FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Moderator
2020-08-17, 07:57
Teczka Gonitwy
Autor Wiadomość
Gonitwa Myśli 
Starszy Ziemi
najlepsza córkaStado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 105
Rasa: Skrajny
Opiekun: Ziemia
Mistrz: Ziemia
Partner: Zmora Opętanych*
Dołączyła: 15 Sie 2016
Posty: 1194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-13, 15:52   Teczka Gonitwy
   A: S: 2| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 2| A: 1
   U: B,L,Pł,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O,A,W: 2
   Atuty: Zwinny, Szczęściarz, Czempion, Poświęcenie, Regeneracja


___
ISDNIR » SWARLIWA ŁUSKA » GONITWA MYŚLI » NIEUGIĘTA ZIEMIA
Pisklę » adeptka » wojowniczka » zastępczyni » przywódczyni Ziemi.
« « POZNANE SMOKI » »
nic - smok żyjący
✝ - smok martwy
± - stan nieznany


DUMA » NAPUSZONA ŁUSKA » PAWIOOKA
Matka.
Pisklę » adeptka » wojowniczka Ziemi.
Swarliwa nie pamięta zbyt dobrze matki - jedyny faktyczny kontakt mała z nią bezpośrednio po wykluciu. Pawiooka często była nieobecna, co odbiło się na młodej Isdnir, ale niekoniecznie w zły sposób. Smoczyca nauczyła się większej samodzielności, po nauki będąc zmuszoną prosić smoki z Wody i Ziemi. Wyrobiła w sobie pewną śmiałość i przekorność, nie mając nikogo, kto mógłby ją "temperować". W związku z nieobecnością biologicznej matki w swoim życiu Swarliwa za swoją symboliczną matkę uznaje także Ziemię, jako ogół stada, co tylko potęguje jej poczucie przynależności i lojalności do grupy.
Pawiooka na stałe opuściła Wolne Stada gdy Swarliwa miała 20 księżyców, aby dołączyć do swoich własnych rodziców, a dziadków Swarliwej, żyjących poza barierą. Brązowa zrozumiała decyzję swojej matki, ale nadal ma do niej żal za odejście bez praktycznie żadnego pożegnania czy wytłumaczenia.


KORAL » DZWONNA ŁUSKA
Pisklę » adeptka Wody.
Pobieżna znajoma. Nauczyła Gonitwę pływać, gdy ta była jeszcze pisklęciem.

FLAERYENDALI » LESZCZYNOWA ŁUSKA » SZEMRZĄCE LESZCZYNY
Ciotka.
Pisklę » adeptka » czarodziejka Wody.
Leszczyna była jednym z pierwszych smoków poznanych przez Swarliwą. Pawiooka przyszła do siostry z wizytą, w celu zapoznania przyszłej czarodziejki Wody ze swoją siostrzenicą. Wizyta była raczej krótka. Dopiero kilka księżyców potem, gdy Swarliwa była w wieku adepckim wybrała się z własnej inicjatywy odwiedzić ciotkę. Szybko polubiła Leszczynę, która podzieliła się z nią historią ich rodziny. Dziadkowie Swarliwej, Modliszka i Trzmiel, żyją poza barierą, a przez pewien czas Leszczyna żyła tam razem z nimi. Oprócz swojej matki i ciotki Swarliwa miała także w wolnych innego członka rodziny - swojego pradziadka Cichy Potok, jak dowiedziała się od Szemrzących.
Od tamtej rozmowy Gonitwa nie widziała się z ciotką.


VELES » SZMARAGDOWA ŁUSKA » NEFRYTOWY SZPON » OPOKA ZIEMI » NEFRYTOWY SZPON
Pisklę » adeptka » łowczyni » przywódczyni » starsza, łowczyni Ziemi.
Jedna z najdłużej znanych Swarliwej osób. Uczyła ją latać, biegać, łowiectwa. Była dla Swarliwej nauczycielką przez pierwsze księżyce. Swarliwa polubiła łowczynię jeszcze jako adeptkę - Szmaragdową Łuskę, a nauczyła się ją szanować i faktycznie doceniać jako łowczynię Nefrytowy Szpon i wreszcie przywódczynię Opokę. Skrajna jest zdeterminowana aby pomagać Opoce i stać za nią murem, zarówno przez wzgląd na jej rangę w stadzie, jak i z uwagi na sympatię do smoczycy.
Z następnymi księżycami szacunek i sympatia Gonitwy do swojej przywódczyni tylko rosły. Nefrytowy Szpon jest jedną z niewielu, którym Nieugięta ufa bezgranicznie. Nawet po przejęciu po Nefrytowej władzy, Gonitwa nie jest do końca przyzwyczajona do nowego układu władzy i wpływów w stadzie, bardzo ceniąc rady i opinie Nefrytowej.


SKAŁA » SKAMIENIAŁA ŁUSKA
Pisklę » adeptka Ziemi.
Skrajna uczyła się od niej wiedzy i skoków. Polubiła smoczycę, która w pewien sposób zaszczepiła w niej miłość do stada. To od niej brązowa dowiedziała się o mgle i o tym, że wcale nie znajdują się na terenach własnego stada, co zbulwersowało młodą Isdnir.

PERYDOT » ZIMOWY KOLEC » CHŁODNY OBROŃCA » CHŁÓD ŻYCIA » CHŁÓD ZIEMI » CHŁODNY OBROŃCA
Pisklę » adept » czarodziej » zastępca » przywódca Życia » przywódca » czarodziej Ziemi.
Swarliwa poznała swojego wcześniejszego przywódcę gdy miała nie więcej niż 4 księżyce, zajął się nią wtedy pod jedną z nieobecności Pawiookiej. Jako tak młode pisklę nie rozumiała roli, którą Chłód pełnił w stadzie, jednak nawet i bez tego czarodziej przypadł jej do gustu.
Dopiero jako młoda adeptka zaczęła doceniać starania Chłodnego. Samiec stał się dla niej w pewnym sensie autorytetem, jako przywódca ale także jako ojciec stada. Wieść o jego odejściu poza barierę była dla smoczycy trudna, ale nie zaskakująca. Ostatecznie pogodziła się z tym, do chwili obecnej dobrze wspominając Chłodnego Obrońcę.


MGŁA » ŁZAWY KOLEC » PŁACZ ANIOŁÓW » SZKARŁATNE WODY » PŁACZ ANIOŁÓW
Pisklę » adept » wojownik » zastępca » przywódca Wody.
Towarzysz pisklęcych zabaw, a raczej tylko jednej zabawy. Poznała go w obozie Wody i dowiedziawszy się, że podobnie jak ona zamierza zostać wojownikiem rzuciła luźną propozycję walki, która po pewnym czasie odeszła w niepamięć.
Obecnie Płacz Aniołów jest jedynym smokiem, do którego Swarliwa żywi uczucie, które można by było nazwać nienawiścią, która zakwitła po wydarzeniach na Szczerbatej Skale. W opinii Ziemnej Wodny wojownik to krętacz, ignorant i warchoł, ślepo wpatrzony w obraz Wzburzonych Wód i powtarzający formułki, które zostaną mu podstawione pod nos przez wspomnianego Wodnego Przywódcę. Samiec jest także tym, przez którego Swarliwa straciła prawe oko.


PORANEK
Pisklę Ziemi.
Córka Chłodnego Obrońcy, którą Swarliwa miała okazję zajmować się przez krótki czas. Pisklę szybko wzbudziło sympatię młodej Swarliwej, dając smoczycy możliwość spojrzenia na sprawy z perspektywy niekoniecznie-najmłodszego smoka w stadzie.
Grubo przedwczesne odejście pisklęcia była dla Swarliwej pewnego rodzaju przypomnieniem o tym, że młody wiek nie oznacza nietykalności w oczach śmierć.


RUDY » PUSTY KOLEC » ABSURD ISTNIENIA
Ojciec.
Pisklę » adept » łowca Ognia.
Nie znając wcześniej tożsamości swojego drugiego rodziciela, Swarliwa jako pisklę przypadkiem spotkała Absurd podczas wizyty na terenach wspólnych. Z rozmowy, a także i pewnego podobieństwa oboje jednak domyślili się, z kim mają do czynienia. Isdnir była zachwycona spotkaniem z ojcem, który szybko wzbudził jej sympatię i miłość. Krótko po pierwszym spotkaniu Swarliwa stoczyła swój pierwszy pojedynek z Absurdem, z którego jednak nie wyszła zwycięsko. Mimo tego uznała to za tylko kolejną lekcję i tylko większą motywację do tego, by przeć do przodu w imię dobra stada i własnych ambicji.
Po tym długo nie widziała ojca, o którego los zaczęła się martwić. Jego nieobecność tłumaczyła sobie tym, że łowca podobnie jak Pawiooka oddalił się za barierę do własnej rodziców i rodzeństwa.
O losie Absurdu Istnienia smoczyca, już jako wojowniczka - Gonitwa Myśli, dowiedziała się przez przypadek. Znalazła rude szczątki łowcy podczas spaceru po części Wspólnej Dzikiej puszczy, wtedy też spotkała Ametystową Łuskę. Obie zdecydowały pochować pozostałości po wspólnym ojcu na cmentarzu Wolnych Stad, blisko kurhanu Ognia.
Czego Gonitwa się nie spodziewała, to zobaczenie ducha Absurdu Istnienia. Wydarzenie to mocno wpłynęło na smoczycę, która po raz kolejny uświadomiła sobie, że smoki z jej krwi czy stada nie są odporni na dotyk śmierci.


NURT » KREATYWNY KOLEC
Pisklę » adept Ognia.
Nauczyciel walki. Ciekawy sposób rozmowy smoka zaintrygował smoczycę, która nie miała jednak szansy zapytać o powód, jako że ich nauka szybko się zakończyła i nie niosła za sobą żadnych kolejnych spotkań.

ŁAZĘGA » ZŁAKNIONY KOLEC
Pisklę » adept Ziemi.
Samiec, z którym Swarliwa miała swoją ceremonię na adepta. Nie zna dobrze smoka, jedyny kontakt z nim miała na tej jednej ceremonii. Nie przejmuje się stanem Złaknionego, który w zasadzie nigdy więcej nie nawiedził jej myśli.

FIGLARKA » FIGLARNA ŁUSKA » FIGLARNE SERCE
Pisklę » kleryczka » uzdrowicielka » czarodziejka Ziemi.
Stadna znajoma Adeptki. Swarliwa znała smoczycę z widzenia z ceremonii, dopiero później, po swoich pierwszych walkach poznając się ze smoczycą w bardziej prywatnej sytuacji. Swarliwa była pod wrażeniem zdolności młodej Uzdrowicielki, którą zaczęła szybko szanować i lubić.
Tymczasowe opuszczenie stada przez Figlarną negatywnie wpłynęła na opinię Swarliwej o Uzdrowicielce. Obecnie zamiast wspominać pomyślne leczenia, Łuska częściej łapie się na przeklinaniu nieobecności smoczycy, winiąc ją także w pewnym stopniu za niepowodzenia Ziemi.
Po powrocie Figlarnej Gonitwa nie miała okazji z nią rozmawiać, a koniec końców śmierć Czarodziejki nie odbiła się prawie w ogóle na Wojowniczce w personalny sposób.


MILCZĄCY » CICHY KOLEC » LEŚNY SZEPT » CICHE WODY » LEŚNY SZEPT » CICHY POTOK
Pradziadek.
Pisklę » adept » czarodziej Życia » przywódca » starszy, czarodziej Wody.
Spotkała go podczas wizyty u Figlarnego Serca, a raczej krótko po niej, gdy rozpoznawszy w smoku Cichego, o którym opowiadała jej ciotka, "śledziła" go po wizycie u Uzdrowicielki.
Od smoka Swarliwa dowiedziała się więcej o swojej rodzinie, a także o Ziemi, Wodzie i wydarzeniach sprzed księżyców, które doprowadziły do rozpadu Życia na te dwa stada. Opinie wnuczki skrzyżowały się z opiniami dziadka, ale oboje zachowywali przy tym szacunek do zdania drugiego. Swarliwa szanowała smoka jako swojego pradziadka, ale także jako wiekowego smoka, który przeżył wzloty i upadki stada Swarliwej i mógł dzielić się swoją wiedzą. Cichy Potok oprowadził także smoki Ziemi, w tym naturalnie i Swarliwą, po terenach Ziemi, gdy mgła została już przegnana, co Swarliwa niezwykle doceniała.
Relacje ich zaczęły się ochładzać po decyzji Cichego w sprawie zwiedzenia pozostałych stad pod barierą, zaczynając od Ziemi. Swarliwa uznała to jako obrazę swojego stada, które w jej opinii Cichy potraktował jako tanią rozrywkę, sposób na rozprostowanie kości wiekowego smoka. Decyzja Czarodzieja pogłębiła także uraz, który Swarliwa miała do stada Wody, co w pośrednich skutkach doprowadziło do późniejszych wydarzeń na Szczerbatej Skale, podczas których Starszy stracił życie. Swarliwa nie przejęła się zbytnio tym faktem, wciąż urażona zachowaniem dziadka.


NIEWINNA ŁUSKA
Adeptka Ziemi.
Smoczyca zza bariery, którą Swarliwa poznała podczas okazji zwiedzenia odzyskanych po mgle terenów Ziemi. Swarliwa nie zna dobrze Niewinnej, ale ufa jej i żywi do niej jakąś sympatię z racji przynależności do jednego stada.

RANKOR » PORYWISTY KOLEC » RWĄCY WICHER
Pisklę » adept » czarodziej Cienia.
Gonitwa poznała smoka przy okazji wymiany śnieżynkami w Bliźniaczych Skałach w porze Białej Ziemi. Cienisty okazał się posiadać śnieżynkę o tym samym kolorze co Ziemna, i według rad śnieżynkowych duchów para okazała sobie gesty życzliwości, za co zostali nagrodzeni topazami skrytymi w swoich śnieżkach.
Po tym ciekawym incydencie Swarliwa nie miała innej okazji spotkać czarodzieja.


LEW I ŻURAW ±
Bracia.
Smoki Ognia.
Skrajna poznała dwójkę podczas jednej z prób wezwania swojego ojca. To oni zjawili się na ryk Swarliwej zamiast Absurdu, co w zasadzie stało się przez przypadek. Podczas rozmowy Swarliwa dowiedziała się, że Absurd był również ojcem i Lwa i Żurawia. Chociaż samce ze sceptycyzmem podchodzili do autentyczności rodzinnych powiązań ze Swarliwą, smoczyca miała pewność, że dwójka faktycznie była jej rodzeństwem, o którym kiedyś wspominał jej ojciec.
Spotkanie nie trwało krótko, a Swarliwa, choć ucieszona wiadomością o posiadania jakiegokolwiek rodzeństwa, odeszła raczej zmartwiona sytuacją ojca i faktem, że ani Lew ani Żuraw nie wiedzieli właściwie, gdzie się podziewał.


KIARA » KRWIOŻERCZA ŁUSKA » JEŹDZIEC APOKALIPSY
Pisklę » adeptka » wojowniczka Cienia » wojowniczka Wody.
Niedoszła mistrzyni Swarliwej, partnerka Cichego Potoku. Chociaż Wodna zgodziła się na zostanie mentorką Ziemnej i nauczanie jej, to smoczyce nie miały okazję ponownego spotkania. Swarliwa wciąż stara się dobrze myśleć o Apokalipsie, jednak przez niedawne wydarzenia i zerwanie sojuszu z Wodą jest skonfliktowana; nie wie do końca, jak podjęłaby się wznowienia relacji uczeń-mistrz z Apokalipsą, jeśli starsza smoczyca postanowiłaby wrócić do Wolnych Stad.

KROPLA » BURZOWY KOLEC » WZBURZONE WODY » ZNAMIĘ BURZY
Pisklę » adept » przywódca » czarodziej Wody.
Nauczyciel magii Swarliwej. Chociaż Ziemna nie była pewna swoich umiejętności we władaniu maddarą, nauka ze Wzburzonym podbudowała nieco jej ego, nawet pomimo pewnych oporów z opanowaniem magicznej walki. Swarliwa pozostawała wdzięczna smokowi za nauki, przynajmniej do czasu.
Sympatia, zaufanie i szacunek do samca wyparowały podczas zebrania, które Przywódca Wody pozwolił sobie zorganizować na Szczerbatej Skale. Już samo miejsce wezwania wywołało u Swarliwej wątpliwości co do intencji smoka, a wyjaśnienia Wodnego tylko pogłębiły wyrwę niezgody i niechęci Ziemnej do stada Wody.
Adeptka obwinia Wzburzone Wody za doprowadzenie do zerwania sojuszu stad Ziemi i Wody, a także w pewnym stopniu uważa go za odpowiedzialnego za przelew krwi na Szczerbatej Skale.


DŻUMA » ZARAŹLIWA ŁUSKA » MOROWA ZARAZA
Kleryczka » uzdrowicielka Ognia.
Pierwsza faktyczna Równinna, którą Swarliwa poznała. Smoczyce wymieniły się poglądami na temat obecnego pokoju, jego plusów i minusów, i ogólnego problemu agresji (czy raczej jej braku) w Wolnych. Chociaż ich pierwsze spotkanie było dosyć osobliwe, chwilami niezręczne, to kleryczka w późniejszym czasie wzbudziła szacunek i zalążek sympatii u Swarliwej, gdy miała okazję leczyć brązową po walce z inną Ognistą i wojnie na Szczerbatej Skale.
Sympatia i zaufanie Gonitwy do Uzdrowicielki prysły po niesławnym ataku Cienia na Wodę. Morowa dobiła Upiorny Rytuał, co rozwścieczyło Gonitwę. Wojowniczka była gotowa zabić Uzdrowicielkę na miejscu, jednak starania zdeterminowanej i niepoczytalnej w tych chwilach Gonitwy spełzły na niczym. Nie widziały się więcej od czasu wydarzeń w Lesie Pekeri.


BRUTALNA ŁUSKA
Adeptka Ognia.
W ocenie Swarliwej Ognista jest mało błyskotliwą, awanturniczą smoczycą. O ile te dwie cechy nie przekreślają niczyich szans u Ziemnej, o tyle lekceważący stosunek do jej stada już tak. Między smoczycami wywiązała się walka, w skutek której Brutalna znalazła się praktycznie na skraju śmierci, a Swarliwa miała pogruchotaną łapę. Życie Ognistej uratował jednak kleryk z jej stada, a naprostowaniem łapy Ziemnej zajęła się poznana wcześniej kleryczka Ognia.
Swarliwa z początku czuła się może nawet winna doprowadzeniu do takiego stanu niepokornej, młodej smoczycy, ale interwencja kolejnego Ognistego skutecznie odwiodła ją od takich wniosków z walki. Czarci Kolec zasiał w Swarliwej ziarno wątpliwości w słuszność czynu, jakim było wezwanie pomocy dla wykrwawiającej się Brutalnej Łuski.
Urażona taką wdzięcznością Ognistych Swarliwa nie czuje się w obowiązku do zadośćuczynienia smoczycy za okaleczenie jej.
Gonitwę jednak zmartwiła wieść o tym, że smoczyca straciła ślepia. Wojowniczkę trąciło na współczucie i z własnych zapasów oddała kamień, aby Ognista mogła odzyskać wzrok.


CZARCI KOLEC
Adept Ognia.
Smok, który z obserwacji Swarliwej może być krewnym, lub przyjacielem Brutalnej Łuski. Razem z klerykami Ognia zjawił się na wzgórzu, gdzie Swarliwa walczyła z Brutalną. Zamiast jednak wdzięczności za samo wezwanie w miejsce pojedynku i możliwość próby uleczenia młodszej Ognistej, samiec okazał wrogość i otwarcie groził Swarliwej, która uznała to za zwykłą niewdzięczność i bezczelność. Adeptka nie jest chętna na pogłębianie w jedną czy drugą stronę tej relacji.

ONYKS » OBSYDIANOWY KOLEC » CZARNY KONSYLIARZ » PŁOMIEŃ ŚWITU
Pisklę » kleryk » uzdrowiciel » przywódca Ognia.
Czarnołuski Uzdrowiciel jest smokiem, który tchnął życie w umierające ciało Brutalnej Łuski po jej walce ze Swarliwą, czym zaskarbił sobie nieco uznania Ziemnej. Szacunek Łuski do smoka zmalał jednak, gdy samiec nie podołał kompletnemu wyleczeniu kleryka Ziemi po innym incydencie na granicy z Wodą. Chociaż Swarliwa nadal trzyma w pamięci osiągnięcie smoka, którego sama była świadkiem, to zaufanie smoczycy do samca jako Uzdrowiciela zmalało.
Gonitwa zaczęła na powrót bardziej doceniać Czarnego po wspólnym wypadzie za barierę w poszukiwaniu Mrocznych. Wojowniczka i Uzdrowiciel mieli okazję walczyć razem przeciw elfom, wspólnie z Nefrytowym Szponem i Łowczynią Wody, a przecież nie ma więzi szczerszych i szlachetniejszych niż te pieczętowane krwią wspólnego wroga.
Ich relacje skomplikowały się w skutek niefortunnego pojedynku między Gonitwą a jej partnerką, w którym Upiorna doznała ran zagrażających życiu. Na wezwanie przybył Płomień Świtu, niechętny do pomocy umierającej Przywódczyni Cienia, czego nie mogła zrozumieć Gonitwa. Uzdrowiciel wplątał Gonitwę w debatę o życie ukochanej smoczycy, za co Wojowniczka nadal chowa część urazy.


LOTKA » PRZENIKLIWA ŁUSKA
Pisklę » adeptka Ziemi.
Pierwsza smoczyca, którą Swarliwa miała okazję nauczać walki. Brązowa polubiła młodszą koleżankę, i solidaryzuje się z nią w związku z wybraną przez Przenikliwą profesją.

DAIMON » STRZASKANY KOLEC » NIEPRAWIDŁOWY ELEMENT
Pisklę » kleryk » uzdrowiciel Ziemi.
Swarliwa spotkała rannego Strzaskanego podczas patrolu na granicy z Wodą. Nie byłoby to spotkanie warte wspominania gdyby nie fakt, że kleryk był ranny a przy nim kręciła się Wodna smoczyca. Brązowa uznała Wodną adeptkę winną ranienia samca w szybkim oglądzie sytuacji, i po zażegnaniu niebezpieczeństwa w postaci obecności bezczelnej Wodnej odprowadziła Strzaskanego na granicę z Ogniem.
Łuska nie jest dobrze zaznajomiona ze Strzaskanym, jednak już sam fakt przynależenia do Ziemi i ranga smoka wywołuje w Swarliwej sympatię i zaufanie do niego.
Po ceremonii Nieprawidłowego Gonitwa odwiedzała go czasami w sprawie ran, ale poza tym nie mieli bliższych relacji.


UMBRA » KRYSZTAŁOWA ŁUSKA
Pisklę » adeptka Wody.
Samica winna zranienia kleryka Ziemi. Swarliwa nie żywi do smoczycy ciepłych uczuć, uznając ją za bezczelną i socjopatyczną.

BŁYSKAWICA
Córka.
Pisklę Ziemi.
Pierworodna Swarliwej. Swojego czasu jedna z najważniejszych dla smoczycy osób. Chociaż Swarliwa nie jest zbyt wylewną czy czułą matką, to dla Błyskawicy stara się rezerwować pełnię swojej uwagi.
Sama adeptka nie jest jeszcze pewna, jak czuje się w roli matki. Nigdy nie miała dobrego przykładu w Pawiookiej, więc wychowanie swojego pierwszego pisklęcia stawia głównie na przeczucie i instynkt.
Błyskawica zmarła przedwcześnie, nie dożywając nawet swojego 6 księżyca. Strata mocno wpłynęła na Gonitwę, która przecież wcześniej przeżywała jeszcze pochówek swojego ojca. Smoczyca głęboko żałowała śmierci swojej pierworodnej, ale znalazła pokrzepienie w swojej wierze, dedykacji stadu i innych młodszych smokach Ziemi.


STRZAŁKA » SPOKOJNA ŁUSKA » WIECZORNA AURA
Pisklę » adeptka » łowczyni Ziemi.
Smoczyca, z którą Gonitwa miała prowadzoną ceremonię na wojownika i zastępcę. Gonitwa nie żywi wobec adeptki głębszych uczuć, ale niewątpliwie stanęłaby za (czy też przed) nią murem, tak jak za każdym członkiem jej stada.

HEULYN » KARMINOWA ŁUSKA » CZERWIEŃ KALINY » KAPŁANKA CIENIA » CZERWIEŃ KALINY » KREW MANDRAGORY
Pisklę » adeptka » kleryk » uzdrowicielka » przywódczyni » starsza, uzdrowicielka Cienia.
Gonitwa nie ma dobrze wyrobionego zdania o byłej cienistej przywódczyni. Szanuje jej umiejętności przewodzenia stadem, ale poza tym jest wobec niej raczej uprzejmie obojętna.

PROMIENNA ŁUSKA
Samotniczka.
Pustynna zza bariery, którą Gonitwa spotkała przy Jeziorze Południowym na terenie stada Ziemi. Zaprowadziła Promienną do Opoki Ziemi, jednak młoda smoczyca nie wydawała się chętna dołączyć do stada. Zgodnie z decyzją Przywódczyni, Gonitwa odprowadziła obcą smoczycę na tereny wspólne.

ETAIN » AMETYSTOWA ŁUSKA » ZORZA PORANKU ±
Siostra.
Pisklę » adeptka » łowczyni Cienia.
Ametystowa była tą, która napotkała Gonitwę skonfundowaną znalezieniem szczątek Absurdu Istnienia. Smoczyce szybko doszły do wniosku, że obie są jego córkami. Razem przeniosły kości ojca na cmentarz, gdzie pochowały je i uwieczniły pamięć o Absurdzie.
Pojawienie się ducha ojca u obu samic wzbudziło dużo emocji, obie wypłakały sporo łez, chociaż znajdując także i pewną ulgę w wiedzy, że nie są same w tej żałobie. Gonitwa nie spędziła z Ametystową dużo czasu, ale pokochała siostrę i jej bezpieczeństwo stawia prawie na równi z bezpieczeństwem Ziemi.
Odejście siostry z Wolnych Stad zasmuciło wielce Gonitwę. Przypomniało jej, że jest ostatnią z rodzeństwa pod barierą, co smoczyca przyjęła zarówno z żalem jak i ulgą. Nie było wszak więcej rodzeństwa, które mogła stracić. Jej żałoba była krótka i cicha, odpowiednia dla smoczycy, która straciła w życiu dużo.


GRZMOT » KRWISTY KOLEC » GRZMOT ±
Uczeń.
Pisklę » adept Ziemi » pisklę (zdrajca Ziemi).
Gonitwa poznała Krwistego, syna Opoki, za pisklaka, gdy jeszcze nazywał się Grzmotem. Młody samczyk zabłądził wraz ze swoim starszym bratem, Jesionem, do legowiska wojowniczki, która przyjęła ich z pewnym wahaniem, wciąż trapiona śmiercią Błyskawicy. Obecność piskląt pokrzepiła ją jednak, smoczyca miała okazję poczuć się potrzebna i lubiana przez młodszych, gdy opowiadała im o świecie i historii Ziemi.
Relacja z młodym Ziemnym ochłodziła się nieco, gdy Krwisty pozwolił sobie pouczać Gonitwę o pisklętach w jaskini Spokojnej Łuski. Wojowniczka poczuła się głęboko zraniona słowami młodego smoka, które przypomniały jej o Błyskawicy i o tym, jak nieopatrzną matką była dla niej Gonitwa. Urażona smoczyca zostawiła wtedy pisklę, które przez moment mała pod opieką małemu Grzmotowi, nie czując się w stanie dalej zajmować pisklęciem, które wolało wtedy pójść do Krwistego samczyka niż do niej.
Skrajna nie trzymała długo urazu, po przeprosinach Krwistego i wyjaśnienia sprawy wraz z Opoką Ziemi. Nigdy nie potrafiła tego robić wobec piskląt czy członków swojego stada. Zgodziła się nauczać Krwistego na wojownika, gdy samczyk zostawał pasowany na adepta, chociaż sama nie miała zbyt dużego doświadczenia w relacjach uczeń-mistrz.
Adept ponownie zadziałał Gonitwie na nerwy, gdy wprowadził na tereny Ziemi obce pisklę. Wojowniczka straciła zaufanie do smoka, nie uważa go za godnego pasowania wojownika.
Zdanie Gonitwy o adepcie nie poprawiło się. Wybryk Krwistego pod Białym Drzewkiem, jego lekkomyślność i niedojrzałość tylko utwierdzał smoczycę w swojej poprzedniej decyzji utrzymywania smoka na pozycji adepta, pomimo jego sprawności w walce. Gdy natomiast Krwisty przyszedł do Gonitwy, już Nieugiętej Ziemi, z prośbą o zwolnienie z przysięgi, by smok mógł żyć po barierą jako samotnik, Nieugięta była zdeterminowana ukarać adepta. Zwołała spotkanie, na którym wyjaśniła sytuację reszcie stada i poprosiła o ich opinię. W wyniku dyskusji Krwisty został okrzyknięty zdrajcą, za swoje niedawne i dawne przewinienia, i skazany na karę śmierci. Gonitwa jednak, być może gdzieś głębiej czując niespełnioną powinność wyuczenia odpowiednich wartości swojego pierwszego ucznia, zmiękła i odroczyła karę do końca dnia spotkania, co pozwoliło Krwistemu na ucieczkę poza barierę.


JESION
Pisklę Ziemi.
Syn Opoki, brat Krwistego. Gonitwa poznała ich w tym samym czasie, chociaż po nauce Jesion nie zjawił się więcej ani w legowisku Gonitwy, ani w obozie.

SELJE » ŚWIETLISTA ŁUSKA
Pisklę » adeptka Ziemi.
Kolejna z potomstwa Opoki Ziemi. Gonitwa spędzała z młodą czas, gdy Przywódczyni polowała lub była zajęta innymi rzeczami. Uczyła ją paru rzeczy, nie stroniąc jak zawsze od różnych anegdot o sobie czy stadzie. Polubiła Świetlistą, widząc w niej dużo życia i radości odpowiedniej młodym, i oczywiście cennego członka stada.
Śmierć młodej czarodziejki zasmuciła Gonitwę, chociaż nie zaskoczyła. Kolejny smok, o którym Gonitwa sobie przypominała ilekroć widziała kurhany Wolnych Stad.


SHADOWS » NOCNY KOLEC
Przybrany syn.
Pisklę » adept Ziemi.
Niedoszły podopieczny Gonitwy. To wojowniczka znalazła jajo wywernowego, i to ona była przy jego wykluciu. Zanim jednak zdążyła nawet nazwać pisklę, ono - jak to zwykle pisklęta - wykorzystało nieuwagę opiekunki i poszło zwiedzać. Gonitwa dogoniła podopiecznego w jaskini Spokojnej Łuski, gdzie była już ona sama, pisklę, jak i wtedy młodszy Krwisty Kolec. Chciała zabrać ledwo wyklute pisklę z powrotem do legowiska, jednak młode wolało towarzystwo Krwistego. Gonitwa poczuła się urażona takim chłodnym obejściem przez pisklę, które przecież powinno traktować ja jak matkę, wiec zostawiła pisklaka w "opiece" Krwistego Kolca. Ostatecznie malec trafił do Opoki Ziemi, gdy cała czwórka wyjaśniła sobie sytuację.
Niedługo po tym Shadows i Gonitwa spotkali się ponownie, gdy smoczyca nauczała pisklę lotu. Po nauce Shadows przeprosił wojowniczkę za swoje poprzednie zachowanie, a Gonitwa, nie mając serca odrzucać ponownie pisklęcia, zaakceptowała go jako swojego syna.
Podejście Gonitwy do Nocnego zmieniło się po spotkaniu w sprawie Krwistego. Nocny w opinii Gonitwy jest niedojrzały, naiwny i idealistyczny. Nieugięta nie uznaje go jako kogoś odpowiedniego dorosłej rangi, czy zaufania w sprawach dotyczących kwestii politycznych i stadnych.


FREYA » ZARANNA ŁUSKA
Przybrana córka.
Pisklę » adeptka Ziemi.
Niedługo po wydarzeniu z Grzmotem i Shadows, niedźwiedzia kompanka Gonitwy coś przyniosła smoczycy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby podarek od kompanki nie okazał się... pisklęciem. Gonitwa miała nieco oporów przed przyjęciem kolejnego pisklęcia, ale ostatecznie dała samej sobie i młodej smoczycy szansę, postanawiając się nią zająć. Wojowniczka szybko przywykła do Freyi, zapominając powoli o swojej pierwszej wychowance. Dostrzegała w Freyi życie i radość, której brakło wtedy Błyskawicy. Polubiła, pokochała wręcz młodą smoczycę, czując się doceniona jako niespełniona wcześniej matka i opiekunka. Zaranna stała się dla niej jedną z ważniejszych osób, traktuje młodą smoczycę jak córkę, pomimo braku więzów krwi.

HIDAN » MASOCHISTYCZNY KOLEC
Uczeń.
Pisklę » adept Cienia.
Drugi uczeń Gonitwy. Smoczyca nie ma o nim jeszcze zbyt dobrze wyrobionego zdania. Dostrzega małe dziwactwa smoka, ale w gruncie rzeczy nie widzi w nich nic złego.

OBSYDIAN » GRYZĄCY KOLEC
Pisklę » adept Ognia
Od Gryzącego Gonitwa usłyszała o kalectwie Brutalnej Łuski. A słysząc, że samczyk nie umiał jeszcze walczyć, wzięła na siebie naukę smoka, widząc w tym możliwość odwdzięczenia się stadu Ognia, z którego pochodził pierwszy nauczyciel walki Gonitwy.

KEEZHEEKONI » OPĘTANA ŁUSKA » ZMORA OPĘTANYCH » INTRYGA CIENIA » UPIORNY RYTUAŁ
Partnerka.
Pisklę Cienia » samotniczka » adeptka » łowca » przywódczyni Cienia.
Gonitwa nie spodziewała się spotkać na półmetku swojego życia smoczycy, która zawróciłaby jej w głowie. Ale Zmora Opętanych okazała się właśnie taką smoczycą.
Spotkały się przypadkiem, dogodziły sobie rozmową. Gonitwa na początku była ledwie uprzejmie zainteresowana łowczynią, ale, jak to bywa, odezwały się inne zainteresowania. Wpływ na to miało też niewielkie, ale zawsze, podobieństwo łowczyni do pierwszego zauroczenia Gonitwy. Ziemna bardzo szybko ukochała sobie Zmorę, której również szybko zaczęła ufać i na której zaczęła polegać emocjonalnie.
Morderstwo Upiornej przez Morową Zarazę wstrząsnęło Gonitwą, która zapragnęła zemsty, której jednak nie umiała dopełnić. Śmierć ukochanej nie miała czasu jednak zatrząść Gonitwą na długo, gdyż ciało Łowczyni szybko zostało przekazane przed oblicze Boga Śmierci, który tchnął w Upiorną iskrę życia.
Nieco więcej dystansu, który jednak Gonitwa chciałaby szybko pokonać, w ich relację wprowadził niefortunny pojedynek. Gonitwa nieopatrznie zadała Upiornej poważne rany, które wykraczały poza kompetencje byle Uzdrowiciela. Na miejsce przybył Płomień Świtu, który jednak nie od razu pomógł umierającej. W skutek rozmowy na zarówno Ziemnej Zastępczyni jak i Przywódcy Ognia został wymuszone pewne obietnice, jednak koniec końców i życie Upiornej zostało ponownie odratowane.


SEKRECIK » MISTYCZNA ŁUSKA » MISTYCZNOOKA
Pisklę » adeptka » łowczyni Wody.
Mistycznooka była wśród tych, którzy wyruszyli za barierę w pogoń za Mrocznymi. I tak jak uznanie Gonitwy do pozostałych członków wyprawy wzrosło wraz z jej końcem, tak przez uprzedzenia i niechęć Wojowniczki do stada Wody jej opinia o Mistyczookiej pozostała negatywna.

ŻĄDŁO » ŻĄDLĄCY KOLEC » JAD DUSZY » ZATRTUTY PŁOMIEŃ » JAD DUSZY » OPRAWCA GWIAZD » JAD DUSZY
Pisklę » adept » wojownik » przywódca » wojownik Ognia » prorok.
Nieugięta zna Proroka jedynie pośrednio, z uwagi na jego obecność na Szczerbatej przed wojną i w czasie wyprawy na Mrocznych. Szanuje jego pozycję, jednak nie jest pewna jego intencji.

HILA
Syn.
Smok Ziemi.
Pierwszy syn z krwi Nieugiętej. Jak w przypadku Błyskawicy, wynik jednorazowej znajomości Gonitwy z samcem zza bariery, czy w tym wypadku: z morza. Hila przybył na ziemię Wolnych Stad mając nieco ponad 5 księżyców, członek klanu morskich smoków. Gonitwa nie była początkowo pewna, jak podejść do syna wychowanego na zupełnie innych zasadach i prawach, ale ostatecznie nie traktuje go inaczej niż resztę swoich dzieci. Małe dziwactwa Hili intrygują Gonitwę, rzadko irytują, chociaż smoczyca odczuwa niedosyt i zniechęcenie, gdy nie jest w stanie znaleźć z synem wspólnego języka.

DIRILITH » CIERNIOWA ŁUSKA » UKRYTA INTENCJA » CIERNIOWA ŁUSKA » UKRYTA INTENCJA
Pisklę » adeptka » wojowniczka » adeptka » wojowniczka Cienia.
Gonitwa poznała Ukrytą jako pisklę, na spotkaniu na Skałach Pokoju. Początkowo niesłusznie wzięła ją za córkę Upiornej, i była lekko zawiedziona faktem, że partnerka nie była matką pisklęcia. Po spotkaniu nie miała innych spotkań z Ukrytą, nie licząc napaści Cienia na Wodę, podczas której pomogła młodej wojowniczce przenieść ciało Upiornej.

RHAEGRANTHUR
Samotnik.
Smok, którego Gonitwa przypadkiem spotkała na Terenach Wspólnych. Zdziwiła ją nieco nienależność samca do jakiegokolwiek ze stad, ale ostatecznie nie wywarło to wpływu na jej opinię o smoku. Ceniła jego rozeznanie terenów za barierą i opinii, jakie smoki spoza Ziem Naranlei mają o Wolnych. Polubiła szybko samca, ceniąc jego lekkoduszność, żartobliwość i szarmanckość, na którą jednak pozostawała uprzejmie obojętna. Wbrew swojej terytorialności pozwoliła na polowanie samotnika na ziemiach swojego stada, na co mogło mieć wpływ pochodzenie Rhae jako wnuczka Chłodnego Obrońcy.

LIIVRAH » PODŻEGAJĄCA ŁUSKA
Przybrana córka, uczennica.
Pisklę » adeptka Ziemi.
Liivrah została powierzona Gonitwie przez Upiorną do opieki i wychowania. Wojowniczka bardzo chętnie zajęła się córką partnerki, szybko zaznajamiając ją z Ziemnym rodzeństwem. Bezpośredniość i ostry język młodej Liivrah intrygują Gonitwę, która nie widzi sensu temperowania młodej. Widzi za to sens w wychowaniu smoczycy w duchu lojalności do stada, zarówno jako jej matka, mistrzyni i przywódczyni.

FERIDA » RYTUALNA ŁUSKA » FERIDA
Pisklę » adeptka Cienia » samotniczka.
Pierwsze spotkanie z Feridą Gonitwa miała gdy Krwisty przemycił młodą Cienistą na tereny Ziemi. Pisklę nie wzmogło sympatii czy innych emocji u Gonitwy, rozeźlonej sytuacją.
Następne spotkanie miało miejsce również w towarzystwie Krwistego, i paru innych smoków, pod Białym Drzewkiem. Ferida wywarła na Gonitwie wrażenie niepoważnej, niedojrzałej i nieufnej smoczycy. Chociaż relacja Feridy z siostrą Nieugiętej wydawała się samej Wojowniczce zastanawiająca, to nie ma ona zamiaru pogłębiać relacji z Feridą, która według wiedzy Gonitwy przebywa za barierą.


EPILLETH » MIEDZIANA ŁUSKA » STŁUCZONA KLEPSYDRA
Siostrzenica.
Pisklę » adeptka » czarodziejka Cienia.
Klepsydra była obecna w czasie incydentu pod Białym Drzewkiem. Gonitwa nie miała wtedy czasu na zapoznanie się z siostrzenicą, co nastąpiło jakiś czas potem, gdy Stłuczona przekazała jej także wieści o odejściu Zorzy. Gonitwa chciałaby lepiej poznać Epilleth, jako jedną z niewielu smoków, które dzielą krew Nieugiętej Ziemi.

NEKTARYNKA » NAGIETKOWA ŁUSKA
Uczennica.
Pisklę » adeptka Ziemi.
Córka Nefrytowego Szponu, która została przydzielona jako uczennica Gonitwy. Wojowniczka nie zna dobrze Nagietkowej, chociaż po spotkaniu na Szczerbatej uważa ją za nieco naiwną smoczycę, ale o dobrym sercu.

ELESAIR » WYCISZONA ŁUSKA
Pisklę » kleryczka Ziemi.
Niema córka Nieprawidłowego, jego następczyni jako Uzdrowiciel stada. Gonitwa nie zna dobrze młodej smoczycy, ale jest zaintrygowana jej sposobem komunikacji.

JINGYI » WYBRANA ŁUSKA
Adeptka Ziemi.
Smoczyca zza bariery. Jej stanowczość i zdecydowanie w sprawie ukarania Krwistego Kolca zaimponowały Nieugiętej.

REK » MISTERNA ŁUSKA
Pisklę » adeptka Ognia.
Przypadkiem spotkana samiczka, córka Wieczornej. Gonitwa nie ma o niej wyrobionego dobrze zdania, chociaż nie jest zachwycona pomysłem Misternej, nawet pomimo tego, że widzi w nim okazję do zrealizowania własnych celów.
_________________
« « » »

× kalectwa ×
częściowa ślepota, niezdolność do mowy:
+1 ST do testów na wzrok, akcji fizycznych
+2 ST na zianie (uwzględniając ST do akcji fizycznych)

(Gonitwa mówi poprzez naśladowanie własnego głosu maddarą w powietrzu. "Normalną" mowę zaczynam myślnikiem, mentalne przekazy tyldą)

• szczęściarz • w przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem daje automatyczny jeden sukces
• czempion • raz na walkę smok ma jeden dodatkowy sukces do ataku fizycznego
• poświęcenie • raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej
• regeneracja • raz na tydzień wyleczenie rany lekkiej lub zmniejszenie powagi cięższych ran

« « » »

osiągnięcia adopcje relacje drzewko genealogiczne


1x srebrny [2018-04-05], 2x złoty [2018-05-27] [2018-06-03]
Ostatnio zmieniony przez Gonitwa Myśli 2018-01-28, 13:43, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10