FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Administrator
2014-01-08, 20:13
Kamienie Szlachetne
Autor Wiadomość
~ Administrator 
Smoków Wolnych StadDołączyła: 07 Sty 2014
Posty: 14421
Wysłany: 2014-01-08, 20:12   Kamienie Szlachetne

  KAMIENIE SZLACHETNE

  Agat {OBRAZEK}
  Agat nazywany był dawniej przez smoki kamieniem Thahara. Mówiono, że przekładane barwy tego kamienia oznaczają różnorodność istnień we wszelkich krainach, różnorodności zwierzyn i dóbr, a znaleziony podczas polowania podobno sprzyja znalazcy, przynosząc mu szczęście i obfitość łupów. Jego barwy: kremowy, rdzawy, wiśniowy a czasem ciemniejszy brązowy czy złotawy, tworzą harmonijne paski, przedstawiające równowagę pomiędzy istnieniami.

  Akwamaryn {OBRAZEK}
  W zamierzchłych czasach, kiedy uzdrowiciel miał więcej wspólnego z mistycyzmem niż leczeniem, szczególną rolę w jego życiu i służbie stadu odgrywał jego opiekun – Erycal. Bóg ten wspomagał podopiecznego swą mocą, a wybrańcy, cieszący się jego specjalnymi względami, otrzymywali w darze błękitny kamień. Za jego pomocą mogli wezwać do siebie boga o każdej porze dnia i nocy. Dziś kamień ten zwany jest akwamarynem i od dawna już nie posiada swych wcześniejszych właściwości.

  Ametyst {OBRAZEK}
  Symbol intelektu oraz rozmysłu. Jego fioletowa barwa przypomina kolor łusek bogini Naranlei. Jest to chyba najbardziej tajemniczy i magiczny kryształ ze wszystkich, które znaleźć można na terenach Wolnych Stad. Istnieją przesłania, że Naranlea osobiście tchnęła w nie cząstkę siebie, część swej wiedzy i magii. Gdyby tylko ktoś znał sposób na zdjęcie z niego boskiej pieczęci być może objąłby w posiadanie olbrzymią moc.

  Bursztyn {OBRAZEK}
  Kiedyś pewna smoczyca zbierała żywicę. Przyglądając się jak przybiera różne kształty w promieniach słońca ,dostrzegła w niej podobieństwo do oczu jej ulubionego boga - Thahara. Postanowiła więc dać lepki przedmiot bogu w podzięce. Thahar przyjął żywicę z zaskoczeniem, gdyż po wzięciu go do łapy otrzymał twardy kamień, o karmelowej barwie z wieloma drobinkami złota zamkniętymi w jego wnętrzu. Uznał to za cud i znak zarazem. Smoczycę nazwał Alaleya, co w języku bogów brzmiało: "Ta, co jednoczy się z naturą".

  Cytryn {OBRAZEK}
  Niegdyś wśród ludzi żył bogaty kupiec, którego nazywano Cytryn, dlatego, iż bardzo lubił jeść cytryny. Od swego kuzyna mieszkającego po drugiej stronie kraju dowiedział się o nadchodzącej suszy. Nic nikomu nie mówiąc, zgromadził w swoim domostwie wszystkie cytryny w mieście i okolicach. Nie zamierzał się z nikim podzielić, sam jednak też ich nie spożywał, bo bardzo je oszczędzał. Bogowie zezłościli się na Cytryna i ususzyli mu całe jego zbiory, zabierając z owoców wodę. Tak powstał klejnot, nazwany od imienia chciwego kupca.

  Diament {OBRAZEK}
  Dawno temu bogini Naranlea patrzyła na stworzenie świata, a szczególnym zainteresowaniem darzyła istoty żywe. Jednak już wkrótce bogini przyszło oglądać ich zagładę. Gdy pogrążona w rozpaczy wylewała łzy, na ziemi zaczął zmieniać się krajobraz, nastała sroga zima. Minęły wieki nim zrozpaczona Naranlea zauważyła jak drastyczne zmiany za jej przyczyną. Kiedy lód stopniał gdzieniegdzie pozostały resztki łez bogini. Były one małe, przejrzyste niczym szkło. Ci, którzy znaleźli te łzy opowiadali o diamentach, kamieniach, które są niezniszczalnym darem od bogów.

  Granat {OBRAZEK}
  Granat po raz pierwszy pojawił się na ziemiach Wolnych Stad po pokonaniu Boga Śmierci, Tarrama Upadłego. Mówi się, iż moc pokonanego boga opadała na ziemię w postaci kropel krwi, które następnie skrzepły i skrystalizowały się w kamień połyskujący wewnętrznym światłem. Ponoć po ich dotknięciu smok może zobaczyć strzępek wspomnienia Tarrama, ale od narodzin Aterala nikt nie był w stanie tego osiągnąć.

  Jaspis {OBRAZEK}
  Mówi się, że bogini percepcji, ognista Lahae, szczególnie upodobała sobie płomienie. Nikt tak naprawdę się temu nie dziwił, gdyż jej własne łuski sprawiały wrażenie stale płonących, a legenda twierdzi, iż dawały ciepło nawet pozbawione kontaktu z ciałem właścicielki. Lahae, z natury ruchliwa, gubiła je licznie. Spadały wtedy na ziemię, pośród śmiertelników, gdzie tylko przez jakiś czas zachowywały swe ciepło. Jednakże ich piękno nigdy nie przeminęło. Zasłynęły wśród smoków jako jaspisy.

  Koral {OBRAZEK}
  Fayhter, jeden z bogów Równinnych stoczył walkę z głównym bogiem Wolnych Stad: Immanorem. Walka była zacięta, a oba smoki posługiwały się odmiennymi stylami walki. Kiedy pojedynek chylił się ku końcowi Immanor połamał długie kolce Fayhtera. Zostały one rozrzucone po świecie, a podczas upadku kolce zmatowiały, a ostre końcówki się zaokrągliły. Wszystkie wpadły do oceanu tworząc coś na kształt licznych krzewów. Od tamtej pory kolonie koralowców rozrastają się, od czasu do czasu wyrzucając na brzeg czerwone 'patyczki' - korale.

  Malachit {OBRAZEK}
  Historia powstania malachitu jest zupełnie inna od pozostałych. Pewnego dnia pewna bezimienna smoczyca ze Stada Ziemi zapragnęła, by powstał kamień pasujący do jej stada. Poszła więc do świątyni, gdzie powiedziała o swoim pragnieniu bogom. Immanor jej wysłuchał i stworzył kamień w wielu odcieniach zieleni. Od tamtego czasu istnieje malachit, a Smoki Ziemi darzą Immanora szczególną czcią.

  Nefryt {OBRAZEK}
  Jednym z najmłodszych kamieni, występujących w krainie Smoków Wolnych Stad jest nefryt. Kojarzony z Nefrytową Pieśnią, dawną przywódczynią stada Ziemi. Bowiem kilka dni po jej zniknięciu między mchem pewien smok odnalazł nakrapiany kamień o ciemnozielonej barwie, z plamkami o ciemnym odcieniu brązu. Łuski zaginionej smoczycy były właśnie takowego koloru. Więc ku jej pamięci kamień nazwano nefrytem.

  Onyks {OBRAZEK}
  Czarny kamień, często z łagodnymi białymi paskami, kamień Valanyana. Mówiono, że posiadacz owego kamienia posiada błogosławieństwo tego boga, że może nawet przewidzieć przyszłość z chwilowym wyprzedzeniem, choć nigdy tego nie udowodniono. Nie spotykany najczęściej, ale dużo smoków go pożąda, a najczęściej łowcy, którzy wierzą, że dzięki niemu szczęście bardziej sprzyja im podczas polowań.

  Opal {OBRAZEK}
  Pewna smoczyca opiekowała się swoim jajem tak, jakby nic po za nim nie istniało na świecie - nie odwiedzała już Świątyni. Księżyce mijały, ale na jaju nie powstało nawet pęknięcie. Zdesperowana matka zaczęła wątpić, czy potomek przyjdzie na świat. Chcąc rozwiać swoje wątpliwości, przejechała pazurami po skorupce. Tymczasem była ona twarda jak kamień... bo była to prawda. Biały, owalny kamień do złudzenia przypominał jajo... Do dziś można znaleźć jego kawałki oszlifowane przez wodę. Kto wie, może zamiana była sprawką bogów, którzy tak ukarali opiekunkę za nieoddawanie im należnej czci?

  Perła {OBRAZEK}
  Kiedy wybuchła wojna, każdy Wojownik ze stada musiał się na nią udać. Jeden z nich miał ukochaną, która bardzo z tego powodu rozpaczała. „Jak będę wiedzieć, czy jeszcze żyjesz?”, pytała. „Będę słać co księżyc na morze mój kieł zamknięty w muszli” obiecał Wojownik. Wojna trwała długo, miłość smoczycy zdążyła przygasnąć. Zęby wysyłane przez wojownika zostały oszlifowane przez morską wodę, tworząc piękny, nieskazitelny kamień. Gdy po wojnie zorientował się, że ukochana znalazła innego, umarł z rozpaczy. Patron wojowników, Kamanor, sprawił, że pozostała po wojowniku pamiątka w postaci pereł zdobiących morskie dno.

  Rubin {OBRAZEK}
  Pewnego dnia Nethar, najwyższy, okrutny bóg Równin, postanowił sprawdzić wierność i oddanie swojej podopiecznej – Arii. Zażądał, by ta przyniosła mu w darze serce smoka. Aria jak zawsze chciała wykonać polecenie, nie była jednak w stanie zabić drugiego smoka dla rozkazu. Wbiła więc szpony w swą pierś i wyjęła własne serce, podając je, ociekające krwią, swemu bogu. „Moje serce zawsze należało do Ciebie, Panie”, rzekła z oddaniem. Nethar zadowolony z tego, że jego podwładna zdała próbę lojalności, zmienił jej serce w piękny, połyskujący kamień i tchnął go z powrotem w jej pierś.

  Szafir {OBRAZEK}
  Katamu pokłócił się kiedyś z Lahae. Nie mogli zdecydować kto wymyśla lepsze zagadki. Kłócili się wiekami, a spór nadal się nie rozwiązywał. Nawet Naranlea nie mogła przemówić ani duszkowi, ani swojej córce do rozsądku. Wtedy zjawił się Erycal. Wzleciał nad obłoki. I spośród szafirowych chmur wyciągnął dwa piękne kamienie. Podał je obydwu. Mieli wybór: albo zatrzymać kamienie dla siebie i skończyć się kłócić, albo zadawać sobie wzajemnie zagadki, dopóki jedno z nich przegra. I wtedy będzie musiało oddać kamień. Dopiero po wielu wiekach oboje się poddali. Wiedzieli już że są sobie równi. Od tego czasu podpowiadają sobie nawzajem i wymyślają spotkanym smokom najróżniejsze zagadki. Kamień wyjęty spośród szafirowych chmur nazwali szafirem.

  Szmaragd {OBRAZEK}
  Podobnie jak ametyst czy diament, jest przezroczystym kryształ. Z reguły ładnie oszlifowany, bez skaz czy ostrych krawędzi. Jak głoszą pogłoski, Nytba otrzymała jeden z takich kamieni od Immanora jako prezent. Ten bardzo się jej spodobał i zapragnęła stworzyć ich więcej. Śmiertelne smoki również pożądały tego kamienia, a ten, któremu udało się go znaleźć, zanosił modły dziękczynne do bogini Aparycji.

  Topaz {OBRAZEK}
  W czasach swej młodości Nytba często zstępowała wśród śmiertelne smoki, aby pławić się w ich zachwycie. Ale jeden samiec czuł więcej niż po prostu zachwyt. Pokochał on boginię całym sercem. Życie straciło dla niego sens, najbardziej na świecie pragnął nieustannie być ze swoją ukochaną. Jednak Nytba nie darzyła go nawet najsłabszym uczuciem. Zrozpaczony smok postanowił się zabić. Wskoczył do głębokiego jeziora... A ostatnie bąbelki jego oddechu zmieniły się w przezroczyste kamienie szlachetne – topazy.

  Turkus {OBRAZEK}
  Gdy Naranlea była jeszcze młoda i dopiero poznawała sekrety magii, zapragnęła, by zmienić kolor pewnego zwykłego kamienia na jakiś wyjątkowy. Po wielu latach Naranlea powróciła na polankę, na której nie była od dawna, i znalazła na ziemi piękny, zielony kamień z czarnymi wzorami. Przypomniała sobie wszystko i zabrała go ze sobą, a gdy pewnego dnia Immanor zapytał się jej co to za kamień, odpowiedziała, że to turkus.

  Tygrysie Oko {OBRAZEK}
  Valanyan darzył Nenyę gorącym uczuciem, ale ona nie od początku była przychylna jego awansom. Bóg próbował wielu różnych sposobów, ale żaden z nich nie odnosił skutku. Całkiem zrezygnowany usiadł na pustyni, wśród skał. Tam jego spojrzenie padło na bryłkę kwarcu. Wtedy Valanyan wpadł na jeden, ostatni pomysł. Przekształcił kamień tak, aby barwą przypominał złote oczy Nenyi. W ten sposób powstał kamień tygrysie oko i w ten sposób Valanyan zdobył względy bogini.Kamienie szlachetne mogą podlegać wymianie na mięso (1 kamień szlachetny = 4/4 mięsa) w odpowiednim temacie w Świątyni. Kamienie są też forumową 'walutą' - nimi płacimy za naukę u Nauczyciela czy za zdobycie kompana.
Autorami powyższych opisów są użytkownicy Smoków Wolnych Stad RPG.
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2018-11-12, 14:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!Wymiana bannerami: KLIK!

DH
SnM


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11