tu zawsze napisać, co Wam leży na sercu. :)

Zaranna Iskra 
Łowca Ziemi
stara prukwa

Stado: Ziemi
Rasa: Górski
Księżyce: 83
Opiekun: Gonitwa Myśli
Mistrz: Zmierzch Gwiazd
Partner: if you brave enough
Wysłany: 2018-03-13, 12:13   
   A: S: 1| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 3| A: 2
   U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,MP,Kż,M: 1| Śl,A: 2| Skr: 3
   Atuty: Ostry Wzrok, Szczęściarz, Poszukiwacz, Wybraniec Bogów, Nieulękły

Nie tyle jest to żal, co może raczej propozycja.

Czy można otworzyć rekrutację na mg? Niestety, ale często dzieje się tak, że polowania i walki stoją po 3-4 dni, czekając na rzut. Jeśli chodzi o polowania, to pół biedy jak ktoś jest łowcą, bo może polować non stop. Ale gdy ktoś ma 14 dni, żeby złapać zwierzynę, a w polowaniu odpis dostaje co 3 dni, to nagle może napisać przez ten czas 4 lub 3 posty, co nie wystarcza na wytropienie i ubicie zwierzyny, zwłaszcza kiedy zamiast niej trafi się drapieżnik. Nie mówiąc już o jakimś zapasie jednego lub dwóch dni, bo przecież każdy ma życie i może zdążyć się coś, co sprawi że nie można odpisać.

Najbardziej przechlapane mają wojownicy i czarodzieje, którym wybicie PH zajmuje wieczność, ponieważ nie tylko czekają na odpisy w walkach, ale również leczeniach, które potrafią stać po tydzień. Tydzień czekania na odpis, a później jeszcze więcej czekania jeśli leczenie nie wyjdzie i postać będzie musiała udać się na rehab.

Rozumiem, że każdy ma jakiś ograniczony czas i inne zajęcia po za forum. Ale naprawdę głupio mi prosić po raz kolejny Piętno lub Feridę, żeby rzuciły na przykład w polowaniu Ziemi, bo i tak robią już co mogą. Mg jest przypisanych po kilku do każdego działu wymagającego rzutów, a często jest tak, że całą robotę odwalają jedna lub dwie najaktywniejsze osoby. Gdy osoby te znikają na parę dni, znikają i odpisy.

Wiem, że jest parę kolejnych osób, które chciałby spróbować swoich sił jako mg. Może warto dać im szansę?
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji lub raz na pojedynek. Następne użycie (polowanie): 4.12
Poszukiwacz
Raz na tydzień w polowaniu/misji smok ma 1 dodatkowy sukces do testów na Percepcję (niepołączonych z żadną umiejętnością). Następne użycie (polowanie): 28.11
Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie). Następne użycie (polowanie): 10.12
Nieulękły
Do smoka należy pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze.

Aria Negacji 
Wojownik Wody
urwali mi ogon

Księżyce: 39
Opiekun: Mistycznooka*
Mistrz: Płomień Świtu
Partner: Szczyt Potęgi
Wysłany: 2018-03-21, 15:36   
   A: S: 1| W: 3| Z: 5| I: 3| P: 2| A: 1
   U: Skr,MO,Pł,B,L,MA,MP,W,Kż: 1 | Śl,A: 2| O: 3
   Atuty: Szczęściarz, Chytry przeciwnik, Twardy jak diament

To nie żal, ale nie chciałam śmiecić kolejnym tematem.

Mega podziękowania za wydłużenie trwania głodu, cudowna zmiana, czapki z głów! Dziękuję, Kage!

« Szczęściara »
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej)
Atut daje automatyczny 1 sukces.

« Chytry przeciwnik »
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może
utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.

« Twarda jak diament »
Smok ma -1 do ST we wszystkich rzutach na Wytrzymałość.
Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Na szyi krasnoludzki amulet ochronny od Szczytu Potęgi

Vezyr
S: 1| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A,O,Skr: 1

#7a96b9

Zaranna Iskra 
Łowca Ziemi
stara prukwa

Stado: Ziemi
Rasa: Górski
Księżyce: 83
Opiekun: Gonitwa Myśli
Mistrz: Zmierzch Gwiazd
Partner: if you brave enough
Wysłany: 2018-04-17, 10:42   
   A: S: 1| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 3| A: 2
   U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,MP,Kż,M: 1| Śl,A: 2| Skr: 3
   Atuty: Ostry Wzrok, Szczęściarz, Poszukiwacz, Wybraniec Bogów, Nieulękły

*pyka palcem w mikrofon*

Dzień dobry, czy mnie dobrze słychać? Chciałam zgłosić, że czuję, że coś się kręci. Wolałabym, żeby to były włoskie lody, ale niestety to chyba gunwoburza ;_; Nie znam szczegółów, dlatego piszę tutaj. Czuję, że ktoś ma o coś ból, a ten temat powstał po to, żeby bóle wylewać. Bo jak się bólu nie wyleje, to potem jak bąk, unosi się do głowy i biorą się postane pomysły.

Dostałam niezwykle interesujące pw. Nie powiem od kogo, chodzi o treść.

żebyś napisała jak według Ciebie obecnie wygląda sytuacja na SWS i ogarnianie obecnego z nami admina.
Nie pytaj dlaczego. Po prostu zabierz mnie tu głos na pw.

Niestety, taki ze mnie huncwot, że ja jednak lubię zadawać pytania, nie lubię natomiast metod rodem z komuny, a posada KGB na forum także już zajęta. Jeśli chce się uzyskać wartościową opinię, trzeba najpierw powiedzieć o co chodzi. Coś się psuje, plotki i pogłoski krążą po forum, sb i discordach. Panie i Panowie, po to powstał ten temat. Może warto siąść jak cywilizowani ludzie przy stole i pogadać, podając konkretne przykłady i argumenty, uniknąć pomówień i przekłamań, żeby każdy user mógł to przeczytać, wyciągnąć wnioski i podzielić się swoją opinią? Zapraszam.
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji lub raz na pojedynek. Następne użycie (polowanie): 4.12
Poszukiwacz
Raz na tydzień w polowaniu/misji smok ma 1 dodatkowy sukces do testów na Percepcję (niepołączonych z żadną umiejętnością). Następne użycie (polowanie): 28.11
Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie). Następne użycie (polowanie): 10.12
Nieulękły
Do smoka należy pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze.
Ostatnio zmieniony przez Zaranna Iskra 2018-04-17, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu