FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Krok Drugi: Fabularna strona SWS
Autor Wiadomość
~ Administrator 
Smoków Wolnych StadDołączyła: 07 Sty 2014
Posty: 2983
Wysłany: 2014-01-08, 20:26   Krok Drugi: Fabularna strona SWS

Witaj, Drogi Wędrowcze!


  Zawitałeś do domeny Smoków Wolnych Stad, świata pełnego tajemnic, magii i, rzecz jasna, smoków. Pozwól, że opowiem ci co nieco o tej krainie, po której przyjdzie ci się poruszać - nie chcemy w końcu, byś wpadł w kłopoty, nie znając naszych zwyczajów i tradycji!


  Poruszane tematy:
  ~ stada;
  ~ tereny;
  ~ rangi i profesje;
  ~ gatunki;
  ~ życie i śmierć;
  ~ czas;
  ~ magia.  Stada

  Pierwszą rzeczą, od której chcę zacząć, są same Stada: Ogień, Ziemia, Woda i Plaga. Każde z nich szczyci się tym, że jest lepsze od pozostałych, ale niech cię nie zwiodą te przechwałki. Wszystkie mają swoje zalety i swoje wady, więc kieruj się przede wszystkim własnym rozsądkiem. Oto kilka określeń, które mogą charakteryzować dane stado.
  Ogień - tu przynależą smoki o płomiennym temperamencie. Są indywidualistami, nie dzielą się z nikim swoimi problemami i sprawiają wrażenie smoków o kamiennych sercach. Potrafią być agresywne, czasem nawet szalone.
  Ziemia - smoki, które na zewnątrz często starają się być stateczne, a w rzeczywistości w ich wnętrzach wręcz buzują emocje. Wierność jest tu ważną cnotą, na ogół trafiają tu smoki, które lubią towarzystwo innych.
  Woda - cechują się wrodzonym opanowaniem. Mimo to, niczym wzburzona nagle rzeka, często poddają się swym namiętnościom i pragnieniom, które realizują z godną pochwały niezłomnością.
  Plaga - cechuje ich wyraźna potrzeba dominacji i godna pochwały wytrwałość. Smoki te mają własne tradycje, prawa i wartości, z czego są wyjątkowo dumne. Wykluwa się tu wielu intrygantów.

  Każdy smok, przebywający na tych terenach, musi należeć do jednego z Wolnych Stad. Żaden z żyjących przedstawicieli tego gatunku nie jest na tyle potężny, aby przeżyć samodzielnie w tym świecie pełnym niebezpieczeństw. Nie obawiaj się, taka jest kolej i natura rzeczy. Przypuszczam nawet, że po jakimś czasie dostrzeżesz wiele zalet, które wynikają z takiego stanu.
  Ważna jest świadomość tego, że wraz z przynależnością do stada będziesz miał do wykonania pewne obowiązki. Na przykład wykonanie patrolu, albo walczenie w imieniu stada na wojnie. Jeśli masz dalsze pytania co do tego, to zwróć się do starszych członków swojego stada - na pewno chętnie ci pomogą, wytłumaczą i pokażą o co chodzi!

  Tereny

  Wolne Stada żyją w malowniczej krainie. Są to rozległe tereny, podzielone granicami wydzielającymi ziemie przynależące do każdego ze Stad. Z czasem każdy zaczyna się poruszać doskonale znanymi drogami. Ale mimo tak ogromnych ziem, smoki z danego stada zawsze żyją wspólnie, w jednym miejscu, zwanym przez nich obozem.
  Tam też, lub w okolicy, lubią uczyć się i trenować umiejętności, które umożliwią im przetrwanie. Czasami jednak najmłodsi i bezbronni mogą się znaleźć w wielkim niebezpieczeństwie podczas samotnych wypraw, dlatego warto postępować na początku wedle zaleceń Opiekuna! Nigdy nie wiadomo na jakiego stwora można się natknąć nawet na Terenach Wspólnych, a to może się okazać groźne dla zdrowia i życia najmłodszych.

  Rangi i profesje

  W każdym stadzie są smoki, które pełnią różne funkcje i wykonują różne zadania, uzupełniając się wzajemnie. Najważniejszym smokiem w stadzie jest przywódca, który kieruje pozostałymi, opiekuje się nimi i jest za wszystkich odpowiedzialny. U jego boku stoi zastępca, wspomagając go przy tym zadaniu.
  Każdy z pozostałych smoków wybiera jedną z pięciu profesji: wojownik, czarodziej, łowca, uzdrowiciel lub piastun i szkoli się w obranym kierunku, aby w przyszłości swymi umiejętnościami wspomóc stado.

  Gatunki

  Zapewne przebywając na tych terenach będziesz miał okazję widzieć i poznać smoki, które różnią się od ciebie kilkoma cechami budowy fizycznej. Niech cię to nie dziwi, bowiem smoczy rodzaj ma wiele różnych odmian, a każda z nich jest tak samo interesująca.

  Życie i śmierć

  Długość życia smoka odmierzana jest według upływu księżyców. Za pisklę uznawany jest osobnik, który nie ukończył jeszcze 7 księżyców, natomiast o dorosłości smoka możemy mówić dopiero, kiedy ten ukończy około 15 księżyców.
  Pewnie w tak młodym wieku wydaje ci się, że jesteś nieśmiertelny. Niestety! Smoki ulegają starości, niektóre starzeją się wolniej, inne szybciej, ale dotąd jedynym poznanym sposobem uniknięcia starości było zostanie Boskim Wysłańcem, czyli Prorokiem.
  Warto mieć na uwadze to, że smok żywy to smok aktywny na fabule (czyli gracz piszący posty fabularne). W przypadku braku aktywności, nawet pomimo młodego wieku postać może zostać uznana za zmarłą/zaginioną (zazwyczaj następuje to po dwóch tygodniach od ustania aktywności fabularnej)!

  Czas

  Jak już wspomniałem wcześniej, kraina Wolnych Stad jest nawiedzana przez różne pory i okresy. Zimna i śniegowa, nazywana bardzo trafnie Porą Białej Ziemi, potem mokra, coraz cieplejsza Pora Kwiecistych Ziem. Kiedy mijają deszcze, nadchodzi czas Pory Gorejącego Słońca, kiedy zgrzane smoki tęsknią za mrozem. Ich życzenia zostają spełnione, a nadejście chłodu świadczy o Porze Liściastych Dywanów, kiedy to krajobraz wygląda niezwykle barwnie i malowniczo.

  Magia

  Zapewne pierwszy raz będąc w krainie tak tętniącej magią masz nadzieję na korzystanie z tego dobrodziejstwa aż do granic możliwości. Muszę cię niestety przestrzec. Korzystanie z magii potrafi być bardzo trudne i wyczerpujące, a niewprawnemu magikowi może nawet grozić śmierć. Dlatego odwiedź najpierw smoka-czarodzieja, by ten nauczył cię praw i zakazów tak zwanej maddary.
Aby zdobyć więcej informacji na temat Smoczego Świata, odwiedź to PODFORUM.
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2019-08-25, 13:04, w całości zmieniany 15 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10