FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Administrator
2014-01-08, 20:33
Życie Smoka
Autor Wiadomość
~ Administrator 
Smoków Wolnych StadDołączyła: 07 Sty 2014
Posty: 14442
Wysłany: 2014-01-08, 20:33   Życie Smoka

  OD POCZĘCIA DO WOJOWNIKA...

  ..., czyli skąd się biorą pisklęta.
  Smoki są istotami, które łączą się w stałe związki. Okres godowy przypada na lata ciepłe. W miesiącu Pierwszego Kwiatu partnerzy wykazują znacznie większe zainteresowanie sobą nawzajem, ale decyzja o posiadaniu potomstwa jest zależna od samych smoków.

  Około księżyc po kopulacji smoczyca składa od dwóch do pięciu jaj, które ogrzewa za pomocą własnego ciała lub ognia, czasem na zmianę z partnerem. Po upływie dwóch księżyców starannej opieki nad jajami mogą się wykluć pierwsze pisklęta, następne mogą się wykluć nawet sześć księżyców później, dlatego różnice wiekowe między potomstwem z jednego miotu mogą być naprawdę duże. Jeżeli z danego jaja pisklę nie wykluje się w przeciągu siedmiu księżyców od złożenia oznacza to, że młode najprawdopodobniej umarło bądź jajo nie zostało zapłodnione i już nic się z niego nie wykluje.

  Zaraz po wykluciu pisklę nie jest zbytnio skore do robienia czegokolwiek. Jest wielkości mniej więcej dorosłego królika. Przez okres trwający około dwa księżyce myśli tylko o tym by zaspokoić głód i by było mu ciepło. Szybko przybiera na wadze i rośnie.

  Potem stopniowo młody smok zaczyna interesować się tym co go otacza. Zaczyna zwiedzać to co znajduje się wokół niego ograniczając się tylko do legowiska. Wtedy pisklę kierowane czystą ciekawością może dać nieźle w kość swoim śpiącym rodzicom.

  Po dwóch księżycach malec będąc wielkości mniej więcej dorosłego lisa zaczyna mówić. Początkowo są to proste słowa, potem całe zdania. Opanowując mowę potrafi być niezwykle gadatliwe, zadając nawet bardzo banalne i śmieszne pytania. Wtedy też stara się naśladować swoich rodziców we wszystkim co robią.

  W wieku czterech księżyców pisklę (jest wtedy wielkości owczarka niemieckiego) po raz pierwszy opuszcza swój dotychczasowy świat i zaczyna zwiedzać to co się dzieje poza legowiskiem. Najpierw kurczowo trzyma się któregoś rodzica, potem dopiero zaczyna się od niego oddalać zupełnie tak jakby chciało stać się już dorosłym smokiem. Kierowane ciekawością potrafi wpakować się w kłopoty, albo doprowadzić do nerwicy każdego smoka. Z każdym dniem mały smoczek zaczyna wiedzieć coraz więcej, aż w końcu w wieku około pięciu księżyców, gdy jest wielkości dorosłej kozy, zaczyna się jego prawdziwe życie jako członka stada. Wtedy właśnie rozpoczyna się jego pierwsza nauka prowadzona przez bardziej doświadczonego smoka czyli rodzica, na której uczy się tego co powinien wiedzieć nim stanie się adeptem i rozpocznie kolejny etap w swoim życiu.

  Długość kolejnych etapów jest różny w zależności od pisklęcia lecz nie odchyla się on bardzo od podanej długości. Czasem nawet zdarza się, że młodsze smoczątka szybciej dojrzewają obserwując swoje nieco starsze rodzeństwo i za wszelką cenę chcą mu dorównać.

  W kolejnych etapach życia smok rośnie nieco wolniej. Smoki osiągają pełny wzrost (a są nieco niższe od konia) około dwudziestego księżyca życia. Dorosłe osobniki przez większość swojego życia na tyle skutecznie opierają się oznakom starości, że ciężko jest określić wiek smoka z dokładnością większą niż 20 księżyców. Oznacza to, że rozróżnienie wiekowe smoków oddalonych od siebie nawet o 40 księżyców bywa kłopotliwe. Wyraźne cechy świadczące o podeszłym wieku pojawiają się dopiero około 90-100 księżyców.


  WIEK I ŚMIERĆ

  Smoki nie są wieczne, umierają również ze starości.
  √ Pisklaki mają od wyklucia (1) do 7 księżyców.
  √ Adepci: od 8 do 22 - 25 księżyców, chociaż zdarzają się także starsi Adepci.
  √ Smoki zaczynają interesować się płcią przeciwną i łączyć w pary od 20 lub 22 księżyca życia.
  √ Smoki stają się płodne dopiero z ukończeniem 25 księżyca życia.
  √ Smoki tracą płodność z ukończeniem 100 księżyca życia.
  100 księżyców to także wiek gdzie smok staje się coraz słabszy. Zanikają mięśnie, a nawet proste czynności sprawiają sporo kłopotu. Nie powinien polować ani ruszać na wyprawy. Powoli zaczynają zawodzić go umiejętności, powinien zrezygnować z udziału w walkach (w mechanice: +2 ST do wszystkich akcji).
  √ Śmierć ze starości następuje między 105 a 126 księżycem życia smoka.


  Jeżeli natomiast chodzi o wymagania wiekowe dla poszczególnych umiejętności, są one następujące:

  √ smok może się uczyć Wiedzy od 1 księżyca;
  √ smok może się uczyć Biegania, Pływania od 2 księżyca;
  √ smok może się uczyć Latania od 5 księżyca;
  √ smok może się uczyć Skradania i Mediacji od 6 księżyca;
  √ smok może się uczyć Ataku i Obrony (fiz.) od 7 księżyca;
  √ smok może się uczyć Magii, Kamuflażu, Śledzenia od 8 księżyca;
  √ smok (uzdrowiciel) może się uczyć Leczenia od 10 księżyca;
  √ smok może się uczyć poziomu II dowolnej Umiejętności od 20 księżyca;
  √ smok może się uczyć poziomu III dowolnej Umiejętności od 35 księżyca;


  Podobno bardzo stare smoki często znikają na nocnym niebie, co można uznać za dobrowolne oddanie się śmierci.
  Wiele smoków ginie zanim nadejdzie ich naturalny czas, najczęściej na skutek choroby lub obrażeń, których nie udało się wyleczyć uzdrowicielowi. Bogowie są miłosierni wobec swoich podopiecznych i zazwyczaj dają im szansę na powrót do życia, jeżeli zmarły miał niedokończone sprawy wśród śmiertelnych. Łaska ta jest jednorazowa i wiąże się z permanentnym znakiem na ciele w zależności od przyczyny śmierci. Ciało smoka przywróconego do życia jest osłabione, poważnie okaleczone i tylko na Ołtarzu Erycala może on odnaleźć ukojenie.
  Do życia smoka może przywrócić jedynie bóstwo Wolnych Stad lub naznaczona przez nich osoba (na przykład Duszki).


  Po definitywnej śmierci gracz musi odczekać przynajmniej tydzień przed stworzeniem nowej postaci. Jego stara postać może wtedy odrodzić się w nowym ciele, nie pamiętając poprzedniego życia - albo pozostać w zaświatach na dobre.  ŻYCIE SMOKA


  Fizjologia smoków.


  Zacznijmy może od najmniej ambitnych rzeczy - smoczej fizjologii. Smoki nie są ludźmi. Nie mają zwykłej skóry, chodzą na czterech łapach i latają. Do tego mają doskonały wzrok i węch, a także inaczej żyją i funkcjonują codziennie. Jadają rzadziej, nie mają większych problemów ze znalezieniem jedzenia. Jak można to wykorzystać?

  W najprostszy sposób - wczuwając się w ich role i wykorzystując to. Smoki jedzą inaczej, dlatego mogą na przykład rozmawiać o swoich gustach. Czy na przykład, wolą jeść trochę przypalone mięso, czy całkowicie surowe. Mogą narzekać, że złapały taką starą sarnę, że im aż w gardle stoi.

  Można także ubarwiać grę zwykłymi typowymi gestami smoków - eleganckie po jedzeniu obliżą zakrwawione pazury, gorzej wychowane mogą wydłubywać sierść z zębów w czasie jedzenia. Pamiętajcie, że niezależnie od tego jak bardzo ludzkie są te smoki, to one nadal są smokami i fizycznie funkcjonują inaczej niż my. Swoją drogą, to mi się wydaje, że alkohol niezbyt na nie wpływa - w końcu to jest też zależne od masy, a smoki trudno pobić pod tym względem.
  Smocze zwyczaje.


  To się odbija w zwyczajach i funkcjonowaniu w społeczeństwie, oraz podejściu do świata. Smoki niezbyt przejmują się porami roku, tak naprawdę nie przepadając tylko za zimą, gdyż wtedy jest najmniej zwierzyny. Nie uprawiają ziemi, więc również nie za bardzo lubią deszcz, gdyż wtedy zwierzyna się chowa. Są gadami, więc bardzo lubią słońce. Chociażby takie podejście do świata można umieścić w grze. Smoki mogą wygrzewać się na słońcu, albo kląć na pogodę, że nie ma na co polować.

  Podobnie jest w przypadku postrzegania świata. Smoki, posiadające doskonały wzrok i orientację przestrzenną, raczej nigdy nie potrzebowały specjalnych miar i nie są one tak istotne, nawet jeśli istnieją. Na pewno jednak mierzą upływ czasu, który jednak upływa u nich bardziej instynktownie. W końcu tak samo jak u innych zwierząt, muszą mieć oko na to, co zachodzi w przyrodzie.

  Największą jednak różnicą pomiędzy nami a smokami, jest na pewno podejście do miłości. Szczególnie zaniedbywane na tym forum, jak zdążyłem zauważyć. Większość przyjmuje, że smoki czują tak samo jak my, ludzie. Na pewno nie jest to stuprocentowa prawda, chociażby ze względu na miłość do stada. Zanalizujmy to.
  Przypuszczając, ze najważniejsza u smoków jest lojalność dla wielkiej rodziny, w której on żyje, wojownikowi najbardziej zależeć będzie, by stado posiadało silne, mądre smoki. Dlatego moim zdaniem, popularną sytuacją jest owszem samotność pojedynczych smoków - ale bardzo rzadko brak dzieci. Smoczyca może czasem poprosić znajomego smoka, by ten dał jej jaja. W końcu bardzo ważna jest selekcja dobrych, silnych partnerów, by dali jej silne dzieci. Zresztą moim zdaniem, jak nie byłoby to nawet w społeczeństwie smoków uznawane za coś, czym nie warto się chwalić, nie byłoby to strasznie potępiane.
  Jednak jest jedna rzecz, wspólna z ludźmi pod tym względem. Związki polityczne. Smokom zależy bardzo na przeżyciu, jednak każdemu na innym. Jednemu na zdobyciu jak najwyższej pozycji w tym świecie, zdobyciu skarbów, wiedzy i władzy, innemu na życiu dla stada, by bronić swych najbliższych. Związki z innymi smokami często w tym pomagają.

  Szczególnie jeśli chodzi o przywódców. Jeśli przywódca jednego stada zwiąże się z przywódczynią drugiego, wtedy będzie między nimi niepisany sojusz. Lud stada uzna, że skoro przywódca jest z przedstawicielką tego stada, to to stado jest godne zaufania. Dlatego często przywódcy poświęcają własne uczucia dla własnego stada.
  Z drugiej strony, przywódca może czasem aranżować pewne polityczne związki dla swoich podwładnych, zachęcając ich do łączenia się w pary zgodnie z dobrem Stada. Przykładowo, gdy smoczyca z jego stada zwiąże się z zastępcą z tamtego stada, nie dość, że ona zyska prestiż i silne dzieci, to jeszcze oni zyskają przyjaciół gdzie indziej.

  Ale nie zapomnijmy, że podobieństwo smoków do ludzi ułatwia nam grę, to niestety ciągnie za sobą wiele innych, niezbyt miłych rzeczy. Zdradę, oszustwa, materializm... To są uroki naszej rasy.
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2020-02-19, 13:45, w całości zmieniany 21 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!Wymiana bannerami: KLIK!

DH
SnM


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11