FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Posępny Czerep (w budowie!)
Autor Wiadomość
Posępny Czerep 
Starszy Ognia
Hipochondryczka

Stado: Ognia
Księżyce: 100
Rasa: samica
Opiekun: brak
Mistrz: brak
Partner: brak
Wysłany: 2019-06-18, 12:16   Posępny Czerep (w budowie!)
   A: S: 2| W: 3| Z: 5| M: 1| P: 4| A: 2
   U: L,Pł,A,W,MA,MP,Kż,Skr,M: 1| B,Śl: 2| O:3
   Atuty: Wrodzony talent, Empatia, Nieugięty, Znawca terenów, Wybraniec Bogów

MIANO

Aank (Presja):
Oficjalne pisklęce imię smoczycy pochodzi z mowy jej dziadków i oznacza Presję.
Presję, jaką czuli Światłość i Kołysanka, by zostawić po sobie potomstwo.
Oraz presję (w znaczeniu i nawiązaniu: nacisk, stres, opresję i depresję) samej smoczycy, by być potrzebną, chcianą, taką jak inni. A także jej młodzieńczą skłonność do pakowania się w tarapaty, jak i tonięcia we własnych, szybko pędzących myślach.

Bojaźliwa Łuska: Odnoszące się do jej zachowania imię, przybrane jako jawne przyznanie się do swoich wad, odnosiło się do tego, że bojaźń jest czymś bliskim czujności, czyli czegoś ważnego dla Łowcy. Smoczyca przyrzekła podczas ceremonii, że jej szkolenie będzie także pracą nad sobą jako całością.

Perspektywa Wieczności
- Kiedy stałam tu ostatnio, obiecałam Wam przekuć moją Bojaźń w łowiecką czujność. -
[...] - Zarówno mi się to udało, jak i nie. I dobrze. Doskonale. Bo zmienić się całkiem, to przynajmniej trochę umrzeć. - [...] - Boję się śmierci. - [...] - To czyni mnie prawdziwą. To czyni mnie zwierzęciem, zarówno ofiarą, jak i drapieżnikiem. To czyni mnie sensowną. Chcę taka być. Myślę, że kiedy to rozumiem - nawet to kocham. - [...] - Chcę zwać się Perspektywą Wieczności, bo ponoć dorosłe imiona winny budzić niepokój. A ja powiem Wam, że nie ma niczego straszniejszego, niż nieśmiertelność. - [...] - Chcę aż do końca, zgodnie z naturą, gonić za walczącą o swoje życie zwierzyną. Dla Was. Po to, byśmy wspólnie byli silniejsi i bezpieczniejsi.

SPOKREWNIENI

Cioteczna Kołysanka - Matka

Światłość Erycala - Ojciec

Tembr Ognia - Starszy brat

Gwiezdnik/Neonowy Kolec - Młodszy brat

Śpiew Szkarłatu - Bratanek

NAJBLIŻSI:

Szkarłatna Łuska (Woda) - Przyjaciółka Presji

Serce Płomieni - Przybrana matka smoczycy, Aank znajduje w niej wsparcie, ciepło i motywację do rozwijania skrzydeł od pierwszych księżyców.

Nakrapiana Gwiazdami (Woda) - Mentorka, partnerka sparingowa w walce terenowej między Ogniem a Wodą. Bojaźliwa pała do niej silnym afektem ;3

WROGOWIE:

Na tą chwilę brak!

ROLA W STADZIE/RANGA:

Pisklę: Nie ma poczucia ani własnego miejsca, ani bycia potrzebną, czy użyteczną. Matka gdzieś zniknęła, ojciec się nią nie zajmuje. Już jako dziecko interesuje się zbieractwem, łowieniem małych stworzonek, zwiedzaniem lasów. Sama nauczyła się skradać. Otrzymała ciepło i wsparcie Serca Płomieni oraz Opiekunki Snów.
Adept łowcy: Dzięki przeprowadzonym szkoleniom zaczyna odnajdywać się nieco lepiej. Poznaje smoki Wody, które stają jej się bliskie. Z Nakrapianą walczy na wojnie, wygrywa. Stawia czoła dwóm dużo potężniejszym smokom, chcąc wesprzeć Sosnowe Zacisze. Wytrzymuje parę ich ataków, z czego jest dumna. Poznaje Szkarłatną Łuskę, z którą czują się bratnimi duszami, pierwszy raz ma przyjaciółkę, towarzyszkę zarówno zabaw, nauk, jak i ciszy, czy trudnych rozmów. Przeprowadza trudną, ale wspierającą rozmowę z Pryzmatycznym kolcem. Zaczyna naprawdę odnajdywać się w Ogniu.
Łowca Ceremonia była momentem pogodzenia się ze sobą. Łowy idą jej wyjątkowo dobrze. Dzielnie rusza na wojnę z Cieniem. Czy tu nadejdzie jej koniec?

CECHY WYGLĄDU:

Ogólnie w danym wieku:
Pisklę:
Adept:
(wygląd) niezbyt ładny. Niska, ale puchata Aank nieco wydoroślała, z każdym księżycem przestaje przypominać pokraczne zwierzątko, a nabiera dynamiki i giętkości kroku, którym towarzyszy powiew smoczej grzywy i futra w wielu monochromatycznych odcieniach. Od w miarę spójnego obrazu odcina się bladoróżowy przetarty nos, nagi ogon i błony skrzydeł. Biały pysk okala z jednej strony woal cienkich wibrysów - a z drugiej aureola pięciu par rogów. Nietypowa uroda nie każdemu przypadnie do gustu.
Dorosły smok:
Starość:

Skrzydła:
Bardzo przypomniające nietoperze. Mają długie kości i odróżniające się knykcie. Gdy są zwinięte, wydają się bardzo kanciaste. Błona przepuszcza przez siebie dużo światła, ukazując czerwone sieci naczynek krwionośnych. Są bladoróżowe, cienkie, skórzaste. Ich krawędź wydaje się niemal bezbarwna.
Mają słabo rozwinięte mięśnie, ponieważ smoczyca nigdy nie użyła ich do lotu. Rozwija je tylko gdy chce sprawiać wrażenie większej, do unoszenia się na wodzie, czy też do często wykonywanych skoków.

Ciało, futro:

Łeb:

Ślepia:

Łapy:

Sposób poruszania się:

Typowe gesty, mimika:

Głos, dźwięki:

Nastawienie:

CECHY CHARAKTERU:

Płochliwa, choć nadal gwałtowna - głównie przez niepohamowaną ciekawość. Bowiem młoda smoczyca wszystko chce poznać, wiedzieć, zrozumieć. Chociaż raczej po swojemu. Za dużo myśli, za mało śpi. Socially awkward. Overthinking. Panic.

Rozwój psychiczny:

Lęki:
- Nieco obawia się wody, czy bardziej pływania pod jej powierzchnią. Dziękujemy, Wronko!
- Nie potrafi latać, bo próby budzą w niej zbyt wiele emocji. Nie boi się wysokości, jeśli chodzi o drzewa czy górskie szczyty, ale wzniesienie się bez żadnego gruntu pod łapami ją przerasta.
- Magia. Z początku było wyjątkowo tragicznie, dotyk, czy sam widok maddarowych tworów wprowadzał ją w zabobony lęk, a wiadomości mentalne w wrażenie tracenia zdrowych zmysłów. Dzięki Remedium Lodu i silnemu psychicznemu wsparciu Szkarłatnej Łuski bez strachu otrzymuje i wysyła mentalne przekazy, ale raczej nigdy nie będzie czuła się komfortowo z magicznym tworzeniem.
- Nagłe dźwięki czy niespodziewany dotyk praktycznie zawsze wyprowadzają ją z równowagi, doprowadzając do krzyku, czy nawet paraliżu.
- Jest paranoiczna. Kiedy nie czuje się pewnie, nawet cichy, ale niezidentyfikowany dźwięk potrafi ją ponieść na skraj zaburzeń lękowych, gdzie przeczesuje każdy kąt w poszukiwaniu zagrożenia, lub też wciska się w jakąś bezpieczną przestrzeń i czuwa, przerażona, wprowadzona w ciężki stupor.

Pasje/Ambicje:
- Interesuje ją łowiectwo, nie tylko z obowiązku stadnego, ale z prawdziwej radości jaką podczas polowań odczuwa, satysfakcji z sukcesów oraz możliwości wspierania współplemieńców.
- Kocha zbierać śmieci. Do gniazda sprowadza setki ładnych bezwartościowych kamyczków, piórek (bardzo często z upolowanej zwierzyny), powykręcanych kawałków drewna, nietypowych roślinek, czy kości, zębów, rogów i czaszek zwierząt. Znalazła nawet wylinkę węża.

PORTRETY:
Mojego autorstwa

png na jpg

free image hosting

Prezenty, Art Trade i commision

Szkarłat!

Mahvran/Aluzja

Kalectwo: BRAK PRZEDNIEJ PRAWEJ ŁAPY

KK Leloch (łasica)
S:1| W:1| Z:1| M:1| P:1| A:1
B,P,K: 1

Pisklę, Adept
Młoda by Szkarłat
ATUTY:
I: Wrodzony talent
II: Empatia - Przy testach mediacji -2 ST. Przy nakładaniu kompanowi więzi -2 ST.
III: Nieugięty - Jeśli smok mdleje z powodu ran, może zadać przeciwnikowi cios, przed którym przeciwnik ma +4 ST do obrony
IV: Znawca terenów - Ran na dwa tygodnie dodatkowa sztuka poszukiwanego kamienia/ 4/4 pożywienia
V: Wybraniec bogów - Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie akcję raz na miejsce lub na tydzień wszędzie indziej

Mechaniczne: Kryształ Pojętnego (w formie naszyjnika z dziczycz kłów), Kryształ Szamana, Kryształ Kolekcjonera(nał), Kryształ Szczodrobliwego(nienał)
Fabularne, zwykle noszone na sobie: różowy kwarc na rzemyku

Główny motyw muzyczny
Drzewo genealogiczne
Ostatnio zmieniony przez Moderator 2020-10-01, 08:49, w całości zmieniany 6 razy  

Odpowiedz do tematu