FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i Odpowiedzi
Autor Wiadomość
~ Administrator 

Żryj ogon!

Wysłany: 2017-08-16, 17:32   Pytania i Odpowiedzi

Zasady tego tematu są następujące:
~ pytania zadajemy jasne i zrozumiałe;
~ jeśli ktoś zna odpowiedź na zadane pytanie (jest w 100% pewien) to odpowiada równie jasno i zrozumiale;
~ jeśli nikt nie zna odpowiedzi, albo nikt nie jest pewien, czekamy grzecznie na odpowiedź Administratora lub Moderatora.

Poniżej znajduje się zbiór niektórych pytań zadawanych wcześniej. Upewnij się, że na pytanie, jakie chcesz zadać nie było wcześniej odpowiedzi.

• Czy smok może posiadać cztery przednie łapy i dwie tylne? •
    Nie. Maksymalna liczba łap to cztery. Nie więcej.

• Czy smok skrajny, mający w sobie połowę smoka Morskiego, może oddychać pod wodą? W opisie smoka skrajnego, łączy się zalety i wady obu gatunków. Czy w takim razie można oddychać pod wodą, zrzekając się ziania ogniem, lodem oraz plucia kwasem? •
    Mieszanka ras zawierająca morską nie może oddychać pod wodą, a mieszanka ras zawierająca górską nie może polować w górach.

• Czy jest możliwe, by smok posiadał samą skórę; nie łuski, nie pióra, futro, a właśnie zwykłą skórę. Jak to jest? Możliwe czy nie bardzo? W opisach gatunków nic o tym nie wspomina, zarówno o możliwości posiadania tej skóry, jak i jej braku. •
    Smoki posiadają łuski albo futro. Sama skóra nie występuje.

• Czy można mieć 2 naraz lub więcej fabuł u Nauczyciela? •
    Tak.

• Czy jeden smok może zmieniać to co wyczarował drugi? Na przykład pierwszy wyczarował czerwoną kulę, czy drugi może ją przemalować na niebiesko czy może to zrobić tylko smok który kulę stworzył? •
    Nie. Nie możesz ingerować w czyjąś maddarę. Możesz za to nałożyć na nią iluzję.

• Czy Wojownik/Czarodziej dostanie PH za walkę z Łowcą/Uzdrowicielem? •
    Tak, dostanie.

• Jeśli odbywa się polowanie wspólne czarodzieja/wojownika i piastuna z atutem "Altruista", który daje -2 ST do każdej akcji, to czy za zabicie drapieżnika przez czarodzieja/wojownika(w samej walce piastun nie pomagał) dostanie on za niego PH? •
    Za samego drapieżnika nie. Za trzy drapieżniki, jeśli nikt nie pomagał - tak. Atut to atut, nie bezpośrednia pomoc w walce.

• Czy jako Kleryk mogę wyzwać kogoś na pojedynek na Łaskotki? •
    Na fabule jak najbardziej. W dziale Pojedynków? Nie. Mistrzowie Gry nie rzucają na coś takiego. Nawet jeśli ktoś zgodzi się rzucać, za zwycięstwo w takiej "walce" nie otrzyma się PH.

• Czy Adept szkolący się na Wojownika/Czarodzieja może walczyć z drapieżnikami na arenie Villiara? •
    Mogą tylko Wojownicy i Czarodzieje. Adepci nie.

• Czy pisklę, które będzie uzdrowicielem (na 100%) ale nie jest jeszcze klerykiem może być uczone wiedzy o ziołach? •
    Jeśli rozpoczął naukę leczenia to tak. Jeśli nie rozpoczął nauki leczenia - raczej nie.

• Czy jak bym miała Leczenie i MP na 6 i 5, to mogłabym zrobić Skradanie na 4, czy takie umiejętności na poziom 4 są całkowicie zakazane dla rang innych niż dana specjalizacja? •
    Nie ma żadnych Umiejętności zakazanych dla profesji poza Leczeniem. Jeśli o system chodzi, możesz mieć Bieg i Skoki na poziomie 5, Lot na 4, i być czarodziejem bo masz lepsze staty magiczne w stosunku do łowczych czy wojowniczych.

• Od jakiego wieku można uznać postać za starowinkę? Bo wiadomo, że nie dopiero od 100 księżyca, bo to trochę późno. •
    Od 100 księżyca nie powinno się polować i walczyć, bo się ma +2 ST.
    Od 80 księżyca można zostać Starszym stada, ale to honorowy tytuł i nie niesie za sobą żadnych konsekwencji czy nowych obowiązków, czy też zakazów.

• Mam pytanie odnośnie atutu: Magiczny Śpiew.
    Powiedzmy, że ktoś mnie atakuje, a ja używam tego atutu, czy zamiast obrony wtedy mogę wykonać atak? •

Tak, możesz.

• Czy jak tworzysz Kartę Osiągnięć dokonania wpisujesz od razu, czy wklejasz pustą i wszystko wpisujesz w zgłoszeniach z dowodami? •
    Ponieważ Karta Osiągnięć nie jest używana przez nas podczas sprawdzania czy mamy przyznać tytuł, możesz sobie tam wpisać co chcesz, bez dowodów. Tylko, jak będziesz chciała tytuł, raport musi być przedstawiony z dowodami. Mimo to w Karcie Osiągnięć mile jest widziana prawda!

• Jeśli chce się składać o jakiś tytuł, np. o Kolekcjonera, to kamienie czy mięso mogą być zdobyte także przez smoczego kompana? Czy tylko i wyłącznie przez smoka? •
    Mogą być liczone kamienie/mięso zdobyte przez kompana naszego smoka.

• Czy te spotkania z bogami na Spotkaniu Młodych mogą się liczyć do osiągnięć jako "błogosławieństwa", skoro normalnie wystarczą tylko słowa? •
    Spotkania z bogami na Skałach Pokoju nie liczą się do osiągnięć.

• Osiągnięcie "Mentor": czy słusznie rozumuję, że tak jak w przypadku "samodzielnego", jeśli uczeń złożył raport i dostał od razu np. dwa poziomy umiejętności, liczy się to jak dwa zatwierdzone raporty •
    Tak.

• Do Tytułu Myśliwego, liczą się też PZ wymienione już na PA czy by uzyskać ten tytuł trzeba uzbierać 20 PZ w KP? •
    Nie, liczą się wszystkie PZ, jakie zdobyłaś ogólnie (oczywiście, te z loterii/misji się nie liczą, tylko zdobyte w całości przez smoka).

• Czy 6 PL, które dostałam w misji liczy się do osiągnięcia w ilości zdobytego PL? •
    PL zdobyte za ukończenie misji nie liczy się do tytułów uzdrowicielskich.

• Czy zabijając jednorożca jak zwierzynę (z zaskoczenia) zostanie uznany mi do osiągnięcia "Zabójca Jednorożców"? •
    Tak. Jedyny wymóg to zabicie jednorożca samodzielnie (nie może otrzymać ran od kogokolwiek innego).

• Czy jak napiszę trening samodzielny na dwa poziomy umiejętności, to liczy się on do tytułu "Samodzielna" jako jeden czy dwa? •
    Jako dwa.

• Czy przedmioty wypatrzone przez kompana liczą się do tytułu Kolekcjonera? •
    Tak.

• Czy da się anulować rozdanie jednego PA i cofnąć to do stanu poprzedniego? •
    Nie.

• Jeśli Wiedzę da się doprowadzić do 6 poziomu, to co z obowiązkowym treningiem samodzielnym, skoro ta umiejętność może być rozwijana tylko z nauczycielem (tj. innym smokiem)? •
    Można przedstawić formę nauki innego, młodszego smoka, jako trening samodzielny wymagany do tego poziomu.

• Czy z leczenia na 2 i 3 można napisać trening samodzielny? •
    Można.

• Czy dobrze rozumiem, że Cienie mogą dowolnie formować kształt swojej mgiełki? Czyli że na przykład w jednej chwili być kulką, a w następnej już, powiedzmy, smużką czy sylwetką innego zwierzęcia? Jeśli tak, jak go zranić? •
    Tak, właśnie tak to działa. Cienia można zranić atakami magicznymi.

• Czy wybierając wygląd kompana mogę wybrać dowolne zwierzę? Tzn. ognista puma, wilk, żbik albo ognisty kruk? •
    Rozumiem, że pytanie dotyczy Żywiołaka.
    Żywiołaki przyjmują postać ssaka (kruk nie jest ssakiem) o wielkości wilka. Szczur wielkości wilka etc.

• Jak trafię na drapieżnika będącego na liście kompanów to mogę tak o spróbować go oswoić czy MG tworząc takie zwierzę musi podkreślić, że ten akurat osobnik może być oswojony i np nie każdy napotkany wilk może zostać kompanem. •
    Teoretycznie MG powinien to podkreślić, bo tylko jedna liczba z rzutu kostką d20 daje taką możliwość, a więc sytuacja jest bardzo rzadka. I zazwyczaj tak się dzieje. Bo nie każdy napotkany drapieżnik na kompana się nadaje.

• Czy roślinny bagienne można spotkać także w bliskim sąsiedztwie koryta rzeki? Sam brzeg, lub gdy rzeka nieco wylewa. •
    Roślinki rosnące na terenach podmokłych można spotkać tylko na: Mokradłach Tadisrkich, Rozlewisku Sadiru, Zdradliwym Bagnie, Torfowisku, Bagnie Utah.

• Przy ranie ciężkiej mam możliwość podania zarówno zioła usypiającego jak i uspokajającego? Np. kozłek z miętą? •
    Zioła możesz podawać jakie chcesz. Jednak do limitu na bonus do rzutów będzie się liczyło tylko jedno zioło o charakterze uspokajającym - zioła usypiające to po prostu mocniejsze uspokajające.

• Co zrobić jeżeli brakuje ziół potrzebnych do wyleczenia choroby lub rany, a nawet substytutów? •
    Nie masz nawet potrzebnego minimum na ranę?
    Jeżeli nawet i tego Ci brakuje, użyj to, co pasuje, nawet nieco poniżej minimum, to odejmie Ci po prostu 1 od rzutów, a nie da automatycznego okresu rehabilitacji, jeżeli Ci się powiedzie.

• Wiem, że leczenie robi się do pełnego wyleczenia, ale - leczenie zatrucia to kwestia zjedzenia muchomora. Czy jest możliwość niepunktowanej neutralizacji trucizny bez wdawania się w pełne leczenie? •
    Zależy jakiego zatrucia. Na przykład wywerny zatruwają, raniąc. A więc i tak musisz zrobić leczenie Maddarą.
    Do tego samo spożycie muchomora nie leczy - a przynajmniej nie natychmiast, fabularnie dochodzisz do siebie kilka dni.

• Jak długo rana i choroba mogą być nieleczone? Co jeśli to rana otrzymana na polowaniu? •
    Ran możesz wcale nie leczyć, nie ma żadnego limitu. Problem w tym, że z ranami nie możesz walczyć ani polować oraz zwiększają ryzyko wystąpienia choroby. Oczywiście możemy uznać, że w przypadku, gdy ktoś specjalnie będzie zbierał rany zamiast je leczyć i dozbiera ich za dużo - np. odpowiednik krytycznej lub dwóch po prostu umrze, jeśli nie zwróci się do Uzdrowiciela pomimo np. upomnień.

• Czy smok po wygraniu walki na wojnie może polecieć do swoich towarzyszy ze Stada i im pomóc? •
    To zależy od tego, jakie warunki zostały ustalone w czasie wojny.

• Czy jeśli zacząłem już polować normalnie ale okazało się że chcę polowanie wspólne, to mogę je zacząć, mimo że odpisałem już w polowaniu własnym? •
    Tak, jak najbardziej..

• Jak działa stan zdrowia smoka podczas misji, w szczególności: z jakiego dnia jest brany? •
    Choroby i rany istniejące brane są z dnia rozpoczęcia misji. Od tego momentu rany i choroby nabyte poza misją nie mogą być dopisane do stanu zdrowia w temacie misji.

• Czy uzdrowiciel może wziąć kogoś ze sobą na wyprawę? •
    Uzdrowiciel może wziąć ze sobą kleryka, aby przekazać mu na wyprawie wiedzę o ziołach. Na tej wyprawie kleryk może wykonywać poszukiwania, jeśli ma odblokowane wszystkie umiejętności niezbędne do polowania, ale nie może szukać ziół, dopóki nie osiągnie III poziomu wiedzy (w tym jeden poziom musi być zdobyty jako wiedza o ziołach). Taka wyprawa może trwać nie dłużej niż 2 tygodnie. .

• Czy jeśli dwa smoki z statusem "głód" polują wspólnie do osiągnięcia statusu sytości/dwa tygodnie, to czy za dwa tygodnie mogą znowu pójść na kolejne takie polowanie wspólne? •
    Jeśli oba będą miały status głodu to tak, mogą. Albo mogą być Łowcami, wtedy głód nie jest wymagany - nie ma ograniczeń co do ilości polowań wspólnych.

• Jak używa się grudek w mechanice? Co to znaczy + 1 rzut... dodatkowy rzut? •
    Dodatkowy rzut, czyli dodatkowa kostka w tym przypadku. Dodatkowy rzut kostką k10 do danej akcji.

• wysłałam raport o punkt leczenia i dostałam go, jednak MG napisał, ze zużyłam więcej ziół, niż w ogóle posiadałam. Chciałam zaznaczyć, że nigdzie nie widziałam wzmianki, by dokładnie określać ile ziół zużyłam. Czy coś zrobiłam źle? •
    Jedynym ziołem, którego ilość musisz określać, jest jałowiec. Dopuszczamy zużywanie większej ilości ziół niż posiadasz. Wpisujesz ujemną wartość w spis, a MG nie zatwierdzi kolejnego leczenia używającego tego zioła jeśli nie uzupełnisz zapasów.

• Jak zaraportować atrybut otrzymany w czasie modlitwy w świątyni? •
    Tak samo, jak np. wyszkolony u Nauczyciela - tylko jako Nauczyciela daj "Modlitwa", a cytat z nauki to cytat posta MG ze świątyni

• Czy jak wygrałam runę ochronną w loterii, mogę ją przekazać komuś innemu? •
    Każdą runę możesz przekazać komuś innemu.

• Mam pytania o kryształy. Mentor działa bez jego fabularnego użycia, wystarczy go naładować. A jak to jest z kryształami Ideału i Mentora? Czy wystarczy w poście zaznaczyć, że te kryształy są aktywne? Czy trzeba je jakoś użyć? •
    Trzeba zaznaczyć, że się ich używa. Czyt. jeśli chcesz powtórzyć dany atut, wybierasz który i piszesz, że używasz danego kryształu. A z omdleniem, to wystarczy raczej przed walką wspomnieć, że ma się taki kryształ i MG weźmie to pod uwagę.

• Czy jeśli multi można odblokować jedynie poprzez zdobycie rangi, to jeśli już się ją zdobyło, a potem straciło (z przyczyn fabularnych, bo jak inaczej) to nadal liczy się jako odblokowana? •
    Aby odblokować możliwość założenia multikonta, trzeba mieć pełną rangę w chwili zakładania tego multikonta. Utrata rangi pozbawia Cię możliwości założenia drugiej postaci do momentu uzyskania pełnej rangi.

• Jak się KP składa jako pisklę a potem jako dorosły chce się tam edytować opis wyglądu to do kogo się zwrócić? Admina? Czy moda stadnego? •
    Do moda stadnego wystarczy. Jeżeli nie ma jednak ani przywódcy, ani zastępcy lub stadnego moda, to można uderzać z prośbą do Moderatora ogólnego.

• Dlaczego archiwum ogólne jest na hasło? •
    Bo znajdują się tam tematy, które niekoniecznie są do wglądu dla każdego. Na przykład opracowania danych misji czy zmian na forum.

Naomi - #88CEFD
Silla - #996699
Sauron - #cc3300
Kage - #c7c7c7

Wybrana Łuska 
Adept Ziemi
imperfekcja

Stado: Ziemi
Rasa: Pustynny
Księżyce: 30
Opiekun: Ziemia
Mistrz: Życie
Wysłany: 2017-08-16, 19:24   
   A: S: 1| W: 2| Z: 1| I: 5| P: 1| A: 1
   U: W,B,S,O,L,Śl,Skr,MP: 1| MA,MO: 2|
   Atuty: Inteligentny, Niezdarny Wojownik

Tak się zastanawiam odnośnie tej skóry u smoków (bo, przyznaję, granie takim byłoby bardzo fajne!). Czy jest możliwość wprowadzić taką rasę jakoś w przyszłości? Osobiście mogę pomóc stworzyć opis do takiego, może też wymyślić jego nazwę (w czym jestem akurat słaba). Ot, myślę, że fajnie jest mieć więcej możliwości w tworzeniu wyglądu dla własnej postaci.

. .

a t u t y

.· Inteligentna ·.
Jednorazowo +1 do Inteligencji.

.· Niezdarna wojowniczka ·.
Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakujący ma dodatkowe +1 do ST.
Atut uniemożliwia zostanie wojownikiem i łowcą.

. .

You said I
Shine too bright

głos

Czarująca Łuska 
Adept Ognia
Ślicznotka

Stado: Ognia
Rasa: Skrajny
Księżyce: 35
Opiekun: Nie wspomina ich imion
Partner: Słodki Kolec
Wysłany: 2017-08-16, 20:34   
   A: S: 2| W: 2| Z: 1| I: 2| P: 1| A: 2
   U: B,S,L,A,O,Śl,W,Skr,Pł,Kż,M,MP,MA,MO: 1
   Atuty: Atrakcyjna; Kruszyna

1. Czy jak ma się dwa multi i jedno straciłoby pełną rangę to traci się przy tym automatycznie również jedną z posiadanych postaci?

2. Czy smok może być hermafrodytą (posiadać fizyczne cechy obu płci)? I czy taka postać mogłaby zarówno zapładniać jak i być zapładniana? Czy mogłaby mieć potomstwo także sama ze sobą?

3. Czy smok może być w jakiś sposób zmutowany i posiadać, np. trzy ogony?

4. W odniesieniu do pytania dotyczącego posiadania samej skóry czy byłoby to możliwe jeżeli w fabularnej historii postaci straciłaby ona całe futro lub wszystkie łuski wskutek jakiś wydarzeń i po prostu by nie odrosły?

5. Czy można porwać i uwięzić innego smoka? Czy w takim wypadku dostaje on dostęp do jakiegoś miejsca w działach stadnych?

6. Jaki jest minimalny, a jaki maksymalny wiek zdobywanego u Nauczyciela kompana?

7. Czy jak jest kompan płci męskiej i kompan płci żeńskiej to możliwe jest uzyskanie od nich potomstwa? I czy młode mogą nabyć magiczną wieź ze smokiem poprzez dziedziczenie więzi nałożonej na rodzica?

Czarująca w pełnej okazałości

Z uwagi na drastyczny spadek ilości wolnego czasu w najbliższym czasie nie udzielam żadnych nauk i proszę się z tym do mnie nie zwracać. Dziękuję.

Upiorny Rytuał
Przywódca Cienia
Boss Cienistej Mafii

Stado: Cienia
Księżyce: 64
Opiekun: Ankaa (Dwuznaczna Aluzja)*
Mistrz: Nahkriin (ojciec spoza bariery).
Partner: Gonitwa Myśli.
Wysłany: 2017-08-16, 21:12   
   A: S: 2| W: 3| Z: 5| I: 3| P: 4| A: 3
   U: B,L,Pł,S,O,M,W,MP,MA,MO: 1| A,Śl,Kż: 2| Skr: 3
   Atuty: Ostry Wzrok; Pamięć Przodka; Tropiciel; Wybraniec Bogów; Magiczny Śpiew;

1. Nie, nie tracisz.

2. I have no idea.

3. Może mieć dwa, tak samo jak dwie pary skrzydeł. Ale to powoduje utrudnienia w życiu codziennym, więc tak jak np. Słodki Kolec musiałabyś mieć np. więcej pożywienia wymaganego do osiągnięcia stany sytości.

4. Tego też nie wiem.

5. Można. A to, czy gdzieś trafia, zależy od was. Możecie założyć sobie jakieś lochy/cele. W Cieniu takie mamy, chociaż póki co zieją pustkami. To kwestie czysto fabularne.

6. Nie ma minimalnego ani maksymalnego. Zazwyczaj bierze się młode zwierze, mające kilka księżyców. Ja wzięłam demona mającego 25 i pegaza po trzydziestce. Ograniczeń nie ma.

7. Nie jestem pewna. Moja kompanka miała młode, ale wskutek poznania samca w trakcie polowania. Od razu mogę jednak powiedzieć, że młode nie miałyby żadnej magicznej więzi ze smokiem, bo to czyniłoby z nich niemalże dodatkowych kompanów. Jeżeli już kompan może się rozmnożyć w niewoli, to na pewno młode nie będą zachowywały się inaczej, niż każde inne na wolności.

Zimowa Aria 
Uzdrowiciel Wody
the Lonely Voice

Stado: Wody
Księżyce: 23
Opiekun: Mistycznooka
Mistrz: Płomień Świtu
Partner: Szczyt Potęgi
Wysłany: 2017-08-17, 09:29   
   A: S: 1| W: 2| Z: 5| I: 4| P: 2| A: 1
   U: Skr,Śl,MO,A,O,Pł,B,S,L,MA,Lecz: 1| MP,W: 2
   Atuty: Szczęściarz, Chytry przeciwnik

Jeszcze co do tematu skrajności smoków.

Co jak 2 rodziców są skrajnymi typu północny x wywernowy i wywernowy x zwyczajny.
Jak przedstawia sie wybór dla konta-pisklaka? Taki? :

Północny x zwyczajny
Wywernowy
Wywrnowy x północny ?

« Szczęściara »
W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej)
Atut daje automatyczny 1 sukces. (07.10)

« Chytry przeciwnik »
W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może
utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.

Na szyi krasnoludzki amulet ochronny od Szczytu Potęgi

Vezyr
S: 1| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
A,O,Skr: 1

#7a96b9

Upiorny Rytuał
Przywódca Cienia
Boss Cienistej Mafii

Wysłany: 2017-08-17, 09:34   

Tak, właśnie tak.

~ Moderator

Wysłany: 2017-08-17, 10:22   

Czarujaca, to bylo juz poruszane ;) A nawet z tego co pamiętam, to właśnie ty podnosiłaś ten temat xD
Kompani nie moga miec potomstwa.🌵🌵
Do tego wiez przeciez zaklada smok a wiec zadna wiez - wogole co to za pomys z dziedziczeniem wiezi xD - nie ma prawa istniec.
Ostatnio zmieniony przez Moderator 2017-08-17, 14:02, w całości zmieniany 11 razy  

Figlarne Serce 
Czarodziej Ziemi
Księżniczka

Rasa: Północny
Księżyce: 53
Opiekun: Chłodny Obrońca i Azyl Zabłąkanych
Mistrz: Czerwień Kaliny
Partner: Potencjalnie każdy ;3
Wysłany: 2017-08-17, 15:31   
   A: S: 1| W: 2| Z: 3| I: 3| P: 2| A: 2
   U: Pł,L,A,O,Skr,Śl,M,Kż,B,S,MP,MO,MA: 1| W: 2 |
   Atuty: Spostrzegawczy; Chytry Przeciwnik; Mistyk

Przepraszam najmocniej, ale nie pamiętam odpowiedzi Administracji na tę kwestię, a nie chcę podpaść z powodu mojej niewiedzy. Dlatego też bardzo uprzejmie proszę o ponowne w razie potrzeby rozwianie wątpliwości związanych z hermafrodytyzmem u smoków.

I jeżeli dobrze rozumiem to mutacje są dozwolone, ale kosztem, np. słabszych statystyk, itp.?

Czyli kompan, któremu założono więź traci płodność i nie może się rozmnażać? W takim razie o co chodzi z zaciążeniem kompanki Zmory? Btw...przeczytałam całe polowanie i jakoś nie natrafiłam tam na nic takiego. Gdzie to dokładnie było?

~ Mistyk ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Z uwagi na drastyczny spadek ilości wolnego czasu w najbliższym czasie nie udzielam żadnych nauk i proszę się z tym do mnie nie zwracać. Dziękuję.

Upiorny Rytuał
Przywódca Cienia
Boss Cienistej Mafii

Wysłany: 2017-08-17, 15:34   

To była niespodzianka na polowaniu, prowadzona przez Mistycznooką. Kompanka trafiła na demona płci męskiej i po kilku postach poszli gdzieś ten-teges. Welp, nie wiedziałam, że kompan po założeniu więzi w magiczny sposób traci płodność.

^ I podbijam pytanie Figlarnej, by go nie przeoczono.

EDIT: Znalazłam link do tej akcji na polowaniu.
http://dorlana.webd.pl/sw...0&postorder=asc
Zaczyna się na dole.

Ostatnio zmieniony przez Upiorny Rytuał 2017-08-17, 15:36, w całości zmieniany 2 razy  

Mistycznooka 
Łowca Wody
Żyje w sajgonie

Rasa: Górski
Księżyce: 55
Opiekun: Płacz Aniołów
Mistrz: Opoka Ziemi
Partner: Płomień Świtu
Wysłany: 2017-08-17, 15:36   
   A: S: 3| W: 3| Z: 5| I: 1| P: 4| A: 3
   U: MA,MO,MP,M,W,Pł,S,L,O,B: 1| Śl,Kż,A: 2| Skr: 3
   Atuty: Zwinny, Pamięć przodków, Tropiciel, Znawca terenów

Ja zaś słyszałam, że kompan może mieć dzieciaczki z jakimś randomem jak to było w przypadku Zmory, ale że po prostu młode uciekają po jakimś czasie i tyle .-.

Hansel
Sowa

U: A,O: 3| Skr,Kż: 2 // A:W:1 Z:2 I:1 P:2 A:1

KP
Umiejętności magiczne/fizyczne: +4ST
Śledzenie/MP: +1ST
-1ST po rzutach na "widzenie maddarą"
-2ST w przypadku poświęcenia tury kompana
(nie tyczy się śledzenia i MP)
~Atuty~
Pamięć Przodków
Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie).
Zwinny
Jednorazowo +1 do Zręczności
Tropiciel
Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu zwierzę dające 4/4 mięsa, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.
Znawca Terenów
Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał).

Figlarne Serce 
Czarodziej Ziemi
Księżniczka

Wysłany: 2017-08-17, 15:50   

Zmora Opętanych napisał/a: EDIT: Znalazłam link do tej akcji na polowaniu.
http://dorlana.webd.pl/sw...0&postorder=asc
Zaczyna się na dole.

Nie widzę tam postów Mistyczka. Jest chyba tylko walka z chochlikiem, chyba, że coś źle patrzę. o.O

Hmm...czy to znaczy, że więź na umyśle kompana działa jak kondom? xD

A jeśli jest tak jak mówi Mistyczna to to musi być jedynie random na polowaniu? Czy może być również kompan należący do innego smoka?

~ Mistyk ~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

Ostatnio zmieniony przez Figlarne Serce 2017-08-17, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  

Upiorny Rytuał
Przywódca Cienia
Boss Cienistej Mafii

Wysłany: 2017-08-17, 16:02   

Aha, wysłała się pierwsza strona... Przeskocz do 18, tam jest.

Księżycowa Łuna 
Wojownik Wody
Roześmiany Chochlik

Księżyce: 30
Opiekun: Mistycznooka
Mistrz: Szkarłatne Wody
Wysłany: 2017-08-17, 16:17   
   A: S: 4| W: 2| Z: 5| I: 1| P: 1| A: 1
   U: B,Pł,MA,L,S,M,W,Kz,Skr,MO,MP: 1| A,O,Śl: 2
   Atuty: Szczęściarz, Oporny magik, Twardy jak diament

Jak dla mnie to kwestia czystofabularna. Te młode raczej, nawet jakby były, nie będą przywiązane do smoka, tylko odejdą, gdy tylko będą samodzielne. Jako urozmaicenie fabularne spoko, ale bez mechanicznych dodatków, czyli nie można tego młodego nikomu dać, itd.

Na rzemyku:
~ Czarne piórko z zielonym znacznikiem od Tirka
~ Połówka żółtawo szarego piaskowca pachnącego wodą po tacie Faelanie

Hidan z Gwiazdką i Feridą
Gwiazdkowe perypetie z księżycem

Absurd Istnienia 
Łowca Ognia
Chcę tulić wnuki

Stado: Ognia
Księżyce: 61
Opiekun: Nadciągająca Wichura ;^; umarła
Mistrz: Trzy Odcienie [*]
Partner: niespełniona miłość ;-;
Wysłany: 2017-08-17, 16:39   
   A: S: 2| W: 1| Z: 3| I: 1| P: 2| A: 1
   U: MO,L: 1| O,S,Kż,B,A,MP,MA: 2| Śl,Skr,W: 3
   Atuty: Zwinny; Pamięć Przodków; Tropiciel; Znawca terenów; Wybraniec Bogów

w sumie to ciekawy pomysl by czyjs kompan mial dzieci, a potem jakis inny smok poszedl by do nau po kompana tego samego gatunku i fabularnie mozna by uznac ze to dziecko tamtego kompana! Interakcje miedzy takimi dwoma kompanami moglyby byc przeurocze! :D

A T U T Y:
II. Pamięć Przodków - Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi.
III. Tropiciel - Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu zwierzę dające 4/4 mięsa, niezależnie od tego czy go szuka. (8.10)
Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

IV. Znawca Terenów - Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu zdobycz [4/4], kamień (13.09).
IV. Wybraniec Bogów - dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, czy polowanie(raz na 2 tygodnie)

P O S I A D A N E:
1X Żeton Złoty, 1X Żeton Srebrny, 2X Żeton Brązowy

| Avatar od Foslo | Rudy w podpisie od Harriet | Drzewo Genealogiczne | Głos Rudego (gdy osoba śpiewająca nie skrzeczy) |

Figlarne Serce 
Czarodziej Ziemi
Księżniczka

Wysłany: 2017-08-17, 17:08   

W sumie nie byłoby z tego hodowli, bo młode albo same by potem uciekły albo byłby obowiązek oddania ich Nauczycielowi i dopiero za opłatą można by je później u niego zdobywać tak jak wszystkich kompanów. Natomiast nie ma chyba przeszkód, aby kompani naszych smoków łączyły się w pary i spędzały ze sobą czas?

~ Mistyk ~

Odpowiedz do tematu