FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Zaloguj Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2021-06-29, 11:54
Totalnie Inny Świat
Autor Wiadomość
Horyzont Świata
Starszy Ognia
zakochany w słońcuStado: Ognia
Płeć: samiec
Księżyce: 104
Rasa: skrajny
Opiekun: Feria
Mistrz: samouk
Partner: Światłość Wspomnień
Wiek: 21
Dołączył: 11 Cze 2019
Posty: 1797
Wysłany: 2019-09-08, 15:04   Totalnie Inny Świat
   A: S: 4| W: 3| Z: 3| M: 1| P: 3| A: 1
   U: Prs,MA,MO,MP,Skr,Kż,Śl,W,B,Pł,L: 1 | A,O: 3
   Atuty: Ostry wzrok, Trudny cel, Twardy jak diament, Nieulękły, Utalentowany


XImiona
  Tweed (czyt. Tłiid)
  Czyli inaczej splot. Bardzo często przedstawia się tym imieniem, robi wyjątki u smoków, które widuje tylko na arenie.

  Obłędny Kolec
  Za wyborem tego adepckiego imienia nie kryje się ciekawa historia. Ot Tweed kiedyś usłyszał to słowo a z racji, że nie znał jego znaczenia a jedynie podobało mu się to słowo, to postanowił nadać sobie jego człon w adepckim imieniu.

  Teza Obłędu
  Kiedyś usłyszał jak kruk mamy wypowiada słowo "teza" więc chciał się dowiedzieć co to. A kiedy już się dowiedział to uznał, że chce mieć to słowo w swoim mianie wojownika. Nie lubi identyfikować się z tym imieniem, poza tym przeszło one do przeszłości kiedy wstąpił do stada Ognia

  Inny Świat
  Musiało minąć wiele, on musiał przeżyć równie ciężkie co niezwykłe chwile. Cała ta podróż przez połowę swojego życia, pozwoliła mu na znalezienie imienia, które do niego pasuje. Do którego zgadza się w pełni i będzie się z nim utożsamiać


XPozostałe informacje:
  Wysokość: 173 cm w kłębie
  Długość: 7,5 m
  Rozpiętość skrzydeł: 10,2 m
  Inne: Kołnierz wokół szyji NIE jest połączony z drugą stroną błoną na szyji, są to dwa odzielne elementy jego ciała
 • Głos + motyw muzyczny


Smok z zespołem Aspergera. Czyli co dokładniej?
 • Trudności z poznawaniem nowych osób i poszerzaniem kręgu znajomych
  Nie ma wielu przyjaciół. Nie oznacza to, że nie ma potrzeby kontaktu z drugim smokiem – swoje relacje z innymi opiera jednak nie na poczuciu bliskości i więzi emocjonalnej, lecz wspólnych pasjach i zainteresowaniach. Ponieważ interesuje się bardzo specyficznymi, wąskimi dziedzinami wiedzy. Trudno znaleźć mu osoby, które podzielają ich entuzjazm dotyczący np. krajobrazu.

 • Trudności z podtrzymywaniem kontaktu
  Dla otoczenia może wydawać się zarozumiały, niedostępny, zacofany a może nawet i wyniosły. Wynika to z faktu, że ma problemy z komunikowaniem się na poziomie pozawerbalnym. Nie potrafi poprawnie interpretować gestów i min swojego rozmówcy, często nie rozumie ironii, gier słownych, metafor, rozbudowanych porównań itp. Przekaz słowny rozumie bardzo dosłownie, dlatego preferuje jasne, zwięzłe, konkretne komunikaty. Podczas bezpośredniej rozmowy rzadko wysyła sygnały służące podtrzymaniu kontaktu z drugą osobą i zapewniające o swoim zainteresowaniu (np. potakiwanie, zadawanie pytań, kontakt wzrokowy) – wszystko dlatego, że skupia się przede wszystkim na temacie rozmowy, a nie kontakcie z drugim smokiem.

 • Trudności z akceptacją zmian
  Woli postępować w zgodzie ze znanym sobie schematem. Nadmiernie usztywnione, stereotypowe zachowania – polegają na powtarzaniu tych samych czynności za każdym razem w ten sam sposób, co daje mu poczucie komfortu psychicznego. Stereotypowe zachowania mogą na przykład dotyczyć chodzenia na polowania zawsze tą samą drogą, mimo że istnieje wiele innych i szybszych; wchodzenia do jaskini tak, aby zawsze prawa łapa pierwsza zetknęła się ze skalistym podłożem.... Zachowań tego typu może być tyle.

 • Zachowania kompulsywne
  Jest to odczuwanie przymusu powtarzania danej czynności, co służy wyładowaniu napięcia. Często odczuwa na przykład potrzebę gryzienia czegoś, liczenia gromadzonych przedmiotów, obsesyjnego porządkowania i układania ich w równe rzędy itp.

 • Nieprawidłowości percepcyjne
  Dotyczą głównie nadwrażliwości bądź niedowrażliwości na bodźce. U niego najmocniej widać to, kiedy ktoś próbuje przesyłać mu wiadomości mentalne. Boli go od tego głowa a każdą wiadomość słyszy niewyraźnie i tylko go to irytuje. Brakuje mu też czucia głębokiego, co przekłada się na problemy z utrzymaniem równowagi. Czasami również w odmienny sposób odbiera bodźce wzrokowe – np. nadmiernie skupia się na szczegółach i stale szukać stymulacji wzrokowej (wypatrywać poruszających się obiektów, intensywnie patrzeć na kolory i desenie). Odczuwa dyskomfort przebywając w zupełnej ciszy i potrzebuje nie raz dużej stymulacji dźwiękami.

 • Zaburzenia pamięci proceduralnej
  Pamięć proceduralna polega na wykonywaniu codziennych czynności w sposób wyuczony i automatyczny, bez zaangażowania umysłowego. Tweed ma zazwyczaj kłopoty z działaniem w ten sposób, musi bardzo skupiać się na wykonywanej czynności, nawet jeśli dotyczy to prostego jedzenia mięsa.

 • Inne: mocno akcentuje literę "CZ" i przekręca niektóre litery w słowach.


XRodzina


  Urzara (Przebłysk Wspomnień)
  Spotkali się tylko raz ale w takim momencie, że Tweed potrzebował się komu wygadać. Zapytał ją, czy może jej się zwierzyć ze swoich trosk. Rozmawiali długo i ostatecznie uzdrowicielka Ognia zaproponowała mu, żeby zostali przyjaciółmi, skoro Tweed nie ma żadnego przyjaciela. Relacja ta przerodziła się w piękną miłość z której, jak na razie, powstała aż piątka pisklaków <3

  Zorza, Arazru, Kwari, Ariesme, Nilai, Az'khan
  Dzieciaczki! Tweed bezwarunkowo kocha wszystkie i będzie wspierać zawsze, wszędzie, bez względu na okoliczności.

  Żer Zwierząt / Trzęsienie Ziemi / Światokrążca
  Relacje z nim stały się dość skomplikowane, nie potrafi się dogadać z ojcem. Chciałby mieć z nim jakąś nić porozumienia, jednak Tweed odczuwa wielką presję z jego strony i zupełny brak akceptacji czy zrozumienia. Tego się już raczej nie da uratować

  Chroma/ Tradycyjna Łuska/ Morska Bryza
  Siostra z którą zżył się bardzo mocno, kocha ją całym sercem i oddałby za nią życie. Niestety kontakt z nią urwał się po wielu księżycach, samica jest nieuchwytna a Tweed nie może jej odnaleźć. Kolejna urwana relacja ale cicho wierzy, że jeszcze kiedyś pobawią się jak za dawnych czasów.

  Hiacynt/Kwiecisty Kolec/ Kwiecisty Rapsod
  Jedyny brat Tweeda, najmłodszy z całego pokolenia Żeru. Zdażyło mu się z nim rozmawiać, trochę go pouczyć ale nie osiągnał takiego poziomu "zżycia się" jak z Chromką. Nie czuł potrzeby dbania o tą relację a znając życie, to Hiacynt będzie miał o to pretensje.

  Iphi, Zirka, Makron (???) - Siostrzeńcy i siostrzenice, dzieci od Chromy, których nie poznał za dobrze. Był wtępnie mistrzem od Zirki, kiedy ta została adeptką, jednak bardzo niedługo po jej ceremoni opuścił stado.

  Martwi członkowie rodziny

  Feeria Ciszy - Mama Tweeda. Nisestety po jej śmierci bardzo odczuwa fakt, że za mało spędził z nią czasu. Ma nadzieję, że kiedyś spotka jej ducha tak samo, jak spotkał ducha babci.
  Goblin / Owadzia Łuska / Szeptucha Roju - Siostra numer dwa. Bardzo jej nie lubi. Bardzo. Nawet nie zauważył, że umarła...
  Puryfikacja Piromancji - Siostra ze stada Ognia, której nigdy nie poznał
  Gonitwa Myśli - babcia (mama Żeru); Teza miał okazję spotkać jej duchał
  Nieprawidłowy Element - dziadek (tata Feeri) niestety Tweed nigdy go nie poznał
  Kryształowa Łuska - babcia (mama Feeri) niestety Tweed nigdy jej nie poznał


XInne smoki

  Tejfe
  Tajemniczy, czuły, bardzo przyjazny ale jednocześnie zamknięty. Tweed do dzisiaj chodzi w miejsce gdzie ostatnio się spotkali i pożegnali, gdyż smok ten znikł tak samo tajemniczo, jak tajemniczo się pojawił.

  Mętny Kolec / Zamącony Błysk
  To jego pierwszy uczeń, można by powiedzieć, że Tweed go sobie wybrał. Przekazał mu tyle wiedzy ile mógł na temat wojaczki, parę razy walczyli i razem z jego bratem, Wyzwolonym Rozrabiakom, byli razem na wyprawie poza barierę. Po księżycach znajomości ich relacja przerodziła się w przyjaźń, chociaż Mętny cały czas jest dośc skryty.

  Honi / Miodowa Łuska / Wonna Dziewanna / Lepka Ziemia
  Cóż... może nie tyle co jej nie lubi, tylko jej nie toleruje

  Mułek
  Jakiś smok ze stada Wody, spotkali się raz w jakiejś jaskini kiedy Tweed badał ską wzięły się w ów miejscu kolorowe rysy. Nie pogadali za dużo ale kto wie, może się jeszcze spotkają?

  Godny Kolec / Godny Uczynek / Apogeum Konfliktu [†]
  Polubił go za stanowczość i to, jak wyraża się konkretnie i szczerze. W pewnej chwili byli nawet przyjaciółmi, jednak relacja ta rozpadła się drastycznie gdy smok przeszedł do stada Plagi.

  Beri / Płomienny Kolec / Krwawe Oko
  Oj co tu się porobiło.... Znali się z areny, walczyli kilka razy a potem Tweed dowiedział się, że Beri jest parnterem jego siostry. Nie miał nic przeciwko, był całkowicie neutralnie nastawiony do swojego "nowego brata" (bo jak nazwać partnera swojej siostry?) ale... potem wszystko się zmieniło. Dowiedział się od Chromy, jak bardzo Beri ją zranił i że chciał odejść z tego stada, bo Żer nie chciał zrobić z niego Przywódcy....Teza w pierwszym odruchu chciał go zabić...potem pomóc, zrozumieć ale... na razie jest z nim tak skąplikowana i napięta sytuacja, że patrząc na Beriego samiec czuje złość i żal jednocześnie. Trudna sprawa z nim jest. Ale jeżeli Beri nie padnie u łap Chromki i nie zacznie błagać jej o przeproszenie, to Tweed wyrwie mu ogon z zadu. Ogólnie okazało sie, że Beri to jakiś przeklęty Nemizis i Tweed...nie potrafi go pokonać w walce... robił chyba ze 4 albo 3 podejścia i tylko najadł się wstydu

  Błękit Nieba
  Łowczyni ze stada Ognia z którą miał okazję wymienić tylko parę zdań, ponieważ Tweed po prostu się speszył i odleciał po chwili. Wie, że Urzara jest "ciocią" od Błękitu, wychowywała ją kiedy łowczyni była małym smokiem

XCiekawostki

 • Tweed uwielbia dotyakć płaskie kamyczki oraz łuski smoków~*~


XSpis niewykorzystanych żetonów, żeby to gdzieś mieć
X

Złoty

Platynowy

Platynowy

Srebrny
Ostatnio zmieniony przez Horyzont Świata 2020-11-01, 22:05, w całości zmieniany 113 razy  
  Niespodziewajki: tak - tylko dla smoka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style WoW created by Matti and modified by Przyproszona Biela.

Forum © Naomi (2006-2019).
Images and art are © to their creators.
Dragon emoticons © J-C.
Never copy anything without permission!

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11