FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Rhaegranthur
Autor Wiadomość
Rhaegranthur
Pisklę
Strzelec

Stado: Waham się
Rasa: Skrajny
Księżyce: 44
Mistrz: samouk
Partner: wolny strzelec
Wysłany: 2017-09-05, 14:52   Rhaegranthur
   A: S: 1| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 3| A: 1
   U: B,S,L,Pł,A,O,W,MP,MA,MO,Skr,Śl,M: 1
   Atuty: Ostry wzrok, Pamięć przodka

Imię:
Nie pamiętam kto mnie nazwał, ale miał wyobraźnię.
→ Rhaegranthur

Stado:
Dobrze jest polegać na rodzinie, stadzie. Samotnie jednak jestem wolny.
→ Samotnik

Ranga:
Nie wiem kim jestem w waszych ślepiach, ja tu tylko poluję.
→ Zaawansowany adept

Już tyle czasu minęło odkąd wypełzłem ze skorupy?
→ 35

Rasa:
Latać? Przecież to niebezpieczne.
→ bezskrzydły - północny

Wygląd:
Nie jestem… niski.
Tak naprawdę Rhaegranthur jest niestety niskim smokiem. Połączenie genów smoka północnego z bezskrzydłym tylko to spotęgowało. Rekompensuje to sobie jednak posiadaniem ostrych szponów. Znakiem rozpoznawczym poza brakiem skrzydeł rzecz jasna są długie, sumiaste wąsy rosnące po bokach pyska. Miał je jego dziadek i ojciec. Tułów smoka jest typowy dla rasy bezskrzydłych czyli wydłużony. Sierść posiada jedynie wzdłuż kręgosłupa, na łokciach oraz szczątkowo szyi i brodzie, ale nie są to jakieś gęste kępy. Rogi samca nie są mocno rozbudowane, rozwidlone w dwóch miejscach rosną ku tyłowi głowy. Ciekawostką są jego ślepia, jedno ma błękitną tęczówkę drugie czerwoną. Łuski ma raczej owalne. Kolorystycznie samiec jest mieszanką granatu, zieleni, błękitu i czerni. W miejscach gdzie wyrasta sierść pojawia się zieleń. Łuski połyskują błękitem i szarością podczas gdy reszta ciała utrzymana jest w ciemniejszych tonacjach. Wnętrze pyska odziedziczył po dziadku i jest błękitne.

Charakter:
Czy mógłbym ci potowarzyszyć?
Bycie samotnikiem i cieszenie się wolnością to jedno, ale samiec lubi sobie pogawędzić z innymi smokami, zwłaszcza samicami. Służy to nie tylko zbieraniu informacji co mile upływającemu czasowi. Jeśli jest w humorze lubi poflirtować. Nie mógł zbyt często “być sobą” poza barierą. Jak wiadomo życie tam nie jest usłane różami, ale o tym rozmawiać nie lubi. Jest smokiem raczej spokojnym, po trudach jakie przeżył raczej nie lubi pakować się w bijatyki. Jeśli jednak tego wymagać będzie sytuacja nie omieszka pokazać, że nie jest tylko wyrośniętą jaszczurką. Woli sprawę rozwiązać żartem i puszczeniem oka niż kłami mimo iż jego aparycja jest raczej mroczna. Cóż, nie ocenia się książki po wyglądzie czyż nie? Nie przepada gdy wytyka mu się błędy i nazywa niskim, wtedy staje się kąśliwy bądź po prostu odchodzi.

Historia:
Historia opowiedziana mi przez ojca
“ Wyklułeś się niestety nie tak jak życzył sobie tego Chłód. Staraliśmy się z matką by twoje jajo znalazło się na terenach Wolnych Stad, z dala od śmierci jaka panuje tu. Niestety jednak wojna dosięgła nas szybciej. Równinni nie lubią smoków pochodzących z Wolnych Stad, a nasza krew zrodziła się właśnie tam. Z tego co mówił twój dziadek twoimi pradziadkami byli Kaszmirowy Dotyk i Jesień Bzów. Zapamiętaj te imiona gdy już znajdziesz się bezpiecznie pod osłoną bariery. Jeśli zobaczysz zieloną mgłę, nie zbliżaj się do niej. Chłód ostrzegał nas przed nią, jest toksyczna i pożarła jego przywódcze leże na terenach stada zwanego Ziemią. To tam spróbuj się zaczepić. Wybór należeć będzie jednak do ciebie. Smoki tam ponoć są różne, to że żyją w bezpiecznym otoczeniu wcale nie sprawia, że są łagodne. Miej to na uwadze podczas ufania komu popadnie. Teraz ruszaj mój synu, zbliżają się…”
Po rozstaniu
No i ruszyłem, ale nie od razu w kierunku Wolnych Stad. Skoro teraz byłem sam i miałem zaledwie 20 księżyców postanowiłem podróżować. Widziałem wiele dziwnych rzeczy, istoty na dwóch nogach równie niebezpieczne co smoki choć wcale się takie nie wydawały. Zostawiłem ich w spokoju widząc co też czynią z naturą wokół siebie… Góry, lasy, jeziora szerokie jak morza no i pustynie tak wielkie, że niemal na jednej nie zdechłem. Wszystko naznaczone obecnością Równinnych, ale nie tylko… poza barierą o której mówił mi ojciec i dziadek żyło mnóstwo stworzeń które życzyły mi śmierci. Wielokrotnie jej unikałem jednak nie przez swój niewyparzony jęzor, a walkę bądź ucieczkę. Z tymi istotami raczej ciężko było się dogadać. Tęskniłem za smokami z którymi mógłbym zamienić choć słowo. Wróciłem do miejsc gdzie zatrzymywała się moja skromna rodzina. Dziadek który bardzo szybko stracił swoją partnerkę, rodzice i moje siostry. Nikogo jednak nie zastawałem, tylko śmierć, pył i kości. Po 15 księżycach spędzonych na samotnej tułaczce przez zabójcze tereny widziałem już dość. Niemal zapomniałem jak to jest “być sobą”. Moje kroki skierowały się ku ziemiom Wolnych Stad. Ponoć bogowie nadal tam interweniowali, jeden nawet schodził i ukazywał się smokom. Co ważniejsze musiałem jedynie, a może “aż” porozumieć się z nimi na tyle by móc polować na ich ziemiach. Znalazłbym sobie jakąś grotę z dala od Równinnych i w końcu odetchnął. Czy moja tułaczka w końcu miała dobiec końca?
Wśród Wolnych Stad
Przejście przez barierę nie było jakieś bolesne. Sądziłem, że skoro nie urodziłem się tu to bogowie czy kto tam się opiekuje tą osłoną - mnie nie przepuści. Było jednak inaczej ku mojej uciesze. Do Wolnych Stad przybyłem od strony północnej już na wstępie poczułem zapachy innych smoków. Nie znałem ich jeszcze jednak zdecydowanie było ich tu wiele. Jakby… zaznaczali granicę, ostrzegali przed przekroczeniem jej. Nie miałem jednak wielkiego wyboru. Dziadek opowiadał, że tereny na których mogą stać wszyscy znajdują się w centrum Wolnych Stach. Niezbyt to dla mnie dogodne. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że wlazłem do puszczy zwanej Lasem Valkhi. Spieszyłem się by nie zostać przyłapanym, jakoś nie chciało mi się zaczynać wizyty od walki czy kłótni… Najważniejszym było znalezienie sobie jakieś groty by odpocząć po podróży. Minąłem jakieś łąki i znów znalazłem się na lesistym terenie (w Dzikiej Puszczy). Pod osłoną drzew w końcu zacząłem czuć inne zapachy. Różniły się od siebie nie tylko płcią… mówiły mi o jakiś innych stadach. Dokładnie wyczułem cztery, to by się zgadzało, musiałem więc dostać się do centrum Wolnych Stad! Mamo, ojcze, dziadku… w końcu wróciłem do korzeni. Nie wiedziałem jeszcze jednak co mnie tu czeka.

Atuty:
- Ostry wzrok
- Pamięć przodka
- [grupa trzecia];
- [grupa czwarta].

ATRYBUTY
Siła: 1
Wytrzymałość: 1
Zręczność: 1

Inteligencja: 1
Percepcja: 3

Aparycja: 1

UMIEJĘTNOŚCI
Bieg 1
Lot 1
Pływanie 1
Skoki 1
Obrona 1
Atak 1

Leczenie 0
Wiedza 1
Magia:
> obronna
1
> atak 1
> precyzyjna 1
Kamuflaż 0
Skradanie 1
Śledzenie 1

Mediacja 1

Umiejętności Specjalne
Warzenie eliksirów:
> leczących 0
> ochronnych 0
> wspomagających 0
Tworzenie run:
> ochronnych 0
> ataku 0
Błysk przyszłości 0

Pozostałe

Przedmioty Posiadane:
P: -
K: -
Inne: --

Stan głodu postaci
Status: Glod - zamrozony

Data ostatniego karmienia: 22.10 | 05.11

Data poprzedniej aktualizacji: 21.11
Data następnej aktualizacji: 28.11

Stan zdrowia postaci

R: --
Ch: --

Karta Osiągnięć postaci: [url=]KLIK[/url]

Ostatnio zmieniony przez Moderator 2017-11-26, 10:56, w całości zmieniany 39 razy  

~ Moderator

Wysłany: 2017-09-05, 17:14   

+ 2x Aparycja
+ Umiejętności po poprzedniej postaci:

+ Bieg I
+ Lot I
+ Pływanie I
+ Skok I
+ Atak I
+ Obrona I
+ Wiedza I
+ MP I
+ MA I
+ MO I
+ Skradanie I
+ Śledzenie I
+ Mediacja I
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2017-09-06, 11:50, w całości zmieniany 5 razy  

~ Moderator

Wysłany: 2017-09-07, 10:04   

+ Atuty grupy I i II

~ Moderator

Wysłany: 2017-09-08, 09:33   

+ Percepcja II i III

~ Moderator

Wysłany: 2017-09-11, 16:56   

+ Koral (od Upiornego Rytuału)
+ 4/4 mięsa (od Ukrytej Intencji)

~ Moderator

Wysłany: 2017-09-13, 15:38   

Aktualizacja wieku postaci

- Koral
- 4/4 mięsa
(wydane u Nauczyciela
Ostatnio zmieniony przez Moderator 2017-09-13, 15:38, w całości zmieniany 2 razy  

~ Moderator

Wysłany: 2017-09-19, 08:58   

Aktualizacja stanu glodu postaci

~ Moderator

Wysłany: 2017-09-27, 16:48   

~ Moderator

Wysłany: 2017-09-28, 10:35   

~ Moderator

Wysłany: 2017-10-08, 09:53   

~ Moderator

Wysłany: 2017-10-22, 18:03   

Odmrozenie postaci
(Powrot z nieobecnosci na czas nieokreslony)

~ Moderator

Wysłany: 2017-10-23, 09:13   

~ Moderator

Wysłany: 2017-10-26, 10:05   

~ Moderator

Wysłany: 2017-10-31, 16:14   

~ Moderator

Wysłany: 2017-11-05, 12:34